Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
19. aug 2010

@lenkove no jasné, šak my, čo to robíme len pre prachy si konečne prídeme na svoje 😎 ameeeerika 😝

mexx
19. aug 2010

Ale nebude to stale tak, ze bud mate rodicovsky alebo pestunsky a tym padom je to jedno? 😕 Amerika uplna... 😀 😀 😀

kanhwa
20. aug 2010

@5katarina7 drzim moc palce, nech uz mate pripravu za sebou - potom to cakanie len zacne, ked vas zaradia, nech je co najkratsie 🙂 🙂 🙂

kanhwa
20. aug 2010

Dobre ranko babule,
chcem sa spytat, ze ako je to s priplatkom k prispevku pri narodeni dietata? Tych skoro 700 euro je to myslim potom jednorazovo. Ak dostanete novorodenca do predosvojitelskej starostlivost tak je to pravda, ze na tento prispevok nemate narok? To akoze preberate za stat starostlivost o nechcene dieta a stat este usetri na tomto prispevku, lebo ho nedostane ani biologicka matka ani adoptivni rodicia?
Dajte mi prosim vediet, ako to je - my tiez totiz ideme do toho pre peniaze 😉 😉 😉
Pekny vikend prajem - zatial sa nam ukazuje krasne pocasicko, aspon tu u nas na zapade 🙂

marketka1
20. aug 2010

Ahojte pekné ránko 😉
@kanhwa príspevok pri narodení dieťaťa dostaneš
1.ak dieťa nemá viac ako 6 mes.
2.ak ho bio matka nestihla vybrať(t.j.žiadať o príspevok sa môže až po prežitých 28 dňoch dieťaťa niekedy ho bio rodič vyberie a až tak umiestni dieťa do DD)
3. a nie je to tých 700euro ....ale pre adoptívnych rodičov len cca 168euro (tí ak chcú dieťa nemusia mať finanč. prostriedky ešte aj od štátu oni robia dosť že Ti dieťa dajú 😔 😀 )

kanhwa
20. aug 2010

@marketka1 vdaka za odpoved. ja som myslela tych 700 spolu, lebo to je aj s priplatkom k prispevku. takze je to tak, ako som si myslela 😠

maznacik007
20. aug 2010

na ten priplatok nemas narok lebo nesplnis podla zakona tie podmienky.. /gyn. kontroly od 4 mesaica tt/ je to tak blbo nastavene...

je to tak ze bud pestunsky alebo RP... co som videla zatial o tom novom zakone tak v tomto zmena nebola... ale treba pockat na cele znenie zakona a potom sa uvidi

maznacik007
20. aug 2010

natia nie.. budes brat pestunske... plus plat to budes brat normalne do 18 rokov veku dietata.... a prispevok na starostlivost si budu platit skolku.. ale je to este nejasne ze ake zariadenia ... a teda do 3 rokov veku dietata... atd atd.. treba si pockat...

inak to sa tyka aj biorodicov.. no ved uvidime... niekde sa zasa pisalo ze sa potom zrusi danovy bonus na dieta... treba proste pockat na to znenie...

natia
20. aug 2010

veď jasné, že treba počkať, ja som len srandu trochu okolo toho robila... 😉

suezana
20. aug 2010

Ahojte kočky, vidím, že peniaze hýbu svetom 😀

marketka1
20. aug 2010

@maznacik007 nemáš nárok len na ten vyšší príspevok pri narodení (1-3 dieťa) ale na tých cca 168 má nárok každá 😉

maznacik007
20. aug 2010

hej makretka.. preto som pisala ze nema narok na ten priplatok pri narodeni dietata .. iba na prispevok ten je v tej nizsej sume 168 EUR 🙂 pri oboch davkach su ine podmienky

dioliana1
20. aug 2010

@natia príspevok na starostlivosť chce zrušiť a matersku asi zrovnať na rovnako pre všetkých vid tema na konovi o tom

dioliana1
20. aug 2010

trochu som to doplietla, proste čosi chce zrušiť a dačo zrejme znížiť... 😒

natia
20. aug 2010

@dioliana1 to je starý článok, ktorý tam rozoberajú... do pripomienkového konania išiel v takom znení ako dala link lenkove...

bendy25
20. aug 2010

@cairka - A ten navrh na sud na predb.opatrenie, to si si pisala sama, alebo pomahaju aj tetusky zo soc. ? 😒 Ja som si myslela, ze po zaradeni do ZŽ to uz pojde lahucko, no ako tu citam, tie sudy a papierovacky a to vsetko, no hruza ☹ Boze, co vsetko nas este caka, pokial dostaneme to nase vysnivane dietatko? Mam pocit, ze je to fakt, ako nekonecny pribeh.

natia
20. aug 2010

@bendy25 keď je človek v tom procese vybavovania a riešenia, tak sa mu to fakt zdá nekonečné a dokonca si niekedy vraví, či má na to ešte nervy... ale potom ti príde domov dieťatko a si ochotná ísť do toho znova... 🙂 teda aspoň mnohé z nás 🙂 čím chcem povedať, že s príchodom dieťaťa zabudneš na všetky tie nepríjemnosti okolo a vieš, že to stálo za to 😉
A návrh na predbežko ti pomôžu spísať na ktoromkoľvek ÚPSVARE... môžeš požiadať tých, pod ktorých patríš ty alebo tých, pod ktorých patrí dieťa...(ak máš teda dieťa z iného kraja)

dioliana1
20. aug 2010

Baby dneska prvý úspech, malá sa vedome do nočníka vycikala, nepýtala sa síce, ale ked sa vycikala tak zahálsila, "už cikala" 😀 , konečne sa to láme...

yukki
20. aug 2010

Celkom tak pravda nie je že Ti napíšu, lebo napríklad mne pomoc s písaním predbežka na ÚPSVaRe odmietli, po tom čo zavolali na miestny úpsvar (kde sa mal konať súd) a dozvedeli sa, že v tom meste proste predbežká neschvaľujú. napísala som si ho sama, neschválili ho. Ináč na tom úrade sú ústretové a zlaté panie, pri všetkom ostatnom mi veľmi pomohli/pomáhajú.
Dio blahoželám! 😵
U nás zas Markétka mala už asi 5 nocí po sebe suchú plienku, potom ráno to pustí do nočníka, ani cez deň jej už veľmi nedávam, ale je to tak 1:1 kde to pustí.....či do nočníka či do gačoch. 😝 😀 🙂

dioliana1
20. aug 2010

@yukki najhoršia bola "veľká" nehoda na stred študenskej izby-nohavice to neudržali 😀 😀 😀

yukki
20. aug 2010

Dio 😀 !
Markétka minule vonku....sme robili kolo sena, ona na ceste čupela, sa hrala s kamienkami, len ideme od roboty a Markétka sa postaví a vytriasla zdola z tepláky šúlku.....ta som ju len v jarku zriadila, umyla a i dobre 😝

lenkove
20. aug 2010

ahoje
pridam sa k nocnikovej debate, aj ja som vcera kupila nam 🙂 akurat rano som ju vystihla ked kakala a posadila, tak 2 bobky sme zachytili, potom do nocnika pchala ruky, isla po babu a posadila ju nam (esteze som ho stihla medzitym vytriet vlhkou utierkou, na viac nebolo kedy 😀 )potom sa s nim cez den hrala tak, ze v nom nosila legovych panacikov 😉 tak poviem vam, potreba sice do nocnika vykonana, ale Skorica zjavne na nocnik este nedozrela 😀
a boli sme u lekarky mame ATB 😝 penbene, mate skusenost?

dioliana1
20. aug 2010

niečo z mojich spomienok, moja Ivka asi 1,5 roč., 3 roč. a 15r. s rovesníčkou kamoškou 😀 😀 😀

dioliana1
20. aug 2010

tak tu 1,5r ešte raz aby bolo vidieť 😀

dioliana1
20. aug 2010

má tam vyplazený jazyk ale nevidno aj tak 😀 😀 😀 😝

cairka
20. aug 2010

@lenkove , a čo je škoričke, že máte ATB? penbene sme mali, to je penicilín 😉

yukki
20. aug 2010

Lenkove, čo je Škoričke?
ATB...skúsenosti....našťastie zatiaľ nemám, ale však začne škôlka azelené sople, potom budem ja pýtať rady...

saskah7
21. aug 2010

jeej, Skoricka zasa chora? ☹ penbene som brala ja raz tusim pred 5 rokmi, ano, je to penicilin, mne zabral pekne 😉

lenkove
21. aug 2010

ahojte
no veru, opäť sa jej vrátili horúčky, tak sme po dvoch dňoch išli k doktorke, nasadila atb, že je to angína a keďže sa vracia, tak ju radšej takto znivočiť. A ja ako úzkostlivá mama som súhlasila. Takže @cairka a @yukki z nášho plánu asi nič 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre