Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
15. dec 2009

zicon, neboj 😉

magimary
15. dec 2009

hej, ja som ťa práve chcela pochváliť, zicon, že máš výborný pozorovací talent (v tomto momente)

najjulinka
autor
15. dec 2009

zicon poznavanie veci v pohode... ale postupne.. nepoznaju ani opicu a dam im ju.. len kombajn je trošku zložitejšie na chápanie.... akože lucka už pomaly by aj zvladla, lebo už proces výroby chlebika sme zjednodušne načrtli.. ale zas to musim brať aj z pozicie Mirky - pisala som dnes na akej urovni je s hranim........

magimary
15. dec 2009

juli, žerie, zožerie, požerie...medzi dospelými fakt v poho (ak ste tak zvyknutí), ale pri deťoch je to blbé... 😕 ,nevýchovné 😒 a naozaj tvrdé...
nech sú zvyky medzi dospelými akékoľvek 😖

zicon
15. dec 2009

Najjulinka nerobis dobre co robis - uroven hrania prisposobovat tomu menej rozvinutemu jedincovy - tlmis vyvin Lucky a sucasne neurychlujes vyvin Mirky, ja si myslim ze ma na to dohnat Luckyne hranie, ale potrebuje stimuly podporovat nie tlmyt. Ja nikdy neuvazujem nad tym ci dam alebo nedam hracku len preto ci vie naco v realite je. Ak ho to bude zaujimat tak mu to vysvetlim a dovtedy bude spoznavat tvar a funkcie hraky.

mexx
15. dec 2009

Zicon, nemozes vzdy takto mudro rozpravat? Bolo by tu o dve tretiny menej konfliktov... 😅 😀 😉

magimary
15. dec 2009

mexx, súhlas... 😉 😅
a samozrejme, aj so ziconom...
🙂

zicon
15. dec 2009

Magy ma pravdu a Lucka z toho zozerie a pozerie velmi rychlo urobi slova zrat a zerie. Ver tomu ze dieta v jej veku uz chape postatu vyroby novych slovies s odvodzovania

zicon
15. dec 2009

Nuz mozem a pokusim sa do buducnosti

zicon
15. dec 2009

Diky za podporu, ja som myslel o sebe ze som na Najjulinkunu uspavanku precitliveli, ale vidim ze niesom

zicon
15. dec 2009

Dobru noc, idem do hajan, zajtra ma toho dost caka

najjulinka
autor
15. dec 2009

zicon ak tvoj kubko bude mať 5 rokov, tak mu kupiš lego, nei duplo... a pustiš k nemu polročne decko, nech sa hra a budeš v pohode...

zicon ano spravi lucka z toho tieto slova... a čo? su slova, ktoré su v pohode a ktoré nie...

predstav si, že u nas je normalne povedať detom "pišať".. .ale v niektorých rodinách už je to neslušné... slušne je "cikať".... to som obkukala ja... ešte ako decko..... a pochopila som....

najjulinka
autor
15. dec 2009

tak isto ma napada slovo "mamka" - u nas je to to naj asi.. .dakde je to skoro nadavka - škarede pomenovanie pre mamičku, mamu...
na východe je v pohode slovo "decko", ale na zapade už to v pohode nie je....

zicon
15. dec 2009

Nepochopil som??

Ty si pisala druh hracky nie preto ze je nevhodny kvoli velkosti kociek, ale typy - ze je to kombajn a to nepoznaju a to je asi dost rozdiel na ktory som narazal.

A sorac ale porovnavat cikat a pisat a jest a zrat je dost rozdiel. Keby si porovnaval šťať a cikat tak je to prirovnatelne

mexx
15. dec 2009

Juli, presne tieto dve slova mi tiez napadli - u nas takmer nikto nevravi "mamka", je to fakt skor take divne oznacenie...a ked som chodila na vysku na vychode, tak to vsetci bezne pouzivali, mne sa to velmi paci, lebo to tak uplne inak vyznie, je to velmi mile. 🙂 A decko, to je cisto moje slovo, to pouzivam stale, a je pravda, ze tu to nie kazdy berie tak v pohode, pripada im to drsne a tvrde. Ale ja to myslim s laskou, pre mna je to proste pekne... 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

dakde aj šťať je uplne OK....... 😉 u nas je to na rozhrani to šťať....

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx tak tak... nejde len o slovo,a le aj o ton a aj o všetko.. .

zicon
15. dec 2009

Tak sme asi na zapade maky ale hovorit zrat a stat pred detmi je pre mna absolutne nepripustne a strasne hrube.

cairka
15. dec 2009

aj v strede sme mäkký 😉
dobrú noc 😔

mexx
15. dec 2009

Niekto ma aj pre svoje deti take zvlastne prezyvky, co uz ini neakceptuju. Tu na Koniku som si vsimla, ze jedna holka ma vyplnene v pase ako meno svojho dietata "mala svina". 😅 A to mi prislo dost drsne na prvy pohlad. Ale predpokladam, ze to tak nema z nejakej nenavisti...

magimary
15. dec 2009

tú malú sviňu som si všimla aj ja a skoro mi padla sánka...
najmä, ak som si mrkla zároveň aj vek tej "malej svini" malý 5-mesačný chlapček
a nám bude zajtra pri Zajkovi svietiť v pase aj "!" 😉 😵 😅
už máme tortu 😅 , aj darčeky nachstané, chlapci by mu najradšej stále gratulovali...

lenkove
15. dec 2009

Mary 😵 😵

som fakt prekvapena kolko deticiek ma problemy s papkanim... 😅

Zicon, vy ste Jakubka akeho stareho brali?

magimary
15. dec 2009

leni, dnes neštrikuješ? 😅

magimary
15. dec 2009

už za necelú polhodinku...
má(-me) jeden rôčik!!! 😵
idem malého zobudiť a zapálim mu sviečku na torte?!? 😅 😀 😝 😀
zajtra oslávi... 😵

lenkove
16. dec 2009

Zajkovi vsetko naj!!!!
😵 😵 😵

a ze nestrikujem, ha! 😀

zicon
16. dec 2009

Zajkovy vsetko naj naj naj

Nas Jakub mal v case sudu 7 mesiacov, ale interakcie a prva dlhodoba 14 dnova navsteva bola u nas od 20.1.2006 a vtedy ma srdieckove narodeniny, takze budu to 3 roky co sme ho drzali prvy krat na rukach.

najjulinka
autor
16. dec 2009

Dobre ranko.
Zajkovi všetko naj. U nas všetko OK. Medzi poltretou a tretou si deti vyspevovali, Lucka už nekcela ani zalahnuť, už kcela vstavať, tak dosť dlho trvalo kým zaspala 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

yukki
16. dec 2009

Zajkovi všetko najlepšie ku krásnym prvým narodeninám! 🙂
A nám ostatným dobré ráno!
My oslavujeme srdiečkové narodeniny 20.12 a to bude v nedeľu, už som objednala tortu a keby sa nám trafil aj nejaký šofér, tak by som Kiku vzala aj do mesta do divadla na detské predstavenie....prvý krát by také čosi videla....uvidíme.

marketka1
16. dec 2009

Ahojte pekné dobré ránko 🙂 oslávencom všetko najlepšie 😉 Zajkovi veľa,veľa šťastných krôčikov. 😉

najjulinka
autor
16. dec 2009

Poštrárske auto pred blokom bolo, ale nám poštár balíček nedoniesol 🙄 🙄 🙄 čakám Duplo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre