Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
8. nov 2011

@dia6 ano, ale v profi 😀

najjulinka
autor
8. nov 2011

@dia6 ma nas, tak ako nemá rodinu?

natia
9. nov 2011

@dioliana1 no ty si zázračnica 😀 už to mám 🙂

janula_nz
9. nov 2011

poznate taku formu, ze pestunska rodina? co je to? vraj to je zamestnanec UPSVR. nemyslim pestunsku starostlivost. dakujem

yukki
9. nov 2011

@janula_nz vitaj! Ako sa vám vodí? Laura sa má ako?

janula_nz
9. nov 2011

@yukki ahoj. dobre sa nam vodi , dakujem 🙂 prerabam vo velkom dom, tak je co robit. ale nedari sa mi zamestnat ako profi 😢 preto sa pytam na tuto formu, ci to niekto pozna

najjulinka
autor
9. nov 2011

@janula_nz asi mysliš pestunske zariadenie.. tie boli zrušene. funguju len na dožitie tie čo vznikli predtým (pred zmenou zakona)

dia6
9. nov 2011

@dioliana1 Takže profi? a nie je to občas (asi aj vždy) ťažké, dať dieťatko "ďaľej"?

dioliana1
9. nov 2011

@dia6 vždy...

dia6
9. nov 2011

@najjulinka Prepáč. Nemyslela som to tak, len som sa chcela spýtať, že prečo niektoré detičky ostaný v profi rodine tak dlho?
Zle som sa vyjadrila. Nemyslela som tým nič zlé 😒 🙂

janula_nz
9. nov 2011

@najjulinka aha. tak to som nevedela. len sa mi to dostalo do usi, tak som chcela vediet, ako to funguje.

dia6
9. nov 2011

@dioliana1 tak to verím. Musí to byť ťažké.
Ja sa priznám, že by som to asi nezvládla. Uvažovala som totiž tiež nad profi, ale asi by som to jednoducho nedoázala. Ale je fajn, že to robíte, niekto tým detičkám musí nahradiť domov aspoň dočasne.

dia6
9. nov 2011

@janula_nz Ako to, že nemôžeš zohnať prácu ako profi? Veď teraz, keď je ten nový zákon, je treba aj viac profi rodičov. To sa čudujem, že nemôžeš nájsť prácu. A odkiaľ si?

janula_nz
9. nov 2011

@dia6 surany. vsade mi odpisuju, ze nemaju volne miesta

dia6
9. nov 2011

@janula_nz Aj v BA?

janula_nz
9. nov 2011

@dia6 do ba som volala a ze iba z okolia ba , takto zdialky nie

dia6
9. nov 2011

@janula_nz Tie detské domovy sú zvláštne. Ja viem, že detský domov z BA má profi v Martine.
Ale neviem. Ja tomu celému už moc nerozumiem. Viem, že profi teraz potrebujú, ale asi radšej dajú jednej viac detí a nemusia prijímať nové.

najjulinka
autor
9. nov 2011

@dia6 Lucinka je v pestu

dia6
9. nov 2011

@najjulinka aha. Takže ty si aj profi aj pestún? To sa dá?
Či už nie si profi? 🙂

najjulinka
autor
9. nov 2011

@dia6 som aj aj.. .všetko sa da..

dia6
9. nov 2011

@najjulinka tak to je super. 🙂
Ja len viem, že sú s tým trošku problémy. tak preto som sa pýtala. Inak Lucinka je úplne podarenučká. 😀

natia
12. nov 2011

A tak som si včera večer uľahčene vydýchla, že bio zabudla na Kubkove narodeniny a kurníkšopa práve volala! Ja vôbec nechápem, čo ma to tak vie rozhodiť...najskôr, že príde a vzápätí, že nech jej ho donesiem do ústavu, že mu chce voľačo kúpiť...

natia
12. nov 2011

A nie je to vôbec ľahké s tým pestúnstvom...veruže sa rozprávame už aj o adopcii doma...a to, čo máš ty @macocha, to ja vôbec neviem ako by som zvládala...

natia
12. nov 2011

A ešte mi prosím vás povedzte, že aké mám ako pestún povinnosti a práva?? Kde je to uzákonené alebo napísané?

cairka
12. nov 2011

juj, @natia , som veru nevedela, že aj vy ste v kontakte 😒 no nezávidím 😝 A oslávencovi prajeme všetko najlepšie , veľkáčovi trojročnému 😵

cairka
12. nov 2011

@natia , skús kuknúť tu http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?... no a zrejme niečo by sa našlo aj v Zákone o rodine 😒

natia
12. nov 2011

(2) Počas výkonu pestúnskej starostlivosti rodičia
voči dieťaťu zverenému do pestúnskej starostlivosti
nevykonávajú svoje práva a povinnosti v rozsahu,
v ktorom patria pestúnovi práva a povinnosti voči dieťaťu
zverenému do pestúnskej starostlivosti. Rodičia
majú naďalej právo stýkať sa s dieťaťom; ak sa rodičia
nedohodnú s pestúnom o výkone tohto práva, rozhodne
o tom na návrh niektorého z nich súd.

@cairka ďakujem, na tom linku sme sa len toto dočítali...

matax
13. nov 2011

@lenkove www.lacneoblicky.sk, ja som kupovala krásne čisto bavlnenne, rozprávkové za 17 čosi , do 18eur.. kukni a aj nelicencne maju pekne, napr. žirafkové, kukni

mexx
13. nov 2011

Krasny preklep. (Alebo teda chybajuce pismenko.) 😀 😀 😀 😀 😉

najjulinka
autor
13. nov 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre