Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tiinka
25. jan 2010

magimary .. to ze sa zraza od 38 to viem .. tiez skor nic nedavam .. a ano presne kvoli tym krcom mi lekar vyslovene povedal ze mam dat diazepam aby nenastali ..... s liekmi som to nikdy neprehanala ani neprehanam ... petka ma horucku raz za rok tak vtedy jej to dam ..... to je vsetko k tomu diazepamu inac sa k nemu nejako neuchylujem 🙂

cairka
25. jan 2010

ja dávam diazepam, ked má veve až nad 39 a ľadové ruky, respektíve na noc aj ked nemá ľadové ruky - ale ona raz v noci mala také minikŕče, tak preto - jej jednu ruku trhalo a krútilo do takého uhla, ako majú deti s DMO 🤐 ale to bolo asi 2 minúty a koniec a odvtedy sa to našťastie neopakovalo

magimary
25. jan 2010

tinika, nevravím, že ty preháňaš... 😅 😉 ,
v tvojom prípade to preháňa lekár... 😕
lebo, tvoja malá má horúčky možno len raz za rok, ale sú deti, ktoré majú horúčky aj 5x do mesiaca (a 38-ky možno ešte častejšie) a tam (ale teda v princípe aj ked je to zriedka, kedže ten lekár to tak indikuje asi paušálne) podávať Diazepam je úplne nevhodné... 😒

magimary
25. jan 2010

mimochodom,môj druhý syn febrilné kŕče mal (vznikajú skutočne až pir vysokých hirúčkach a najmä vtedy, keď VEĽMI rýchlo vstúpajú (inak bežne nie) a aj on dostáva Diazepam, len keď ide "rýchlo hore" k 40°C-ke... to už našťastie nebýva teraz často, ale sem-tam sa ešte stane...keď bol však maličký, bolo to veľmi časté a Diazepam dostával aj tak,len keď to už bolo nevyhnutné...pretože kombinácia Diazepam+antipyretikum+lieky na dýchanie mu nerobili moc dobre a stalo sa nám, že po tejto "kombinácii" to bolo oveľa horšie (skoro nám odišiel) ako bez nej...
preto píšem, že radšej opatrne!

tiinka
25. jan 2010

magimary ... nehadam sa, fakt to moze byt tak ako hovoris .... nezistovala som si to, ze ci to moze skodit .. davam ho ozaj preto, ze mi to tak odporucil lekar ... a mozno aj prehana 🙂

tiinka
25. jan 2010

magimary .. takze mam rezervy .. a nabuduce sa ho na to opytam ....

magimary
25. jan 2010

no, myslím, že ak Ti to povedal raz, tak to zrejme zopakuje aj druhý raz...
ale to neznamená, že je to OK...
spýtaj sa akéhokoľvek iného lekára, prípadne niekde inde na virtuálnych poradniach...
a budeš vidieť/vedieť...

iné by bolo (resp. mohlo by byť), ak by niekto z vás (ty al.manžel) mal napr. v anamnéze epikŕče... vtedy by to mohol lekár hodnotiť ako riziko a preto to tak zhodnotiť... (ale aj to nie je dostačujúce)...

marketka1
25. jan 2010

Ahojte tak sme doma od zubárky tak vám poviem to bola riadna fuška. 😝 😝 😝
Kubko si horné zúbky dal pozrieť bez problémov spodné veľmi nie ale podarilo sa nakoniec aj tam a vraj mu za chvíľku vykuknú ďalšie dva tak ma potešila.
Martin len jak zbadal sestričku spustil taký krik a rev ako pavián chytil sa ma okolo krku a nechcel sa pustiť. Dosť nebezpečné ťahy mala tá zubárka (upozornila som ju aby si dala pozor na palce lebo jak ju kusne príde o palec ja by som sa mu pod takým tlakom aký mal ani k ústam nepriblížila) ale bola mladučká a veľmi milá k deťom sa správa pekne hravou formou dostali hračku a zub.pastu.
Ináč že vraj deťom do dvoch rokov sa zúbky s pastou neumývajú len s čistou kefkou(zubné pasty obsahujú bordel ktorý deťom chutí), tak ale máme to za sebou kontrola o pol roka 😉

julka čo sa týka diazep.mne povedali dvaja lekári 2 rôzne názory jeden tvrdíl od 38 druhý od 38,5 tak isto aj lieky na zrážanie teplôt.(ale každopádne dieťa má dostať diaz. kvôli kŕčom a u dieťaťa kde nevieš rod.anamnézu obzvlášť treba postupovať radšej preventívne vo všetkom)

dio ja som nosila malému stravu a bol stým prihrievaním obrovský problém.Teraz keď pôjde do škôlky budem ho vyberať pred obedom (pretože najesť sa oddelení od detí ,to môže aj doma sám so mnou a spať bude tiež doma.) tak veľmi si želám aby mohol od septembra zmeniť škôlku a byť s deťmi.

najjulinka
autor
25. jan 2010

tak baby diazepan sme nedali.... kedže som nevedela čo a ako a mary poradila vtedy najrýchlejšie, že nie......
Bikike proti teplote sirupy zaberaju a tak aj teraz už zabrali a ožila..... len som proste bola v strese... a nevedela či ano či nie..... takže teraz všetka kriza zažehnana... už pekne blaboce, neleží jak doska.......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 juj zlatičko moje................ 😵 😵 😵 😵 😵 ale som rada, že jej aspon ukažkovo lieky proti teplote zaberaju...

yukki
25. jan 2010

Aj Kika má písané v karte febrilné kŕče...raz, ako malilinká...ale doktorka mi nikdy neponúkla Diazepam 😕
No tak ale našťastie nebolo treba zatiaľ, pár krát okolo zubov boli teploty a raz pri nejakom prechladení ale to sme aj bez ATB zvládli...a to bolo pred rokom a pol...našťastie.
Ale tak nikdy mi nepovedala doktorka že Máte doma Diazepan?., keď malá dostane teplotu XY"C dajte jej to preventívne...už len vzhľadom na to že sme 30km od mesta!

magimary
25. jan 2010

no, yukki, to je zase opačný extrém...
to určite mala...
našťastie máš dieťatko ako z ocele (čo sa týka zdravia), takže ste sa zaobišli bez toho...
našťastie...

najjulinka
autor
25. jan 2010

Mne zubarka ked mali Lucka s Kikom 1 a pol roka povedala, že možem s pastou umývať - tiež som bez pasty umývala... A potom asi o 2 mesiace som pastu kupila, ked už nam to ako tak šlo.... aby sa proste zoznamili najprv s kefkou a potom s pastou....... a lucke moc pasta nechutila... nekcela s pastou.... s pastou fakt až dakedy po druhých narodkach sa skamaratila, takže tak 😀 😀 😀 Robila som to tak, že rano bez pasty, večer s pastou - vo vani.... 😀

najjulinka
autor
25. jan 2010

Opäť na MMB je trojsky kon!!!!!!!! POZOR!!!!!!!!!

magimary
25. jan 2010

mne ho môj antivirák nehlási,ale ani neinfikuje... 😨 😕

najjulinka
autor
25. jan 2010

mne antivirak hlasi
mame Kasperskeho

najjulinka
autor
25. jan 2010

ale mary može byť tak ako predtým, že nie cely mMb, len niekde ....... lebo tak už aj raz bolo, že dačo v pohode a dačo mi erdžalo..... 😀 😀 😀 😀

magimary
25. jan 2010

hej, aj vtedy si hovorila a ja som bola v pohode...
a to mi trojsky vyskočí kedykoľvek...teda odkedy mám modzilu, tak už ani nie... 😉

dioliana1
25. jan 2010

žienky myslíte žeby psychicky chorej matke, ktorá žije sama mohli vrátiť dieťa z DD? Stretla sa niektorá z vás s takým prípadom? Matka dieťa v DD navštevuje....

magimary
25. jan 2010

po (počutej) skúsenosti s matynkom je možné všetko...
aj ked verím, že podobne zlé veci sa neopakujú často... 😔

dioliana1
25. jan 2010

Ešte jedna otázka do éteru. Kto rozhoduje o tom, že dieťa je voĺné do pestunstva? Na základe čoho? Máčo do toho povedať rodič dieťaťa?

magimary
25. jan 2010

do pestúnstva je vhodné takmer každé dieťa, ktoré nemôže byť adoptované (teda malo by byť), rozhoduje o tom vlastne jeho situácia "právnej (ne-) voľnosti"...
čiže, ak je právne voľné=adopcia a ak nie je, tak =pestúnstvo
napr. na základe toho, že dieťa je i naďalej (po umiestnení do dd) navštevované biologickými príbuznými, a to je vlastne aj ich "vklad" do celej situácie (čiže to, či môžu do toho niečo povedať)...
so samotným pestúnstvom u konkrétnych ľudí (biorodičia) nemusia súhlasiť (potom je trochu komplikovanejší vzťah medzi pestúnmi a biorodičmi a problémy musí riešiť opäť súd, napr. vzájomné navštevovanie),
ale nemôžu si ich ani vyberať... 😉
o vhodnom pestúnskom rodičovi "rozhoduje" poradovník, nie súd, nie biorodičia, ani nie pestúni...

dioliana1
25. jan 2010

môže sa stať že dieťa ak ho navštevuju rodičia sa dostane do pestunstva na opačný koniec republiky?

marketka1
25. jan 2010

dio môže sa dostať.

marketka1
25. jan 2010

ak 6 mes. nie je kontakt s dieťaťom a bio rodiča tak sa dáva návrh na súd aby sa rozhodlo o jeho situácií ale najskôr sa rieši pestúnstvo.

magimary
25. jan 2010

dio, môže sa to stať, ale zase, keď sú kompletné sociálne pracovníčky malého aj rodičov, tak sa tomu pokúsia vyhnúť a navrhnú, aby bolo dieťa ponúkané len " v dosahu" biorodiny...
ale to je zase o spolupráci "odborníkov" v teréne...
a tak, ako píše Markie, ak sa neozvú 6.mes., tak aj predtým voľné dieťa do pestu "ide" na súd, kde sa mu určí právno voľnosť (=adoptovateľnosť)...

zicon
25. jan 2010

A ked sa neozvu 6 mesiacov vramci pestu - je mozna podom pravna volnost - adoptovatelnost.

magimary
25. jan 2010

hej, zicon, je...
len sa to musí určiť súdom, nie je to automatické...

dioliana1
25. jan 2010

aha takže ked su socky ludské tak daju do pestu vrámci kraja...aspoň jedna dobrá infoška

zicon
25. jan 2010

A pestu je myslene ako posledna stacia, myslim to tak ze dieta sa v pestu stane pravne volne, je ho mozne ponuknut na osvojenie inej osobe??

dioliana1
25. jan 2010

zicon vraj sa to u nás nerobí...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre