Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
14. feb 2013

pišu tam "udajne" ... tj. stačí, že zavola sused, že ževraj a pride štab nakruti srdcervucu reportáž a spomenie v nej slovo "udajne" aby nezavádzali....

najbližšie markiza može prisť aj k našim (mojim, tvojim, vašim) susedom ....

kjjavorska
21. feb 2013

Dobrý deň, veľmi sa ospravedlňujem, že Vás otravujem, ale mám na Vás obrovskú prosbu s takým malým srdiečkom, že mi pomôžete. Som študentkou na vysokej škole Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v odbore sociálna práca. Som v treťom ročníku, takže pracujem na svojej bakalárskej práci (Prieskum zmyslu života náhradných rodičov a osvojiteľov). Avšak všetky organizácie ma odmietajú s tým, že takýchto žiadostí je milión, tak som zašla až do takého krajného riešenia. Viem, že Vás s tým pravdepodobne obťažujem, no ak by ste boli ochotní mi vyplniť dotazník veľmi by ste mi tým pomohli. Ak som Vás otravovala vopred sa ospravedlňujem

https://docs.google.com/forms/d/1tmxlCu-qiOpb4L...

kjjavorska
21. feb 2013

Samozrejme podľa témy, dotazník je určený len pre náhradných rodičov a osvojiteľov.

Vopred ďakujem

Kaťa

najjulinka
autor
21. feb 2013

@kjjavorska čudne.. aj ottazka 21 a aj 22 by chcelo mať viac možnosti zaškrtnutia..... však som nahradny rodič a konkretne pestuna niekto može byť aj osvojitel aj pestun,tak musi dať že je nahradny rodič, pestun, osvojitel

kjjavorska
21. feb 2013

Ospravedlňujem sa tento dotazník je PIL je teda zostavený vopred psychológmi. Dostala som viacero dotazov, ktoré sú "čudné" pre respondentov, prosím zaškrtnite, čo je Vám najbližšie, alebo s čím sa najviac sama vnútorne stotožňujete.
Veľmi pekne Vám však ďakujem za vyplnenie, tak aj za dotaz.

S pozdravom Kaťaa

najjulinka
autor
22. feb 2013

no ano... ja som sa v testoch stretla s otazkami už všelijakými.. psychologovia nemaju skončený prvý ročník gympla (vyrokovu logiku) alebo nemaju naštudovaný zakon... a potom si človek hodi mincou a oni z toho maju vysledok o človeku... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 v takých testoch mi pride veštecká gula rovnako vypovedna ako to hadzanie mincou.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysiak001
22. feb 2013

@jazminn vyplnene 🙂 aj ked nie som mamicka 😀

tofik
22. feb 2013

Ahojte, neviete prosím poradiť? Mám nárok na OČR ku s dieťatkom v pestúnskej? A tiež ak by som ostala nezamestnaná a máme deti v pestu mám nárok aj na podporu v nezamestnanosti?

najjulinka
autor
22. feb 2013

@tofik jeeee.. ahooooj tofik....

podporu zo soc. poistovne maš narok.. na podporu z uradu to netušim. .tam sa posudzuje každý prijem aj manželov a všetko (aj odmena) a to väčšinou nevyjde ak jeden pracuje a asi aj ked mate odmenu pestuna, tak to nevyjde...

maznacik007
22. feb 2013

@tofik na OCR narok samozrejme mas, a ano pestunske sa moze v pohode poberat aj s podporou v nezamestnanosti...

yukki
22. feb 2013

@tofik a Ty si sa tu už ako dávno neukázala! A to je vari Vaša prvá OČR-ka? Ja myslím, že určite na ňu nárok máš a aj na podporu.

tofik
22. feb 2013

No mala som za tie 4 roky iba dve, aj to trojdňové. Len som nad tým premýšľala , aby som to nemusela vrátiť. A tá nezamestnanosť asi bude reálna, ale nech aspoň sa povenujem drobcom.

yukki
22. feb 2013

@tofik ako sa máte, ako sa im darí v škole, aké záujmy, prezraď niečo, málo je tu mamiek so staršími detvákmi v náhradke....

tofik
22. feb 2013

@yukki no máme sa super. Každú chvíľu sa pýtam, čím som si ich zaslúžila a málo, ale naozaj málo sa pýtam , čo som komu urobila? 😉 na začiatku, asi tak prvý polrok sme si zvykali, najma ja a mm , hlavne na tie povinnost. Drobci akoby boli v pohode, všetko sa zdalo ideálne. Asi bola chyba, ale naozaj sme to nevedeli inak vyriešiť, že som neostala s nimi doma, ale ostala som v práci/ a to dosť časovo náročnej/ a deti išli do školky. Potom sa začali také drobné problémy , nemyslím, že by boli vačsie ako majú rodičia, čo si berú deti staršie, ale mňa to vždy dosť prekvapilo. Už viem, že problémy boli aj budú. Tak to v źivote chodí. A aj viem, že asi budem vždy prekvapená, že aj naše deti 🙂
Ale inak sú šikovní, vedeli čítať od 4 - 5 rokov. Ivko je na šport, má logické myslenie. Izka má zas super pamať , trošku divadelný talent a teda niekedy som až v šoku, ako to povedat, rytmus v tele. Pretancuje celý deň. A to doslova. Len neviem má devať a neberte ma v zlom, ale už schovávam malovátka, lebo umyť sa netreba , ale ak by som nedala pozor , tak namaľovaná by bola. Už som sa aj vracala z mesta, lebo som si hneď nevšimla a vonku na svetle som zistila, prečo susedia tak vyvaľujú oči. Najviac sa mi páči, keď jej poviem , aby sa išla trošku upraviť - všetky prstienky, náramky, náhrdelníky si dokáže na seba narvať a to ich má neúrekom 😀 Ale straaaašne ich ľúbime a nemenila by som.

yukki
22. feb 2013

@tofik supééééééér super sa to číta! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ma to potešilo! Ináč s tými šperkami, črievičkami, maľovátkami to mám doma už ja! so 4 ročnou Markétkou! Kika tiež, ale našťastie pomenej.

tofik
22. feb 2013

@yukki Žeby gény. 🙂 Tieto sa mi strašne páčia. To parádenie. Aj tie rytmi v tele. A tiež trošku taká povrchnosť. To by som potrebovala aj ja. Inak ma strašne obohatili. Ja som taká strašne zodpovedná, dopredu plánujúca a všetky katastrofy sveta riešiaca. Tak ja som takýto protiklad potrebovala. Akoby ma vyvažovali.

yukki
22. feb 2013

@tofik no mňa konkrétne z toho parádenia porážka poráža......zatiaľ s humorom, ale už ma občas prechádza......ale tá životaschopnosť sa mi páči, ich. Ale te črievičky!!!!!!!! trblietkyyyyyyyy!!!! Všade, na každej návšteve nájde štekle, vymámi rúž, náušnice...!!

tofik
22. feb 2013

@yukki pod stromček dostala od príbuzných šestoro maľovátok a od švagrinej kilový balíček / som to vážila/ bižutérie. 😉
Ale ja keď sa pozriem do zrkadla, tiež by som sa mohla trochu ovešať, nenosím žiadne šperky a okrem špirály sa nemaľujem. Som trochu spustla ...... Snáď sa za mňa to dieťa nehambí

yukki
22. feb 2013

@tofik moje tiež podostávali maľovátka a tretky všelijaké to furt, no vďaka onej spomínanej Tebou-povrchnosti-ich už niekde zapotrošili a šperky potrhali a oblámali...ufuf, jakl fajne. Aj tak mi tu denne je schopná Máňa sa 10 krát prezliecť, vykrámiť "črievičky", šaty, klobúky, kostýmy...auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😝

najjulinka
autor
22. feb 2013

Juj my mame doma tiež jednu ŽENU..... . 😀

najjulinka
autor
22. feb 2013

Lucka vacsinou lak nanechty rieši.. ona pochvali nalakovan enechty ajpokladničke v LIDLi a vynuti si jejruky chvilu pre seba 😝 ... s učtovničkou v domove tiež dohovorila sa, že mamka da dopredu vedieť kedy prideme aby jjdoniesla lak a nalakovala nechty 😝 😝 😝 a tak a podobne.....

No a jedno naše už odidene profiča dostalo na vianoce "malovatka".. čo navšteva u nich to bordove nechty... 😝 (ja odlakovač nemám, takže potom s takými nechtami šup aj do školky)

ale najviac s ami páči na balete v šatni. .same take male kozy ružove trblietve... tie rozhovory.... no same ružove, same diamanty (trblietka a podobne veci diamantove 😀 ) riešia ....

suezana
22. feb 2013

@kjjavorska odoslané .... ale takýto sme už vyplňovali - to máte všetci rovnaké? 😕 😕 normálne rozmýšľam, či som ich vyplnila rovnako 😅 😅

yukki
23. feb 2013

No aby som len tak nemlela prázdnu slamu... @tofik ...tak toto je z dnešného dňa. Podotýkam, že všetky šperky, čelenky, hrebienky, črievičky, maľovátka, prstene...sú "postrácané", ale čosi sa predsa našlo...našťastie to potom vyvážila kika tým obrázkom...nazvala to , že je to dievčatko, ktoré pomáha svojej mamke. Nevolajte sociálku, ja nenútim deti rezať Husquarnou metrové polená..... ale kreslíme rôzne remeslá a činnosti do CPPPP no a bol tam už aj pilčík...tak to skombinovala. brucho síce to dievčatko nemá, zato tam svietia dve slnká....alebo to druhé je mesiac? Akože dre od rána do noci? Hm...... 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😎 😝 😝

cairka
23. feb 2013

@yukki , a Markétke zas v jakej póze 😀 😀 😀 😀 ja sa z nej pocikám 😅 😀 😀 Na tej prvej fotke, to vyzerá, že Máňa zjedla Kike večeru, tá je odutá a Maňka sa chváli plným pupkom, jak si pochutnala 😀

najjulinka
autor
23. feb 2013

@yukki Lucka ked kresli viac slniečok. .to jej ide asi jediné kresliť - slnko.. tak to komentuje "jeden deň. druhý deň tretí deň..." .. .čiže možno tým znazornila viac dni......
a ešte dalsia možosť.. lucka ked kreslila more tak slnko bolo rozlate po oblohe take dlhé žlté.. .a okomentovala to,že olo všade slnko... proste slnečno.... a pravdu mala nad morom bolo slnečno, ale slnko svietilo od plaže, spoza chrbta, takže nad morom slnkom nebolo... 😉

yukki
23. feb 2013

@cairka hej. Tote pózy. Mňa šlak raz trafí z herečky.

tofik
23. feb 2013

@yukki sú zlaté. My sme mali tiež takéto šaty, každý rok sme Izke kupovali na karneval nové ale museli byť vždy ružové. Keď mal syn ružové obdobie, tak sa aspoň nehádali a hrAli sa spolu na princerné. 😉 .

lenkove
24. feb 2013

@yukki ako pomaham mamicke je perfektneee.. a tie cizmy na opatkoch k motorovej pile 😀 😀 😀

baby, nasa teraz kazdeho pochovava... Ja zomriem, uz som v nebicku. Ocko zomrie.. Babka zomrela.. Jej zomrela mamka.. ked sa ohradim, ze predsa som tu, tak to akoze a teraz je sama iba so sestrickou.. a tak. normal v tomto veku, ze? 😅
a princezna nechce byt, este tak Garganel... ale ked sa polepsi...

yukki
24. feb 2013

@lenkove aj Kika dlho všetkých "zachovávala". Aj návštevy. Každého uložila a vysvetlila mu, Už si zomrel, zachovala som ťa.

cairka
24. feb 2013

@lenkove , normál, neboj 😉 Veve sa raz deda spýtala, že "A ty si už zomrel?" 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre