Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
21. dec 2009

od jej cca 20 mesiacov.
Mixka, ale tie tri kiláky do obchodu musí ísť napríklad za ruku, lebo je to popri ceste...a to je vždy BOJ ...fakt BOJ. Ruky si nedala chytiť ani kôli hre (varila myšička kašičku a pod.), asi jedenapol roka.

najjulinka
autor
21. dec 2009

yukki moc si ma nepotešila.... 😅 Mirka mala cez 2 rioky ked k nam prišla... akože čo na nej kvitujem, že nemá v reve až také velké volume.. .aspon ja som zvyknutá aj na väčšie volume.... takže mi to nepríde také hrozné s nou, tnapriek všetkému.... ale to ttá hlasitosť aj robí... dvojky mali vyššiu hlasitosť a x2 a nonstop..... 😀 😀 😀

ja tak teraz porovnavam aký rozdiel pri detoch... dvojky revali a bolo to brutal,a le po tých 2 mesiacoch revu proste začali fungovať normlane.. začali sa o svet zaujimať a tak všetko.... Mirka neprereve v kuse, ale po tých dvoch mesiacoch nechytá také tempo ako dvojky.. .ide stale v tom svojom tempe od začiatku....

mixka
21. dec 2009

aha yukki, tak je pravda, ze my sme tieto veci neriesili nikdy 😔

najjulinka
autor
21. dec 2009

a ked tak dumam , tak Mirka tiež ma problem s rukami podobný.. ona ked podáva drobnu vec, tak radšej ju pusti tesne predomnou akokeby mi ju podala o ruky alebo akokeby som si tu vec vzala priamo z jej ruky... 😖

najjulinka
autor
21. dec 2009

a tiež varila myšičku moc nemusi... tiež nám to s nou nejde.... 😒

yukki
21. dec 2009

Mali obidve podobný začiatok, Kika sa trápila dlhšie v biopodmienkach, Mirka bola dlhšie v DD ale tiež prišla do neho za podobných podmienok.... Takže 😔 😔 😔 veľa z toho, ako sa správajú nie je ani ich vina ani naša neschopnosť.
Ale poráža ma z nej pravidelne 😝 😝

marketka1
21. dec 2009

julka Martin nevedel chodiť keď k nám prišiel v topánkach po vonku.Na ruku bol naučený tak trošku ju dal sám a pri kočiari keď chodí tak jasné že sa drží ale nie tej rúčky čo dospelý ale rúrky vo svojej výške.Ja som mu pár krát prešla po nohe ale naučil sa a bolo to aj s plačom veľa krát lebo chcel behať.

My keď ideme vonku tak sme smiešny.po ľavej ruke o kočiar mám vodítko a psa po pravej ruke Martin a v kočiari Kubo. 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
21. dec 2009

tak ale ja lucke po nohe neprejdem, to by som musela po nej celej prejst 😀 😀 😀 akože ja na nu naražam zozadu...... proste kočik mi zastane.... po nohe jej prejdem ako oprstoch, ked sa postaví bokom ku kočiku... to sa stalo 1-2x.. .to v pohode... to nebolo často....

marketka1
21. dec 2009

julka ja som Martinovi prešla tiež po prstoch asi 5 krát teraz si dáva pozor,ja nemám ťažký kočiar takže ho to ani bolieť nemohlo skôr ostal prekvapený čo sa stalo. 😉

najjulinka
autor
21. dec 2009

ale ja neprejdem po prstoch, ja do nej zozadu narazim.. proste kočík dalej nejde...

najjulinka
autor
21. dec 2009

ale neviem ju odučiť aby sa kočíka nechytala.. pri PP jej dam dole ručku a už dosiahne na nu.. .sice ledva ledva,a le dosihne, tak akože kočikuje a týmpádom sa nemotá do kolies, ale inak vkuse v kolesách....

zicon
21. dec 2009

Nas je sice si uz velky na kocikovanie, ale zato sadnut na konika na tatina to strasne luby. A zvlast ked ideme samy a ked odmietnem tak je revu na cele krasnany.

najjulinka
autor
21. dec 2009

zicon no nám Lucka prišla na chuť vaku - nosiču na chrbát... Teraz až.. .V auguste ešte nekcela do vaku a teraz v pohode- ked sme išli na Mikuláša komplet všetci cez celé mesto, tak sme sa takto vystrojili... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
21. dec 2009

Ja som na konovi nelubila chodiť, ani v sedačke na bicykel - to si ako decko pamatam.... hrozný pocit... nemať všetko pod kontrolou, ist vysoko alebo rýchlo.... proste toto pre mna nebolo... 😀 😀 😀 Ale u nas fakt vysoko - ocko moj má skoro 2 metre 😀 😀 😀

mixka
21. dec 2009

nasim krpkam sa zas velmi paci sa nosit na 2metrovom ockovi - konikovi 😀

najjulinka
autor
21. dec 2009

http://majusa2.webovastranka.sk/file/1620/6559 - na tomto fičíme teraz 🙄 🙄 🙄

zicon
21. dec 2009

Huuu huuu ficte ficte huuu huuu huuuhuuuhuu

magimary
21. dec 2009

ahojte ☹ 😖 🙄
ja som dnes mala "pes deň"... 😔
odišla som z domu ráno o 7,30 (najprv som šupla chlapcov do škôlky) do Senca k zubárke... vonku zima ako v rusku a autobus 35 min. meškal...( 😲 🙄 ), skoro som tam primrzla k zemi, zuby ma z tej zimy boleli ako besné...
konečne som dorazila k zubárke, ktorá sa mi 1,5hod pokúšala rozvrtať inkriminovaný zub (pozerajúc pri tom na snímok), čo sa však stále nedarilo, teda diery mi vyvrtala do všetkých troch koreňov, ale "niečo" ju nechcelo stále pustiť až k nervom, ak skonštatovala, že asi sa budeme musieť s tým zubom "rozlúčiť"...
mne už z tej dovtedajšej tortúry normálne oči zažiarili, že nech už to bude akákoľvek paseka, aspoň to budem mať za sebou... 😨 🙄 , no keď mi začala doktorka pri snímku vysvetľovať, čo všetko sa jej tam nepáči (ukazovala mi tam dva výbežky z každej strany zuba, ktoré tam nijako nepatria a pripomínali jej nejaký kov ( 😲 ) a nazvalo to "artefaktami"... 😖 a na záver skonštatovala, že to ona nemôže trhať,. lebo netuší, čo to tam je... 😨 🤐
že musím ísť do nemocky... do BA...stres jak svet...vo mne by sa krvi nedorezali... a tak som pekne z cudzieho mesta putovala autobusmi do ďalšieho cudzieho mesta, zmrnutá z čakania na každej zástavke aý som napokon 12,30h dorazila na miesto určenia...
keď som sa už cestou dostatočne vystresovala na to, že veď mi to len vytiahnu (v nemocnici sú rýchli mäsiari), tak hneď za dverami ambulancie ďalší šok!
Oni ma musia kvôli tomu hospitalizovať ( 😲 ☹ 😲 )... to už som sa tam skoro rozplakala (stres, hlad, boelsti a panika urobili svoje 😔 😢 ) a asi som fakt vyzerala príšerne, lebo tamojšia (inak veľmi príjemná a ochotná a milá) doktorka sa mi potom akosi osparevdlňovala, že ma nechce stresovať atd, atd...
to ale ešte bol len začiatok...
skončilo to asi po ďalšej hodine a pol-s tým, že sa na mňa prišlo pozrieť asi 5 lekárov a ďalších 5 konzultovalo "môj stav" (cez telefon alebo na oddelení)... neboli to len zubári,ale ak alergologovia, anesteziologovia a neviem akí "-lógovia ešte"...
všetci boli hotoví najmä z toho, že som alergická na kortikoidy, ktoré oni podávajú na záchranu života (a nielen oni, samozrejme)... takže hoci pôvodne povedali, že by som mohla prísť zajtra, ale len s niekým (keďže budem oťapená), tak napokon to primár úplne zavrhol, že on to takto bez prípravy nemôže dovoliť a objdenali ma na 7.1. na príjem... ( 😢 ☹ 😢 ) s tým, že ma premedikujú, zafixujú mi žily, dajú mi ešte pred podaním anestetík, antialergiká priamo do žily a až takto pripravenú ma budú "robiť"...potom tam ostanem na pozorovanie do ďalšieho dňa - a ďalej potom podľa ďalších príznakov... 😔
takže som aj odtiaľ vyrazila s hlavou v smútku, prázdnym bruchom a boľavým (ale megarozvŕtaným) zubom... a antibiotikami, ktroé idú priaMO do kosti...
domov som prišla po 7 hodinách a nič som nevybavila... (iba som si vyskúšala svoju stresovú toleranciu... 😖 😢)
tak som sa Vám "vyrozprávala" a možno mi bude lepšie... 😔

mixka
21. dec 2009

jeminku magi, to ma strasne mrzi 😔 drz sa hlavne a neboj, dobre to dopadne 🙂

marketka1
21. dec 2009

ahoj magi neboj nebude to až také zlé.Dúfam že Ti dali dačo od bolesti idú sviatky a dali Ti tam aspoň vložku?

zicon
21. dec 2009

Brr strasnem zubary su asi najhorsi druh lekarov.

mixka
21. dec 2009

mna caka trhanie osmicky, ale najprv musim byt uplne zdrava, tak tipujem, ze v stredu sa objednam 😔

zicon
21. dec 2009

Nezavidim mam to za sebou a nieje to nic moc - v pohode to bolo do momentu ked zubar zobral kladivko a dlato a zacal sekat.

magimary
21. dec 2009

markie, nie nedali mi ani vložku, že najlepšieje, keď je to úplne otvorené, že si mám z toho stále "vycuckávať" obsah... 😝 🤐 , ani najesť sa neviem poriadne... 😒 , namiesto uzavretia to "prekryli" tými ATB... 😒
jasne, že to nebude až také zlé, ale mňa toto oddiaľovanie a "napínanie" času strašne stresuje...(a teraz zase, že až po sviatkoch... a keby som opuchla, alebo by to veľmi bolelo, tak hneď na pohotovosť-zase do inej nemocnice... 😔

ďakujem vám...

mixka, aj mne vypáčovali dve ležaté osmičky (tiež na chirurgii) a teda-nechcem ťa nijako ovplyvňovať ani strašiť ale (tak ako hovorí aj zicon) pre mňa to bol horší zážitok, ako obidva náročné pôrody... 🤐 😔

a zicon, máš svätú pravdu...zubárstvo je (pre mňa) najhorší "druh" medicíny...

mixka
21. dec 2009

magi, aj pre mna su zuby to najhorsie, ale momentalne si nevyberiem, ked mam pod zubom kopu hnisu a zub mi hnije 😖 co tam navymyslam 😔

lenkove
21. dec 2009

Mary

velmi som na teba myslela a toto 😢 to mi je luto.. hlavne aby sa ti to nezapalovalo a nemala si bolesti.. tu OP vydrzis, my vsetci budeme na teba mysliet a vysielat.. a mozno sa najde lepsie riesenie.. drz sa...

a vsetkym vam krasne sviatky zelam.. 😵 poposielam sms ako s IA 😵 mam na Cairku, Adi, Brulku a Maznacika 🙂
pokoj v dusicke a budte zdrave. Mixka, Mary to sa vas tyka obzvlast 😔

zicon
21. dec 2009

Co myslis preco na zaciatku mediciny robia psycho testy a tych 100 percent psycho posielaju na zubarinu.

Alebo doktory sa delia na dve skupiny lekarov a zubarov.

Preco nemoze byt zubar patologom? Taku krutost si nebozstik nezasluzi.

magimary
21. dec 2009

mixka, naozaj si nenavyberáš... 😔 , tak ako aj ja...musí to byť a hotovo...
zicon, až tak morbídne to nevidím, ale zubarinu fakt nemusím a ja ich fakt obdivujem, ako môžu denne trhať zuby ako na bežiacom páse, to by som nikdy nemohla robiť... fakt... skôr si viem seba predstaviť ako kardiochirurga (ktorý operuje uspatých ľudí) ako zubára... keďže som niekedy nad medinou rozmýšľala... 😕

leni, som rada, že si sa ešte ozvala...ja som dnes zase na Teba veľa myslela... a bolesti s stresy som obetovala aj za vás a za vaše dievčatko... 😉 😔

leni a pošlem ti aj svoj mobil cez IP...aj ja sa chcem už pir vianočnom stromčeku (aspoň na diaľku) tešiť s vami... 😉 😵

magimary
21. dec 2009

a mixka, teda , o to viac budem aj na teba myslieť (že si to teraz "odžívame" tak trochu spolu), len daj vedieť, na kedy ťa objednajú... kde ti to budú robiť 😕 😕 mne na "Hajdučke"...

mixka
21. dec 2009

magi, aj mne tam. mne to mali robit minuly tyzden v pondelok, lenze ako na potvoru som dostala 39 teploty a sadlo mi to na priedusky, takze len som dobrala v utorok atb na zuby, zacala som hned na priedusky 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre