Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
22. sep 2009

mne predbežko na urade nukali hned žeby malo byť schavlene a naVianoce by už bola naša... 😕 😨 🤐 😀 ale my sme nekceli predbežko...

martina_maxian
22. sep 2009

prečo ste nechceli predbežko Juli?

najjulinka
autor
22. sep 2009

lebo nam bolo lepšie ju mať v profi... a neponahlali sme sa s dalsim babom, kedže ešte Lucinka ani nechodila....

najjulinka
autor
22. sep 2009

Lucinka pekne večer spapala lieky... a učili sme sa teraz večer ako sa robi u doktorky "Aááá".. lebo dnes tak cirkusovala... a tak sme povedali, že je šikovná, že ešte ked sa nauči cikať do zachoda a bude nosiť gaťky, tak može isť do školky... a ona na to víťazoslavne "sama".... no už vidim ako o rok sa "sama" pohrnie do tej školky... 😀 😀 😀 😀 😀 Ale zatim mame školku ako odmenu, pre velke a šikovné deti čo nosia gaťky a slipy... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zicon
22. sep 2009

Nuz rodinka pristala a miery domov.

cairka
22. sep 2009

ja si po dnešnom poobedí musím veľmi rozmyslieť, či áno škôlka 😅 sme stretli kamarátku, ktorá chodí od septembra - na pozdrav "ahoj klárka" dostala veve odpoved "hlúpa vanesa" a bola párkrát prefackaná...a zhodená z preliezky... a veve len čumela jak teľa na nové vráta a stála ako kôl 😒

ralanka
22. sep 2009

no to je sila ale cairka bohužiaľ pri tom že veve je taká aká je sa tomu asi nevyhneš aj ked ju nebudeš dávať do škôlky čo je škoda
deti sú hnusné a zákerné čo sa týka toho že je niekto iný ale asi je to od toho aký sú dospelý ľudia. U nás je ešte stále taká blbá mentalita čo je trochu iné je zlé 😠 😒 takže prajem čo najmenej zlých zážitkov 😉

cairka
22. sep 2009

ralanka, to nemás farbou pleti nič spoločné, oni sa pozanjú v pdostate odkedy mám veve 😉 to je len výchovný vplyv škôlky 🙄

ralanka
22. sep 2009

ale tam sa tak deti budú správať viem to podla toho ked chdila jedna pani s romčiatkom do obchodu kde brigádujem a pri pokladni mi povedala že nech zavolám vedúcu lebo pri pečive jedna zamestnankyňa tresla cca 3 ročnému dieťaťu po rukách že čo to chytá a že nech nekradne lebo bolo romske a ked sa pani na to ohradila tak jej z drzosťou povedala nech si naň dáva pozor takže to som chcela povedať že tomu sa asi nevyhneš bohužiaľ ☹

maznacik007
22. sep 2009

cairka.. no tomu sa uplne nevyhnes... ako ja sa fakt snazim malu viest k tolerancii a tak.. a dneska mi zahlasi ze ona sa nebude hrat.. s x.y chlapcom z triedy lebo on renka.. /nevie r/ a s takymi sa ona nehra... alebo jedno dievcatko z triedy s tym sa tiez nechce hrat.. ani jej kamosky.. je z takej socialne slabsej rodiny / chodili spolu aj do skolky/ a proste ked na nu prehovori tak si N. zakryje usi akoze ju nepocuva.. videla som na vlastne oci... ako na Ninkinu obranu musim dodat ze to dievcatko je strasna zalobaba...
ako to je proste kolektiv..
kedy ma nakoniec veve nastupit do skolky? inak mozno pojdem cez vikend hore ku vam... 😉

mixka
22. sep 2009

taketo spravanie nema podla mna nic spolocne s farbou pleti, toto moze zacat robit aj najbielejsie dieta najbielejsiemu dietatu na svete a ja ako rodic by som ho teda zobrala do laty, az by zacalo mat taketo moresy 😠 ja doma netrpim ani krpkam capanie sa medzi sebou, strkanie a pod. ucim ich, ze na sestricku musi byt dobra a nie je robit bobo. nastastie to mame len ra zac a musi byt fakt nejaky super dovod, ako nejaka naj hracka a pod 😀

cairka
22. sep 2009

tak to by som si tiež teda nechala vysvetliť vedúcou 🤐 ale v škôlke sa moc nebojím, veve die do šklôlky, kde chodia domováčikovia, tka tam sú zvyknutí, a dole je sociálna škôlka, takže deti vidia romčatká každý deň 😉 ako toho sa nebojím, veve už vie, kto je, takže už ju zaskočiť nemôžu...

maznacik007
22. sep 2009

hej u nas zasa su cinani.. a aj mulatov mame .. a aj viacero rodin s romciatkami adop. ale aj tak sme atrakcia...

inak to najdolezitejsie som vam nepisala... Danko chodi s kocikom.. a s takym vozickom z ikea... a vie nove slova...

ralanka
22. sep 2009

mixka musím oponovať pretože na takéto deti veľa ľudí hľadí cez prsty a hlavne v obchodoch lebo si naozaj myslia že sú všetky rovnaké a chodia tam iba kradnúť takže je to smutné že to posudzujú podla farby pleti 😠

lenkove
22. sep 2009

Cairka
ved ked zacne Vevusik chodit do skolky bude Klarka lutovat, ha!
inak, aj nasa mala (to ako bratova 🙂 ) chodi rada do skolky, ale ze sa z nej smeju, ze nevie kreslit, tak sa s nou nehraju.. a ona je septembrova, v skupine najmladsia (ale nie najmensia)... detiska jedne.. pre nich je aj tak hlavne, ze ich rodicia lubia, aspon pre mna bolo..
Maznacik, no teda, Ninka jedna 😎 rackujuci nemaju sancu, tak odpada frajer z Francuzska 😉

cairka
22. sep 2009

ako je mi jasné, že sa s tým stretneme, preto veve vie, čo mi prišlo vhodné v 3 rokoch vedieť...a moja neter je biela a bio a aj tak je šikanovaná celým kolektívom...

maznáčik, keby ste mali chvíľku môžme hodiť stretko?

lenkove
22. sep 2009

PS: so mnou sa tiez teda tusim v skolke nehrali, lebo som revala za mamou pol dna 😀

brulka
22. sep 2009

ahojte vsetci. tak pozeram ze sa tu toho vela popisalo i vela udialo. drzim palce hlavne julinke s lucinkou aby rychlo vyzdravela a hlavne uz ziadna nemocnica!!!

magi podobnu prestavbu mame i my za sebou - takze presne viem co prezivas - pre mna to bol horor tiez sme si robili skoro vsetko sami bola to riadna fuska, ale podla obrazkov ste uz v tej super faze kedy zacina priestor nadobudat svoju tvar a to je uz ten krasny stupen kedy sa nedemoluje ale tvori finale 🙂 a stahovka uz je bonbonik 🙂 !!! a ako sa potom z toho clovek vie tesit nepochopi kym si sam nieco nevytvori. je to ine ako ked zaplatis a spravia ti - nejak si to clovek viacej vazi ze?

inak len tak profesionalna deformacia davali ste z vnutornej strany na tepelnu izolaciu parozabranu?

lenkove
22. sep 2009

Mixka
ja si myslim, ze to je trosku specifikum kraja odkial je Ralanka.. 😝 som sa tam privydala, viem porovnat. Je to ozaj horsie ako na vychode s pristupom k inej farby pleti, vrazdim 😠 😠

a Cairka
chcela som ti povedat, ze som videla (asi) toho chlapceka, co ti usiel tesne pred Veve ;) aspon teda v CA som stretla babicku s takmer stvorocnym fesakom, co ratal ludi v rade na poste 😉 sikovnik

Maznacik
a co nove vie Danko? a narastol uz drobulik?

cairka
22. sep 2009

maznáčik, danko je šikovný 😵

neteri sa smiali už v prvej triede, lebo má chlpaté ruky...neskôr to ale prerástlo do iných vecí, ako len smianie sa, ale to je o inom ...

cairka
22. sep 2009

leni, ralanka je od nás 😀

ralanka
22. sep 2009

maznáčik a prídeš priamo do MT?

cairka
22. sep 2009

leni, vola sa filip?

najjulinka
autor
22. sep 2009

Lucinka aji v svojej postielke 😉 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
22. sep 2009

aji = haji

maznacik007
22. sep 2009

Lenkove.. no povedz.. kde sa to v nej nabralo...? v skole ju pani ucitelka chvali... aj pani druzinarka..

inak ako k teme boli aj nejake vyskumy robene ze ked tu istu vec.. /zlu / robi pekne blondave pekne oblecene dievcatko a spinave zababrane dieta.. tak ludia na to pekne hladaju ospravedlnenie.. a to skarede odsudia..

nasa je zasa opacny extrem... proste neviem ci ste poznali taky typ v skole.. / ja som mala taku spoluziacku/ ze chodi len v satach a suknickach.. najcastejsie v ruzovom.. blondave vlasky.. krasne kresli.. spieva tancuje.. je velmi oblubena... ked si cosi oblecie.. o chvilu to maju aj ine.. no ako mna osobne to ako matku dost desi... aj take reci ze pani ucitelka, druzinarka povedala ze najkrajsie kreslim. ze som najlepsia najkrajsia... a este tym ze je tak popredu v uceni... no dufam ze sa to nejako nezvrhne.... nechcem z nej nejaku namyslenu ..... / teraz taka nie je/
nechcem aby to blbo vyznelo.. ale na druhej strane som rada ze sa naucila chodit v kolektive.. lebo to pred nastupom skolky bolo take no....

lenkove
22. sep 2009

no Cairka, sak viem, vysvetlujem 😎 ale strasne dufam, ze mam uplne scestny nazor a nie je to take zle.. ako ja sudim podla reakcii..
Inak, ste uz zdravsi?

ralanka
22. sep 2009

cairka to je pravda ale vidím to denne v obchode ako sa ludia nielen na romske ale prosto na deti s tmavou pleťou pozerajú cez prsty a to sa v tomto kraji len veľmi ťažko zmení jeden pán zo ZA Sl....a má veľky fanklub bohužiaľ ☹ 😒

maznacik007
22. sep 2009

nie kocky do MT nie do lipovskeho mikulasa.. ale este nie som na 100 percent.. zajtra budem vediet.. na isto.. ci pojdem ci nie.. nechavam si cas na rozmyslenie ale nejako sa dohodneme.. zajtra vam dam vediet

lenkove
22. sep 2009

Ralanka
to iste si myslim aj ja, ze to ten mily pan dost ovplynuje.. 😔 😔 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre