Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
3. nov 2009

yukki fakt kofolka..? ja normalne neverim.... 😀 nas je tiez drobnucky ale uz sa rozpapal... a inak je ok.. on ma taku drobnu maminu a malicky sa narodil takze je v ramci moznosti... svojich..

magimary
3. nov 2009

no, maznáčik, náš práveže nie je drobnučký (teda nebol), ale taký menší štandard (mal tých bežných 7 kilečiek na svoj vek), ale teraz (i napriek tomu, že veeeeeeeeeľa spapá) sa stráca a stáva sa z neho chrústik a drobáčik... 😕 😔

marketka1
3. nov 2009

magimary. Takže Martina som dostala ako profi mama v decembri a neskôr p.riaditeľka( z iného DD ako julia) oznámila že Keď Martin bude mať tri roky odíde do satelitu.Zdalo sa mi choré že ak dáš dieťaťu šancu a sú výsledky a obrovské len tak mu zbúrať svet ktorý spoznáva. Hneď jak som začala vybavovať pestúnstvo na UPSVaR sa nám to rozhodla ďalšia pani komplikovať s medzinárod.adopciou ale nepodarilo sa pretože si nevšimla že ho matka na osvojenie neuvoľnila. a tak nám k Martinovi ešte behom týždňa pozháňala Kubka (naňho sme čakali v poradí skoro 2 roky na osvojenie) z veľkým úsmevom na tvary si myslela že martina pustíme k vode naspäť do DD (našej pani ak niečo nevyjde podľa predstáv tak to potom komplikuje vraj nemôžme zvládnuť dve deti s 2,5 roč. rozdielom keď nemáme s deťmi (vlastnými) skúsenosti tak som ju odrovnala jednou vetou a dala ako tak pokoj. Viem že deti z profi odídu ibaže po skúsenostiach z DD nie som presvedčená o tom že by sa mali vrátiť do satelitu. Nech odídu tam kde sa o ne postarajú ináč,... lepšie, najlepšie. Profi mamou chcem byť aj neskôr ibaže sa najprv budeme musieť presťahovať do rod.domu, ktorý zháňame . Z profi zamestnaním som bola spokojná veď Martin začal kvitnúť a prežíva svoje detstvo (pri Kubkovi ešte raz hral sa z hrkálkami,hrazdičkou,momentálne sa mu páči že chodí cez naše ruky a podávame si ho-Kubko sa učí chodiť prežíva to čo neprežil a to asi od základu) ale keď sa zamestnám tak v inom DD teraz som na MD.

magimary
3. nov 2009

super, dík 😉 za "vyčerpávajúcu" odpoveď (bez môjho vyčerpania 😅 )...
jasne, že si teraz na MD, to sa inak ani nedá, pri malom dorbčekovi.. 😅 😀 😉

lenkove
3. nov 2009

sa nám to rozhodla ďalšia pani komplikovať s medzinárod.adopciou ale nepodarilo sa pretože si nevšimla že ho matka na osvojenie neuvoľnila.
😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 to je strasne

cairka
3. nov 2009

marketka, to je psycho, že stiahnuť v troch rokoch do satelitu 🤐

magimary
3. nov 2009

no, tak k tomu sa radšej nevyjadrujem a ak, tak radšej na súkromnej diskusii... 🤐 😔

magimary
3. nov 2009

už je to tam... 😉

lenkove
3. nov 2009

Marketka
ale vsetko sa stalo,aby ste boli stastni s tvojou krasnou chlapcenskou dvojkou 😵 a my v temicke mame dvoch chalanov navyse na parovanie 😀 😉

yukki
3. nov 2009

Lenkove, kika "týrala" aj Miša...ja som ich až oddeľovala chvíľami...a som mu dohovárala, nech si aspoň ide ľahnúť inam a ten blb len skučal, keď mu už veľmi zle robila a ležal jak taký drúk...a už mu zle nejako veľmi nerobí. A tej malej fene-tak tej sa najnovšie "začala báť", lebo tak tá keď ju Kika ťahá za chply abo chvost abo labku tak sa zvrtne a ju poštípe zubami...ale tie skorodvaroky sa jej nebála len ju furt a furt provokovala znova...takže ja aj ten jej rešpekt beriem ako nejaké "zlepšenie"....

lenkove
3. nov 2009

Miso je frajer, to je laska 🙂 uzasne 😵

zicon
3. nov 2009

No kolac som chcel upiect v tvare babovky a dopadlo to ako hotova katastrofa. ☹ Zvonka specene znutra taka riedka gebuzina oranzovej farby. 😝 😝 Dobre akurat tak na koliku. 😎 ´Dufam ze to neochutna ani nas lokalny smetohrab, lebo ma obvinia z neumyselneho zabytia. 😀

martina_maxian
3. nov 2009

ahojte,,, baby a chalan,,, Krásny večer prajem... 😀 😀 😀

zicon
3. nov 2009

Ahoj

martina_maxian
3. nov 2009

zicon, takže koláč sa nepodaril??? 😀

najjulinka
autor
3. nov 2009

No to niektoré decáky robia, že v troch rokoch dieťa "stiahnu", lebo už nemusí byť v profi... To by som ani ja nedokázala vrátiť dieťa do decáku... 😠 😠 😠

cairka
3. nov 2009

no to by som ani ja nedokázala a to dieťa ešte ani doma nemám 🤐 takým prístupom by som zachvíľu bola ako naša bio, len ja by som mala samé domčekové 😀

najjulinka
autor
3. nov 2009

však práve... ja ani na dovču ani na IA ani na nič by som nevedela dať deti do decáku...

martina_maxian
3. nov 2009

Juli, tak si potom tá najsprávnejšia profi mama,,, klobúk dolu pred tebou... 😉

magimary
3. nov 2009

ani ja...,
ale...
musím... ☹ 😔 😢

zicon
3. nov 2009

Kolac sa fatk nevydaril

magimary
3. nov 2009

zatiaľ sa tomu úspešne vyhýbam, ale neviem, ako dlho sa mi to ešte bude dariť...

marketka1
3. nov 2009

Vy by ste Martinka vrátili do DD??? na mojom mieste. 😕

magimary
3. nov 2009

čosi sa zbláznila???????????????? 😲
sorry, za výbeh, ale jasne, že určite nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😨

martina_maxian
3. nov 2009

markétka nevrátili za nič na svete... dieťatko ľúbite a to je pre vá a aj pre to dieťatko najdôležitejšie... 😉

marketka1
3. nov 2009

Som rada že tak rozmýšľate aj vy, ja si ani neviem a ani nechcem predstaviť čo by to bolo pre neho. Mám jednu známu profi mamu jej tak dieťa zobrali naspäť ale nie kvôli veku ale kvôli tomu že ona robí v záchytnom centre a tie deti k nej prídu len na 6 mesiacov. Rodina sa buď spamätá alebo idú do DD. Teraz mal dva roky chlapček ale že vraj to čo sa naučil u nej za dva dni nevedel. Ináč yukki mal by byť u Vás v DD. dnes čerstvá info išiel teraz dakedy do profi. Je to veľmi smutné že detičky sa neberú ako detičky ale ako spis a čísla. 😢

magimary
3. nov 2009

☹ 😔 😢
veru, markie...

najjulinka
autor
3. nov 2009

no ak išiel k yukki do decaku, tka ho čakaju podobne veci - navraty do decaku.. na dovču, asi aj na IA... 😖

martina_maxian
3. nov 2009

markétka a ja nechápem ľudí, ktorí dokážu tie krásne deti riešiť len ako spisy 😒

najjulinka
autor
3. nov 2009

inak u nas v kraji je jedna čo robia profi v krizovom a potommalo ist dieta do decaku a velmi dobre to spravili - dieťa premiestnili len papierovo a profi mama dala výpoved v krizovom a vzali ju do decaku... idealne riešenie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre