Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
22. dec 2009

magi, no ten jeden zub so všetkým ošetrením potrebným vyšiel asi na 60 tisíc pred tými 4 rokmi - ale môj zubár nemá zmluvu zo žiadnou poisťovňou, takže to bolo plne hradené. a neviem, či je to nastrelené 😅 pri každom úkone som to mala opichané z 3 strán, takže to ani nebolelo moc 😉 hlavne som tam tiež šla už v takom stave, že bolesti v kresle ma už tak netrápila, ked som vedela, že o 20 minút bude po všetkom, aj po bolesti 😠 sú tie zuby porcelánové, asi 3 týždne som chodila štrbavá, po vybratí pôvodných a kým sa urobili nové. a je to od vtedy v pohode, jediný problém je, že farbu zubu robil presne podľa ostatných a po čase mi ostatné zuby jemne zmenili odtieň, ale to zas nie je to vidno na prvý pohľad, ani druhý, to vidím asi skôr len ja, ked viem, ktorý zub mám kontrolovať 😀 😝
a ináč mne aj osmičky vyberali, lebo boli naležato a nebolo to také strašné, ako vy opisujete, našťastie 🤐 s jednou som sa mordovala dlhšie, lebo, mi to zahnisalo a som chodila každý deň drén meniť, ale samotný zákrok bez problémov, asi som to mala dobre opichané 😕 😅 Celkovo mám averziu voči zubárom skôr kvôli bežným veciam, ako vŕtanie, blombovanie a tak...tieto väčšie veci som zatiaľ mala relatívne v pohode

martina_maxian
22. dec 2009

ahojte... 🙂 tak tu sa už pomaly všetok sneh roztopil,,, vonku krásne svieti slniečko a je celkom teplo... sme sa boli doobeda s deťmi vyblázniť ešte trochu,,, teraz už 2 a pol hodinky spia a ja som už celý dom upratala.. Unavena som ako kôň... 🙂 a zajtra idem na Liptov k rodičom,, tak tam budem vegetiť.. 🙂
Julka rozhodntie prišlo 18.12, ešte musíme čakať 15 dní na právoplatnosť,, tak to bude niekedy 2.1.tuším.. 🙂

Inak ešte otázku mám,,, Myslíte, že by sme sa mohli ísť v tomto období kúpať s deťmi na termálne kúpalisko, vnútorné??

cairka
22. dec 2009

mati, podľa mňa môžte 😉
v tepliciach majú akciu, aj my sa chystáme, len ešte neviem kedy. mali sme ísť v nedeľu, ale to padlo, ale pôjdeme niekedy

najjulinka
autor
22. dec 2009

baby 2 a polročným deckám kapustnica OK alebo nie??? ja kapustnicu nejem voobec... 😀 😀 😀 ale takto výnimočne asi by nemal byť žiaden problem...
Akože Lucka chutnala s Kikom aj pred rokom, ale to len tak čo zobli z manželovho taniera, nie normálnu porciu...

dioliana1
22. dec 2009

cawte,
juli normálne daj, ved kapustové polievky dávaju aj v školkach... 😉

najjulinka
autor
22. dec 2009

sa mi zdalo, že ok, ale radsej sa pýtam...

najjulinka
autor
22. dec 2009

Tak my sme si spravili oteplovačkove a overalove skušanie domka, lebo na výlet potrebujem aj náhradné, nie len po 1 kuse 😉 Velkáčky mi tu chodia v teplých gaťoch teraz... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. dec 2009

Tak my si dávame broskyňový komplet so šlahačkou... mnamky mnamky...

najjulinka
autor
22. dec 2009

nie komplet,a le kompot.. .sakra na čo ja myslím 😀 😀 😀 😀 ale všetci komplet si dávame.. .Domča bez šlahačky 😀

najjulinka
autor
22. dec 2009

na marketka ešte kludne možme mať Vianoce na blate... Prší 😖 😒 A to poobede padali už chumáče snehu husto... To bude zajtra sranda ráno... Otepluje sa napriek tomu, že sa zvečerieva... 😖

magimary
22. dec 2009

aj my sme to "okorenili" šľahačkou (tentokrát prvýkrát) z môjho rozhodnutia... 🙂

práve som dočítala Chatrč...
odporúčam...

marketka1
22. dec 2009

julka asi som to zakríkla keď tak bude dižďovať tak veru budeme na blate alebo poľadovici. ☹

mm doniesol kapra chúďa to teraz rozdýchava vo vani a Martin hovorí kapoľ pláva. 😉

najjulinka
autor
22. dec 2009

Inak u nás v LIDLi celkom pohoda čo sa nákupov týka, ale sušené huby som tam nenašla, takže asi budem musieť sa pučiť zajtra v Bille alebo tescu alebo dakde... 😒

tamarecka
22. dec 2009

Ahojte 🙂
Som tu nova. Mala som temu sama na neplodnost v snazivkach (ak by chcel niekto viac o mne vediet).
Odporucili mi ist sem. Rozmyslam aj nad moznostou adopcie, ci pestunskej starostlivosti, ale som sama - bez partnera. Viete mi poradit ako a co robit? Ako postupovat?
Dakujem krasne.

maznacik007
22. dec 2009

AHojte kocky... moc sa tieto dni nezapajam.. mame toho plno este som dokoncovala na PC... 😝 darceky som konecne pobalila a dnes som bola na odbere krvi kvoli testom.. a aj ma pocuvali a este nieco poculi na plucach... takze PN mi neukoncili a idem po novom roku zas...

mary to s tymi zubami sucitim plne moja.. ja hovorim radsej odrodit ako zubar...

juli k tomu mesu si uplne presne ako moja kamoska.. a u nich tiez meso pripravuje len muz.. ona nechyti do ruky..

my tento rok nemame kapra.. nejako sme upustili od toho.. lebo ho len muz je... a tak som mu kupila par podkov... a lososa a pangasia...

na stedry ideme koledovat s deckami a s betlehemskym svetlom...

ta kniha Chatrc ma hrozne laka.. ale nemozem si ju kupit.. lebo by som nic nerobila kym by som ju neprecitala.. tak si ju kupim po sviatkoch..

kapustnicu nerobim... u nas bude sosovicova... ako sa hovori kvoli krase / mne to sice uz nepomoze/ a kvoli peniazom.. / sosovica dostatok korun teda eur/

tamarecka je tu viacero mamiciek co maju deticky a su same /teda bez partnera/ takze to je v pohode.. a krasne to zvladaju..

treba zajst na UPSVAR pre dotaznik.. a prvotne info.. prip. si mozes tu pocitat.. alebo sa pytaj...

maznacik007
22. dec 2009

jaaj to som chcela napisat... este.. ze ked mi brali krv.. /tusim 4 skumavky ci 5/ tak mi najprv natrhla zilu na jednej ruke potom na druhej a este aj na dve tie zili co su na chrbte ruky.. pred prstami... a vsade sa mi spravili paradne modriny a vyzeram ako narkoman.. 😖

magimary
22. dec 2009

no, maznáčik,pch... 😝 🙄 , chúďa... ale ty sa už snáď predsa len cítiš lepšie, či? 😕
ale poviem ti, že Chatrč je fakt závislačina..., ale zase máš to rýchlo zmáknuté, takže dlho si nepozávislačíš 😅 (ja som ju zhltla za pár hodín v troch dňoch)...

tamarecka, ako píše maznáčik, to, že si sama už teraz nie je problém, pôjdeš na úpsvar, tam ti bližšie povedia čo a ako (alebo teda aj tu) 😉

my sme robili šošovicovú v sobotu a na vianoce bude taká "biela" kapustnica (bez mäsa, len s hríbami), taká "manželíkova", lebo u nás sa taká nerobievala (my sme doma robievali iba bielu-mliekovú so zemiakmi a suš.hríbami), ale mne veľmi chutí (najmä ta kombinácia šlahačkovej smotany a kyslej kapusty), tak ju robievame tak, ako sa robí u manželíka v rodine... (len naša býva ešte lepšia ako ich 😅 🤐 🙂 )

magimary
22. dec 2009

jó, a leni-lenkove, čakáme na výsledky z ultrazvuku... 😨 😵 😨
už som nedočkavá a napätá a stále na Vás myslím... 😉

zicon
22. dec 2009

Dnes sme kupily 15 ĺitrovy hrniec a uz sa v nom vari 4,5 kg rozneho udeneho na kapustnicu vona jak hrom

maznacik007
22. dec 2009

mary... citim sa dobre.. a frcim.. tak na 85 percent... takze ok...

jaaj moji hrozne sosovicovu lubia.. vsetci uplne nenormalne... kapustnicu nechcu... ja som dost menu musela prisposobit vianocne im.. najma ninka nam hocico nezje... je to bujna baba.. ako hovori muz...

inak koncert dopadol ok.. velmi pekny akurat nam dve deti z tancov detskych /jedno 3 rocne a jedno 5 rocne/ odisli po klanacke do hladiska.. a my sme ich vzadu hladali.. tak trochu stres... ale potom sa nasli..

na tu chatrc sa tesim ... zeby som sa zajtra stavila v knihkupectve..? dnes som muza natahovala.. ze co mi kupil aky darcek / ako okrem tych co som si sama vybrala a o ktorych viem/ ze ci bude nejake tajne prekvapenie.. tak sa tvaril ze akoze ano jasne .. ale viem ze nekupil.. tak ho este do rana necham potrapit sa.. a potom mu naznacim tu knihu.. lebo on by mi bol schopny ist kupit prsten alebo tak nieco.. a ja nenosim okrem teda obrucky

maznacik007
22. dec 2009

jaaj ano Lenka ... co UTZ... aj ja som zvedava...

jaaj ja tak zavidim tomu koho muz vari.... moj nevari...

inak mary moj muz hovori ze varim lepsie ako moja mama a povedal to raz aj pred nou.. a ta sa dost urazila... 😅

zicon
22. dec 2009

Najjulinka skus Kaufland - tam nikdy nieje plno aspon tu v BA

janula_nz
22. dec 2009

tamarecka som rada, ze si ma posluchla a prisla si sa sem mrknut 😉 tu sa mozes pytat hocico, na vsetko ti bude zodpovedane . teda co som ti nenapisala este 😀

cairka
22. dec 2009

tamarecka, v pohode sa to dá 😉
sranda, ako sa všade varí iná polievka 😀 u nás sa varí zo šťavy z kyslej kapusty a s hubkami a klobáskou, mňááám, už sa na ňu teším 😅

baby, a chlap, z čoho môže pískať v uchu? vaneske píska v uchu, nevedela mi ukázať v ktorom, ukazovala na obe a nebolí ju asi. doobedu síce vravela, že ju bolí, ale poobede aj ked som sa spýtala, že nie...tak čert vie...

cairka
22. dec 2009

zicon, v mt kaufland teraz otvorili pred pár týždňami a teda je tam asi najplnšie 😀

zicon
22. dec 2009

skus nech si prefukne vacsinou to byva s podtlaku

zicon
22. dec 2009

Ale oni to vedia v Kauflande narozdiel od Billy alebo Tesca zvladnut. A 2 kasy z 10 som otvorene v kauflande nevidel ale v Tescu bezne. Cakanie v kazdom Kauflande max 5 minut

janula_nz
22. dec 2009

nasa vianocna polievka je kapustnica so sosovicou a hribami. my na stedry den nejeme maso, teda ani klobasku v polievke 🙂

zicon
22. dec 2009

Na kapustnicu nesmiem ani siahnut - vari len manzelka, ja mozem akurat asistovat. 15 ltr kapustnice mnam mnam

janula_nz
22. dec 2009

zicon a to je vas kolko na take mnozstvo kapustnice 😅 my teda tiez dost varime aby sme mali ajna dalsi den ale 15l sa mi zda privela 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre