Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

moniq
30. jan 2016

@kacena4 tak sme počuli o tomto konkrétnom DD....ze čakatelia pred nami čakali na kontakt 3 týždne, tak to nakoniec vzdali ☹

yukki
31. jan 2016

@moniq ja som čakala od prvého kontaktu po deň, kedy som si konečne malú mohla vziať domov deväť mesiacov. Predsa by ste sa kvôli trom týždňom nevzdali. 😉

lenkove
31. jan 2016

@moniq My sme az taky extrem nemali, ale cakali sme vyse troch tyzdnov, kym mohla psychlogicka, bolo to narocne a nekonecne 😔 😔 ... Ale o dalsie 4 tyzdne bola mala doma 😉

moniq
31. jan 2016

@yukki...no to nevzdame v ziadnom pripade 😊
Len som myslela, ze pri babatenkach to ide sup sup, aby uz boli doma 😉
@lenkove parada 😊 uz nech aj nas krpec spinka s nami....
dakujem

moniq
2. feb 2016

Ahojte krasky. Prave mi volali ze dietko, ktore si chceme adoptovat nechali v nemocnici pre zvacsenu pecen 😕 viete niektora aky je pri diagnoze postup a z coho babetko ma zvacsenu pecen ? 😢 dakujem

milenka74
2. feb 2016

@moniq tazko povedat,moj syn mal zvacsenu pecen,lebo sm musela nakonci silne ATB uzivat a preslo to a bolo to uz potm v pohode.Ale moze to byz zrejme aj iny dovod

magimary
2. feb 2016

@moniq to môže mať veľmi veľa dôvodov
napr. závislosti matky, hapatitída u matky, výv.poškodenie pečeňovo-žlčových ciest ai.

a postup liečby závisí od príčiny,
ale zväčša (ako poškodenie pečenie nie je výrazné) ide v nasledujúcich rokoch (3) o pozorovanie a odbery na hepatálne testy v hepatologickej ambulancii

moniq
2. feb 2016

Dakujem kocky. Dufam, ze to bude ok.

11simca16
8. feb 2016

Ahoj,je tu niekto kto bol teraz zapísaný a patrí pod Trnavu?vďaka

lubiduch
11. feb 2016

ahojte viem ze su medzi vami aj profesionalne maminy....ja musim napisat ze som taka rozcarovana ze az...Isto ste poculi ze detska ombudsmanka Viera Tomanova pridelila neuveritelne dotacie na sukromny domov svojej dcere ktora tam ma malicke babatka a aj dalsie deti do 6 rokov ktore maju byt apriori umiestnene v profirodinach...
koho to zaujima tu pridavam jednu reportaz priamo z toho domova: http://www.tyzden.sk/spolocnost/29800/co-sa-odo...
mne sa aj velmi nepacilo ako skaredo sa o profimaminach vyjadrovali tie zamestnankyne DeD....je to smutne tieto politicke boje kde deti ostavaju "nepodstatne"

a koho to zaujalo a mal by zaujem tu je link na peticiu resp vyzvu na odvolanie detskej ombudsmanky...http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=8487...

marcelarefat
11. feb 2016

@lubiduch cista katastrofa a neskutocny hnus.

magimary
11. feb 2016

@lubiduch DONEBAVOLAJÚCE!
dávam link na petíciu ešte raz, nech je aktívny:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=8487...

tslobik
11. feb 2016

@lubiduch som to ledva dopočúvala.......na tomto Slovensku je možné už naozaj všetko.

marcelarefat
11. feb 2016

@magimary ja posuvam link do fora adopcia 🙂

hadimrska61
11. feb 2016

@magimary vyplnené,odoslané 🙂 ,je to hnus čo sa tu deje

myzma
12. feb 2016

Ahojte, zienky, profimamky, mam taku prakticku otazku, ked je profimama dohodnuta na starostlivosti o babatka do 1 roka, povedzme, ze taka dohoda je medzi vedenim a ded, tak co v pripade, ked zrovna mesiac, dva medzi babatkami nikoho nema? Snazi sa riaditel vzdy vyuzit profimamu a da jej iny typ dietatka, starsie? Alebo sa jej prerusuje pracovny pomer, alebo ako? Ide jej plat? Cerpa dovolenku? Ako to funguje vo vasom ded? Dakujem za info

liwka
12. feb 2016

@myzma mne to takto vyšlo v lete, tak som mesiac oddovolenkovávala deti z iných profi- staršie, súrodencov a pod.

myzma
12. feb 2016

@liwka dakujem za info

liwka
12. feb 2016

@myzma ono, všetko záleží od decáku, ako sa dohodnete, niekedy sa to rieši PNkou, OČR, v prípade núdze nástupom do DeD na zmeny..(ale to je fakt krajná situácia)

nena108
13. feb 2016

@liwka my to riešime tak, že si PR čerpajú dovolenky a deti idú k tej PR čo nemá deti 🙂 ale podľa zákona PR nemá nárok na OČR ani na paragraf

liwka
13. feb 2016

@nena108 na OČR s vlastnými bio deťmi, príp. manželkou, manželom, rodičmi áno...aspoň u nás to tak je..
paragraf neplatí, to viem- síce sa mi to zdá blbosť, pretože ja som síce mala vždy len jedno dieťa, no ísť k zubárke s tým, že mi sestrička kočíkovala profíčatko, rovnako sa s kočíkom vsúvať do ordinácie gyndoša, obvoďáka...no des

najjulinka
autor
13. feb 2016

@nena108 na očr narok ma, ale nechcu ho davať.....

yukki
14. feb 2016

@tin007 hrúza. Toto sa musí dať do poriadku.

magimary
14. feb 2016

@tin007 ☹ ☹ ☹ ☹ 🙄 😠 ☹ ☹ ☹ ☹

mata71
14. feb 2016

@tin007 ☹ ☹

liwka
17. feb 2016

Ahojte dievčence, jedna mamka ma poprosila o vyplnenie dotazníka na diplomovú prácu- je o poslaní profi rodiča, tak profimamky, ak Vás môžem veľmi pekne poprosiť o vyplnenie, veľmi by ste dotyčnej pomohli. Ďakujem
http://www.survio.com/survey/d/S5W7K6T6L9Y2P1B4J

macmart
17. feb 2016

Baby viete mi povedat ci sa za posledne dva roky menili nejake podmienky ked sa beru deti do pestunstva je to teraz nejak prisnejsie a treba viac dokladov a potvrdeni ako predtim hlavne co sa tyka aktualizacie pripravy a vsetkeho okolo toho dakujem

kacena4
17. feb 2016
tslobik
18. feb 2016

@liwka Ahoj, môžem sa spýtať....ty máš vždy v konkrétnom období len jedno dieťa z Ded? Dá sa to dnes ešte a je to na pol úväzok či ako? Vďaka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre