Ako si vyplniť voľný čas v tehotenstve?

svetlana35
29. apr 2017

Ahojte, neviem ci len ja mam taky problem, alebo aj niektora z VAs. Mozno spolocne prideme na riesenie. Som tehotna v 16tt, nakolko mam vysoky tlak tak som doma na rizikovom. A tu je problem. Neviem co robit s volnym casom. Stale som len doma, zavreta a uz ma z toho chytaju depky. Pred tehotenstvom som bola aktivny typ, chodila som 3x do tyzdna cvicit, tancovat, s kamoskami do prirody. Teraz mam kludovy rezim a uz mi z toho hrabe, mozno je to ciastocne spojene aj s hormonmi. Manzel robit 12 stky, kratky/dlhy tyzden, tak je vacsinou prec a ked je doma tak moc sa mu nechce so mnou prechadzat, co ho aj chapem, potrebuje si vydychnut. Kamosky chodia do prace v case mojich vychadzok. Precitala som uz hrbu knih, zacala sa zdokonalovat v nemcine, pisem atestacnu pracu, no vsetko je len doma. Su dni, ked mi je nevolno a citim sa zle, no moze to byt aj psychika. Mate nejake tipy ako toto obdobie zvladnut? dakujem

lucky7
29. apr 2017

Skusila si jogu ci brusny tanec pre tehotne zeny? Meditaciu? Kreativne pisanie alebo vedenie si dennika?

svetlana35
autor
29. apr 2017

@lucky7 brusny tanec mam zakazany :( kreativne pisanie ano, ale to ma nejako nenaplna...Proste potrebujem vypadnut z bytu

renimac
29. apr 2017

Nemáte v meste nejaký útulok? Žeby si chodila venčiť v čase vychádzok. Alebo napíš do skupiny Ružomberok, či nenájdeš nejakú maminku na prechádzky.

moni244
29. apr 2017

Ved si pozri v okoli kurz pre tehotne

emma_932
29. apr 2017

Pozri si moj blog, mozno tam nájdeš nejaku inspiraciu..

vejuska23
29. apr 2017

Síce nie som tehotná, ale keďže väčšinu som doma začala som vyrábať ručný koberec 🙂 malá inšpirácia 🙂

gogo22
29. apr 2017

@vejuska23 prosim ta ako sa to vyraba? Vyzera to skvelo 🙂

vejuska23
30. apr 2017

@gogo22 no treba si zohnať buď podložku pod koberec aby sa nesmykal alebo sieťku keď sa dáva kleber 🙂 ďalšie robia sa z vlny guličky namotas si na nejaký kus väčší objem vlny v strede potom zviazes a potom to okolo obstrihas aby ti vznikla gulička tzv. Snáď som to vysvetlila :D

gogo22
30. apr 2017

@vejuska23 ano pochopila som 🙂 este sa chcem opytat potom to len klasicky prisijes o tu podlozku? (A kde ju kupim?) dakujem🙂

svetlana35
autor
30. apr 2017

tak kocky dala som sa na kurz anglictiny, aspon raz do tyzdna vypadnem z domu. Moj plan je naucit sa na uroven B2 a potom si urobit dalsi aprobacny predmet

renvas
30. apr 2017

nemate psika? my mame psa a dost ma to zachranilo, ked som bola dlho na pn, to fajn padlo 🙂 ak nemate, mozes skusit utulok napriklad

svetlana35
autor
30. apr 2017

@renvas psa mame, zlateho retrievera..Chodim s nim obcas von tak na hodku

denisekkk
30. apr 2017

Ahoj. Absolutne viem ako sa citis. Ja som tiez tehotna na PN ale bez vychadzok a uz mi hrabe riadne. Normalne ma prestal akoby bavit zivot😯 ... dolezite je aby si aspon obcas s dakym pokecala...mne to pomaha ked sa vyrozpravam...inak neviem

vejuska23
30. apr 2017

@gogo22 nie prisiť len na uxlik priviazať uzlom s tou šnúrkou ktorou si/ste viazali tu danú guličky čiže je lepšie ju nechať dlhšiu

vejuska23
30. apr 2017

@gogo22 kúpiť sa dá normálne v stavebníctve ťa na kleber alebo ak pri vás zatepľujú

gogo22
1. máj 2017

@vejuska23 dakujem krasne 🙂 vyskusam 🙂

halminka
4. máj 2017

Túto nedeľu - 7. mája sa v Košiciach oslavuje Svetový deň tehotenstva. Na budúce mamičky čakajú prednášky na témy: Pôrod očami dieťaťa, Dula - sprievodkyňa tehotenstvom a pôrodom, Montessori - ako jeden z možných prístupov k výchove, a mnoho iného. Ak bývaš poblízku, zastav sa na http://halmispace.sk/dentehotenstva 🙂

zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre