Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
10. okt 2009

Dobré ráno! Kým som Vás dočítala tak už skoro dobrý deň by sa patrilo.
Juli ja si myslím, že keby sa začali hneď dvojky riešiť tak akurát vianocovať budete "len" piati...nie? Aspoň u nás pred Vianocami dajú už keby aj len na hosťovský ale proste dajú deti do rodiny...

najjulinka
autor
10. okt 2009

yukki keby sa teraz dvojky začali riešiť, tak na Vianoce už sme davno zas siedmi 😀 Kiko necelý mesiac po prvej interakcii išiel domkov... Tak od prveho kuk na neho v spise po to čo si ho vzali bolo asi mesiac a jeden týžden.. .ale mesiac to bol februar - najkratší v roku 😀 😀 😀 😀

yukki
10. okt 2009

No, keby to šlo tak rýchlo tak áno...počkaj, ešte budete veľkáčske postieľky a veľkáčske darčeky zháňať! Keď nebudú malinké bába "v zásobe"....

najjulinka
autor
10. okt 2009

no zas až takýc velkáčov nebereme ani nahodou ...

laculik
10. okt 2009

juli, inak celkom si uspesna vo svojom povolani! v jednom roku tri deti posunut! hm, super. teda beriem to ako hotovu vec martina 😉 . Martina, a do BA ides za kym do papierov nakuknut? Mozno za tou istou ako ja som patrila, ona ma medzikraj a je super. a juli ty vies, ci uz su vobec na medzikraji?

najjulinka
autor
10. okt 2009

laculik su v medzinarodke už....

cairka
10. okt 2009

dobré ránko.
tu to včera teda žilo. my sme s veve kukali minitalent a potom sme šli spolu spať 😝 už som mala spánkový deficit.

laculik
10. okt 2009

vcera sme sa bavili s MM, ze kedy dat maleho do skolky. ja by som ho najradsej dala az za 2 roky (vekom patri od buduceho spetembra), cize by nastupovl ako 4 rocny. cize tento a aj buduci sk. rok este nie. Mame totizto pani, ktora je s nim, ked ja nemozem a je to uplne v poho. Ale zasa vsetci hovoria, ze je velmi spolocensky, a ze deticky mu prospeju. Lenze, my tu mame casto niekoho s detmi, raz do ryzdna je maly na hodku a pol v detskom kutiku a hlavne je denne s malou, ktora ho taha dopredu a aj sa vedia obcas 😀 zahrat. Cize mne vychadza ze ho nedavat, nech sa poriadne priputa. A aj financne je to jedno, lebo co dam pani by som dala v sukr.skolke. (V statnej mi ho nezoberu). neviem sa rozhodnut, aj ked zapisy su az v marci, mame cas. ja len tak teoreticky... Co si myslite? Niekedy je ale dobre dat (aj skor), ked je dieta v poho a spolocenske. Mala isla v roku a 3/4. Tak dilemujeeeeeeem.

adrianamickova
10. okt 2009

dobrý den 🙂 prejeme
🙂

laculik
10. okt 2009

ahoj adi 🙂

martina_maxian
10. okt 2009

ahojte, krásnu sobotu prajem... 🙂

martina_maxian
10. okt 2009

laculik, my ideme za p. Beatou Molnárovou do Ba,,, s ňou volali, tak uvidíme... Povedali, že sme si o ne požiadali v hodine dvanástej, lebo už v podstate išli na medzinárodnú adopciu..

ralanka
10. okt 2009

ahojte pekný víkend aj ked podľa počasia to teda nevizerá 😒

martina_maxian
10. okt 2009

ralanka, hlavne že víkend je a netreba ísť do práce, nie?? my sa chystáme na výstavu psov do incheby.. 😀

ralanka
10. okt 2009

tak pekný zážitok prajem 😉

ralanka
10. okt 2009

ja aj ked nemám prácu predsa pracovne ako aj včera. Večra som bola zbierať orechy, prala a robila presnidávku a dnes pokračujem vo varení upratovaní a ešte mám aj službu na schodoch tak mám čo robiť 😀 😀

najjulinka
autor
10. okt 2009

laculik ja by som dala v troch rokoch 😉

najjulinka
autor
10. okt 2009

a laculik skolku do výšky RD Ti preplatia miesto toho 1200Sk prispevku an tarostlivost o dieta 😉 Len aby si vedela... že potom chod žiaať na socilku 😉

mixka
10. okt 2009

ahojte 🙂

martinka, tak to pevne nervy zelam, okolo incheby je bozie dopustenie, teraz som sla okolo toho autom a som mala dost 🙄

cairka
10. okt 2009

laculík, ved ho zapíš a v auguste sa rozhodneš, či nastúpi...

mixka
10. okt 2009

ja davam deti do skolky v septembri 2011 a to budu mat skoro 4 roky a podla mna to v pohode staci 🙂

najjulinka
autor
10. okt 2009

Lucinka práve povedala "Nemam Kika" 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

yukki
10. okt 2009

Ja by som Kiku ani teraz nemohla dať do škôlky a ísť robiť...jediný bus máme do škôlky o pol siedmej ale už by som zas nestihla vlak do roboty....ale tiež by potrebovala deti...ja by som ho Laculík dala v troch rokoch, ako aj julia píše...

najjulinka
autor
10. okt 2009

Kiko je pohodák... To z Lucky mám väčší strach a plánujem ju dať do školky za necelý rok... Prste trojročné deti potrebuju aj to čo im doma nedáme... A to ja mám doma inú školku 😀 😀 😀

cairka
10. okt 2009

ja by som povedala, že to záleží na dieťati, veve v 3 rokoch (v apríli) nebola vôbec pripravená a asi by to prebiehalo divoko, teraz má 3apol a je úplne iná - ale to už bolo vidno aj vonku, že už vyhľadáva deti na hranie a tak, ona si dosť dlho vystačila sama s kamienkami, konárikmi...fakt v lete nastal viditeľný zlom v tomto

mixka
10. okt 2009

nase su presne ako pise cairka, snacia im kamienky, palicky a hlavne macky 😀 a ony dve 😝 a na inych detoch ich lakaju iba och hracky, ale samotne deti veselo ignoruju 🤐

najjulinka
autor
10. okt 2009

no mne pride najlepšie začínať v septembri, kedy začínaju viacerí a v podstate su na rovnakom štarte.. to ratam ako plus rpi našich "iných" deťoch.... takže ja aj to berem do uvahy... ale uvidime orok.. za rok sa toho može vela zmeniť. zatim je plán taký...

cairka
10. okt 2009

áno, ten september je najlepší, ale ja by som teraz povedala október - deti ešte nie sú zohraté, ale už (aspoň u nás) nik neplače a teda nemá kto stiahnuť ku plaču veve 😅 keby videla v šatni plače, tiež by asi sa pridala...

najjulinka
autor
10. okt 2009

vštko ma svoje plusy a minusy proste... 😀

zicon
10. okt 2009

Ahojte, tak som zo skoli v robote 😝 a mozem pisat jak zeravy. Inac aj nasemu Kubovi hrozila medzinarodna adopcia, ale vtedy to fungovalo tak, ze ak sa ozval domaci tak medzinarodnu adopciu zrusili. Takze martina_maxian bolo by to v poho..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre