Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
15. nov 2010

@viven2505 no dá im všeličo.. od pusy po kopanec... sama laska 😵 😀

najjulinka
autor
15. nov 2010

@akim no Vianočka je taka milá... take reklamy možem aj ja... vipne, mile a tak...

akim
15. nov 2010

Dobru noc. 🙂

najjulinka
autor
15. nov 2010

Dobrú noc 😉

lulucertik
16. nov 2010

dobrú nocku 😔

dioliana1
16. nov 2010

Dobré ránko, asi mám doma dalšieho maróda, zasa pubiška... 😖

cairka
16. nov 2010

dobré ránko.
ako ste si tu večer pekne hrkútali, idem vám troška skaziť zážitok 😅 ale mne teda príde tá reklama s vianočkou neskutočne trápna 😝 Aký súvis má, že jedno dieťa spieva "Sniežik sa nám chumelí, zima je zimička" a druhé na to nadväzuje "ja som malá vianočka, mám ružové líčka" 😕 ako to že tam prídu potom oblečení ako vianočka je milé, ale celkovo reklama bieda 😒
u nás teda vyhráva kofolové zlaté prasiatko 😀 asi preto, že jedno také kofolkové zlaté prasiatko som aj do škôlky pred chvíľou odviedla a až pred škôlkou som si všimla, že má nejaké zelené fľaky na bunde 😅 😝
@dioliana1 , mladá je tiež často chorá, nie?

dioliana1
16. nov 2010

@cairka často, stále naraz s drobcami, lepšie povedané s každým... ☹

cairka
16. nov 2010

@dioliana1 , a boli ste na imunologii? ved mladá baba by mala mať super imunitu 😒

5katarina7
16. nov 2010

ahoj,aj moja mladá je často chorá,teraz berie aj na imunitu lieky,ale akosi nevidím zlepšenie.

dioliana1
16. nov 2010

@cairka V PO u najlepšej v kraji, Ivka je aj alergik :( a nakazí sa stále od profíčat. Dnes zasa doma tvrdne čo zasa čosi so žaludkom... 🙄 .

juliap
16. nov 2010

@cairka tak ked vyhrava kofolove prasiatko, tak teraz bude akcia v hypernove, so 4 kofolami dostanes take prasiatko, postava diviak, ale biele s flakmi ciernymi, ta som pozerala, ze vyzera jak krizenec diviaka s kravickou milkou 😀 😀 😀
@dioliana1 a ma pubiska aj nejake lieky na imunitu od dr? ci len vitaminy

dioliana1
16. nov 2010

má imunoglukam odporučený a už ho asi dva týždne berie

juliap
16. nov 2010

@dioliana1 a treba zakazat kratke bundy a hole krize ... 😉 ja musim poklopat, nase kocky sa drzia, pred 4 rokmi chytili nejaky bacil od deda a nasa dr nam dala vtedy atb, co brali 1x do dna cely mesiac, no a od vtedy klop, klop, klop, na mensie nadchy sa nas nic nechyta, pripisujemto u emky aj tomu footbalu, tak dufam, ze tak vydrzime aj s malym

dioliana1
16. nov 2010

@juliap má hrubu a dlhu bundu...ona sa proste lahko nakazí
a od septembra brala už trojo ATB a bola asi 6 týždnov chorá

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
najjulinka
autor
16. nov 2010

@vivien2505 sme dnes trošku fixkovali 😀 😀 😀 Ked už si včera pripomenula... 😉

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cairka
16. nov 2010

@vivien2505 , 😅 😕 😨 🙄

natia
16. nov 2010

@dioliana1 ja som vybrala jedno balenie imunoglukánu a ešte pred dobratím som opäť ochorela... efekt veškerý žádny ☹ teraz som 3. deň po dobratí atb, už zas nejako kýcham... imunita je sviňa, ak sa raz dodrbká, ťažko naprávať... teda ak niekto vie ako, sem s tým... lebo ja som skúsila už toho ajajáááj...

@vivien2505 krásne, super nápad...ja som kúpila škriatkovi takú veľkú knihu ako adventný kalendár a na každý deň v decembri je tam malé leporelko, to je asi také primerané na jeho vek by som povedala, čo sa týka adventu 🙂 iné prípravy ešte nevykonávame, jelikož som rada, že stihnem aspoń upratať byt akotak 😎

juliap
16. nov 2010

@dioliana1 tak to nezavidim to fakt ze ma oslabenu ale riadne imunitu ...
@natia my mame vela pohybu vonku celorocne ... ale skus si dat, ak znesies, cely tyzden kazdy den 1 strucik cesnaku, mozes na chleba, alebo len tak pochrumat, to je nicitel tych potvoriek bacilovych, a ked sa ti vracia nadcha, tak skus kvapku citronovej stavy vdychnut do nosa, potom sa kycha 5 minut niekedy v kuse, ale vysmrkas vsetko a je pokoj ...

suezana
16. nov 2010

ja som práve čítala leták z imunoglukánu a je tam napísané, že treba užívať najmenej 2-3 mesiace a v čase choroby zdvojnásobiť dávku...

suezana
16. nov 2010

ja len preto, že aj my užívame 😉

macocha
16. nov 2010

@juliap tak denne 1 strúčik cesnaku som skúšala a pochvaľovala som si, ako to funguje... 2 mesiace... potom som ochorela napriek tomu, že som cesnakovanie neprerušila a som chorá už 2 mesiace 😅... skrátka súhlasím s Natiou, môžeš imunitu posiľovať ako chceš, žiť zdravo a neviemčo, ale keď raz imunita podľahne, tak už je to problém napraviť.

Baby nemáte niekto nejaký link, najlepšie zákon, kde je presne vymenované, v akých situáciách môže pestu dieťa zastupovať pestún a kedy rodič? Väčšinou čítam len "v bežných veciach", ale či niekde je napísané, čo už bežná vec nie je?
Alebo máte niekto skusenosti s konkretnym zastupovanim dietata pestunom tam, kde ide o prachy? - napr. reklamy, koncerty, vystupenia za peniaze - kde sa vyžaduje súhlas zák. zástupcu - prípadne iné zmluvy v mene dieťaťa?

magimary
16. nov 2010

@macocha ja som tiež hľadala relevantné vymedzenie, ale nikde som nenašla nič konkrétne a presné,
tak som sa pýtala našej soc.kurátorky a ona povedala (ani ona sama nevedela presne tie detaily), že ak ozaj neviete v konkrétnej veci a chcete vedieť, tak obrátiť sa priamo na súd 😝
náročné, ale iná rada asi fakt nie je... 🙄 😖

a potom dodala, že ono sa to vždy tak "úplácava" (v týchto "zastúpeniach") pestúnskym rodičom a že ona ešte niekdy nepočula, že by s tým bol napokon problém, teda že ešte nikdy nedostala spätnú väzbu o tom, že by to bolo potom zlé 😕

macocha
16. nov 2010

@magimary takže zase sme v nejakom právnom vákuu, kde rozhoduje sudca a v každom okrese to môže byť teda rôzne 🙄
No nič, díky za odpoveď 🙂

magimary
16. nov 2010

@macocha no, ja myslím, že tak, ako píšeš...
dokonca teraz ma napadá, že som sa to spýtala aj priamo sudkyni na súde a ona povedala to isté...
keď nebudete vedieť, obráťte sa na súd...
ako keby to bolo také jednoduché (a najmä promptné 🙄 )

natia
17. nov 2010

@suezana jááj, tak to je možno tým 🙂 teraz si chcem kúpim colostrum, uvidíme, či to pomôže...
@macocha a čo si ty chorá? čo ti je? A Dianka v pohode?

dioliana1
17. nov 2010

vitaj @valerya

najjulinka
autor
17. nov 2010

Ahojte. Možno budeme v správach... Boli se dnes v mmeste.. V plane bolo absolvovať odhalenie 2 pamätných tabul.... No na tej druhej sa to zvrtlo.. komunisti sa dostavili.. policajti pozorovvali... a Markiza pri tom..... takže zrazu sme boli uprostred dienia.. my s 5 detmi len tak nezduchneme... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre