Zvažujete dať dieťa na adopciu?

pikocka
29. máj 2013

Ahojte, je tu nejaké dievča/žena, ktorá zvažuje možnosť - dať svoje ešte nenarodené dieťatko na adopciu ? Chcela by som pomôcť...

xlucia
29. máj 2013

@pikocka a ako prosim ta?

warholette
29. máj 2013

@xlucia mozno ho chce @pikocka adoptovat 😉

graceful9
29. máj 2013

@pikocka žiaľ náš štátny systém nepovoluje výber rodičov matkou :(

tova
30. máj 2013

mozno chce pomoct financne, alebo darovat vybavu, kociar, veci atd...??? Ja som tiez rozmyslala ze pojdem ku gyn. sa spytat nech najdu niekoho kto financne si nemoze dovolit dieta a darovala by som vybavu do 3r. pomaly som to zacala rozdavat ale mam Tolko veci a kociarov aj pre 4cata.

askimbibi
24. nov 2013

@pikocka ahoj chcela by si si adoptovat?

lenka250
2. jan 2014

Ja by som veľmi chcela dať dieťa na adopciu a neverím tomu, že by sa niekto prihlásil a chcel si ho adoptovať...

seemani
5. jan 2014

@lenka250 prečo si to myslíš? veď strašne veľa žien by chcelo novorodenca, je väčší dopyt ako ponuka

raduska12
5. jan 2014

@lenka250 a prečo chceš dať dieťa na adopciu ?

lenka250
5. jan 2014

@raduska12 prišlo nečakane a po prvom dieťatku veľmi skoro...namňa to je veľa a ešte, keď nemám vlastnú strechu nad hlavou...mamka je tiež v prenajatom a nie vo svojom... :( mne nemá kto pomáhať s deťmi...od tohto sa neviem pohnúť, bo je taký navyknutý namňa, že nechce byť ani pri starých rodičoch...vrieska ak šalený :( no a do toho má prísť druhé...budem asi šedivá...

lenka250
5. jan 2014

veľmi obdivujem tie ženy, ktoré stíhajú vychovať aj tri malé deti naraz....

jetopravda
5. jan 2014

@lenka250 to myslíś vážne, že chceš dať dieťa na adopciu?

raduska12
5. jan 2014

@lenka250 verím ti že to bude ťažké, ale musíš si povedať že to zvládnete.. keby dáš dieťa na adopciu nikdy si to neodpustíš a možno ani tvoje dieťa nie. Veď veci môže mať po prvom, plienky síce nakladom budú ale budeš motivovaná skôr odplienkovať naša už v 1,5 roku nemala plienku, staršie dieťa bude inak vnímať keď nebudete len vy možno tam žiarlivosť bude, ale to časom prejde. Ani my nue sme vo svojom, ale NIKDYby dom svoje dieťa nedala na adopciu kým vládzem. Držím palce aby si spravila správne rozhodnutie ktoré nebudeš ľutovať ani dnes ani o rok, vôbec.

maribell
9. jan 2014

joj zeny ☹ ... ked chce ist zena na potrat tak ju odcudzujete a osocujete... ked sa tu zena rozhodne nezabit svoje dieta ale dat ho na adopciu kde si urcite najde dobru rodinu taku ktora po babatku tuzi uz dlhe roky tak aj tu ju idete prehovarat? ..v prvom rade si to musi vyjasnit ona s manzelom ..darmo tu vy bdete do nej hucat nech to nerobi ... ved to nebude vas zivot ale jej .. vy sa o to dieta nebudete starat ale ona... tak jej akurat tak poradte a hotovo .. nechapem naco tieto veci hned vsetci riesia

dzordza
10. jan 2014

@lenka250 AHOJ MY SME MANZELIA DESAT ROKOV A PODSTUPILI SME VSELIJAKE MOZNOSTI AJ UMELE OPLODNENIE STYRIKRAT VSETKO CO BOLO V NASICH SILACH A STALE NIC TAK SME SA ROZHODLI PRE ADOPCIU UZ MAME VSETKO POTREBNE K TOMU VYBAVENE PAPIEROVACKY A UZ LEN CAKAME V PORADOVNIKU NA BABETKO LEN TO ZE NA BABETKO NOVORODENIATKO SA CAKA VRAJ AZ TRI ROKY VELMI TUZIME PO BABETKU UZ MAME KOMPLET VYBAVENU POSTIELKU KOCIARIK VYBAVICKU UZ LEN DROBNOSTI KEDZE TO PRED KONTROLOU KED BOLI SOCIALNE PRACOVNICKY U NAS NA KONTROLU ASPON NIECO MUSELO BYT NAKUPENE .

dzordza
10. jan 2014

@lenka250 ESTE CHCETE DAT BABO NA ADOPCIU.DAKUJEM

vivera
10. jan 2014

@lenka250
Vďaka tebe majú nadej neplodné páry na zdravého novorodenca. Určite to bude ťažké, ale obdivujem ťa. 🙂

ivastefancova
11. jan 2014

Lenko treba si to rozmyslite ja mam tedy 4 posledni byl chlapecek vazici 630 gramu a tet jsem po druhe revizi takze vlastni mi neni doporucene.

martinka150
5. feb 2014

Nerozumiem preco chces dat vlastne dieta na adopciu. Ti ktori nemozu mat deti, ok, ale tu sa neriesia ti ludia. To ze nevies ako to zvladnes, nie je dovod dat dieta na adopciu. Budes vediet s tym zit? Ja by som teda nevedela. A ked uz nad tym uvazujes takto, ked vies v akej si situacii, preco ste si nedavali teda pozor?????

slniecko2
5. feb 2014

@lenka250 to nemyslis vazne? ty mas jedno babo a chces sa vzdat druheho? 😢 Sice aj Oprah je takto vychovana, ale neviem, neviem. To prazdno uz nikdy nezaplnis a bude ta to strasit do konca zivota. Drzim palce aby si zmenila nazor. P.S.: mam tri male deti, financne nic moc, manzel furt prec, ale ani mi n´to nepreblislo hlavou 😔

deny81
5. feb 2014

dievcata, nesudte, aby ste neboli sudene..... nechajte lenku, odpovedala na priamu otazku, myslim,ze kritika nie je cielom tejto diskusie, ak nemate k teme co povedat,neprispievajte, resp. zalozte si inu

rachel36a
5. feb 2014

@pikocka je nás tu veľmi veľa ktoré by sme ti boli vďačné keby sme mohli vychovávať tvoje dieťatko, ale je to veľmi vážne rozhodnutie.. veľmi ťa obdivujem , že sa dokážeš vzdať dieťatka , alebo teda o tom uvažuješ, ked vieš že by si mu nemohla dať to čo potrebuje a inú rodinu tým urobíš šťastnú... keby to bolo také jednoduché, tak si tvoju dcérku adoptujem okamžite po narodení... prajem ti pevné nervy, a správne rozhodnutie... viem že je to pre teba veľmi ťažké...

lenka250
6. feb 2014

@slniecko2
@martinka150 Je tam aj iný dovod, ktorý udávať nechcem, ale myslím, že to zvládnem aj sama...Maličké si nechám aj keď viem, že to bude kus biedne starať sa sama o ne, ale takú vzácnu vec akú mi boh daroval, nemožem odhodiť, ako handru a zbaviť sa toho...Srdce by mi to trhalo celý život...Také zmýšlanie ma popadlo, keď mi priateľ ubližoval...Tie ktoré mali ubližované mužom vedia o čom hovorím...

slniecko2
7. feb 2014

@lenka250 Pozri ja by som ta neodsudzovala ani keby si dala dietatko na adopciu, ale predpokladam, ze by ta to casom znicila. Tesim sa ze si si to rozmyslela 🙂 Bude to tazke zo zaciatku, ale ak ti uz muz nebude ublizovat a ani detom, vsetko sa to da casom do poriadku. Deticky podrastu, budu ti pomahat a ked budu vacsie, tak pojdu na brigady. Viem ze teraz to nevyzera ruzovo, ale tazkosti zuslachtuju cloveka. Si vyborna mamicka a prajem tvojej rodinke len to najlepsie. V pripade tazkosti skus kontaktovat nejaku poradnu ako poradna alexis alebo ine. Drzim palce.

runicka
11. feb 2014

@lenka250 Ja som mamka troch detí a každé je iné, Máme aj dieťatko s ADHD.Samozrejme prídu dni, kedy mám toho dosť a plné zuby, že chýbajú peniažky a tak,ale tvoje deti je to jediné čo máš, pre čo stojí žiť. Možno prežívaš krízu. Pre mňa je to najkrajšie keď cez noc prídu a pritúlia sa, vtedy si poviem, že bude zajtra lepšie. Skús naštíviť psychológa, alebo zádi do krízového centra a určite nájdete riešenie. Ale keď si sa už rozhodla, tak si musíš uvedeomiť, že nie je cesta späť.Tiež držím palce. Ja práve uvažujem o pestúnskej starostlivosti, že k nám pribudne ďalší úžasný človiečik. Držím palce

runicka
11. feb 2014

@martinka150 nesúhlasím s tebou, nevieš aké ju vedú okolnosti sa takto rozhodnúť. Neviem či má niekto právo odsudzovať. Pozri sa vždy je náhradné riešenie, ak si zvolila toto tak vie pre čo. Možno práve takto chce prejaviť lásku svojmu dieťaťu, že mu dá možnosť na lepší život inde ak mu ho nedokáže poskytnúť. Radšej tak akoby mu mala vyčítať, že je tu. Ja osobne som šťastá, že mám tri deti a nevymenila by som ich za nič, ale nesúdim druhých

barbarasulejova
15. mar 2014

@lenka250
Ja si ho adoptujem ak chcete

nituka
16. mar 2014

Pekný večer prajem, chcela by som poprosiť všetkých náhradných rodičov o pomoc pri vyplnení dotazníka, za každý jeden dotazníček Vám zo srdca ďakujem https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

zuziklc29
29. mar 2014

@lenka250 nerob to dieťa je dar. Ja som dvakrát potratila a mať dieťa je moje zellanie.to malé by malo všetko. adoptujem si ho 🙂

palusa1404
7. apr 2014

@raduska12 vieš niektoré ženy nemajú na výber ked ich muž nepracuje doma majú napr.dalšie deti ako napr ja tiež nad tým uvažujem termín mám v septembri a doma mám 2 deti vo veku 4 a 3 roky to je každého vec ako sa rozhodne a viem že moje dieťa bude mať krajšiu rodinu ako tú moju..... 😒

palusa1404
7. apr 2014

@pikocka áno aj ja o tom premýšľam.....len si treba dobre rozmyslieť či to naozaj chceš prajem veeeľa síl 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre