Cviky, aby sa bábo otočilo hlavičkou dolu

monikamt
17. jan 2014

neviete prosim niekto nejaku stranku na cviky aby sa mi babatko otocilo v bruchu hlavickou dolu ??? nemozem na youtube nic najst :/ dakujem

ichbinich
17. jan 2014

@monikamt:
Skus aj akupunkturu a tzv. moxovanie: to su cinske akoby cigarety, tam su bylinky a to sa pridrza pri urcitom bode.
Cvik: Lahni si na zem na chrbat a nohy si od kolien vyloz na gauc a potom nadvihni panvu. (ak si to dobre pamatam 😅 je to uz viac ako 4 roky...) Vola sa to myslim indicky mostik.

Este niekde som citala, ze svietit do bruska baterkou a babo tak "navigovat" z hora smerom dolu k panve.
Posledna moznost je potom manualne otocenie zvonku, to sa ale robi v pohotovosti cisarkskeho, teda vsetci stoja vlastne v pozore, kym skuseny lekar skusi otocit babo. Niektore zeny vravia, ze to je bolestive. Pozor, ak mas placentu vpredu, tak to nepojde.

Moj syn sa ale neotocil napriek vsetkemu, bol cisarskym... Ani nevieme, preco sa neotocil (niektore babatka maju prilis kratku pupocnu snuru, napr. a preto sa nevedia otocit, ale to vidno az po porode). Proste tvrdohlavy uz v bruchu 😀

Ja by som sa na tvojom mieste informovala aj o moznosti porodu koncom panvovym, skuseni lekari a porodne asistentky sa na to beru, aj ked ich je malo. Zvycajne sa odporuca cisarsky, aj mna bol odporucany.
Informovala som sa cosi o cisarskom a zmierila som sa s tym. Odporucam aj tebe.
Inak, dcera sa po 3,25 rokoch narodila prirodzene bez komplikacii 😉

Vsetko dobre!

monikamt
autor
17. jan 2014

@ichbinich dakujem krasne za rady 🙂 skusim to cvicenie aj tu lampu ale uz mam len 2 tyzdne mozno do porodu :D hadam to zabere 🙂 dakujem 🙂

ichbinich
20. jan 2014

@monikamt:
Skus, pripadne aj tu akupunkturu, ak mas kde...
Inak, uz som pocula o pripadoch, ked sa babo otocilo noc pred porodom, co uz bol dohodnuty cisarsky, pripadne POCAS porodu. Dufam, ze tvoje sa umudri skor 😉
Ale tiez by som ti odporucala sa trochu informovat o cisarskom, a mat to na pamati, ze vzdy sa to moze skomlikovat, z akehokolvek dovodu, a bude cisarsky. Ked ta to ale neprekvapi zrazu uprostred porodu, ze ti zahlasia, ide sa rezat, ale uvedomujes si tu moznost, tak potom to podla mna aj lahsie zvladnes.
Vsetko dobre!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre