Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
21. dec 2009

ahojte 🙂

juli, ty stale chodis s velkackami v kociku ??? moje baby sa potrebuju vybehat hlavne a keby som ich v kociku vozila, ani by sa im to neratalo a ani by tam neboli 😀

najjulinka
autor
21. dec 2009

mixka mirka za ruku nevie chodiť.. trenujeme len na ihrisko a tak okolo domu.. .no a ked je Lucka vonku z kočíka, tak mi reve aj druhé decko, že kce ist von. A ja neviem s dvoma za ruku nakupiť, ani do mesta zajsť až, ani nič............ ked ideme okolo domu, tka posledne sme ani na ihrisko nedošli...... Mirka sa pri školkovej brane hodila na zem......... a nevraviac o tom, že skor premrznu, takže do mesta by som ani nedošla s nimi, lebo by mi ričlai, že im je zima..........

najjulinka
autor
21. dec 2009

mixka jak daleko ti vedia baby dojst peši?? akože idu tým smerom kam kceš ty a tak...

mixka
21. dec 2009

juli, baby dokazu chodit 2hodiny uplne v pohode kam chcem ja. ked treba beriem ich za ruku a ked sme na bezpecnom chodniku idu pekne same

zicon
21. dec 2009

Divne ale mozne

mixka
21. dec 2009

mne to pride na hlavu, ze 2,5 rocne dieta vyvazas v kociku. baby cele leto chodili von uz bez kocika a aj pekne po schodoch hore dole. neviem si predstavit, ze by som sa stale natahovala s kocikom

najjulinka
autor
21. dec 2009

2 hodky??? no lucka 2 hodky zvladla v lete.. to tak hodka do tesca, hodka späť... a nakupiť už ee.... nestiha sa... ale v lete tak hodku do mesta a späť.. .v zime nieeee... v zime mi hodku vonku bez kočika ani nevydržia... 😖 a za taký čas by ani v snehu nedošli po tesco... a to len Lucka samozrejme.. Mirka to je nula bodov zatial.. tam je plan naučiť ju vo všeobecnosti za ruku... ale ona sa zavesí a ja sa bojim, že sa jej vyklbi rameno... akože dakedy ide, ale dakedy sa zavesi hned.. .neviem s nou za ruku ani z detskej do obývky....

zicon
21. dec 2009

My od cca dvoch rokov poctivo bez kocika

najjulinka
autor
21. dec 2009

mixka no bohužial ja s dvoma detmi nenakupim, ani nič.......
ine je ked sa ide na ihrisko.....
len Mirka mi aj Lucku zblbla,a le už Mirku perujem, že po štyroch sa chodiť po schodoch nechodi a pod...
vacsinou doobeda v kociku do mesta, na nakup a pod... a poobede na ihrisko okolo domu peši....
Pripadne ak idem len s Luckou do LIDLa, tak peši samozrejme...

mixka
21. dec 2009

tak ale mirka este potrebuje ine veci zvladnut 😔 teraz ked je takto zima nechodime na cele dve hodiny von, ale ani by ma nenapadlo kocik trepat, vsak chodniky su odhrnute. asi mam doma nezmary, lebo vydrzia chodit pekne 😀

najjulinka
autor
21. dec 2009

no u nas chodniky su take udupané - ušlapaný sneh... akože ani na Marco to nie je... s Inglesinou chodim...

najjulinka
autor
21. dec 2009

no lenže Mirka ked vidi lucku chodiť, tak je to des... aj mareček tak plakal a aj Marketka .. .proste nemožem Lucku vybrať a ich nechať.... na chvilinku hej... kým im zapne... resp. už len Mirke... ale dlho sa tak nedá...

mixka
21. dec 2009

tak to nezavidim veru, tu su odhrnute. akurat bastim na obed zemiakovu placku 😵

najjulinka
autor
21. dec 2009

No tu odhrnaju asi divne.. lebo aj tam kde je akože odhrnuté tak je taká tenká vrstva... prerušovaná - no nie je to rovne..... odhrnute až na asfalt mame len tu presne pred blokom, čo ručne sused odhrnal....

najjulinka
autor
21. dec 2009

a ešte čo ma serinká, že vpredu v bloku mame schody vydlaždené... akože deti sranda, ked idu za ruky, tak jak na klzisku, ja tiež a ešte tie 2 tancujuce udržať...... predvčerom ked sme prišli domkov, tak radšej po jednom sme išli hore schodmi.. muž vyniesol Domču v sedačke a ta jedno decko za ruku on a jedno ja..... proste my ako na skle a deti tiež a deti sa ani nesnažia rovnovahu udržať, len sa rehocu aka sranda - to sme autom boli, preto cez predný vchod a obe za ruku.... lebo ked pešky ideme na ihrisko, tak cez zadný vchod.....

marketka1
21. dec 2009

mixka tak ja bohužial mám skúsenosť že 2,5 ročný Martin(náš) keď prišiel z DD tak vedel chodiť len trošku aj to iba v papučkách.A ešte len to bola sranda ja ťava som ho hneď na druhé ráno zobrala na peši že nákup spojený s prechádzkou do tesca ktorý som horko oľutovala po 5 min.(porovnávala som si ho so synovcom a ten v pohode chodil dlhé trasy) Martin sa hodil o zem a rev spustil a ja že čo mu je trvalo mi tri dni kým som pochopila že nevie chodiť vôbec v topánkach pravde podobne sním vonku nechodili.Sestra mala na šťastie šport.kočiar ten som si požičala vozil sa 4 mesiace ale to bolo len také skôr keď nebude vládať a začínali sme okolo bloku 5 min asi mesiac a potom sme pridávali na Veľkú noc šiel do kostola po svojich mne tá cesta trvá z domu 15 min.hore kopcom s ním som išla 45 ale šiel.Teraz už maká jak fretka po svojich držiac sa kočiara a Kubko má rok a mesiac a chodí sám po vonku takých 10-15 min(ale nie po snehu)
Ale ináč 2,5 roč.dieťa by malo po svojich úplne normále zvládať chôdzu.

mixka
21. dec 2009

tak ja neviem, ale mne sa zda ze nase krpate chodia od zaciatku uplne v pohode, v maji mali rok a pol a od jula som odstavila kocik a chodia pekne same vonku + aj schody. a od zaciatku sa im to pacilo a zvladali bez problemov. jasne, ze najprv som ich mala na popruhoch, ale tie uz tiez nepouzivam, naucila som ich chodit pekne za ruku cez cestu a vzdy ked poviem, ze tu musime ist za ruku, tak neprotestuju. je to fakt o natrenovani podla mna, lebo ako inak sa to dieta nauci...

najjulinka
autor
21. dec 2009

Lucka zvlada... ale Mirka nehrozí...
no ano a aj čas je podstatný.
ked ideme len sem do potravin, tak mi nevadi že to bude trvať 3x dlhšie ako ked idem sama, lebo je to tak či tak par minut do bchodu....
ale ak idem na dlhšie von, tak idem s dvoma detmi... a ak nejdeme len na ihrisko, tka musia do kočíka...... je to aj rozdiel či je jedno a či dve a ako su obe na tom aj vyvojovo.... lebo darmo Mikra beha jedna radosť, tak neposlucha, za ruku nevie (obe trenujeme) , ale asi ma pocit, že je s Luckou narovnako a nepochopi prečo Lucka ide peši a prečo ona nie.. .a navyše Lucka ma tendenciu sa držať kočíka - čo sice mnohe maminy učia a ja mam opačný problem - ja to Lucke zakazujem, lebo pootm sa neda ist.. ona ma kratke ruky asi... lebo vkuse ma nohy v kolieskach potom... 😒

najjulinka
autor
21. dec 2009

micka takto funguje lucka, ale nie Mirka ... ale ak idem s kočíkom a s Luckou za ruku, tak problem mam...

marketka1
21. dec 2009

mixka to máš pravdu že to treba len natrénovať aj Martin chodí pri kočiari bez problémov zo začiatku s plačom a trucom ale keď nepovolíš tak výsledky sa dostavia 😉
my tiež nemáme problém.

najjulinka
autor
21. dec 2009

Lucka ma už aj sama chytí za ruku pred cestou a povie "cez cestu"

najjulinka
autor
21. dec 2009

marketka a tiež sa ti martin chytá kočiara??? lebo Lucka vkuse... 😒

mixka
21. dec 2009

mne baby nikdy netrucovali ani neplakali, teda pri tomto 😀 pri inom statocne 😀

najjulinka
autor
21. dec 2009

Lucka tiež lubila bežkať.. nie teraz v snehu, lebo to chytí sneh a už plače, že domov... Ale normálne bežká... Len sa mi chytá kočíka, ak idem s nou a s kočíkom

najjulinka
autor
21. dec 2009

na Lucku akurát obojok nefungoval,a le na dvojičky obojok v pohode... ale vela sme obojky nevyužili... lebo bud sa ide daleko (takže do kočíka) alebo okolo domu a pohoda bez všetkeho... 😀

yukki
21. dec 2009

Ja som asi slabý tréner, lebo Kiku som teda naučila kadečo ale za tú ruku...je veľký, veľký problém pre ňu dodnes...to akceptovať. Nie a nie a nie. Fakt nie. Doteraz sa vzpiera, vešia, snaží vyšklbnúť-a to som bola teda myslím veľmi dôsledná pri tomto "výcviku". Veľa je aj v povahe dieťaťa....naviazanosti na toho dospelého, doslova...
Kočiar sme tiež nepoužívali od cca dvoch rokov.

najjulinka
autor
21. dec 2009

yukki Mirka je dosť podobná tvojej Kike - mam sa na čo tešiť.. aj ked mi prid stlae ako slabší odvar Kiky len, ale to možno vekom - však dorastie 😀 😀 😀

mixka
21. dec 2009

yukki, len vam s kikou asi nehrozi to co nam tu v hnusnej bratislave ☹ inak by som s vami hned menila byvanie 😉 😵

najjulinka
autor
21. dec 2009

a yukki odkedy maš Kiku? 😅

najjulinka
autor
21. dec 2009

ale inak s Luckou tiež sranda, lebo začala sa tak vešať na ruku, či hadzať či čo... povie "akože Minka" a naramna sranda.. posledne tu na ceste to spravila 😨 😨 😨 Ona mi povei, že "akože", ale ukáže to naozaj 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre