Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
27. nov 2010

Aj ja som to kukala na Markíze a som vlastným ušiam neverila čo to za blud sú schopní pustiť v hlavnom večernom spravodajstve ... fakt ak sa niekto rozhodoval o ado a toto počúval a uveril....
A u nás sype a sype....už je bielo jak v rozprávke.

najjulinka
autor
27. nov 2010

U nas tiež vo velkom sneží.. no ako v rozpravke to moc nie je.... predsa len iný výhlad z okna máme na sídlisku ako vy v domčeku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macocha
27. nov 2010

@yukki bo vy to máte predplatené, vám nasnežia prednostne a nám iba zvyšky ostanú... ale malá sa vyšantila aj v tom, hoci na sánkovanie to ešte nie je 😵 A aspoň na chvíľu aj to sídlisko vyzeralo čisto, bielo. 😎

beba1902
27. nov 2010

ahoj chcela by som sa vas spytat ci mi vie niekto poradit ,ze odkedy sa dostava rodicovsky prispevok pri osvojeni ??, mame nan narok aj ako predosvojitelia ci len ako ovojitelia ked uz prebehne sud a dietatko bude uz celkom nase dakujem

yukki
27. nov 2010

Najprv je súd o predosvojiteľskej starostlivosti, od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku môžte na dieťa poberať rodičovský príspevok a prídavky na dieťa, tri roky od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku maximálne však do šiestich rokov dieťaťa. Aspoň u nás tak bolo,od nadobudnutia práv.som nastúpila na materskú dovolenku, poberala rodičák a prídavky.

beba1902
27. nov 2010

takze mam tomu rozumiet ze narok mame od vtedy ako sud vznesie rozhodnutie ze som predosvojitel??? nemusim byt osvojitel???



















































































yukki
27. nov 2010

áno, tak.

marketka1
28. nov 2010

Ahojte prajem Vám peknú Adventnú Nedeľu 😉
@beba1902 ak máš právoplatné PO už sním si môžeš požiadať o RP+prídavky.

beba1902
28. nov 2010

@marketka1 ahoj ja este nemam len sme uz na rade a cakame na diecatko trva to strasne dlho ,len preto sa pytam ,ze som to nepochopila v spravachlebo tam hovorili ze az ked uz bude nase a bude mat aj nase meno takze ked budeme osvojitelia .....takze to nie je pravda ??, dakujem som rada ze som sa dozvedela nieco nove

macocha
28. nov 2010

@beba1902 ak myslíš tie správy na Markíze vo štvrtok či kedy to bolo, tak tie sme tu už skritizovali, že boli zavádzajúce. 😔 Takže na správy zabudni, pozri si zákony a podľa nich žiadaj. 😉

Adopcie sa týkajú najmä Zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov

A veľa šťastia a nech sa vám to čo najskôr podarí úspešne zavŕšiť. 😉

macocha
28. nov 2010

Zaujímavé štatistiky, ktoré zverejnil ÚPSVaR - už dávnejšie, takže mnohé to asi poznáte, ale však opakovanie matka múdrosti. 😀

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/soc...

najjulinka
autor
28. nov 2010

dobru noc

vivien2505
29. nov 2010

@marketka1 Požehnaný Advent aj Tebe a všetkým ktorí tomu veria 😉 🙂

lenkove
29. nov 2010

velmi dlho som cakala kym napisem tuto vetu:
mali sme sud, sme osvojeni 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marketka1
29. nov 2010

@lenkove Gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 Škorici k novým papierovým rodičom.
Akurát nechápem rozdiely v súdnictve 😠 😠 niekto to ma raz dva a niekto sa načaká 😖

lenkove
29. nov 2010
https://www.youtube.com/watch?v=xL4DbMAe-d0


😉 na com fici moje dieta 😀

dioliana1
29. nov 2010

@lenkove gratulujem a super reklama 😀 😀 😀

bosorka257
29. nov 2010

ahojte, nevie mi niekto povedat, ked davate kopiu rodneho listu k ziadosti musi byt overena ta kopia??

magimary
29. nov 2010

@bosorka257 my sme nedávali overenú 😉
@lenkove , 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 teším sa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 s vami!!!

bosorka257
29. nov 2010

@magimary ok dakujem 🙂

lenkove
29. nov 2010

@magimary
dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a este raz 😵 😵 😵 😵
pri dceruske bola dnes babka a mala tazko znasa, ze "baba" je prec... a ani "oko" (ocko) nie je doma, lebo siel na sluzobku, tak ma trosku urevany vecer, ale mama je stastna 😵

inak, dlho som cakala na tuto vetu tak vnutorne.. Vzdy sa mi pacilo, ked to niekto do temy napisal 🙂 co sa tyka cakania v poradovnikoch a na vytycenie pojednavani sme ukazkovy priklad ako to moze ist, ked sa chce... V poradovniku 5 mesiacov, od prvej IA po prichod domov 4 tyzdne, 9 mesiacov a 3 tyzdne od prichodu k nam 😵 osvojitelsky sud a sme osvojeni 😵 😵 😵 😵

kanhwa
29. nov 2010

@lenkove zo srdca gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkove
29. nov 2010

@kanhwa
dakujem

najjulinka
autor
29. nov 2010

dobruuuu noooooc....

lenkove
29. nov 2010

ja nespim... vyrabam nam adventny kalendar.. SIt sa mi nakoniec nechce, a tak dakujem @cairka za tip 🙂 😉 😵
lepim obalocky a pristipcujem ich na spagat... nebude to sice dokonale esteticke, ale mojmu minusovi to isto vadit nebude 🙂

cara5
30. nov 2010

lenkove gratulujeeem 🙂 a dakujem aj za tie datumy ako to moze ist ked sa chce 😉 🙂

lenkove
30. nov 2010

zaujimavy rozhovor, velmi zaujimava kniha..
http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-ro...

5katarina7
30. nov 2010

@lenkove gratulujem 🙂

zuzkanka117
1. dec 2010

🙂 🙂 zdravím !!
potrebovala by som počuť váš názor ( no vlastne čítať ) 🙂 - takže: na jednej VŠ na jednom predmete prednášal Mikoško z Úsmevu o NRS. Pri debate o profirodinách uviedol, že by bolo lacnejšie, ak by sa podporovala pôvodná rodina, ak by štát slabej rodine pomohol nejakou dávkou, povedzme v sume 200 eur. Lacnejsie, a čo je podstatné, zachovava by sa rodina. Samozrejme v rodine, kde je dieta tyrane, to neplatí. ani v pripade, ak sa matka jednoznačne vzdá dieťaťa. Na otázku, či by to pomohlo aj v rómskych osadách, odpovedal, že určite, pretože rómske deti končia prevažne v DeD práve pre zlé sociálne podmienky nie preto, že by sa ich matka jednoznačne vzdala alebo by dieťa bolo týrané.
Čo si myslíte vy, prosím ??? 🙂

PS - dnes má Krtko dva roky !!! 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre