Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
2. mar 2010

chvalabohu, aspoň, že tak...ako ja som s bezdomovcami istý čas robila a nemôžem ja na nich zlé slovo povedať...som robila v útulku...a niektorých dodnes stretávam (niektorí sú mŕtvi), ale srdečnejších kamarátov hádam ani nemám...oni aj z toho mála čo majú sa podelia...teda nie všetci samozrejme, ale takí tí, s ktorými som si vytvorila vzťah

mexx
2. mar 2010

No to zejram, ako vyzeraju porady v inych domovoch...asi teda vsade inak. 😅 My mame kazdy mesiac, a je to minimalne na dve hodiny, vacsinou viac...(my tym zabijeme cely den, kedze nebyvame priamo v BA, resp. pol dna urcite)... 🙄

najjulinka
autor
2. mar 2010

My sme mali asi 3 porady doteraz čo tam robim. Ale veci sa individualne iešia s každým osamote... Ale raz bola zmena v zakone pred vyše rokom, čo nam zvyšili prispevky na deti, tak bola porada koli tomu hlavne, aby neriešili to iste s každým zvlašť... a druhýkrát zas od jula sa menilo životne minimum či čo, tak zas k tomu porada.... predtým ešte bola porada k prechodu na Euro.... ostatné veci sa riešia individuálne... proste načo riešiť Jožka Mrkvičku so všetkými, ked sa to týka jeho a jeho profi rodiny... Jasne, vždy na porade pride reč aj na také "osobne" veci, ale to len okrajovo a po porade si to vyriešia tí čo sa ich to týka samostatne...... U nas všetko indivindi sa rieši.... ale ono to ma plusy aj minusy....... lebo potom sa človek dozvie, že niektore veci mohol riešiť lepšie, ale nevedel, že už sa to riešilo a je na to istý sposob.... a potom su veci čo sa odlišuju u jednotlivých profi rodin... a to tiež nemusí byť fajn, lebo si potom myslia, že dakoho uprednostnuju, dakoho znevyhodnuju... a pritom je to proste len vec nahody.... proste sa zabudne povedať a pod... napr. Lucka , Kiko nedostali darčekovné a soms a až potom dozvedela, že mohli dostať, ale nikto mi to nikdy v domove nepovedal... a kolegynine deti dostali, lebo proste sa na to nezabudlo... a zas tento rok moje deti dostali darčekovné a zas viem o nejakej kolegyni čo jej darčekovne nedali.... a nezdá sa mi to ako schvalnost voči detom alebo profi,ale skor ako chyba komunikácie - proste sa zabudne spomenuť....

najjulinka
autor
2. mar 2010

ale ono podla mna by sa toto dalo vyriešiť aj tak, že každemu pri prijmani a pri každej zmene by taký výcuc dali na papieri a bolo by.... aj lieky , že sa preplacaju navyše som sa dozvedela náhodou.... akože našťastie dosť skoro a vela penazí v liekoch ešte nebolo (zo starých príspevkov každý výdavok navyše bol dosť)...

lenkove
2. mar 2010

inak, su domovy kde sa porady robia na pobytoch 😉 4 krat za rok vikendovka
my sme boli na poradni, rev bol strasny a ja som hotova.. a idem spat.. mame 10 kil 😉

najjulinka
autor
2. mar 2010

vikendovky mali v Detskom centre v Ružomberku a v Pohode (alebo dakde inde ? 😅 🤐 😅) myslim tiež mali aj weekendovky, alebo čosi také........ to by skor vedela mary...

tatiannna
2. mar 2010

YUKKI prečo už nemáš fotoalbum?

lenkove
2. mar 2010

inak, moj brat si asi tiez chcu adoptovat 😀 vlastne obaja brachovia sa tvaria ze hej, to bude podivana na nasom valale 😀 😀

yukki
2. mar 2010

nevzalo mi príspevok 😨
Tatiannna, urobím album už jarný...ale už s obidvomi babami. Teda dúfam že to bude jarný...a nie letný...alebo jesenný 😒

tatiannna
2. mar 2010

aj ja dúfam...budem ti držať palce, nech to nenaťahujú ako sopel 😀

dioliana1
2. mar 2010

lenkove dajak začina byť adoptovanie hitom
super pre detičky v DD 🙂

najjulinka
autor
2. mar 2010

dialina to "asi" pri "S" maš k veku alebo k čakaniu???

lenkove
2. mar 2010

Dio
len aby im to vydrzalo.. 🤐 🤐 je to nadlho kym sa chlapi rozhybu, ja som mojho musela dlho 🤐 ale budem im drzat palce nech to ustoja, bolo by to super pre nase deticky, opustencekov 😵 😵

najjulinka
autor
2. mar 2010

lenkove ja zas poznam, kde baba mala problem s adopciou... ešte aj kd im zavolali z uradu, že maju babatko v porodnici či ho beru, tak dumala... ešte aj jej svokra, že čo vaha, na čo čaka, že jasne, že nech po neho bežia.......

dioliana1
2. mar 2010

JULI aj aj

dioliana1
2. mar 2010

to koli tomu aby som vedela kolko asi má bo je ešte pri matke asi

zicon
2. mar 2010

Inac Unimobunky to je strasne vela roboty s nulovym efektom. To vyhory a hotovo, ale vyzera to efektivne.

lenkove
2. mar 2010

Juli
ja som sa tiez tvarila ze rozmyslam kym Ivku neuvidim nazivo a moja mama sa zo mna smiala, ze som rozhodnuta davno, ze co sa hram na chutnu 😀 😀

najjulinka
autor
2. mar 2010

lenkove ale oni asi ani dalsie brat nebudu.. tá mamina podla mna celkom vyrovnana s adopciou nie je... alebo neviem ako to nazvať......

najjulinka
autor
2. mar 2010

zicon unimobunky su vymyslene tak,a by nebolo treba buracie povolenie.. .škrtneš zápalkou a máš 😉 a už sa týmto spraví aj dezinfekcia... 😝

martina_maxian
2. mar 2010

zicon všetko najlepšie k narodeninám ti prajem... nech sa ti darí a nech sa ti splní všetko, čo si praješ... 😉 🙂 🙂 🙂

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zicon
3. mar 2010

Diky, ja som omylom na FB uviedol svoje narodky o mesiac skorej takze diky za predcasne priania.

tatiannna
3. mar 2010

bré ránko, vyrážam na ÚPSVaR - tretíkrát za dva dni 😉

yukki
3. mar 2010

Dobré ráno! 😖 nasnežilo nám...a dosť. Fuj. A to sme už včera mali vonku bicyklík...na krásne suchej ceste... 🙄

smejka
3. mar 2010

ahojte
aj u nas yukki je sneh 😕 ....my sme dnes chceli nastartovat bicykel
maznacik ako si myslela pohnut sa vpred? pre nas ten takmer rok bol dost dlhy cas na uvedomenie si niektorych veci....prezivali sme smutok i radost....obdobie burok a zase pokoja....no zatial je vsetko otvorene...bez zaveru....a to niekedy napriek nadeji moze sposobovat take nenapadne dlhodobe napatie....hm...to su pocity nase...ale co asi preziva dieta? 😢 ...som rada ze nie je v DD....tie takmer dva tyzdne tam museli byt strasne....no i napriek tomu ze som davnejsie odovzdala vsetko tam Hore tak sa mi to zda z ludskeho hladiska nespravodlive... 😔

dioliana1
3. mar 2010

cawte, zasa dnes do DD, držte prsty...
😒

martina_maxian
3. mar 2010

ahojte, krásny slnečný deň prajem... 🙂
zicon, ty nevieš ani kedy máš narodky, keď si tam dáš zlý dátum?? tomu teda nerozumiem... 🙂
ja ešte aspon pol hodinky počkám, nech sa dohrajú, vypijem si druhú kávu a pojdeme vonku,,, 😉 tam sa vedia vyblázniť,,, a dnes má tato za úlohu kúpiť pieskovisko, tak sa tešíme... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
3. mar 2010

Dobre ranko. V. nám trošku kašle.. nie vela,a le pred piatou ráno a tak sa už zobudí, takže tretí den rano budiček.... .a to jeho volume 🙄 🙄 🙄 ale nejak sme to ustali , že sme nemali celý byt na nohách hned.... aj ked sa kde kto tváril žeby už aj vstaval... ale vydržali ešte tú hodku....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre