Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najzuzu
14. apr 2010

Veru tak,od minulého leta.Keď sme končili prípravu,tak sme na jedno voľné miesto boli tri.Samozrejme prijali tú,ktorá nebola vtedy zamestnaná.Ja prácu mám stále,ale už som dala výpoveď. V TO vlani ešte len plánovali rozbiehať profi.
Magi zle som napísala, nie v PD ale hneď vedla v Boj.
Oficiálne to bude asi až v júny.

magimary
14. apr 2010

no, nijako...
našťastie sme mali všetky deti "len" okolo roka u nás... (10-12mes.), ale viem si to aj tak predstaviť, lebo každé dieťatko, ktoré je u Teba dlhšie ako polroka a potom rok sa len tak ľahko nedá "pustiť"... 😔
viem, ako to zneje, ale všetko chce len čas...
postupne si zvykneš, že už s vami nesedí drobec pri večeri, že mu nedávaš pusu na spanie, že nepočuješ v dome jeho štebot a smiech... postupne sa to všetko utlmí a budeš myslieť už len na to, že malému je dobre natrvalo... a ten pocit ťa bude neskôr hriať... 😉 a teraz -akútne-snaž sa čo najviac zamestnať, rob to, na čo si doteraz nemala toľko času, choď na pedikúru (alebo akú všelijakú možnú-kúru 😅), venuj sa sebe, upratuj...
andyk, ale ty si sem k nám už niekedy chodievala, však?
len máš teraz inú fotku, a tak si mi neznáma, ale môžem sa aj mýliť... 😨 😉

magimary
14. apr 2010

ahá, tak Boj... a tam teda majú aj bábätká?

najzuzu
14. apr 2010

Majú najmä bábätká. Do profi dávajú tak 5-6 mesačné,samozrejme niekedy aj staršie. Alebo aj staršie pri sanácii rodiny. Moja známa /s prípravy/ dostala malé ako 8 mesačné.

magimary
14. apr 2010

hm, takže je to tiež asi nejaký bývalý dojčák, nie? 😕

najzuzu
14. apr 2010

Mám pocit že by to mohol byť bývalí dojčák podľa istých informácií z rozhovorov o nich.

dioliana1
14. apr 2010

andyk mne odišli po 12mesiacoch a tiež mi to nejde z hlavy....aj dalšie deti mám už viac ako pol roka....ešte že sa adoptívna ozýva a posiela fotky...inak by som asi to už nerobila...

magimary
14. apr 2010

no, asi hej, keďže je tam toľko bábätiek...
škoda, že neprišli skôr.. a oni by ti nedali zmluvu hneď? 😕
a títo chlapci koľko majú? 😕

najjulinka
autor
14. apr 2010

andyk mna to len čaká ešte.. mne odchádzalo dieťa po 364dnoch - bez jedneho dna rok... a dalo to zabrať.. prve lučenie... kebyže zvladnem 2 pestu + 2 profi, tak už je naš ....... no proste bolo ťažko.... ale dalo sa.... hned som brala miesto neho dalsie mimčo... žiadna pauza....
Dalsie 2 odovzdavala akože moj manžel (tiež profi) a to bolo po 5 mesiacoch a týždnia to išlo lahko... aj to, že to lovek vedel viac ako mesiac dopredu , že už ide.. takže vlastne po 4 mesiacoch u nas sme už sa chystali na odchod..... to je ešte pomerne kratka doba..... a nebolo to prvýkrát to lučenie.. .takže to sme uplne v pohode prežili už....
Taký odchod po dlhej dobe nás ešte len čaka... čaka a neminie.... uvidime komu budeme odovzdavať.. a podla toho to asi aj zvladneme....

najzuzu
14. apr 2010

Dali by mi zmluvu hňeď. Lenže už som bola dohodnutá v TO a zdalo sa mi nefér povedať im sorry,ale idem inde. No a s manželom sme sa zhodli na tom,že starší chlapci potrebujú našu pomoc viac ako malé bábo.Nie každý profi si hneď trúfne na staršie deti.Chlapci majú 3 a 6 rokov.

magimary
14. apr 2010

veď hej...
ak ste sa tak rozhodli, tak je to OK, len som sa pýtala, aké by to bolo tam...
no..., minimálne zaujímavé... 😉
ale to bude aj tu, keďže si sedíte a sadli ste si s chlapcami 🙂

dioliana1
14. apr 2010

najzuzu, ja som tiež nevzala hned prvý dd kde mi nukali 3 deti za oela nižší plat ako v inom za dve deti...ono aj dve deti daju zabrať ale dvojčata2,5 ročne a ku tomu polorčne mimčo sa mi zdalo na prvý prac. pomer vela ja išla len po jedno a nie hned tri
takže opatrne male deti male starosti, velke deti velke starosti...s mladším deckom mám menej problemov ako so strarším...denne som v strese...

najzuzu
14. apr 2010

Dioliana, beriem tvoje upozornenie. Aj to sme zvažovali. Sama som sa vyjadrila, že možno idem do väčšieho a ťažšieho boja.
Uvidíme čo nám život prinesie.Zatiaľ nechcem predbiehať.

najjulinka
autor
14. apr 2010

Dobru noc...................................

dioliana1
14. apr 2010

dobrú nocku... 😵

najzuzu
14. apr 2010

Dobrú noc.Keď bude niečo nové tak sa ozvem.

najjulinka
autor
14. apr 2010

nejak nedobru.... som tu ....

dioliana1
15. apr 2010

i ja...nexce sa mi spať...a ráno treba do školky ísť...joj 🙄

katarinkamt
15. apr 2010

Dobre ranko, dievcata, prosim Vas, chcem sa spytat, ked nam konecne daju bejby, pojdem na matersku, vsak? Aky je tam postup na vybevenie MD? Som zamestnana a na navstevy bejby budem asi chodit z prace alebo po praci, ale ked nam ho daju domov......mam brat dovolenku, alebo ako to je? Dakujem.

najjulinka
autor
15. apr 2010

Ahojte... Tak nam sa podarilo nemožne.. .Rano sme dali dvom flašu a spali všetci až do 8:20, kedy dajaký sused začal vrtať 😠 😠 😠 Bohviedokedy by potiahli

dioliana1
15. apr 2010

ahoj....moji od 6:30 vystrájali....P. zasa začína kašlať....na nerv....ešte 2 týždne po posledných ATB....dnes majú v školke divadlo, tak som ho dala...snáď to dnes ešte vydrží...

natia
15. apr 2010

Najzuzu tak gratulujem 🙂 ja viem toľko, že v Boj, sú profi veľmi, veľmi spokojní...to málokde počuješ...zváštne, lebo nedávno som bola na seminári so sociálnou od nich a vravela, že nič a nič a že prijímať nemôžu...tak to asi bolo niečo náhle a nečakané a museli hneď riešiť...
Ja len dúfam, že mne teraz profi nikto neponúkne, lebo by som veľmi ťažko odmietala, ale musela by som... plán práce je jasný 😉

Juli ale tak možno to ani nepríde to odovzdávanie 🙂 možno až keď si nájde frajera, tak sa rozlúčite 😀

ralanka
15. apr 2010

Katarinkamt máš mail 😉

najzuzu
15. apr 2010

Ahojte,Natia máš pravdu bolo to náhle. Dostali narýchlo dve miesta, do konca mesiaca ich treba obsadiť. Ja keď som dostala ponuku s TO tak som sa snažila spokiť so sociálnou z B.,no nepodarilo sa. Ale vtedy ešte aj tak nemali tie voľné miesta. ☹ Tomu sa povie zákon schválnosti.

natia
15. apr 2010

ale zas tak ti poviem, ja by som radšej brala tých väčších chlapcov... to sú súrodenci?

najzuzu
15. apr 2010

spojiť- nie spokiť

najzuzu
15. apr 2010

áno sú súrodenci

natia
15. apr 2010

tak tí vám hádam aj ostatnú...zvlášť, ak sú iné etnikum 😉

lenkove
15. apr 2010

inak.
jeden pekny blog.... jeho romske blogy maju vzdy aspon nejaky zmysel...
http://cerven.blog.sme.sk/c/225260/Romsky-probl...

suezana
15. apr 2010

Ahojte,
konečne je čo čítať 😉
Chcem sa opýtať, ešte to funguje tak, že sa berú deti z DD na víkendy, prázdniny? Žeby som si brávala nejaké 4, 5 ročné dievčatko? Niekde som čítala, že sa to dá, ale tam sa písalo o starších deťoch, ktoré sú (neviem či sa správne vyjadrím) citovo stabilné-aby návrat do DD zvládali?
Dio, prečo sa mazali fotky? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre