Cvičenie s pomôckou Aniball

janca029
2. jan 2015

Ahojte, tak a mam to za sebou. Narodila sa nam krasna Sofinka 3270g - 50cm.
Porod bol bezproblemovy a celkom rychly. Pravidelne som cvicila s aniballom a myslim, ze mi naozaj pomohol.
Porod prebehol bez nastrihu a natrhnutia. Kupila som ten aniball tu www.aniball-sk.sk inak promtne vybavenie objednavky. Mozem len doporucit. No ale aby som sa vratila k teme. Tak malu som vytlacila naozaj bez komplikacii. Vsetkym Vam to doporucujem. Moc som tomu neverila ale naozaj to asi pomaha 🙂).

tina19121
5. okt 2017

@papi30 presne to iste som mala aj ja ale to mi potom doktorka povedala ze mam mykozu inak ma ani nepalilo ani nesvrbilo,ale ak si bola u dr a nic ti nepovedala tak je to ok,ja mam mykozy pravidelme uz aj pred tehu som mavala takze moj pripad moze byt individualny,nemusi to znamenat ze aj ty mas mykozu.

druzicka17
11. nov 2017

@papi30 je to bezne, nic to nie je

aniball912
20. nov 2017

Dnes som skúšala zaviesť aniball, no bolo to ťažké. Raz sa mi to podarilo ale aj to hneď vyklzol. Je to mäkké a ťažko sa to zavedie. Pomooooc... 3 týždne do termínu. Chcela by som niečo nacvičiť no mam strach ze to nepôjde
😔

sasesoe
20. nov 2017

@aniball912 pridaj sa do skupinky s touto temou; mozes oslovit nejaku porodnu asistentku co robi kurzy - ja som bola individualne 2h pri druhom a dalo mi to viac ako cela predporodna 10tyzdnova pri prvej.
Mozes skusit to 1x nafuknut a tak alebo uplne vyfuknute "srolovat" po dlzke a tak skusit...

aniball912
20. nov 2017

@sasesoe ďakujem, no skúsim to ešte zajtra. Nafukla som na 1-2x ale aj tak mi to nešlo
😖

papi30
21. nov 2017

@aniball912 nestresuj, bola som na tom podobne 😂 myslela som si, ze takto to bude nemozne vobec daco nacvicit... zacala som ale kazde rano a poobede a za tyzden a daco som sa "roztiahla" na 28cm. Viac som nestihla, aj tak som krasne porodila hlavicku 36cm a bez nastrihu. 3tyzdne su dost, hlavne bud trpezliva a chod na to pekne postupne, nechci hned na zaciatku zazraky 😉 drzim palce

sasesoe
21. nov 2017

@aniball912 mne sa podarilo asi az na 4ty pokus. Pozri este aj videa na you tube...a dolezitejsie ako cm je spravne dychat a spravne tlacit 😉

aniball912
21. nov 2017

@papi30 druhý pokus za mnou a neúspešný, balónik som na 2x nafukla, veľa gélu, rôzne polohy, ale aj tak mi to nešlo :(

aniball912
21. nov 2017

@sasesoe ďakujem za povzbudenie, 4 pokus? A co si zmenila alebo ako sa ti to podarilo? Ja som po 2 pokuse a zúfalstvo.. Snažím sa myslieť pozitívne a verím ze sa mi to podarí

sasesoe
21. nov 2017

@aniball912 ja ti ani neviem. Skusala som. Dala som kolko mi slo a nafukla. A ked bol nafuknuty zrazu bol von, cize bol zle...pozrela som videa, citala prispevky v skupinke a "zrazu" sa to podarilo... do skupinky aom pisala aj sposoby ako dychat a ako tlacit co mi poradila PA pred deuhym porodom. Pred prvym som chodila na pripravny kurz ale dost skoro a vela som zabudla aj domotala aa v tom case este tamta PA nemala skusenosti s tymto, vedela ze to existuje, ale povazovala to za zbytocnost. Teraz to uz aj distribujuje. Ale 2x som bola pri inej... no a este sa pred porodom odporucaju pit caje z ostruzliny malinovej, alchemiky a lanove semiacka...tak nejako to pokonbinuj...ono dolezitejsie je prist tomu na system a vediet co ako...nevues na aku ochotu natrafis v porodnjci,lepsie byt nachystana...

vrana80
21. nov 2017

Ja som cvicila s Epinom co je vlastne ten isty princip ako Anibal a pomohlo, druha dcerka mala cez 4 kila a bez nastrihu 😉 aj ked musim povedat, ze velka vdaka porodnicke bola fantasticka a velmi pomohla.

aniball912
21. nov 2017

@sasesoe všetko viem teóriu ovládam
🙂 čaje pijem, predporodnu prípravu ktorá trvala hodinu a pol som absolvovala, aj dýchanie zvládnem myslím, len mi ide o to ze neviem zaviesť balónik..........

sasesoe
21. nov 2017

@aniball912 ja som teraz na predporodnej uz len toto riesila. Ako cvicit. Ako dychat. Ako tlacit. Tak iz len skusat.. vraj vacsinou pomoze uplne vyfuknut a "zhuzvat" natlacit... drzim palce a prajem krasny porod <3

aniball912
21. nov 2017

@sasesoe ako sa prosím dostanem do skupiny s touto témou ktorú si mi odporučila? Ďakujem.

dagmarbarjakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasesoe
21. nov 2017

@aniball912 vyhladaj cez Zoznam skupin

papi30
22. nov 2017

@aniball912 mas problem so zavadzanim alebo vytlacenim? Ja som si ho zaviedla tak, ze som vytlacila vsetok vzduch, ako keby skrutila okolo tej vnutornej palicky a sup dnu. A ked to uz bolo vnutri, pomaly som ho nafukla. Ked ti nahodou vyklza, tak si to bud pridrz rukou alebo si stiahni svali panvoveho dna, o com ma byt v podstate cvicenie. Skusaj!

aniball912
22. nov 2017

@papi30 so zavedením mam problém. Dnes to idem skúsiť 3x. Snáď sa podarí. Napíšem

aniball912
22. nov 2017

Podarilo sa mi to. Aj 2x :D. Viac som neskúšala nakoľko som bola ubolena dosť. Nieje to žiadna sranda. Už sa teším na pôrod. Verím že sa dovtedy poriadne roztiahnem.:D Mam ešte 17 dní niečo musím stihnúť 🙂 držím palce všetkým 😍

papi30
23. nov 2017

@aniball912 aby ta ten porod neprekvapil skor 😋 Len pekne si nacvicuj a bud trpezliva, nechci to rychlo, budu dni ked nedas ani o 1cm viac. Ale je to super vec, nacvicis si aj spravne dychanie... a ten pocit, ked vyklza aniball, ta super pripravi na ten pocit rodenia babatka a tlak na konecnik. Keby som si to nenacvicila, asi by som na tej posteli pri porode spanikarila 😂 Drzim palce 😉

aniball912
23. nov 2017

@papi30 toto je veľká pravda. Ten tlak na konečník.. Bola by som prekvapená a v šoku pri pôrode takto už aspoň trošičku viem co ma čaká, je to super vedieť aky pocit to bude pri pôrode aj keď viem ze to bude dosť ťažšie. No uvidíme. Aj by som už bola rada keby tak o týždeň príde na svet. 🙂

1bubko2
14. jan 2018

@aniball912 ako to dopadlo? kolko si natrenovala? pomohlo pri porode?

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papi30
12. sep 2018

@katkaapetko12 po porode ani nie, ja som mala bez nastrihu, s 3vnutornymi "kozmetickymi" stichmi a dajako mi potom uz nenapadlo pouzit aniball. Vies, to s tymi porodnikmi je tak, jeden vrelo odporuca, iny zas nie, kolko ludi tolko nazorov. Ja som sa o tom s nikym neradila, pouzila a hotovo. Nelutujem, verim tomu ze aj vdaka aniballu som mala taky porod aky mala, pritom Hanka nebola mala, 50cm a 3890g.

moonlighting
21. júl 2019

Ahojte. Tiež som začala cvičiť s Aniball a pri vypudzovaní ma to dosť štípe a páli, takže si tak trochu skríknem a rýchle balónik vytlačím von. Zatiaľ som na 25-26cm. Vytláčam tak že pri výdychu zadržím dych, stlačím oči a šup ho von. Ako ste to mali pri pôrode? Lebo teraz si cvičím v kľude bez bolestí, no neviem si predstaviť ako to pôjde pri kontrakciách.

papi30
22. júl 2019

@moonlighting Ahoj. Mozno sa ti robia male trhlinky ak ta to stipe. Na par dni by som na tvojom mieste ubrala z nafukovania, kym si ta oblast zvykne na nejaky ten priemer balonika a potom zase pomaly pridavat. Ma sa to robit pomaly, s riadnym dychanim, hlavne bez bolesti, o tom to cele je a nie s krikom a aby si to mala co najrychlejsie vonku 😂 tym na tom stipani len pridavas. Pri porode to je uplne ine, najviac daju zabrat kontrakcie ako take, to "vytlacenie" na konci je uz nic...teda ja som to tak vnimala...tam len hlboko dychas a ked ti povie doktorka ze tlac, tak zavres oci, zadrzis dych a tlacis😉...zaujimave, ale nepamatam si, ci som vtedy citila vyslovene tam dole bolest, pritom som bola bez epiduralky. Priroda si to fakt vie zariadit 😂 Prajem Ti bezproblemovy a krasny porod. 😉

martinkamm
22. júl 2019

@papi30 ja tiež hovorím ze pôrod neboli za to kontrakcie brutalne

papi30
23. júl 2019

@martinkamm Ze? Rodila som sice pred 22mes ale uz samotnu tu bolest neviem predstavit. Pamatam si iba tolko, ze som bola cely cas na nohach a tak predychavala, nedalo sa mi ani sediet ani lezat. A ked po nejakej dobe sa porodna asistentka kukla, ze no ako sa mam, ako to prebieha, iba mi rychlo nakazala si lahnut na porodny stol, lebo uz videla vlasky 😂😂 a uz len behacky okolo 😂 ja v tom soku som sa zmohla iba na otazku, ze kde ostava epiduralka 😂 Tak ma ukludnila, ze ked som doteraz vydrzala, to uz vydrzim... aj tak uz bolo neskoro 🙈 Pamatam si z tych 8hodin iba dojem, ze mat takyto porod este raz, nevaham.

zuzzz
23. aug 2019

Ahojte, predam aniball po porode, vzdy pouzity len s kondomom, PC 30 eur. Za mna jednoznacne odporucam, cvicila som kazdy den od ukonceneho 36tt a bez nastrihu a poranenia, super aj tlacenie, na 1 kontrakciu malicka vonku, pocit na nezaplatenie 🙂

lemongrass4
12. jan 2021

@zuzzz zdravim, pouzivali ste len nelubrikovane kondomy alebo je to jedno? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre