Jak mohu cvičit během těhotenství?

meeshee26
19. apr 2013

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat mám ráda sport a chtěla bych se trošku hýbat a cvičit mám doma i velký nafukovací balon na kterém bych mohla cvičit, ale čekám první miminko a nechtěla bych to nejak přehnat se cvičením a ani nevím jak a taky jak dlouho můžu cvičit,....jsem teprve v 7 týdnu takže zatím spím nebo jsem pořád unavená 😀 😉 , ale snad to brzo skončí a budu zase funkční než jsem zjistila těhotenství 😉 Tak bych od Vás poprosila o radu když by to bylo možné budu moc vděčná za odpověď nerada bych totiž ublížila sobě nebo miminku 😉 :-* Ještě jednou předem děkuji za odpověd s pozdravem Michaela.

Přeji hezký jarní den 😉

kubuliatko
19. apr 2013

ahoj ja som fyzioterapeutka a tiez som v 7 tyzdni a ja bicyklujem 2 x tyzdenne lahky teren a cvicim pilates 2 x tyzdenne zatial bez obmedzenia. a s fitloptou mozes robit uplne vsetko. riad sa pocitmi ak budes moc zadychana a budes mat zavrate tak spomal tempo

zuzulica
19. apr 2013

@meeshee26 pokiaľ nemáš problémy môžeš cvičiť úplne normálne,len sa vyhni prudkým pohybom,výskokom. Nedoporučujú sa ani športy pri ktorých môže prísť k udretiu do brucha,takže žiadne loptové hry,to bicyklovanie,tiež v pohode,len neskôr si tiež treba rozmyslieť,kvôli riziku pádu. Najlepšie spravíš ak si kúpiš nejaké DVD s cvičeniami pre tehotné,budeš mať inšpiráciu 🙂 Ja som mala na začiatku problémy,tak cvičím len klasickú rozcvičku-ponaťahujem všetko+pár cvikov na posilnenie panvového dna a brucha.Treba si to cvičenie upraviť vlasným pocitom a nepreháňať to! Na nete tiež nájdeš inšpiráciu 😉

simca06022011
19. apr 2013

mozes cvicit ako len chces a hlavne iba tak ako si bola zvyknuta pred tehu, cize tie co necvicili to nemaju ani v tehu prehanat.. neodporucaju sa iba otrasy... cize ziadne skakanie, poskakovanie, natriasanie a take kde si mozes poudierat brusko.

barbishkamiracle
20. apr 2013

@meeshee26
ahoj, sem som dala zopar cvikov aj s popisom 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/aktivity-pre-tehulky/cviky-na-chrbticu-pre-tehulku/
a keby si chcela DVD, odporucam tento link
http://studiomiracle-new.webnode.sk/dvd-wellnes...
do ukoncenia prveho trimestra to neprehanaj. tvoj organizmus si musi zvyknut na tehotenstvo.
do 12tt chrani hlavne teba, po 12tt je to uz uplne bezpecne 🙂, samozrejme si vypytaj nazor od tvojho lekara.
ked bude tvoje tehotenstvo o.k. mozes cvicit vsetko - lahky jogging, stacionarny bicykel, cvicenie na fitlopte, gravid jogu, pilates...a ked mate v meste cistu plavaren, je dobre aj plavanie s pouzitim hyg.tamponu pre tehulky.
...do cvicenia zdar ;)

meeshee26
autor
23. apr 2013

Mockrát Vám všem moc děkuji za odepsání a dobré rady zitra jdu k doktorce tak snad bude vse ok a budu se moct pustit do cviceni i s radou doktorky ze je vse v poradku a nemusim se niceho bat pokusim se do toho 12tt se setrit a pak uvidim dal jak to bude pokracovat a jak se budu citit mockrat jeste jednou dekuji 😉

barbishkamiracle
11. máj 2013

@meeshee26 zostavicka cvicenia na doma 🙂

Maminy,pripravila som pre vas kratku tehotensku zostavicku.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/barbish...

barbishkamiracle
11. máj 2013

dalsia zostava cvikov na fitlopte 🙂
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/barbish...

meeshee26
autor
13. máj 2013

barbishkamiracle mockrat dekuji prvni stranku hned odkladam druha nefunguje,....moc dekuji hned se budu citit lepe 😉

trish31
13. máj 2013

@meeshee26 ahoj ja cvcim na fitlopte som si nasla cviky pre tehotne plus s jednoruckami cviky na ruky,to je vsetko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre