Túžim po dieťatku, ako je to s adopciou novorodenca?

lauradd
16. máj 2019

Dobrý deň,som slobodná a veľmi túžim po dieťatku...moje šance mať vlastné sú však už veľmi malé ak nie už žiadne a tak by som si chcela adoptovať novoredenca,ktorému by som dala teplo domova a veľa lásky...aký je postup? akú mám šancu? a ako dlho sa čaká?

missdiva
16. máj 2019

@lauradd znama mala statie a dostala novorodeniatko po dvoch mesiacoch, no ona ma aj manzela. Inak ludia zvyknu cakat na adopciu na Slovensku aj roky. Ak vies po anglicky tak skus adopciu zo zahranicia. Bude to drahsie ale rychlejsie.

zabka1987
16. máj 2019

My máme v rodine takú rodinku, chlap neplodny úplne tak baba šla na žúr a s niekym sa vyspala a bolo a manželia majú medzi sebou proste dohodu lebo umelé oplodnenie nechceli, tak skúsili, nedávno porodila druhé dieťa a pocate rovnako. Sú šťastný, majú deti ako chceli síce nevedia kto je otec ale majú 😊

gladys_07
16. máj 2019

@zabka1987 kristova noho!

zabka1987
16. máj 2019

@gladys_07 co už 😂 ich život a co je na tom zle. Koľko rodín je takých, že ten otec ani nevie ze nie je otec 😂

tiimka
16. máj 2019

@zabka1987 😳

nikenzi
16. máj 2019

susedia (normalny ludia, ziadny zazobany, dnes uz po 45-ke) si nedavno adoptovali 10 ročne dievcatko (stretavali sa snou uz dva roky - no odklepli im to az teraz). na babatko cakali 10 rokov, potom to vzdali a dali ze dieta do 10 rokov .
ako slobodna babatko nedostanes, mozes mat vacsie dieta ale tiez su tam problemy. napriklad ak sa biolog.rodic ozve raz za rok dieta nemoze byt adoptovane uplne - len ako nahradna starostlivost ci tak nejako.

eridii
16. máj 2019

@lauradd napiste mi email,ked to este plati.erzebet.szabova@gmail.com

bosorkabb
19. máj 2019

@nikenzi aj ako slobodná dostane novorodenca. Poznám ich zopár, baby sú slobodne a adoptovali si novorodencov žiaden problém nemali. Prešli riadne preverovanim, prípravou a čakali kým sa im ozvú. Aj sa dočkali. Nik im problémy nerobil.

ninquewen
27. máj 2019

Zienky, chcem sa aj ja zapojit. Mam velku uctu k smutnym pribehom a trapeniam, ktore ludia zazivaju. Ale, neexistuje pravo na dieta. Nikto nema narok na dieta. Dieta je dar. Ak tento dar par nedostane prirodzenou cestou, ma moznost hladat svoje povolanie inde. A ci to povolanie najde v sluzbe druhym ludom, starym, chorym, marginalizovanym alebo v sluzbe opustenym detom, je uz kazdeho osobny pribeh a cesta. Ale skutocne neexistuje nic take ako pravo a narok vlastnit ci zaobstarat si druhu bytost. (PS: nie, nemam dieta)

ninquewen
27. máj 2019

Samozrejme toto povolanie k sluzbe druhym (aj formou adopcie) je tu aj pre slobodnych ludi.

neslihanmiska
29. máj 2019

@lauradd ahoj. Viem ti poradiť . Napíš mi správu ak ešte si nenašla riesenie

tulipan43
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_lullu
6. jún 2019

@h_petra ahoj Peti, myslím, že dokument o ktorom hovorila maminuska sa volal Nerodič
https://www.csfd.cz/film/439010-nerodic/galerie...

h_petra
6. jún 2019

@lucka_lullu dakujem

marcelarefat
7. jún 2019

@lauradd ahoj ja som tiež slobodná a už mám 2 roky môjho synčeka. Naše prvé stretnutie bolo keď mal malý 3 týždne. A viem, že nie som sama čo som single srdiečkova mama. A nik u mňa neprešetroval či mám tučné konto v banke, musela som len doložiť z práce doklad o mojom ročnom príjme. Inak prešetrovali u mňa presne to isté čo aj u manž. páru. Na malého som čakala 2,5 roka.

maninka1974
3. júl 2019

@lauradd nestihla som všetky komentáre prečítať niečo áno.... choď na úrad práce soc kuratelu a popýtaj sa my sme čakali niečo vyše roka na zdraveho neromske dieťatko novorodenca...... Viac info na stránke o adopcii pozi tu na mk

mofa
12. sep 2019

@marcelarefat ahoj. a mas biele ci romske dieta? my sme tiez v procese adopcie, budeme koncit pripravu.nie sme manzelia takze ziadam sama ale partner sa toho samozrejme zucastnuje.velmi chceme babo. zaujimalo by ma kolko sa asi tak caka na romske novorodeniatko.preto sa pytam akr mas.dakujem 🙂

vrds
17. sep 2019

@maninka1974 to kde ste cakali na dieta neromske 1 rok? nam povedali ze 5-6 rokov. v ba kraji

maninka1974
17. sep 2019

@vrds BB kraj pred 4r
Nám bolo povedané ze 2r budeme čakať ale par ludi malo odklad tak preto sa to tak stalo ťažko povedať dopredu ale už teraz je v našom kraji viac žiadateľov......

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikaaa444
1. nov 2019

@boldo87 tomu nerozumiem čo si tým myslela . Ja som napísala že som za TO aj keď sú deti zo skúmavky . Nenapisala som že sú iné . Je to dieta rovnako ako aj tie ktoré zo skúmavky nie sú . Rozdiel je len v spôsobe počatia.

sofinaa
27. nov 2019

@lauradd
Ani vy nemozete mat vlastne deti

perickova
20. mar 2020

Dobry deň daly sme si z manželom osvojiť babenko od novorodenia az do 3 rokov a už všetko mame iba čakame na psichologičku . Chcem sa spitat o ake testy ide čo sa na tich psichotestoch robi . Dakujem na viac info . Bola by som rada som.na fb Patricia Peričkova Dobšova aj ked by ste mi pisaly tam .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre