Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zuzubabo
26. okt 2010

@bendy25 prečo mm nechce?

bendy25
26. okt 2010

@zuzubabo - nie mm nechce, ale suezanin nechce 😉 😀

zuzubabo
26. okt 2010

@bendy25 - si stojím na kábli 😉

macocha
26. okt 2010

@bendy25 ahoj, my sme prednedávnom mali stretávku z prípravky a jedna "kolegynka" hovorila, že to zavolanie, keď ste 5. v poradí hovorili aj im... a o mesiac už volali, že majú pre nich chlapca - novorodenca, lebo 5 čakateľov nad nimi chceli výlučne dievčatko 🙂 Takže neboj, ujde to skôr, ako sa nazdáš. 😉

Inak baby zakladáme svojpomocnú skupinku pre "jednorodičovské náhradné rodiny"... takže keď poznáte niekoho z okolia Bratislavy, kto je single s prijatým dieťaťom, nech mi IPne... radi privítame, ešte máme kapacitu pre 2-3 maminy (alebo aj ocinov 😕 )

Pekný večer.

5katarina7
26. okt 2010

Ahojky!Ja by som sa chcela spýtať,keď my nepôjdeme osobne na kraj,kde nám posielali papiere,tak ako to bude prebiehať ďalej,to nás budú kontaktovať až keď budeme na rade?@bendy25 to je super,že ste hneď na desiatom mieste,tak nebudete musieť dlho čakať 🙂

macocha
26. okt 2010

@5katarina7 myslím, že tak nejak. Ak stihnú, upozornia vás, že sa to blíži... alebo ako som písala vyššie, niekedy nestihnú a oslovia vás rovno ohľadne konkrétneho dieťatka. 🙂

cairka
26. okt 2010

jéj, mimi, koľko km od *BA beriete za okolie? 200-300? 😀 😀 😀 hned by som sa pridala 😉

akim
26. okt 2010

Ahojte, moze si slobodna zena (alebo muz) osvojit dieta? Alebo si ho moze zobrat iba do pestunstva, prip, profi? Sa ma to pytala slobodna kamaratka a veru som jej nevedela povedat... 🙂

cairka
26. okt 2010

@akim , môže 😉

marketka1
26. okt 2010

@akim ale musí preukázať že je schopná sa o dieťatko postarať 😉 trošku náročnejšie ako pri pároch.

macocha
26. okt 2010

@cairka pre mňa môže pricestovať hocikto aj 1000 km, len sa mu musí chcieť... cca 1x do mesiaca dojsť na stretko. 😉
Teba by som brala všetkými desiatimi... na vás odtiaľto som myslela od začiatku... ale zatiaľ žiaľ neuvažujeme o virtuálnom spojení videokonferenciou 😀

@akim @marketka1 - že preukazovanie náročnejšie ako pri pároch... netvrdila by som. Ja som to obrátila na svoju výhodu. Všetkým som tvrdila, že mi je ľahšie sa rozhodnúť pre dieťa, lebo sa nemusím s nikým dohodnúť 😀 proste keď zvážim, že tieto riziká mi vadia ale tieto nie, nemusíme sa spolu s partnerom zlaďovať 😎

yukki
27. okt 2010

V Prešove minulý rok boli z iniciatívy Návratu aj také skupinky ako píšeš,
@macocha , a bolo fajne...len ja som mala fest ďaleko a ťažké rozhodovanie či cestovať na skupinku samamama abo na takú kde chodia aj celé rodinky ... a teraz neviem, toho roku, ale už sa teším na hocijaké stretnutie, tam býva fajn a je to aj fest užitočné....pre mňa.

zuzubabo
27. okt 2010

dnes som volala na úrad, zatiaľ nič nové, ešte nedostali papiere z úradu z Košíc 😝
som dúfala, že dnes podáme na súd ☹
to čakanie na predbežko bude strašné, ale už aspoň chcem mať pocit, že je to na súde. 😒

vivien2505
27. okt 2010

Ďakujem za vyradenie zo súkromnej skupiny @magimary 🤐 nevedela som že treba písať iba to čo zakladateľ očakáva a chce počuť

lenuska74
27. okt 2010

@vivien2505 neide o to čo chce megi ako skôr o to že svoje súkromné spory riešite takto verejne osočovaním 😕 a ja napríklad osobne by som sa už bála niečo napísať aby som to nedostala natreté od teba ☹

vivien2505
27. okt 2010

29 členov bolo v súkromnej téme...prišli k nám....medzi riadkami....z toho asi 10 sa zapájalo do diskusie...noví nemali šancu...ak budete prispievať do tejto verejnej témy tak prosím píšte len to čo nechcete aby vám ublížilo...čítajú to tu aj úradníci sprostredkujúci NRS a OZ...ale aj ľudia zo súkromných tém...kde sa to potom rozoberá ☹

vivien2505
27. okt 2010

@lenuska74 že pozdravujem už tam nie som 😉

marketka1
27. okt 2010

@vivien2505 😉

cairka
27. okt 2010

@vivien2505 , ale toto prrrrrrrr. už sme niekedy rozoberali niekoho, kto je tu a v súkromnej téme nie? 😕 naozaj si nepamätám 🤐 od tohto sa ja dištancujem, zas kvôli urazenému egu prosím ťa, nepíš niečo, čím sa môžeš doktnúť "priateľov"

vivien2505
27. okt 2010

@cairka stačí si prečítať diskusiu dozadu OK 😉 však nech sú chránení aj tí čo píšu verejne

najjulinka
autor
27. okt 2010

joj baby klud... čo je verejne je verejné... a to, že to potom ludia v zamknutých či IP či iným sposobom rozoberaju je zname....... verejne je verejne................

lenuska74
27. okt 2010

tiež neviem o ničom čo by sa rozoberalo stade veď skoro všetci píšeme aj tu aj tu ale ak nemám momentálne nič nové a tieto neové kočky ani nepoznám tak nebudem im písať o niečom o čom zas oni nevedia tak neviem čo sa to tu rozpútalo a prečo ale doteraz som tieto 2 témy či už ich založila najjulinka alebo magi považovala za to najlepšie a nebol tu taký problém a ak vznikol tak sa vždy vyriešil toto ide nejak mimo mňa čo sa tu teraz rozoberá a osočuje a nikdy by som si nedovolila rozoberať v súkromnej teme niekoho kto tam nieje 😉

bendy25
27. okt 2010

Ej ha, baby, tak ja len čumím, čo sa tu deje 😕

smejka
27. okt 2010

@vivien2505 😉

marketka1
27. okt 2010

vivien 😉

gabikasz
27. okt 2010

ahojte,je tu niekto z okr.Nové Zámky?

najjulinka
autor
27. okt 2010

dobru noc

eli77
28. okt 2010

@gabikasz ahojky gabika ja som...co by si potrebovala? 😉

dioliana1
28. okt 2010

cawte 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre