Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
5. sep 2010

https://www.youtube.com/watch?v=vuNvhS1PfM8

- toto sme si dnes púšťali.. ."Spievali" sme si pri tom tiež, Lucka sedela Karolovi na kolenách a jeho spevácky výkon okomentovala "Ty si starý, ty to nevieš." ... :-P (Ja som si naivne myslela, že to až v jej puberte sa takeho čohosi dočkám 😅 )

akim
5. sep 2010

@cairka - s tymi babatkami to mame rovnake. aj ten moj 5 rocny pije z flase 🙂 , nie mlieko ale caj. A dnes skusal aj cumel, ale sa mu to nepacilo... 😉 . Aj tvoja Veve tak strasne ziarli? Moj ano a potom neposlucha, ked mu nieco poviem treti krat a neposluchne, stratim nervy a dam mu na zadok. Potom ma to mrzi, ale robi same schvalnosti a ja teraz nemam tolko casu donekonecna mu nieco vysvetlovat, opakovat... Ale viem, ze tadial cesta nevedie, uz som myslela, ze sa pojdem aj niekde poradit ako nanho... a aj na seba... 🙂

cairka
5. sep 2010

@akim , ty nás sleduješ 😨 presne takto to u nás funguje 😅 aj s tou pomocou 😒 ešte tomu dávam 2 týždne, malá je u nás mesiac, takže ešte to berem ako adaptáciu na novú situáciu, ale ak sa to neupraví do 2 týždňov budeme riešiť nejak...

akim
5. sep 2010

@cairka , Som rada, ze nie som sama... 😉

cairka
5. sep 2010

@akim , aj ja 😅 😉

najjulinka
autor
5. sep 2010

Dobru noc...

bendy25
6. sep 2010

Pekny den prajem.

dioliana1
6. sep 2010

cawte....@cairka
@akim u nas sa decká adaptovali 3 mesiace...tolko ja dávam čas až potom riešim...podla rady psychologičky z Usmevu...ono tá rivalita je starší provokujú mladších a naopak....pri prvých to boli galeje...N. sme brali o týždeň skorej a aj tak vystrájala, keď jej prišiel brat k nám ...znova sa musela orientovať na situáciu, že nebude "sama" ...preto, ak niekto chce viac detí odporúčam zobrať naraz súrodencov...aspon situáciu adaptácie riešime naraz....s oboma .... 😉 😝 i keď je to dvakrát ťažké, ale naraz.... ušetríte si nervy...

akim
6. sep 2010

@dioliana, dakujem. tak si dame este mesiac... 😖 Ja ho v podstate chapem, lebo sama som si vedoma, ze na neho nemam cas. Ja sa tiez este len zabieham, nic nestiham a ak sa mu venujem, ked mala spi alebo je kludna, hned ako zaplace, bezim ku nej a syn je na vedlajsej kolaji. A prave to sa mu nepaci, ze jej davam prednost a on, starsi, musi byt rozumny... No, ale ako s babom... So synom je to horsie, ze on to nejak nedava najavo, ale "dusi" to v sebe. Zo zaciatku som si myslela, ako to super zvlada a az teraz sa ukazuje, ze nie. ☹

dioliana1
6. sep 2010

@akim tak ti poviem malé aj velké deti to zvládaju všelijako, si zober, že keď som vzala prvé deti do profi žiarlila moja 14ročná dcéra aj 19ročný syn...rivalita 😀 😝 , to mi bolo jasné, keď sa k nám raz večer zvalil do manželskej a sa chcel túliť mi to bolo jasné...dal drobcom na javo kto je "prvý" 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😅 😅

akim
6. sep 2010

@dioliana1 😀

natia
6. sep 2010

@akim a ako sa volajú tvoje detičky? 🙂

@dioliana1 to si mohla skôr povedať, že mám brať rovno súrodencov (ma nenapadlo), lebo to ja už teraz vidím, že Jakub bude hrozne žiarliť...

zuzubabo
6. sep 2010

mňa napadlo zobrať hneď súrodencov, veď tiež nechceme jedináčika, ale obávala by som sa, že keďže sme boli doteraz bezdetní, budeme mať dosť čo robiť aj s jedným.

bendy25
6. sep 2010

@zuzubabo - IP. Inac, mna tiez napadlo to iste, mat hned dvoch 😉 No uvidime, ako si poradime s jednym a neskor snad bude aj druhe, ak sa podari, ci uz bio, alebo znova z DD.
My este stale cakame na zaverecnu spravu. Mam z toho aj kus zmiesane pocity, lebo psychologicka sice vravela, ze nas odporuci o zaradenie do ZZ, ale ze tam musi napisat aj moje rizika spojene s chorobou, ktoru mam. A ze na kraji sa potom rozhodnu, ze co a ako. Ale ze zatial sa nestalo, ze ked ona niekoho odporucila, aby ho nezaradili ... Tak som strasne zvedava a hlavne nedockava. ☹

natia
6. sep 2010

@bendy25 by ma ohromne zaujímalo, čo má psychologička spojené s tvojim zdravotným stavom... keby si mala nejakú duševnú poruchu, tak nepoviem, ale ani na to nemá kompetencie... k tomu sa mal vyjadriť lekár a to je určujúce... nechápem, čo splieta...

kanhwa
6. sep 2010

@bendy25 neviem, aku mas diagnozu, ale presne ako natia pise, predsa k ziadosti ste museli prilozit spravu od lekara, ze ste sposobili. to nie je praca psychologa sa vyjadrovat k zdrav. stavu. jedine ze by to bola diagnoza, ktoru psychicky nezvladate... no neviem - ved keby ste nezvladali, asi by ste sa nasilu do adopcie netlacili, ved mate svoj rozum....
pozdravujem vsetky - citam, sledujem....ale nemam co pisat moc. drzim vsetkym cakatelkam palce 🙂 a pozdravujem maminy s detuchami 🙂

zuzubabo
6. sep 2010

@bendy25 píšem IP 🙂

bendy25
6. sep 2010

No ved to. Ze ona nema pravo sa do toho co motat. Ved som zaslala na kraj aj spravu od odborneho lekara, ktory posudil moj stav... Tak uz je iba na kraji, ako to vezmu a prehodnotia. Ona ma napisat iba to, ako sme pripraveni a tak. A nie zatahovat tam aj moj zdr.stav. Ale fakt je, ze ozaj nam to tak povedala, ze napise, aby nas zaradili do ZZ, ale s prihliadnutim na moj zdr.stav ... Tak som zvedava a tiez som bola nahnevana, ked to povedala, ze to musi napisat 😠

natia
6. sep 2010

@bendy25 nechápem... to ti akože napíšu v rozhodnutí, že "zaraďujeme vás, ale s prihliadnutím na váš zdravotný stav si môžete zobrať iba 10 ročné cigánske dieťa...?" alebo ako si to predstavujú, že s prihliadnutím na stav... proste nechápem... mrchy sú to...

bendy25
6. sep 2010

No tak to som zvedava teda aj ja, ako to ta nasa psych. myslí. Ak nam ponuknu dieta starsie, ako su nase poziadavky, tak to rozhodneme zamietneme. My si chceme babo vychovat do mala a nie vziat si starsie, ktore sa uz nebude dat vobec prevychovat. No ved uvidime ...

dioliana1
6. sep 2010

@bendy25 vy len do roka?

macocha
6. sep 2010

@bendy25 tak ešte dúfajme, že to myslí dobre - že tam napíše, že s prihliadnutím na tvoj stav by to nemali byť ťažko deprivované deti a pod., ale také pokojnejšie a bezproblémové 😉

macocha
6. sep 2010

@dioliana1 Čau Dioliana, aj ty ponocuješ? 😉

dioliana1
6. sep 2010

@macocha nemožem zaspať už som hodinu odležala...poratala celú kuchynu, asi povešam pradlo a ked sa neunavím tak požehlim pradlo...nechápem ved od 6tej som hore...

macocha
6. sep 2010

Tak to poznám, ale teraz to nie je ten prípad - ja som už síce tiež hodinu odležala (pri uspávaní malej), ale keby som nemusela, tak už nevstanem 😅

bendy25
7. sep 2010

@dioliana1 - ano, do roka sme dali. Chceme si uzit este malé 🙂 Preco?
@macocha - jéj, pekne si to napisala, mozno mas pravdu a dostaneme pokojne dietatko 🙂 Tak toto by ma fakt nenapadlo 😉 take pozitivum 😉

pimpa
7. sep 2010

ahojte 😉

pimpa
7. sep 2010

my zaciname prve samostatne kroky!!!! !v presne 19 mes. 😎

natia
7. sep 2010

@vivien2505 mne sa to zdá veľmi dobré 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre