Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
3. feb 2010

Dobrúúú noc.

lenkove
4. feb 2010

teda, nikto?
dobre raaaaaaaaaaaaaano 😀

Tulenka, jo, na zivonost.. dufam,ze to vsetko vyjde ako chceme 😅 😅 😅

cairka
4. feb 2010

dobré ránko.
tak dnes sme nástup do škôlky zvládli bez slzičiek, ale len preto, že bol na nástenke papier, aby rodičia napísali, či budú potrebovať škôlku počas jarných prázdnin 😠 asi plánujú zavrieť 😕 ešteže mi to je jedno

leni, a ty čo nespíš? dnes si mala poslednú možnosť na najbližšie roky spať do desiatej 😀

magi, posielam veľa siíl na zvládnutie dneška a najbližších dní

marketka1
4. feb 2010

Ahojte a pekný deň všetkým.
Magi aby sa Vám ten dnešný deň podaril tak jak má myslím na Vás a držím palce.

Tak my sme dnes teda mali noc 😝 😝 😝 Kubko má zas kríženca laryngošky a bronchitídy, mal 3x záchvat z toho raz som si už myslela že ideme na pohotovosť ale pomohlo nocovať pri otvorenom okne.Ale odniesli si to moje mandle. 😝

najjulinka
autor
4. feb 2010

Ja som včera pozerala kriminálku a dnes ráno sa mi snívalo, že mrtvola ožila a pod..... no des.. .pre mna nie su filmy čo maju v kružku v hornom rohu "15".... nie to ešte "18" 😅 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
4. feb 2010

Mary maslim na vas.

laculik dnes je to rok, čo si s Kikom mala prvý "ultrazvuk" 😉 😵

laculik
4. feb 2010

ahojte, ano, ano juli a ako to ubehlo, jejdaaaaaaa, jak vcera keby to bolo 🙂 .
chcela som sa opytat, ze ako vyplnate prihlasky deti do skolky (a ine papierovacky) pestunskych deti.
akoze kto je matka a otec? vsak ja a moj mm, chcu tam aj zamestnanie a tel a pracovnu dobu... Sak to ani neviem o bio otcovi a bio mama je mrtva. Cize tam chcem napisat nas. Oni chcu pri odovzdavani prihlasky aj do rodneho listu nakuknut, tak som zvedava ako to robite vy?

mata2
4. feb 2010

ahojte,
laculik,normalne tam napis seba a mm ,daj RL a priloz aj kopiu rozhodnutia sudu o zvereni do pestu..

magi,drzim palce nech to dobre dopadne.. 😔
.

najjulinka
autor
4. feb 2010

laculik ja za meno dietata som napisala do zatvorky "v pest. starostlivosti" alebo "v prof. starostlivosti" a otca a matku nas, vsak im ide o to že telefon a prac. dobu na vas potrebuju a vsetko.

cairka
4. feb 2010

laculík, aj ja som to ako maťa robila 😉 do ich papierov moje a priložený rozsudok, ktorý nakoniec ani nechceli 😝

laculik
4. feb 2010

okej aj ja to tak spravim 🙂
a zistili ste, ci je zakazanae davat prihlasky na viac skolok? ja chcem dat na dve. jedna je tu pri nas a druha je tam kde mame trvaly pobyt a moja mama tam byva par metrov odtial....

cairka
4. feb 2010

u nás je, ale to si asi rieši mesto 😒 takže treba zistiť u vás. U nás isto je, lebo jedna známa akurát rieši dilemu, že chcú kúpiť byt a nevedia ešte presne kde, tak že do ktorej škôlky zaniesť prihlášku...či tam kde sú teraz, abo tam kde by chceli kúpiť (ale nevedia, či bude na predaj)...

yukki
4. feb 2010

Magi, veľa síl dnes a najbližšie dni, aby všetko dopadlo ako má.
Kubo bubo nech sa rýchlo vylieči, chlapčiatko malé.

dioliana1
4. feb 2010

laculik ja by dala jednu z tvojou adresov a jednu s maminou inde a potom ked ti vezmu do jednej tak tu druhu odhlasila atým sa im uvolní miesto pre dieťa pod čiarou a hotovo...

dioliana1
4. feb 2010

neviem žeby blo zakazané do viac školok hlasiť, to fakt?

dioliana1
4. feb 2010

gratulujem Lenke k drobcovi.... 😀 😀 😀 aby som nezabudla

yukki
4. feb 2010

V Plus7 dní je nejaký článok o profi...ešte som to nečítala...

yukki
4. feb 2010

Včera Kika šrubovala posteľ vytrhnutou Barbininou nohou. Čo mi to doma rastie..... 😲

dioliana1
4. feb 2010

yukki:
technický typ

cairka
4. feb 2010

yukki, to je dobré, ja som dnes veve po sprchovaní natierala mliekom a mi vraví, že "budem voňavučká, to je sexi" 😨 😀 😀 a čo z toho vyrastie 😅 asi si adoptujem kiku a ked bude veve chcieť niečo skúšať jej podšroubuje posteľ, nech sa pod ňou prelomí 😎

zuzanocka
4. feb 2010

ahojte, prepacte, ze vam sem leziem, potrebovala by som ale poradit... mam "znamu", ktora ma velke problemy sama so sebou - dost blbe problemy - manzel jej je vo vysetrovacke, ona podlieha diskotekam, alkoholu a aj fetu... ma dve male deti (4 a 1 r.). dnes zavolala svokrovcom, ze nech si pridu po deti, lebo ze ich pozabija.. 😒 tak dedkovci zobrali deticky k sebe. moja otazka je, co s takou "matkou" keby sa to nahlasilo na socialke, ako to funguje? nezobrali by deti hned prec, vsak? asi by ich najprv len sledovali, navstevovali, kontrolovali? alebo...? vazne sa bojim, ze ked sa mater vytriezvie a deti si zase zoberie k sebe, co s nimi bude, ked sa nafetuje, napije... aby im ozaj nejak neublizila.. dnes to vraj bol u nej hysak zrely na sanitku... 😠 deti stale putuju po nejakych "kamaratkach", susedach...

cairka
4. feb 2010

zuzanocka, nemohli by dedkovci požiadať o zverenie do náhradnej osobnej starostlivosti (NOS)? to mi príde ako najrýchlejšie riešenie 😕 ale to musia chcieť ovšem

yukki
4. feb 2010

Barbininou nohou jej podšrubuje posteľ....ale my už v tom čase doma nebudeme mať jeden celý kus nábytku, lebo technický typ Kika zatiaľ vykazuje nesmiernu šikovnosť v delení predmetov ale nulovú v spájaní.....
Zuzanočka ak sú deti v ohrození života zdravia zdravého vývinu je možné ich stamtade dostať do týždňa predbežným opatrením.

zuzanocka
4. feb 2010

cairka a to musi suhlasit aj matka?

magimary
4. feb 2010

ahojte!
máme po... ia...
dala by sa opísať tromi slovami:
prišli-pozreli a odišli...
500km im stálo za nemých 20 minút...
nič sa nepýtali, nič ich nezaujímalo, nič nechceli vedieť...strávili sme 20min v tichu, v kruhu žiadateľov, psychol., Zajuška a nás dvoch s mužom...

Zajko bol ukážkový "cuciačik", nalepený na mne/na mojom mužíkovi, na nich nechcel ani len pozrieť, ani sa k nim priblížiť, takže v závere pani skonštatovala: "čo by si ty išiel s nami, keď máš svoju mamu?! 😝 "...

teraz opäť čakáme...majú čas do pondelka rozhodnúť sa... 😔

jó, a by som nezabudla!!!
dnes sme sa dozvedeli, že my máme doma Rómčeka!!! 😅 😵 😨

zuzanocka
4. feb 2010

ono to je tam take...nanic... dedkovci este obaja pracuju, to vacsie - chlapcek chodi do skolky, ok. ale to malicke? neviem, ci by to zvladli... ale zas keby museli... neviem, ci by chceli poziadat. zajtra deti beriem k sebe, lebo babina musi ist na dolezite onko... vysetrenie a dedko je v robote, tak sa ich zajtra spytam

cairka
4. feb 2010

zuzanocka, no pokiaľ by nesúhlasila by to mohlo ísť tým predbežkom cez súd. 😒 ale hádam ked volala, tak by súhlasila. Ono to môže byť len dočasné a ked sa jej situácia zlepší, deti môžu ísť zas do jej starostlivosti .
ono by asi nešlo, keby vyslovene nesúhlasila, aby boli dedi u dedkovcov, aby v afekte niečo nevyviedla

cairka
4. feb 2010

magimary, zajko zahral svoju rolu skvele a pani je evidentne rozumná, ked si to všimla 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre