Bicyklovanie v tehotehstve

katches69
26. apr 2022

Pekny vecer, co hovorite na bicyklovanie v tehu? Budem 5mes, raz za cas, si zajdeme s kamoskou na bicykli na vylet, vacsinou len 3km nic vazne.. rizikove tehotenstvo nemam.. len ma zaujima nazor ci to nejak "nezatazuje babatko" ...
Brusko mam male neprekaza mi, urcite ked bude vacsie nemam v plane bicyklovat sa, skorej "chodim" autom. Ale raz za cas si myslim ze to prospeje telu na bicykli aj v tehu. 😊

pribinak
26. apr 2022

@katches69 ja sim bicyklovala so 7.mes., ale žiadne kopce ani terén, len rovinu a mierne kopčeky.
Prospievalo mi to, nikdy som nemala problém a tlakom

Inak, ako bicyklovanie môže zaťažiť bábätko? Veď do pedálov slapes ty a nie bábätko

deti95060810
26. apr 2022

ja som chodila na bicykli až do pôrodu...mala som malinké bruško, nezavadzalo. samozrejme žiadne extra výkony som nedávala, čisto len rekreačne... pozor na bezpečnosť...

marika39
26. apr 2022

kamoškina švagriná na biku prišlo o bábätko, spadla a bolo to.

jaroe
26. apr 2022

@katches69 bicyklovala som tiež.

amelie2017
26. apr 2022

Ja som mala obrovske brucho a chodila som na biku aj s 3 a pol rocnou v sedacke. Vonku hic, mne sa islo lahsie na bicykli ako peso. Ako potom po porode mi znami vraveli, ze ich skoro slahko, ked ma videli s tym brusiskom na bicykli, ale mne tak bolo ozaj lepsie.

solange7
26. apr 2022

@marika39 to sa ti moze stat aj na chodniku ked zle padnes. Nieje to dovod na to, aby clovek nejazdil na bicykli.

euka210
26. apr 2022

@katches69 uplne v pohode, aj ja som sla na bicykli v 6mes. Pokial brucho dovoli tak je to ok 😁

marika39
26. apr 2022

@solange7 však samozrejme že môže, môžeš blbo padnúť aj doma na koberci, píšem len že ona o bábo prišla takto.

ildiko36
27. apr 2022

@katches69 treba byť opatrný, gynekolog neodporúčal ale tiež som na tom chodila až do dňa pôrodu, ku koncu narokom som chodila cez jamy aby sa mi uz rozbehol pôrod ale malemu sa tam pačilo, ani 1deň skôr som neporodila😅

adka3321
27. apr 2022

ja som cele tehotenstvo chodila na bicykli do roboty, alebo do mesta ked som potrebovala. este dva dni pred porodom som sla na bicykli do kina 😀 mne aj doktor povedal, ze mozem bicyklovat, ale ziadne velke tury a kopce, iba tak rekreacne na kratke vzdialenosti.

zuzana9393
27. apr 2022

My sme boli teraz na elektrobicykloch, normalne v terene. Dali sme asi 30km. Som mesiac pred porodom, ale uz dlhsie som doma na PN, kvoli nevhodnej praci. Doma mi je dlho, toto mi ozaj prospelo psychicky. Ale na druhy den som bola uplne odrovnana 😄 podla mna kym ti je dobre a nespadnes, tak kludne aj do porodu. Sme tehotne, nie chore 🙂

mareri
30. sep 2022

ja som sa bicyklovala do 7.mesiaca. Citila som sa dobre, tak prečo to nerobit. Lekar mi tiež odporučal.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre