Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
19. nov 2009

magi vy ste uz vsetci fit? a ako pokracuje dalsia izbicka???

martina_maxian
19. nov 2009

jeeeej brulka, ahoj,,, 🙂 ty kde si bola? si sa stratila... ako sa vám darí, máte niečo nové?? 😉 🙂 🙂 🙂

brulka
19. nov 2009

no mati ja som sa starala o maminu. jedna segra na dovolenke druha chora tak som bola na vsetko sama aj do prace som chodila. esteze robim nedaleko a som mohla vzdy dobehnut za maminou aj dva krat za den. ale som uz dost unavena zajtra ma vystrieda segra a mamina bude jednu noc sama. tak dufam ze zvlada lebo je taka tenulinka nozicky ma ako zapalky svaly zmizli ☹

brulka
19. nov 2009

mati a ty uz si upokojena ??? s tym kocikom to su uuuuupli motaci!!! snad dojde kocar skorej ako deturence 😉

brulka
19. nov 2009

tak vidim ze uz sa tu spi. tak dobru noc a krasne sny!!!!

najjulinka
autor
20. nov 2009

Dobré ránko. Tak ja kávujem. Dominika dnes ráno prepišaná až pod pazuchy.

mata2
20. nov 2009

ahojte,
juli to je sila 😠
sa mi nechce verit,ze je v KE tak malo babetiek do profi 🙄

decka dnes super spali 😎

najjulinka
autor
20. nov 2009

mata2 akože do troch rokov asi su všetky v profi... ale nikto neskuam ako to je s detmi vo veku 3 roky a 1 mesiac.. .resp. no ked nie je do troch rokov, tak čo neponuknu aj mladšie ako rovno pubertakov z osobitky... a dvoch...
je to svinstvo.. lebo napr. poznala som aj 20-21ročnu profi mamku.. keby sa jej kceli zbaviť, tak jej proste nasukaju chalana tesne pred 18kou a je to zákonom podporené... asi tak...

yukki
20. nov 2009

Cairka s Vaneskou ostávajú v nemocnici, zatiaľ že do pondelka, Veve má nejaké zlé výsledky. Ale že pôsobí zdravo, píše maminka 😉

mexx
20. nov 2009

Ahojte,

ja uz fakt neviem, ci sa to nase decko nauci dakedy spat poriadne. 😅 Vcera ho nebolo mozne udrzat, zaspal mi o pol siestej vecer, a v noci uz od tretej bol culy. Nechal nas sice este pospat, rozpraval si len potichu, potom hucal do steny, na medveda, na vsetko, spieval, a po stvrtej uz zacal robit ozajsky randal. No koniec... 😀

Ale inak sa so mnou cele dni velmi milo rozprava a hada, opakuje kazdu somarinu, strasne rad recni, este keby mu tak rozumiet bolo... 😅 Teda vela veci mu rozumiet je, akurat ked sa snazi rozpravat ako dospely, tak len melie a nic sa neda zachytit, ale zlate to je. A odvcera zas nabral nejaky novy prizvuk, uz nejake dva tyzdne sme boli "mamaaa a tataaa" a od vcera sme "mamaiii a tataiii". 😎

A inac, Juli, mojmu muzovi sa strasne paci slovo "uačač", si to stale hovori, a vcera bol cely bez seba, ked nasiel v kuchyni celu tlupu uačačov. 😀 Fakt genialne slovo je to... 😉

No a ten clanok na blogu... 🤐 😔

marketka1
20. nov 2009

Ahojte 🙂
dnes som bola u lekárky so sebou mám zápal priedušiek kašlem jak tuberák.
Kubko na tom nieje oveľa lepšie ráno asi 5 krát vyzvracal hlieny nechce papať už druhý deň teploty už máme nižšie.

yukki pozdrav veve a cairku nech súčím skôr doma.

brulka Kubko najskôr bude zoperovaný po novom roku prípadne na jar uvidíme ako na tom bude zdravotne od januára ma už 3 krát bronchitídu.

brulka
20. nov 2009

ahojte pacienti. no sa nam to tu rozraslo na pekny lazaret. dufam ze budete zase coskoro vsetci fit. tento rok je nejaky horsi ja som tiez mala zapal priedusiek a to som nemala uz od zakladnej skoly take volaco..

a cairke a vaneske posielam pozdrav do nemocnice. nech vanesku rychlo vyliecia a moze sa vratit domov. to je pre deti hrozna trauma - nemocnica - aspon ze dnes uz mozu byt s detickami i mamicky.
to volakedy bolo vraj hrozne. tiez som ako decko male bola v nemocnici a vtedy mali povolene ostat s detmi iba kojace matky. dvojrocne dieta malo byt same. a ked som sa vraj vratila domov tak som tak vrieskala ked mama odisla z dohladu ze musela so mnou chodit aj na zachod a drzat ma na kolenach 😒 . tak dufam ze vaneska to prezije dobre.

a ze aj kubko zvladne nemocnicu a zakrok bez problemov. len aby uz bol zdravy a prezil tieto epidemie chripkove co sa na nas valia.

tak sa drze, ja vam budem drzat palciska vsetky co mam!!!!

brulka
20. nov 2009

juli tak som docitala clanok (trochu sa dnes v robote ulievam 😉 ...) no k tomu sa neda nic ine dodat ze otrasne!!! oni budu ludom co chcu pomahat klacky pod nohy strkat. je to smutne! lebo je to tak ako tam bolo napisane tie deticky mozno natrvalo ostanu v profi takze vek tam musi pasovat inak to bude zle pre obe strany...

brulka
20. nov 2009

fiiiha ja tu vediem monolog tak idem teda zase pracovat ked inak nedate 😖

magimary
20. nov 2009

ahojte hlásim príchod od neurologičky!!! 😵
ale som ( z tej hnusnej bratislavy ako vypľutý cukrík 😝 🙄 😖 )...od pol siedmej do teraz sme boli na "cestách"... 🙄 , ale už sme doma aj so Sunarom (z Billy 😅 -mali posledných 5 krabíc, takže pre nás bolo výhodné kúpiť len jednu "akciovú sadu" 😅 )...
a teraz to najdôležitejšie:
sme vyradení z evidencie neurológa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😎 😵
yupííííííííííííííííííííííííííííí, teším sa!!!
malý je vo všetkom na úrovni veku!!! aj v reči, aj v motorike, aj v sociálnom vývine a nemá byť prečo ďalej sledovaný!!! a to i napriek tej škaredej anamneze, ako povedala doktorka!!!
brulka, vidíš! aj choré deti nemusia byť (neskôr) choré!!! 😅 😉 😵 som happy!!!

magimary
20. nov 2009

a ešte aby som nezabudla, tak aby sme to mali zase trochu pestrejšie,
tak malý dostal do rána opäť laryngitídu!!! 🙄 😔 😒
ale zatiaľ sa nedusíme ani nič, "len" laryngiticky kašle...sestrička hovorila, že mu mám hnd nasadiť Calcium sirup a fensitil a dúfať, že to večer neprepukne v plnej paráde... 😕 😢
a mexx, spomínali sme aj tvojho vluška... sa ma dr. pýatala, že či je malý hyperaktívny...tak som povedala, že keď to porovnám s Vilkom, tak je náramný kľuďas, ale temperamentný...(tak to tak aj napísala do správy 😅 ) 😀
a idem si čítať, čo ste napísali vy... a trochu sa vydýchať... 😉

mixka
20. nov 2009

ahojte 🙂

magi, gratulujeeeeeeeeeeem, to je uzasna sprava, ze ste sa zbavili neuro 😵 😵 😵

najjulinka
autor
20. nov 2009

ja sa nehram.. u nas sa neuro nezbavuje 😒 u nas sa pozoruje do nekonečna 😒

brulka Lucinka bola s Karolom v nemocke a aká sa vrátila umnaučaná, urevaná... čisté psycho... a to oni v nemocke mali väčšie psycho... na samotke zavretí, okná do protilahlej steny, nesmeli vychádzať... no na nerv... tá izba bola myslená asi pre človake v kome s takým výhladom a lucka bez teplot bola, unudená... no des....

Dnes Sunar v BILLE nemali, po včerajšom skupeni asi už nedodali 😀 😀 😀 😀 No ale čo som tak kukla ked som bola doobedy, tak mali takmer 4 kartony (1balenie do celých štyroch kartonov chýbalo) asi a 2 z nich máme doma 😝 😀 😀 😀 😀

magimary
20. nov 2009

no, tak práve som dočítala julkin bolg a som caput...
nezdržala som sa a musela som zareagovať... 😔 ☹ 😢
prečo je to tak?????
.............

mixka
20. nov 2009

juli, ja uz mam neurologa vyspekulovaneho 😉 😀 a velmi skoro zrealizujem 😀

magimary
20. nov 2009

inak uačač sa páči aj mne a neustále mi to slovo zneje v hlave... 😅 😨 😀
Postupne reagujem,. ako si prečítam príspevky...to aby ste chápali moje "výpady"...
a mixka, dík! 😉 🙂

mixka
20. nov 2009

inak baby, my zajtra robime oslavu krpaty, 2 rociky maju v utorok 😵 a bude to posledna oslava v tomto byte, cudna predstava 🤐

mexx
20. nov 2009

Mary, no to som zvedava, co povie nam, ked tam pojdeme v januari. Jej sa uz aj na poslednej kontrole zdal maly uplne uzasny, som ani necakala, zeby ona mohla tak pozitivne vystupovat, ale bola unesena, aky je sikovny, a ze teda este aspon raz by nas rada videla v januari, ze bude hlavne na recove schopnosti zvedava. Ale s tou hyperaktivitou to vobec neriesila vtedy, tak nabuduce sa uz do toho sama zavrtam, ze co a ako. Lebo toto je uz na nevydrzanie... 😝 Boli ste sa ukazat aj normalne v DeD ci len na neuro? 😕

A este potrebujem poradit, zhanam taku vecicku, co ani neviem, ako sa spravne vola (tak ju neviem poriadne vygooglit), nieco ako "hracia skrinka" alebo podobne, co sa dava na detsku postielku... 😅 Sa neviem ani vyjadrit poriadne. Kamaratka to mala odniekial zo zahranicia, ale uz to predala, velmi sa mi to pacilo. Da sa na tom pustat nejaka hudba - uspavanka, alebo len nejake zvuky (napriklad sum mora a podobne). Chcela by som nieco take pre maleho, aby som mu to mohla pustat pred spanim, pripadne v noci, ked uz bude spavat sam. Jemu sa take paci... Zatial som vsade nasla len rozne hracie kolotoce, to nechceme, alebo nejake hracky, lenze vsetko to treba mechanicky natahovat. Kym by zaspal, museli by sme mu to asi tridsatkrat natiahnut, a furt by nebol tuhy... 😅 Pozeram to po nete, ale vsade mi najde len nejake ine, a ked ani neviem, ako sa to poriadne vola, tak tazko hladat... 😨

yukki
20. nov 2009

Aj cairka s Veve sú na samotke a nemôžu vychádzať z izby a Veve sa správa zdravo. Zrejme je to pri podozreniach na infekčné ochorenia bežné, samotka+zákaz.

magimary
20. nov 2009

mexx, určite sa toho (tej hyperaktivity) teraz chytí, lebo zase pri mne sa o tom veľavravne so sestričkou zhovárali, že je to naozaj dosť zlé a náročné a že sa tomu budú musieť viac venovať...
opísala som im trochu, aké to máte ťažké, tak takto na mňa gúľali očami 😲 😕 😨 , ale prekvapené teda neboli...
ale som aj zvýraznila, aký je úžasne šikovný, ale ten nočný spánok a denná aktivita, že je extrémna... 😒
aj z nášho bola unesená už minule,ale dnes úplne žasla... a porovnávala ho so svojim vnukom (ktorý je ešte o mesiac starší) a že sú na rovnakej úrovni, ale jej vnuk že ešte nemá zuby (bola z toho dosť hotová 😅 a pri tej príležitosti som jej začala hovoriť o vilikovi... 😉 )...
a neboli sme sa ukázať aj v dd, lebo už sme mali dosť... zajko bol hore od piatej a v kočíku on nevie zaspať, akže bol ospalosťou už celý bez seba... ☹ 😔 , už sa dokonca aj smial ako nadrogovaný-tak bezprízorne, nepríčetne, oči skoro prevrátené a do toho z kočíka taký divný smiech...cez slzy...
takže sme boli radi, že ťaháme čiaru preč... 😝
teraz bude asi spať do zajtra... 😅 😀

s tou hračkou ti neporadím...neviem...ale ja som mala takú kazetu...pre deti...s takými uspávacími zvukmi...ale to ešte pri mojom najstaršom, netuším, kde sa podela teraz...

mixka
20. nov 2009

na cairku a veve myslime 🙂 snad ju tam daju kus dokopy, lebo ak ma zle vysledky, tak moze vypadat 1000x zdravo...

magimary
20. nov 2009

veru tak, mixka...
hlavne, nech sa tam snažia...(!) 😖
a tiež ich pozdravujeme...

tulenka
20. nov 2009

cafte! Cairkovci su v nemocnici? S cim?

yukki
20. nov 2009

Vaneske sa dlho ťahali choroby...brala aj ATB ale či nezabrali či čo...aj zápal pľúc mala a tak a potom aj vysoké teploty a aj bruško ju začalo bolieť...a už sú tam, teraz jej tam odchytili nejakého pneumokoka tak ho asi likvidujú alebo čo....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre