Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
21. jan 2010

ahojte!
videla som tu postieľku Hauck včera v Lidli, ale ja postieľku (skladaciu cestovnú mám, teda u manž. rodičov), ale s klasickou ohrádkou sa to nedá ani len porovnať...tam sa dieťatko, ktoré sa učí stavať, nevie dobre chytiť a napokon aj veľkosť je malá, v porovnaní s ozaj ohrádkami...

markie, no, zatiaľ nijako...čakáme, kym bude malý zdravý a potom sa môžeme opäť ohlásiť, čo zrejme ešte tak skoro nebude (resp. nepredpokladám, že do konca januára bude úplne bez soplov 😖 )...

najjulinka
autor
21. jan 2010

Dobre ranko. No ja tiež tešim tento rok na danove... Daju mi danový bonus za 5 mesiacov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Len ja ešte nemam z prác tie papiere čo k danovemu treba....

vivien2505
21. jan 2010

ZICON ale aj CAIRKA

Ďakujem veľmi pekne za Vaše príspevky a názor na PROFI

práve v čase ked sa na nás z médii a OZ ako napr. Úsmev ako dar a z časopisov Mamaaja šíria reklamy za peniaze EÚ, aby každé dieťa žilo v rodine...máte voľné miesto v srdci....staňte sa profi....

Týchto na slovo vzatých odborníkov nezaujíma ako a kde budú vyškolení profi rodičia pracovať,

neprídu ich navštíviť ani nič podobné.

Oni vyškolia, zinkasujú 80,-EUR za jedného profi rodiča,

rozvešajú letáky a plagáty a to je všetko.

Čo na tom, že niektorí profi rodičia rok po vyškolení v 23 Detských domovoch hľadajú prácu a deti nie sú?????

zicon
21. jan 2010

A dolezite je teraz, aby sme si to nielen my hovorili, ale aby o tom vedeli vsetci, ze je tu problem, problem treba riesit, opytam sa Unie meterskych centier ci nam tiez nepomozu s akciami, ktore treba nutne urobit. Myslim ze ano su my dlzny sluzbicku.

magimary
21. jan 2010

zicon, za vivien ti poviem, že už sa na tom pracuje, aby o tom vedeli aj iní... 😉
veľmi akčne a akívne...aj tými spôsobmi, ktoré si navrhoval ty sám...
čoskoro to uvidíš/-me...
viac možno vivien, ak bude chcieť... 😉

dioliana1
21. jan 2010

to sa dá s tým niečo robiť?

magimary
21. jan 2010

dio,veď sa uvidí, ale aspoň skúsia... 😕 😉

aksuram
21. jan 2010

Ahojte vsetci
.... straaaaaaaaaaaaaaaaasne davno som sem nepisala- neviem ci si na mna este niekto spomenie- skusim sa pripomenut- mame 2 biosynatorcekov a chceli(v podstate stale aj chceme - len nevieme kedy) si adoptovat dake dietatko ...
... teraz sa situacia trosku zmenila- urobila som si v minulom roku pripravu na profi a teraz sa mi velmi realne crta aj jeden DD ze ma vezme- tak sa veeeeeeeeeeelmi tesim a dufam, ze uz coskoro Vam tu napisem ze sa nasa rodinka rozrastla 🙂

najjulinka
autor
21. jan 2010

Ja som dnes bola baby prihlasiť v školke... Tak nie je to také hrozné. .Akože od septembra moc nehrozí, ale v priebehu šk.roka, že bude mať miesto je ralne, takže to by bolo v pohode...

yukki
21. jan 2010

U nás sa bude prihlasovať v marci, tuším do konca mesiaca. A ja už Kiku tretíkrát pôjdem prihlásiť, furt ju prihlásim že podľa situácie a situácia je furt taká aká je, nedávam ju tam. Minulého roku už riaditeľ kus zmätkoval, ale sme si to vysvetlili, povedala som mu, že ak by kôli Kike nemal niekoho prijať tak to zasa nie, to môže tú našu prihlášku vyradiť....Ale keď nie do jednej škôlky tak ju viem dať do druhej, tá je tiež 6 km od nás tak čert ako diabol...

Ozaj, ˇkeď príde malá M. k nám...do pestu...a ja s Kikou môžem byť ešte rok na materskej..teda rodičovskej, teda poberať tie obrovské oprachy náš mesačný príjem 185.-......to ja budem poberať na Mark. aj pestúnske aj príspevok pre pestúna? Kika je už calkom moja, a s ňou som na RD....Maznáčik, Ty isto budeš vedieť....

najjulinka
autor
21. jan 2010

yukki možeš s jedným decko na Rd a na druhe poberať pestunske.. ale jak pojde Kika do školky, tak tam Ti RD zanikne a asi by bolo výhodne ist s M. potom na tú vyššiu RD do dvoch rokov.....

yukki
21. jan 2010

To nepôjde, lebo ja už teraz som bez jedného emsiaca dva roky na RD a teda nemám vyrobené tie dni...tých 270 či koľko za posledné dva roky lebo tie som na RD s Kikou...ale ja som sa pýtala na tú..odmenu pestúna, či jak sa to volá, či to môžem poberať súbežne s RP, kt.beriem na moje (už) vlastné dieťa...tým pádom by som ešte rok mala tie tri príspevky...a potom už zas len na Mark, RP a pestúnske. Len či ten rok ešte budem poberať všetky tri?

najjulinka
autor
21. jan 2010

no ano mala by si
už subežnost rd a odmeny sa da
v starom sa nedalo

yukki
21. jan 2010

aha Vďaka! To by sme si pomohli...aj našetrili kus na zbytok RD...kým pôjdem do roboty. 😅

najjulinka
autor
21. jan 2010

Mne všetky baby spia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! linda včera sa už takmer trafila do režimu... a dns už pekne uuuplne suprovo v režime...... šikovná......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cairka
21. jan 2010

juli, mne z návratu odpísali, že : "Ide o statne socialne davky, ktore sa nemozu zdvojovat" . je pravda, že je u nás iná situácia, kedže veve je v pestu, ale dávky sú rovnaké, nie? abo už som potom z toho blbec, prečo by sa to takto dalo a v pestu nie 😒

najjulinka
autor
21. jan 2010

cairka ado je ako vlastne...neviem ako je to pri dvoch pestu........
ale toto čo yukki má tak ide poberať obe davky......
kedysi sa tak ale nedalo... myslim od 1.1. 2009 sa da obe poberať.. alebo žeby 1.1.2008??? ten čas tak rychlo leti...ale mam pocit, že 2009

cairka
21. jan 2010

no dobre, ale ved je to rovnaký rodičovský príspevok a rovnaký príspevok pre pestúna ... tak snád má rovnaké podmienky na poberanie...

najjulinka
autor
21. jan 2010

pestun si može vybrať čo kc e poberať.... či RD alebo odmenu pestuna...... može si vybrť odmenu....
no a ado je ako vlastne a tam narok na RD vznika inak akože.... ale nemože poberať nikto 2RD, lebo to ide z jedneho... proste je to tak..... ja som si vybrala odmenu pestuna... a kedže nepoberam RD, tak ešte mam narok na priplatok na starostlivost o dieťa.. .takže ešte avyš nejaké prašule.. .kukla som na učet.. mne chodi 355,70 - to je komplet všetko čo mi na zaklade toho, že mame Lucku v pestu chodí... no jedine navyše ešte danový bonus na lucku dostanem k výplate....

najjulinka
autor
21. jan 2010

ale mata2 to tu vo velkom riešila , takže ona by snad vedela poradiť ako presno čo na ake dieťa dostala......

cairka
21. jan 2010

dobre, a keby som si teda na druhé vybrala príspevok pestúna, nie RD, tak by mi dali ten príplatok, že nepoberám RD? to je snád choré 🙄 respektíve by som dostávala príspevok pestúna na veve, a na druhé čo? či ja som iba pestúna mám zaliezť do diery a nevyberať... ale zas ked budem mať RD, budem mať odvody...takže nakoniec sa to oplatí viac poberať RD a na veve "nič"

cairka
21. jan 2010

ale mata2 má zas inú situáciu, lebo rieši 2 naraz prijaté deti, nie?

najjulinka
autor
21. jan 2010

na ten prispevok mam narok, ked som zamestnana....
takže ak je dakto nezamestnany, tak v podstate si vybere RD, koli odvodom

cairka
21. jan 2010

juli, ja viem...ale aj tak nechápem, prečo to je tak...ja si na veve už nemôžem vybrať, či chcem RP alebo pestu, lebo už ju mám viac ako 3 roky...

najjulinka
autor
21. jan 2010

neviem.. ja som rada, že je to tak ako je už.. lebo kedysi sa vybrať nedalo a dvali automaticky rodičovský.. .čo bolo svinstvo voči tým čo brali surodenecke skupiny, kde je narok pri pestunskom na 3000 Sk prispevok a ked najmladšie bolo vo veku na rodičovský prispevok a nechodilo do školky, tak smola...... proste dostlai rodičvský...... na hlavu... darmo, že by mali narok na viac.... preto v novom zakone je na výber..... už aj to je pokrok......

marketka1
21. jan 2010

cairka máš nárok na pestúnsku odmenu svoju + pestúnsky na veve + RD na to druhé

najjulinka
autor
21. jan 2010

no super marketka

marketka1
21. jan 2010

julka ty ak by si nepracovala tak máš pestúnsky svoj +možeš si vybrať či RD alebo detsky pestunsky a samozrejme aj rod prídavky

najjulinka
autor
21. jan 2010

ak otot bude platiť este nejaký rok... ja sa pohravam s myslienkou sa hodiť ešte s nejakým mimčom v pestunstve na RD dakedy........ ale uvidime, lebo žiadne dieťa do domova z profi nevratim..... a tak to bude zavisle na tom aka bude domka zostava....

cairka
21. jan 2010

markétka, tak to by bolo super, keby to išlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre