Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zuzubabo
26. aug 2010

Neviem sa už dočkať, ale zároveň mám aj obavy najmä zo zdravotného záznamu /chceli by sme aby nemalo nejaké vážnejšie komplikácie ☹ , tak sa obávam či to nejako vyčítam/, a tiež sa obávam, keďže idem do pestu, biorodičov, samozrejme rátam s nimi, veď o tom je pestu, ale aby neboli z ich strany nejaké komplikácie.

zuzubabo
26. aug 2010

Ak máte nejaké rady, prosím aspoň do IP 🙂 . ďakujem

natia
26. aug 2010

@zuzubabo aké rady máš na mysli? v každom spise je zdravotný záznam dieťaťa, ak by tam náááhodou nebol a zrovna to dieťatko by sa vám páčilo, tak si ho treba pýtať, oni ho dožiadajú... máte právo poznať pravdu o zdravotnom stave... aj o zdravotnom stave jeho rodičov. Takisto je tam sociálna správa, v ktorej s apíše, či rodičia dieťa kontaktujú a či majú záujem o neho atď... len sa obávam, či tam také dievčatko bude... 😒

lenkove
26. aug 2010

@zuzubabo
dobre si pozri zdravotny zaznam, je na vas na co sa citite, ale isto by som spozornela v pripade, ze rodicia trpia dusevnou poruchou, epilepsiou, ktore su obvykle dedicne... dalej sa niekto obava dietata, ktore malo abstinencne priznaky...
a pri rodicoch ti neviem poradit, to je vzdy loteria..

zuzubabo
26. aug 2010

@natia myslela som to nejako tak ako písala @lenkove o epilepsii a tak.... .
Ja sa tiež obávam či tam nejaké také dievčatko nájdeme, ale tá pani nám povedala, že potrebujeme na ten šanón dobré dve hodinky, takže si myslím, že je tam veľa detí, tak hádam sa nám pošťastí 😉 .
Ale možno je to len moja predstava, že keďže sú domovy plné detí, tak si vyberieme.

natia
26. aug 2010

@zuzubabo aj moja predstava bola taká 😉 my sme videli všetky šanóny a myslím, že sme tam neboli ani hodinu... lebo my sme hľadali dievčatko podľa našich požiadaviek ... a nišť... ani jediné... tak jedine, žeby medzitým nejaké nové medzikraje prišli, čo je ale od mája dosť možné... a ešte je možné aj to, že skončíte ako my - že sa vám zapáči nejaký chalan 😀

zuzubabo
26. aug 2010

@natia my s tým chalanom už aj dosť počítame 🙂 .

natia
26. aug 2010

@zuzubabo 😀 tak to si vyberiete si myslím.... chalanov je tam ako húb po daždi 😉

5katarina7
26. aug 2010

@zuzubabo aj ja vam drzim palce,aby sa vam podarilo vybrat dietatko 🙂
@bendy aj vam k poslednej priprave 🙂

bendy25
26. aug 2010

@5katarina7 - Kati, dik, potom ti napisem, ako sme dopadli, ale az niekedy v nedelu, alebo v pondelok, lebo cez vikend asi nebudeme doma ... Sak potom sa ti ozvem, neboj! Myslim na teba 😉

bendy25
26. aug 2010

@zuzubabo - potom napis, ako ste dopadli, ci ste si vybrali 😵

zuzubabo
26. aug 2010

jasné, sama som zvedavá ako vlastne dopadneme 🙂 😀

bendy25
26. aug 2010

@zuzubabo - OK, tak drzim palce ... a tesim sa spolu s vami

kanhwa
27. aug 2010

@zuzubabo drzim palce nech si vyberiete to prave dietatko pre Vas 🙂
@bendy25 gratulujem k poslednej priprave, konecne 😉 vy tam mozete vyslovene povedat, co chcete zmenit oproti povodnym poziadavkam, co ste vypisali a to, na com sa dohodnete potom pojde do spravy, ktoru dostanete na podpis a podla toho aj vase predstavy do poradovnika.
Pozdravujem vsetky.

barbareta
27. aug 2010

Zdravím všetky 🙂 takže mi ani po 7týžd. čakaní stale nemáme rukach "papier" že sme zaradení medzi čakatelov ☹ ... Ako nechápem !? ked som volala do NR. a všetko sa vysvetlilo, a priznali že pochybenie bolo s ich strany tak sa dušovali ako sa to da hned do poriadku 🤐 ako budem prednostne vybavená a hned sa vydáva rozhodnutie 😕 A Ale skutek utek...je to Smutné ked niekdo skončí prípravu k 30.6. a ešte ani na konci augusta sme neni oficial. zaradení na "čakaciu listinu" 😖 😒 😠

saskah7
27. aug 2010

@barbareta tak to je uplne trapne 🙄 a co s tym dalej robia? nevolala si tam zasa?

natia
27. aug 2010

@barbareta to vôbec nie je smutné, to je neplnenie si povinností... ja by som oficiálne písala riaditeľke oddelenia a žiadala vysvetlenie...

zuzubabo
27. aug 2010

🙂 ja už sa neviem dočkať, najradšej by som si spravila meter ako na vojne a odstrihávala dni, ktoré nám ostávajú do 2.9. 🙂 😀

bendy25
27. aug 2010

Ahojte. Tak my sme dnes mali konecne poslednu pripravu. Huraaa, dopadla v celku OK. Skoda len, ze spravu budeme mat napisanu az niekedy za mesiac, lebo psych. nestiha. Vravela nam ale, ze ked budeme zaradeni do ZZ, ze nebudeme vediet na ktorom mieste v poradovniku sa nachadzame. Preco? Ved niektore z vas to predsa vedeli, alebo nie? A inac, zmenili sme poziadavky z pestu na ado 🙂 Uz sa s mm strasne tesime a dufame, ze nam to cakanie rzchlo zleti ...

najjulinka
autor
27. aug 2010

@zuzubabo a to je ešte všetko nič... kým už nebudeš mať vybrate babo a už proste vieš, že je tvoje a ty si domka a ono je v domove................... vtedy to len začne to odratavanie.... a čím menšie bábo, tak tým je to ťažšie..... ☹ lebo také male babo starne velmi rýchlo................. kým ja mam 29 rokov dnes a aj pred 3 mesiacmi som mala tolko, tak trojmesačné bábo sa pred tými troma mesiacmi len rodilo..... to su asi najťažšie počty.... 😔 😔 😔 vtedy človek radšej ten meter ani nekce vidieť.............. ☹

bendy25
27. aug 2010

zuzubabo, neboj, zbehne vam to, ani sa nenazdate...

bendy25
27. aug 2010

@kanhva, dakujem ...
@zuzubabo, poslala som ti mail ...

natia
27. aug 2010

@najjulinka juuuuuuuuuuuliiiiii 🙂 hlavu hore 🙂

zuzubabo
27. aug 2010

@najjulinka to si veľmi pekne napísala.

zuzubabo
27. aug 2010

@bendy nič mi neprišlo ☹

zuzubabo
27. aug 2010

@mata2 ☹ ☹ ☹ , píšem IP

najjulinka
autor
27. aug 2010

že do 2 hodin..... no ja umrem...... a v auguste!!! čas dovoleniek..... no cipana......... sakra prečo aj do rodiny nejde to tak expresne.....

zuzubabo
27. aug 2010

@najjulinka a k tomu 3mesačnému - nejde to umiestnenie do rodiny vtedy rýchlejšie?

natia
27. aug 2010

Baby ja úplne odveci: či neviete poradiť...

mám kamaráta, ktorý robí pastoráciu v rómskej osade na východe... a je tam každodenným svedkom toho ako jedna žena fyzicky týra svojich 5 detí... keď on do toho zasiahne, tak ho prídu zbiť susedia... ale ona ich tak brutálne, že na vlasy ich vláči a nadáva im atď... čo s tým on reálne môže spraviť? resp. na koho sa môže obrátiť? ja sa obávam, že do rómskych osád nebude chcieť len tak niekto vstúpiť, však?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre