Cvičenie v tehotenstve

jankaa1707
2. dec 2015

Ahojte 🙂
som v 17tt a rozmyslam nad tym ze budem cvicit lebo som prestala pracovat a citim sa dost vyšťavena, no neviem, co si mozem dovolit a co nie. nechcem zase posilovat aby som nabrala svaly ako kulturista, len aby som bola fit a taktiez aj moj drobček 🙂 poradte prosim nieco alebo nejake video, co je vhodne, pretoze som prvykrat tehu a netusim co mozem a co nie 🙂
dakujem 🙂

pritazliva
2. dec 2015

@jankaa1707 ked si do teraz pravidelne necvicila, tak ziadny lekat ti neodporuci zacat cvicit v tehotenstve. Podla mna prechadzky su ok, ale zacat zrazu cvicit je teraz asi riziko.

melisssssa
2. dec 2015

Ved skus pozriet na nete ci v tvojom meste nie je cvicenie pre tehulky...podla mna isto bude..skus to 🙂

jankaa1707
autor
2. dec 2015

Ja bývam na dedine kde už okolo 18- tej ani obchod otvorený nieje 😀 A zase cestovať za tým keď môžem doma to nie..len chcem niečo také overené, čo môžte odporučiť. Pozerala som na nete ale tam je toho veľa A niekde sa píše že môžem napr.brusaky A na druhej stránke je to zakázané. A cvičila som vždy.nikdy som nebola bez pohybu

melisssssa
2. dec 2015

Aha tak to je ine na dedine...tak na nete urcote nieco najdes..,ale preco prave brusaky??? Praveze cviky na brusne svalstvo by sa nemali...ved kup fitloptu a cvic na nej..alebo beziaci pas...alebo beh
.s mierou...

evittam
3. dec 2015

@melisssssa Tak určite nie ani fitlopta - síce je "len" v 17.tt ale fitlopta môže vyvolať pôrod. 😉
Stačí prechádzky a podobne.

jankaa1707
autor
3. dec 2015

A ja som aj nad fitloptou uvažovala, lebo ju mám doma A ona pôrod vyvoláva?? Čiže to radšej až neskôr či vôbec?

jankaa1707
autor
3. dec 2015

@melisssssa O brusakoch som len čítala, to bol len príklad. Bojím sa ísť až do takého extrému podľa mňa
Videla som síce už rôzne videá kde ženy predvádzali neskutočne veci ale niesom fitneska takže niečo také, aby sa nič nestalo

erienka
3. dec 2015

Ja cvicim podla dvd kupene na amazone - suzanne bowen (slim&toned prenatal workout) a karyne steben (the perfect pregnancy workout)

melisssssa
3. dec 2015

@jankaa1707 jasne,sak ked nie si fitnesska a zvyknuta pravidelne cvicit tak to neprehanaj teraz 🙂 mozes cvicit aj na fitlopte ,pozri si videa na fitlopte pre tehotne zeny ,alebo ine cviky pre tehu a podla toho cvic..s mierou 🙂

zuzanaete
3. dec 2015

@evittam Fitlopta moze vyvolat porod? Ved bezne sa robia cvicenia pre tehotne prave na fitloptach. Ja som chodievala a bolo to super. Ale najlepsie bolo plavanie, to bola najlepsia ulava.

evittam
5. dec 2015

@zuzanaete Áno môžeš na nej cvičiť, ale ako píšeš - pod dozorom. A áno môže vyvolať pôrod - nám to na predpôrodnom kurze pôrodné asistentky neodporúčali ak si sama doma napríklad ako aj niektoré iné cviky. Ja som napr.cvičila na fitlopte tesne pred pôrodom aby lepšie klesol malý. 😉

anitu
5. dec 2015

Ahojte babulky.Iba v tejto teme diskutuju tehulky tak sa musim spytat tu,ked nevadi.Vtedy ked mi mala prist ms som mala v podbrusku bolesti ako ms,potom to preslo na pichanie dost ostre a teraz uz len niekolko krat za den picha a necitim uz ani tlak v podbrusku.Ked som sa zohla som podbrusko citila take ine.Je to v poriadku ze len obcas pobolieva a tlak necitim?mam take podbrusko ako inokedy.Mozem but tak v 5tt.ani chute nic take nepozorujem.

jankaa1707
autor
6. dec 2015

Ja som to mala takisto 🙂 žiadne chute ani nevoľnosti, len ma stále pichalo V podbrusku ako na ms A nič neprichadZalo tak som ukončila neistotu testom A bolo tam prekvapko 😉

anitu
6. dec 2015

@jankaa1707 mala som pozitivne testy no netmavli.posledny bol uz tmavsi.Ale nie rovnaky a to som uz 40dc.skoda ze nemam uz test.ovu mohla byt na 16dc.aj mna bolelo brucho na ms,potom len pichalo a mala som take nafuknute troska.citila som si tak inak podbrusko.teraz uz len obcas pichne vzdy len na pravej strane.a brucho mam normalne.aj bradavky.nic sa nezmenilo len na bokoch prs ostalo pri dotyku bolestive.dlho som cakala na dve ciarky tak hadam je to dobre

kika_namaste
22. apr 2016

NAMASTE yoga studio v Ružinove na Martinčekovej 2,
piatok 16:30, cena od 5 €
Viac info do správy,
FB: https://www.facebook.com/NAMASTEstudioBratislava/
0905 918 816
info@namasteyoga.sk

barbishkamiracle
29. apr 2016

Buduci tyzden otvarame nove 8tyzdnove kurzy cviceni pre buduce maminy.
2/3miest je uz teraz obsadena,tak sa nevahajte prihlasit.
Mame 11rokov skusenosti 😊 a maminky cvicia u nas usmiate,kedze lekcie vedu iba same proficky.
Pozrite na moj profil do albumu 😉.
Tesime sa na vasu ucast v nasich krasnych priestoroch v centre Bratislavy.
...a aby som nezabudla 14.5.2016 organizujeme 16sty Tehotensky kongres-dokonala priprava na porod,volne su posledne 4miesta.

barbishkamiracle
5. aug 2016

10.8.2016 pridavame novy aktualny rozvrh s kurzami cviceni i terminy predporodnej pripravy, Tehotenskeho kongresu.

V rozvrhu sa mozete tesit opat na nase skvele lekcie Gravid Jogy, Fitlopty pre tehotne, Pilates, predporodny kurz s najlepsou por.asis.Jankou Bocovou z Antolskej, Intenzivne kurzy, doobedne, obedne i vecerne 🙂.

Ak mate k cviceniu a aktivitam v tehotenstve nejake otazky, nevahajte sa pytat.
Viac ako 11rokov sa venujem buducim maminkam, zenam, ktore maju problem otehotniet i maminkam po porode.
Som fyzioterapeut, rada vam pomozem a poradim aj tejto oblasti. Je to moja srdcovka.

barbishkamiracle
28. okt 2016

Od 31.10.2016 zacinaju nove tehotenske kurzy.Najvacsi vyber casov, cviceni, kurzov.Ranne,obedne i vecerne,aj v sobotu 😊.
Predporodne kurzy, aj intenzivne, tematicke prednasky so skvelymi odbornikmi. V centre Ba, na Dunajskej ulici.

zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre