Prosím Vás ako dlho sa čaká na adopciu v Prešovskom kraji?

veronikaa006
6. aug 2019
lubkak29
24. júl 2020

Ahojte babulky... Predvcerom som pisala email do Navratu v Presove a vcera mi volali, ze dnes budu v nejakej dedinke pod Tatrami a tak sa pytali ci by sme sa mohli stretnut, pripadne ci by mohli prist k nam na navstevu, ked uz budu tak blizko nas. Chcem sa opytat, ma niektora z vas nejaku skusenost s nimi alebo ste poculi nieco ako postupuju oni? Za kazdu odpoved dakujem 😊

monika_i
27. júl 2020

Ahojte žienky, nemáte niektora info, ako je na tom prešovský kraj s rómskymi novorodencami/deťmi do 1 roka? Koľkí čakatelia sú približne v zozname? My budeme zachvíľu končiť prípravu a nevieme na akú dlhú dobu sa vlastne treba pripraviť? Ďakujem 🙂

dianka16
28. júl 2020

@monika_i to by aj mňa zaujímalo

lubkak29
30. júl 2020

Ja som z PO kraja a cakam tiez na romske novorodeniatko resp. dieta do 6 mesiacov.
A vcera mi pani pisala, ze sme na 173. mieste v poradovniku a to sme zapisaní v poradovniku od 29.6.2020. Takze si myslim, ze aj na romske deticky si dlhsie pockame.

monika_i
30. júl 2020

@lubkak29 nam psychologicka prizvukovala, aby sme sa okrem celkoveho poradia potom pytali aj na poradie pri nasich poziadavkach. Lebo pochybujem, ze 172 parov caka na romske dieta..a na vase poziadavky ste mozno v prvej desiatke alebo dvadsiatke 😉

laura1994
30. júl 2020

@monika_i v po túto informáciu veľmi nechcú podávať... Ja som sa viac x pýtala

lubkak29
31. júl 2020

@monika_i praveze nase poziadavky neboli nejak extra velke. Mal to byt chlapcek od 0-6 mesiacov a zdravy... Ale budeme suhlasit aj s dievcatkom, nebranime sa tomu. Priznam sa to cislo 173 ma fakt zarazilo. 😀

dianka16
1. aug 2020

@lubkak29 mi sme zapísaný od 4februara a sme na 161mieste máme v požiadavkách dievčatko od 0-4mes.romskeho pôvodu

lubkak29
4. aug 2020

@dianka16 akurat som dnes volala s pani Hazirovou a mi vravela, ze ak mi nezavolaju do roka, tak po roku mam volat ja 🤦Clovek ked sa nad tym zamysli ho to niekedy aj odradi od toho cakania a radosti na babo

laura1994
4. aug 2020

@lubkak29 a to rok je ešte úplne v pohode.... Keď známa dostala po vyše 8 rokoch čakania.... Aktuálne sa vraj vybavuje rok 2012

dianka16
4. aug 2020

@lubkak29 súhlasím stebou ja už mám všetko pripravené, vecičky,postieľku izbičku iba malinká nám chýba

lubkak29
10. aug 2020

@laura1994 to nemyslis vazne, ze sa vybavuje rok 2012😱

jackie17
10. aug 2020

@lubkak29 je to možné. Moja známa tiež ma bábätko po 8rokoch čakanie. Požiadavka bola neromske

laura1994
10. aug 2020

@lubkak29 áno , ale to sú páry, ktoré čakajú na biele dieťatko

monika_i
20. okt 2020

Ahojte baby, koho to bude este zaujimat, pisem s aktualnymi informaciami. My sme zapisani od 15.10. Dnes volal manzel s pani Hazirovou, celkove poradie 175, a poradie pre nase podmienky (dieta do 1 roka, bez ohladu na etnikum a pohlavie, bez zavaznych zdravotnych a psychickych tazkosti) je 13 🙂

laura1994
20. okt 2020

@monika_i ahoj, tak to si ma teraz ale riadne prekvapila, keďže vraj po telefóne už nebudú podávať žiadne info. Taktiež ani nám nechce povedať na ktorom aktuálne mieste sme s našimi podmienkami vždy nám povie iba celkové poradie

dianka16
20. okt 2020

@laura1994 nám tiež vždy povie iba celkové poradie nič viac,celkom ma to tiež prekvapilo

monika_i
20. okt 2020

@laura1994 preto sa na to podujal manzel a neviem, vraj sa nenechal odbit, ked mu povedala len, ze "bude to do roka". a bola velmi mila. tak som rada, ze vieme viac. presla cely zoznam a poratala kolki sme v poradi na nase podmienky.

laura1994
20. okt 2020

@monika_i áno aj na nás vždy bola veľmi milá to zas nemôžem povedať, ale čo sa týka miesta na poloromske dieťatko to nám nepovedala a taktiež nám ani nechcela povedať ako dlho budeme ešte cca čakať

monika_i
20. okt 2020

@laura1994 mozno to sa jej uz nechce pocitat v tom zozname, ked vas je viac na poloromske. ale na romske ked je nas len 13...

lauriema
20. okt 2020

@laura1994 Ahoj, prepáč ak je to osobne nemusíš od povedať ale prečo pra e pólo rómske? Není to keď o ci pólo ci celé? Véd pozri môj album povedala by si ze to sú rómske deti?

monika_i
20. okt 2020

a ked sme boli na poslednej hodine s psychologickou, bol tam aj p. Gombos zo socialky a tiez sme sa ho pytali, tak ten len povedal ze mal jeden par na starosti na interakcie, zapisani v decembri 2019 a mali do dvoch mesiacov doma na predosvojitelskej, dnes uz je aj osvojene.

dianka16
20. okt 2020

@monika_i no zaujímavé mi sme zapísaní od februára v požiadavkách máme romske-poloromske dievčatko od 0-4mesiacov a stále nič min.mesiaca sme boli na 158mieste

monika_i
20. okt 2020

@dianka16 a co sa tyka zdravotneho stavu? nenapisali ste si tam zdrave? lebo vraj potom aj ked ma len ekzem alebo alergiu, uz nevolaju ludom a su preskoceni...

dianka16
20. okt 2020

@monika_i áno máme zdravé bábätko

laura1994
20. okt 2020

@monika_i no my máme tam údane že poloromske zdravé ale ekzém a a alergie niesu prekážkou

dianka16
29. dec 2020

@monika_i ahoj tak ako ste sa posunuli?

monika_i
29. dec 2020

@dianka16 ahoj zatial nic, maju nam vraj volat ked budeme skoro na rade...vraj to robievaju..tak potom dam vediet ked budem nieco nove vediet. Vy ste sa posunuli alebo mate nejake info?

dianka16
29. dec 2020

@monika_i zatiaľ neviem nič neodpísala

laura1994
29. dec 2020

@monika_i ako dlho ste zapísaní? My sme tam boli pred Vianocami, vraj deti vôbec niesu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre