Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
27. apr 2010

http://dietaarodina.meu.zoznam.sk/

sory ze tak len kratko pisem.. ale same nahanacky mam... a len tak jednym okom pozeram na PC

natia
27. apr 2010

á sakriš, to je tento víkend...to nehrozí, máme tu kamarátov... 😒

suezana
27. apr 2010

Ahojte 🙂
Ja milujem môjho muža: zobrala som dieťa a odišla som na 2 dni preč a povedala som mu: Si voľný! 😀 😀 😀
Teraz som tu, dočítala som, čo ste napísali, ani nie veľa 😒

Lenkove, na fotke s tortou máte s Ivankou rovnakú farbu vlasov 😵 a ste zlaté.

suezana
27. apr 2010

Keď som išla domov, stretla som kamarátku, pýtala sa, ako sa máme a že čo druhé dieťa, či stále nič a tak, že to netreba siliť, že na to netreba myslieť,.... 🙄 tak som jej povedala, že už som sa stým zmierila, že rozmyšľame nad adopciou 😢 😢 😢 pozerala na mňa a .... no.... ľudia to nechápu..., ja som to tušila, že nikto nebude prejavovať nadšenie, ale skôr nechápavo krútiť hlavou. Veď samozrejme zase tie gény!!!! Ja to už asi nepoviem nikomu 😢 Tak ma mrzia takéto reakcie.

yukki
27. apr 2010

To sú prvé reakcie...bez rozmýšľania, neboj a nevšímaj si.

5katarina7
27. apr 2010

ja mam take iste skusenosti a este k tomu v rodine.Tiez nechapu a spravili mi tu u nas taku prednasku ☹ Ja som potom povedala mamine,ze aj tak si to budeme vybavovat dalej,ale jej o tom uz nic nebudem referovat,az ked uz budeme mat babo.A odvtedy sa ani nepytala.A ked mam taketo skusenosti v rodine,tak sa uz nikomu neodvazim s tym pochvalit.

suezana
27. apr 2010

😔
Ono jedna vec je názor - veď dobre, nech si majú. Len nechápem, prečo majú potrebu presvedčiať nás, že to nie je také jednoduché. A ten pohľad najmúdrejších 😝

magimary
27. apr 2010

sue, netráp sa zbytočne takýmito rečami... 😔
len ťa to oberá o pokoj a presvedčenie...
asi si povieš, že sa mi to ľahko hovorí, ale ver, že raz sa to zlomí a ľudia ti budú naopak blahoželať k takémuto rozhodnutiu...je to také zvláštne, ale jedného dňa môže zrazu prísť obrat o 180° a všetci budú hovoriť inak...
zatiaľ si skús tieto reči nepripúšťať, resp. ich "odzbrojovať" hláškou typu: "nechajte to na nás-my sme sa rozhodli a vieme do čoho ideme 😉, vy musíte deti po narodení prijať také, aké sú a my si môžeme aj vyberať 😎 😎 😎"...
alebo niečo podobne sebavedomé a presvedčivé...
nesmieš ukázať, že ste nie si istí, lebo ľudia to obrátia proti vám...
pritom sami nevedia o nič viac (resp. vedia toho oveľa menej) v tejto oblasti, problematike... 😉
vy máte v tomto vždy navrch... a tak sa/to aj prezentujte 😉

ja, keď som tu začala robiť profi, bola som prvá u nás v meste...ľudia ma pristavovali (keďže ma tu mnohí veľmi dobre poznajú z iných "oblastí") a pýtali sa, že kedy som porodila, veď ma nevideli s bruškom, resp. ked nakukli do kočíka, bolo im hneď jasné, že to nebude pokrvné dieťatko..., tak som sa takmer denne niekoľkokrát stretala s nepríjemnými a nechápavými otázkami typu: "ako to môžete?, prečo to robíte? ako to dokážete potom to dieťa dať preč, veď to ste ako jeho matka, ktorá ho nechala? atd, atd... bolo to dosť bolestiví-jednak preto, že detičky som vždy ľúbila ako svoje a urobila by som pre ne aj nemožné a jednak preto, že som vedela, že sa raz sa budem musieť konfrontovať s odchodom týchto mojich milovaných detí... ale nedala som sa 😉 😎: trpezlivo som im vysvetlovala, čo a ako až to pochopili a robili osvetu aj ďalej...postupne sa ľudia podozvedali, v čom je pointa nášho rozhodnutia a začali mi ďakovať a chváliť ma za to, čo robíme... 😅 😉 🙂, bola to totálna zmena... presvedčil ich až náš príklad, aby pochopili a pochopené prijali a prijaté neodsudzovali...
v každom sa raz takéto zmena udeje... u niekoho skôr, u niekoho neskôr... 😉

u nás bolo potom do roka spolu so mnou 9 nových profimamín..., ktoré nasledovali môj príklad a zamestnali sa tam, kde ja...po tom, čo sa chodili k nám radiť..., kým pochopili, že to je cesta aj pre nich... 😉, hoci nejedna z nich bol spočiatku aj proti... 😉

suezana
27. apr 2010

Ďakujem, Mary. Ja len tak v kútiku duše akoby som očakávala, že všetci sa potešia, že nám budú priať a že sa to berie ako "chvályhodná"(neviem použiť iné slovo) vec, prijať do svojej rodiny opustené dieťa. A nie je to tak. Pritom, keby to dieťa možno videli v nejakej konkrétnej situácii, brali by to inak. Takto vidia len gény 😔 Je super, že sa môžem takto zdôveriť, lebo neviem, či to mám mm hovoriť. 😒

magimary
27. apr 2010

sue, ver, že to prejde... 😉
každé čudo tvrá tri dni... 🙂
o tom to celé je...
ľudia nevedia, potom si domýšľajú...
tu pomôže len informovanosť a osveta...
a dôkaz vášho života...
a váš dôkaz bude ten, že prijmete takéto dieťatko a budete ho ľúbiť, akoby bolo vaše od počatia...ke´d prijmete dieťatko vy, prijmú ho aj iní...aj keď určite nie všetci...
ale tí dôležití určite 😉

najjulinka
autor
27. apr 2010

baby troška od veci - na zasmiatie - na tento vtip som dnes narazila (aspon dufam, že je to vtip 😅 🤐 😀 ):

Život ženy sa delí na tri obdobia.
V prvom ide na nervy svojmu otcovi,
v druhom svojmu mužovi,
v treťom zaťovi.

mata25
27. apr 2010

suezana,
skus sa vykaslat na ludi, ved oni rychlo zmenia postoj ked uvidia vase buduce adopciatko. u nas tiez mali problemy, sice nie kamarati, ale priamo najblizsia rodina a teraz maleho miluju nadovsetko.
a ked sa niekto bude ohanat genmi tak mu mozes povedat ze tak 90% percent deti ma otca uvedeneho ako neznameho takze sa nedaju predpokladat ziadne ani pozitivne ani negativne geny a mimoto to nemusel byt vzdy len asocial co take dieta splodil. a este by som sa opytala takeho cloveka co sa ohana genmi ci pozna tie vlastne do nejakeho osmeho kolena ked tak mudruje. moj svokor tiez rozmyslal nad genmi ked z neho vypadlo, ze maju neviem z kolkeho kolena predkov z rumunska a mozno preto je svagor taky tmavy. 😉

suezana
27. apr 2010

🙂 ja viem, dik. Aj ja som dnes čítala veľmi dobrý vtip, ale nemôžem si spomenúť 😝 😀

natia
28. apr 2010

Ránko 😅 u nás to vyzerá na ďalší krásny deň 🙂

najjulinka
autor
28. apr 2010

dobre rano. u nas tiež slniečkový den.

saskah7
28. apr 2010

dobre ranko, u nas tiez krasne... zahrada (a robota v nej) laka 😀

natia
28. apr 2010

bože, už ten deň nevyzerá až tak krásne...včera som si kúpila po urputnom zháňaní balerínky a dnes som si ich obula na prechádzku so psom, že na skúšku, lebo viem, že mňa každé otlačia...ale ja som s plačom prišla domov, normálne mi slzy tiekli, nohy krvavá a to len pol hodinu sme boli a čo najmenej som sa snažila chodiť... tak už som spokojná... za chvíľu idem preč a som zvedavá, čo si obujem.... 😠

najjulinka
autor
28. apr 2010

natia oj oj..... u nas začalo fukať..... bola som s troma velkými vonka.... ludia sa dost obzerali.... Lucka silou mocou chcela na motorke ist aj cez cestu, tak som ju pripla na voditko 😉 😀 😀 😀 No a potom si povedala ku komu sa chce do kočika nasukať, tak pučila najprv biki, potom Miruš...... takže stale bolo čo obzerať na nas... a ja ešte šikovna som medzi malometražne byty (pre starcov a starenky) sa pustila na prechádzku.. .tak okrem všelijakých komentarov na nas som si aj vypočula, že kde kdo bol nakupiť či čo (aspon si myslim... tak šomru tí starci , že im ťažko rozumieť - sa človek len usmieva a kýve hlavou, že ano ano 😅 😀 😀 😀 😀 )

mata2
28. apr 2010

ahojte,
aj u nas rano slniecko svietilo,ale dost sa uz ochladilo...
vyteperila som sa s deckami na postu,a tam som zistila,ze list som nechala doma... 😝

najjulinka
autor
28. apr 2010

mata to sa stava pri detoch 😉

U nas všetky deti spia!!!!!!!!!!!!!!

dioliana1
28. apr 2010

Aj u nas spia- aj velkáčka sa ešte od noci neprebrala 😀 😀 😀 😀 , choroba ju skolila ...

saskah7
28. apr 2010

mata2 😀 😀 😝 .. to teda potesi... poznam 😀

dioliana1
28. apr 2010

aj mne sa to stáva s peňaženkou...hlavne ked nakupim plnú tašku...tak domov a späť do obchodu...už sa mi to v jednom obchode stalo asi dvakrát...a to že nakupujem rýchlosťou blesku a letím z obchodu ako šialená si už zvykli... 😀 😀 😀

macocha
28. apr 2010

No, toto by mohla Suezana - ale aj ktokolvek z nas - pouzit ako argument pre nechapavych: Ked si moze adoptovat Sandra Bullock, Madona a ja neviem kto este, tak preco by som si neadoptovala aj ja?? 😝

dioliana1
28. apr 2010

mimi: si to vystihla presne 🙂 🙂 🙂 🙂

macocha
28. apr 2010

Jeej, aspoň niekto tu je! Ahoj Dioliana!
Ja mám doma chorúšika, ktorému sa teda vôbec nechce byť doma a už som unavená z toho opakovania, že sa nemôžeme ísť bicyklovať ☹

lenkove
28. apr 2010

ahojte
aj my mame chorusika, horucku 😕 😕 som prisla hladat rozumy.. ale len 38 C po odratani, dali sme cipok .. a dufam,ze to klesne.. minule ale rovnako zacinala celkom vlecuca sa nadcha... a to v utorok sme mali, ci teda mame, ist na poradnu aj s ockovanim 🙄 🙄

natia
28. apr 2010

hlavne Angelinu Jolie je dobré použíť ako argument 😉 môj osobný vzor 😅

dioliana1
28. apr 2010

Moji už prestali chvalabohu teplotovať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre