Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
19. máj 2010

ja by som chcela proste riadny prepocet z ich strany ze ako sa to dotkne ludi ktori maju deti bud v pestunstve alebo aj napr. v NOS /to nepopisuju/ nejake seriozne modelove situacie... ale zatial sa stretavam len s odkazmi na program ... a prip. s takymi to odpovedami ako som tu dala..

ale napisala som este raz dala som tam svoj vypocet a nech sa vyjadria...

ako vzdy je to vec diskusie... a aj praxe... ako moze mi niekto hovorit ze kto chce pracovat pracu si najde a pod.. ale vsetky vieme ako je to tazke niekedy najma ak je zena sama... a deti su chorlave... / co nase domcekove deti casto su .. teda okrem Danko klop klop/ alebo ak muz robi od rana do vecera... tak tazko potom... niekedy

maznacik007
19. máj 2010

ok baby musim letiet... idem na prevez na popaleniny do Ruzinova... chodim obden tak.. a uz dnes asi mi predlzia interval... tak sa tesim celkom...

inak mam novinku ohladom Danka ale nehodi sa do verejneho fora... napisem niekomu IP a mozete tam skopirovat...

najjulinka
autor
19. máj 2010

maznacik pri nasej Gite, keby ostal dom prazdny, tak určite ho mame vybieleny hned...... takže maximalne tak pracu na doma a pod................ takže nie len chorobnosť, ale aj problemovosť tých deti........ ťažko prácu pri nich.....

najjulinka
autor
19. máj 2010

no čo bude mať surodenca????

natia
19. máj 2010

podľa mňa to súvisí aj s tým krátkozrakým vnímaním pestúnstva a adopcie... pestúnstvo stále ľudia vnímajú ako šancu na tých deťoch zarobiť a pozerajú na teba akože tie deti využívaš priam...a ešte ti povedia, že veď keď to myslíš vážne, tak si ho adoptuj...ale už vôbec nedomysleli fakt, že keby každý išiel do adopcie, tak kopec detí ešte trčí v domovoch, pretože do adopcie proste nie sú voľné...

keby radšej tí naslovovzatí odborníci dali návrh ako uľahčiť celý proces náhradnej rodinnej starostlivosti... nielen z uhlu financií na to stále pozerali...

cairka
19. máj 2010

hej, maznáčik, by si to mali vyskúšať fungovať ako slobodná/rozvedená matka 🤐 ideálne s dieťaťom so zdravotnám stavom aspoň ako veve, bez opatrovacích babiek...a ešte nech mi potom povedia, ako sa dá ľahko nájsť práca, ked o to stojíš ...v regióne, kde je takem 20% nezamestnanosť a ked už niekoho zoberú, tak človeka, ktorý je flexibilný

natia
19. máj 2010

jasné Juli, to som zabudla napísať, že je to aj nepochopenie odlišnosti domováckych detí...respektívne detí v NRS...

cairka
19. máj 2010

maznacik, pošli IP 😉

natia, ja neviem, dnes už vdaka profirodičovstvu sa tento mýtus (že to robia rpe koruny) presunul na profíkov, aspoň v mojom okolí 😀 😝

natia
19. máj 2010

ja myslím, že veľa ľudí profi a pestu ani nerozoznáva...

natia
19. máj 2010

veď si len zober, koľko báb príde sem na´fórum a vraví, že sa nevie rozhodnúť, či pestu, či profi...

maznacik007
19. máj 2010

poslala som... 😉

najjulinka
autor
19. máj 2010

nam terza na školeni vraveli, že ešte stale je profi lacnejšie ako decko v ustavke.. .to, že to bolo lacnejšie som vedela, ale že ešte je to stale lacnejšie som nevedela.. .som to brala +/- rovnako..... jasne mi je, že z dlhodobeho to je lacnejšie stale, ale som bola prekvapena, že aj momentalneho hladiska je to lacnejšie....

cairka
19. máj 2010

a to si vezmi, o koľko viac stojí štát dieťa v profi ako v pestu...ale treba pestúnom zobrať, lebo majú moc...

najjulinka
autor
19. máj 2010

no vsak mne je jasne cairka....

dioliana1
19. máj 2010

dakde musia šetriť na platy a dochodky 😠

natalia_blahova
19. máj 2010

Dievčatá zachovajte paniku! 😀
Maznáčik, tieto prepočty, čo dávaš, nemáš od Sulíka ani od Mihála. Ohľadom sociálnej politiky a náhradky odpovedám na všetky maily pre SaS ja a ku mne sa Tvoja otázka veru nedostala. Toto sú všeobecné výpočty, ktoré sa týkajú rodín s bio deťmi. Pestúnstvo som osobne konzultovala so Sulíkom, ktorý povedal, že sa v tom pod vplyvom môjho objasnenia zorientoval a zmenil názor a teda všetky staršie materiály o OB, túto informáciu nemôžu mať. Je ale súčasťou nového programu SaS. Dohodli sme sa na tom, že odmena pestúna a príspevok na dieťa sú vyňaté z odvodového bonusu, čiže všetko bude tak ako doteraz, ale ešte o niečo lepšie, lebo ak je mamina samoživiteľka, stúpne jej príjem na 280% a ak je zamestnaná je príjem do rodiny výrazne stúpne, lebo dávky nebudú závislé na príjmoch. Dávok, ktoré pestúni dostávajú sa zmeny nedotknú. A keď tak, tak len v pozitívnom zmysle. Robila som na sociálnom programe a je tam mojou rukou napísané a Sulíkom schválené, že sa budú podporovať VŠETKY typy rodinnej starostlivosti:
http://120napadov.sk/socialna-politika/5
Takže netreba sa báť. Takú likvidačnú stratégiu by som nikdy nedovolila a teda by som tam určite nebola, keby sa išlo nejakým spôsobom škodiť náhradným rodinám. Na to môžeš vziať jed. 😉
OB nie je žiaden strašiak ani pokus. Je to koncepcia, ktorá sociálne dávky a odvody zjednoduší. Zjednodušením príde k výraznému šetreniu v štátnom rozpočte, čo znamená reálne viac peňazí pre rodiny. Pýtala si si konkrétne príklady. Tu nájdeš zopár od Mihála - experta na dane a odvody:
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/05/02/smer...
K tomu si pestúnky pripočítavajú navrch ešte štátne dávky.
Fakt sa nie je čoho obávať. Ak by to bolo tak, ako píšeš, prvá by som na nich ukazovala prstom. (dosvedčia tí, ktorí ma poznajú) 🙂
Pekný deň Vám všetkým a dúfam s Vami v trochu slnka za oknami aj okolo nás. 🙂

lenkove
19. máj 2010

Natalia, bojuj!!!! 😀 😀

inak (Natalia nečítaj) pri všetkých predvolebných rečiach naokolo som sa včera zamýšľala nad našou možnou novou vládou, úplne v smere sci-fi mi došlo, že ak by sa SaS dostalo do vlády, tak Naty môže byť ministerka 😀 . Sci-fi, lebo keď vidím preferencie Smeru-SD, tak 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia_blahova
19. máj 2010

🙂 To ja ďakujem za vypočutie a za podporu. Išla som do toho marazmu zvaného "politika" práve preto, aby som mala možnosť urobiť reálne niečo pre deti. Tie opustené aj tie v rodinách. Strieľať zospodu býva niekedy riadne depresívne, keď vidíte, že táto téma nikomu nestojí za pozornosť. Tak hlavne preto.
Na ministerskom poste sa veru nevidím, aj keby také sci-fi nastalo. 🙂 Radšej v sociálnom výbore, robiť poslanecké prieskumy, poukazovať na neplnenie povinností alebo deravé zákony a mať možnosť ich napraviť a dávať dobré návrhy.
Inak, môže sa ešte ľahko stať, že Fico nepostaví vládu, lebo prieskumy hovoria o tom, že by nemal parlamentnú väčšinu. Takže aj keď vyhrá voľby, ešte to stále nie je jeho víťazstvo. 😉
Možno bude aj lepšie. 🙂

lenkove
19. máj 2010

Natália, si statočná veľmi.. Lebo viem, že aj zhora to môže byť frustrujúce.. Ale Ty bojuješ a to je, že waw 😀

ad vláda Smer: no, ak sa do parlamentu nedostanú jeho dobrí kamaráti.. v to, že nepostaví vládu som už raz dúfala a výsledok bol trpký (som si ho normálne oplakala 😢 )
ale áno, verme, že bude lepšie 😵 ja verím, že už len tým, že sa do parlamentu dostaneš Ty 😀 😵

cairka
19. máj 2010

natalia, dakujem za objasnenie 🙂

vaneska sa chce už pár dní učiť viazať šnúrky, tak som jej vytiahla jedny bábätkovské topky a celkom jej to ide 😎 teda ešte potrebuje asistenciu a občas pripomenúť aký krok následuje, ale v podstate už zaviaže sama 😎 🙂

natalia_blahova
19. máj 2010

🙂 Lenka, vďaka. Nepripadám si nejak statočná, skôr niekedy dosť naštvaná. 🙂 A istota to nie je, budem potrebovať dosť krúžkov. Podľa prieskumov je to tak o chlp. 😀 SaS mala podľa posledného myslím 15 kresiel a ja som štrnásta. Takže LTT. 🙂

lenkove
19. máj 2010

ale ty budeš prekrúžkovaná, čo nevieš? 😀 😀

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia_blahova
19. máj 2010

😀 Ste moc a moc milé. Ďakujem. Potom Vás sem budem chodiť pozdraviť v prestávkach medzi rokovaniami a zbierať návrhy pre prax. Ste nevyčerpateľnou studnicou. 😉
Musím utekať, robota mi stojí, písačiek veľa...
Rada som s Vami pobudla.
Všetko dobré Vám a deťuškám a pekný deň! 😉

najjulinka
autor
19. máj 2010

jeeej cairka veve je šikovná... 😉 😵

tin007
19. máj 2010

Ahojte, chodim vas citavat (ale nebojte sa, nie som tajny spion ani donasac). Natalia, ja budem volit SaS a uz mam vybranych 3 kandidatov na kruzkovanie a este vaham nad 4tym, ale neboj, si medzi tymi tromi! 😉

najjulinka
autor
19. máj 2010

som kupila riťotierky pampers oranžové a fajnovo vonaju 😵 😵 😵 (ale su tenšie ☹ )...
čo sa týka vone, tak zatial tieto oranžove pampersy a zelene Tesco sa mi zdaju naj... 😉 😀 😀 😀

inak z dopoludnajsieho odplienkovavania: Mirka ani raz necvrkla do gatí, ale ani do nočnika... ešte sme ju aj o pol hodky neskor dali do hajan, že nech to pustí do nočnika a ona ani za svet... A to som jej dala polievku na desiatu navyše aby bola plná vody a mala čo pišať do nočnika... 😀 😀 😀 Lucka sa 2x pýtala doobeda 😉

a akurát dopišala Biki postielku Lucka 😠 😠 😠 😖 😖 😖 😖 😖

dioliana1
19. máj 2010

juli mne sa zdaju tie biele senzitive pamprs utierky a modrozelene pampers active baby lepšie, viac ciki vydržia a nepremoknu ako tie oranžove, aj sa tak netrhaju ako tie oranžove...a ešte Lidlacke toujour su rovnako kvalitne ako pampres active baby....mne sa tak zdá....odskúšané má hádam všetky druhy 😀
tých nehod ešte bude-F. 3 mesiace kým pohopil a N. celý rok.... 😒 , L. total nechápe...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre