Jóga v tehotenstve

adel22
28. aug 2012

Ahojte tehuľky, máte niektorá skúsenosť s jógou v tehotenstve? Ako často je vhodné ju praktizovať? Pripájam link, ktorý som našla🙂 treba sa registrovať, ak chcete vidieť celé video.....sú tam aj iné cviky /napr. pilates/ a aj pre ženy v inej fáze tehu.
http://www.fithall.cz/rest/cviceni/video/17223-...

miss_stanya
28. aug 2012

@adel22 Jogu mozes cvicit kym sa na nu necitis unavena alebo nemas akekolvek fyziologicke prekazky 🙂 Ja sa uz teraz (a myslim, ze je to trochu chyba) k cviceniu takmer nedostanem, hlavne sa sama neviem namotivovat, ale poznam kocky co cvicili cele tehu, pod dohladom cvicitelky. ako casto, zavisi od dlzky cvicenia. Pred tehu som cvicila 3 krat do tyzdna po hodine, myslim, ze ked to das na polhodku, bude 3 krat stacit. ako sa budes citit :D

hradnapani
28. aug 2012

@adel22 bez dohladu cvicitelky to v tehotenstve radsej neskusaj, najma ak si predtym jogu necvicila (neviem, nepises ci mas skusenost). Castokrat tam ide o centimetre a spravne dychanie, a to si sama skontrolovat nevies. Aby si neublizila babatku. Ale inak je to vyborna vec, odporucam! Ja som cvicila dvakrat do tyzdna hodinu, posledne tyzdne uz len raz do tyzdna 🙂

adel22
autor
28. aug 2012

@hradnapani No skúsenosti mám len veľmi chabé, ale na tom videu to nevyzerá zle, je to skôr o tom dýchaní a robiť to, čo mi telo/bruško dovolí.....či nie? 🙂

hradnapani
28. aug 2012

@adel22 tak ano, v zasade plati. ze nic netreba robit nasilu.Ale joga je podla mna dost specialna. Aj ja som sa kedysi davno ucila podla videa a potom som isla na kurz a tam som zistila, ze som polovicu veci robila zle 😒 Aspon nejake solidne zaklady skus s cvicitelom a potom kludne aj doma, podla videa.
Hoci, ked som chodila na jogu ako tehotna, aj som bola prekvapena, ze co vsetko od nas chceli aby sme s tymi pupkami urobili. Ale tak, niektore veci mi nesli a nerobila som. Aj ked mam pocit, ze jednym cvikom som si predsa len cosi natiahla, lebo ma odvtedy bolelo v boku, ale to bola moja chyba, ze som to neurobila spravne.

strapco13
28. aug 2012

@adel22 skontaktuj sa s laktacnou poradkynou Ellena Hutton kontakt najdes na www.mamila.sk napis jej mail a popytaj sa..ona sa tomu venuje..len teraz neviem ci ju uci alebo cvici..ale da ti blizsie info

katuska007
8. sep 2012

@adel22 ako certifikovana lektorka gravidjogy by som Ti rozhodne neodporucala cvicit podla videa - aj ked video, na ktory si sem dala link, povazujem za dobre a cvicenia v pohode. Pri akomkolvek cviceni v tehotenstve je dolezite vediet, na co bolo Tvoje telo zvyknute predtym (na aku zataz) a aky je Tvoj momentalny zdravotny stav. Ak si pred otehotnenim aktivne nic necvicila, doporucujem zacat s gravidjogou od 2. trimestra. Okrem toho si treba uvedomit, ze sa pocas priebehu tehotenstva Tvoje telo meni (pripade niekedy pribudnu nejake zdravotne tazkosti) a cviky teda treba prisposobit. Je velmi dolezite cvicit pod dohladom lektora (hlavne ak sa orientuje v tehotenskej problematike), lebo napriklad niektore cviky nie su vhodne ak sa babatko v brusku neotoci hlavickou dolu a mamicka ho tak moze nechtiac cvicenim "ukotvit" v nie uplne zelanej polohe.... Alebo rozne ine veci.... Inak je gravidjoga uzasna a rozhodne ju odporucam cvicit az do konca tehotenstva (aj v pripade, ze mamicka "prenasa")... Dufam, ze sa mi aspon ciastocne podarilo zodpovedat Tvoju otazku... Vsetko dobre... 🙂

katuska007
8. sep 2012

@strapco13 Elenka gravidjogu neprecvicuje, vyskusala si ju so mnou, ked som bola u nej na navsteve... 🙂 ona predtym ale uz jogu cvicila. 🙂

detskekurzy
6. okt 2012

ja by som vam v ramci jogy pre tehulky odporucila nasu stranku a vela videi je uzasnych,ja som tiez cvicila pocas tehotenstva aj podla videa aj na kurzoch a samu ma to inspirovalo k tomu,aby som zacala precvicovat 🙂.
presla som mnohymi kurzami, workshopmi + vlastna skusenost a gravid jogu velmi odporucam.

barbishkamiracle
7. okt 2012

Milé budúce maminy,
ak budete mať akékoľvek otázky ohľadom cvičení pre tehotné, neváhajte nám napísať 🙂.
pekné dni želáme z Maternitycare

jaenka
11. okt 2012

Ahojte tehuľky, ak Vám môžem dať typ tak sa skúste pozrieť na tento pobyt : http://mamapodsahrat.sk/index.php/10-aktuality/.... Cvičí sa tam gravidjóga , môže to byť zaujimavé. 😉

adel22
autor
12. okt 2012

Máte tu niektorá skúsenosť s cvičením jógy z knihy od Janet Balaskasovej- Aktivní porod?

barbishkamiracle
15. okt 2012

@adel22 ahoj, s touto jogou skusenost nemam, ale pokial chces cvicit doma, sama pre seba, velmi vrelo doporucujem
Barbara Freedman 🙂
http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=sk&biw=1280...
predavaju tu knizku aj na amazone...

katuska007
15. nov 2012

@adel22 Janet Balaskas sa venuje tehotenskej problematike a pracuje s pojmom "aktivny porod" - odtial aj nazov knihy. Znamena to, ze zena je pocas tehotenstva a porodu aktivna, doveruje si a pozna svoje telo. Mnoho veci, ku ktorym dochadza pri porode mozno ovplyvnit kvalitnou predporodnou pripravou. Gravidjoga je jej dolezitou sucastou. Zena si pri nej zvyka na porodne polohy, uci sa spravne dychat, uvolnovat sa.... Ja sama na mojich hodinach gravidjogy vychadzam z Odenta a aj z Balaskas. Kniha Aktivny porod je velmi dobra, urcite ju odporucam. Plati vsak, co som pisala uz vyssie - treba si najist aspon na zaciatok nejakeho instruktora, ktory sa venuje tehotenskej problematike. Castokrat obycajny precvicovatel tehotenskej jogy tuto funkciu nesplni....

lenka009
13. dec 2012

Ahojte baby, joga v tehotenstve je super vec,, ja osobne som chodila cvicit do miracle studia , www.studiomiracle.sk a fakt si neviem vynachalit. navyse toto studio je tak blizko tehoskam ,ze prave v tychto dnoch vydava nove DVD cvicenie pre tehosky , podla ktoreho moze cvicit naozaj kazda tehoska aj ta,ktora nema moznost chodit do studia kdekolvek. urcite to stoji za to, pozrite na tomto linku
http://www.facebook.com/pages/DVD-Wellness-cvič...

riverparkdanceschool
17. dec 2012

Gravidjoga je cvičenie šité na mieru budúcim mamičkám. Predstavuje cestu, ako sa počas celého tehotenstva udržať vo forme a ako si zachovať svoju vnútornú rovnováhu.

Gravidjoga pomáha posilňovať chrbticu, ktorá je počas tehotenstva značne zaťažovaná, eliminuje bolesti krížov, pomáha regulovať krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, napomáha k správnemu tráveniu, pôsobí preventívne proti kŕčovým žilám, posilňuje telo a dodáva mu flexibilitu. Zároveň má blahodarný účinok na psychiku budúcej mamičky aj na vývoj samotného bábätka. Súčasťou cvičenia sú aj rôzne dychové techniky - tzv. pranayama, kroré sú prípravou na samotný pôrod a relaxácia, ktorá pomáha k duševnej rovnováhe.

kika36
19. dec 2012

Ja som chodila na gravid jogu do Miracle studia a bola som velmi spokojna. Mozu tam chodit aj uplne zaciatocnicky, vsetko vam pekne povysvetluju, prijemne si zacvicite, naozaj vyborny pristup co sa personalu tyka a velmi prijemne a ciste priestory. Tiez som si vsimla ze vydali DVDcko pre tehotne a urcite si ho kupim. Mne gravid joga pocas tehotenstva velmi pomohla, po psychickej i fyzickej stranke. A v neposlednej rade aj kolektiv bab s ktorymi sme si poradili navzajom a dodnes sme v kontakte 🙂

zuzizuz6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cifrafree
29. nov 2014

@riverparkdanceschool Som v 9tt tehotenstva rada by som k vam zacala chodit na kurzy jogy, kedy mam zacat? Od druheho trimestra? Dakujem

barbishkamiracle
1. dec 2014

Ahoj cifrafree, ak ti mozem sa poradit. Idealne je zacat cvicit od ukoncenia prve trimestra. Ak mas skusenosti s jogou a tvoj lekar nema nic proti, mozes cvicit aj v 9tt. Ked budes mat chut, pozri sa aj na nase kurzy ;), mame uz takmer 10rocne skusenosti. Pekny den zelam.

barbishkamiracle
28. dec 2014

Nové kurzy cvičení pre tehuľky od januára 2015 v Miracle štúdiu v Bratislave.
Cvičenia prebiehajú v skupinkách s max.počtom 10tehuliek a pod vedením skvelých odborníkov - pôr.asis, fyzioterapeutiek a so skúsenosťami takmer 10rokov.
http://miracle-maternitycare.webnode.sk/tehoten...

helics
29. dec 2014

Já chodím na gravid jógu do Gravifit http://www.gravifit.sk/ a můžu vřele doporučit. Cvičitelka Katka je velmi milá, při cvičení vše vysvĕtlí, je empatická, v lednu začínám znovu 🙂

nanatko2
8. jan 2015

Ahojte ja chodim k Ivetke od 10tt a mozem ju vrelo odporucit http://www.yourspace.sk/.

riverparkdanceschool
20. jan 2015

@cifrafree Dobrý deň, ako spomínala barbishkamiracle závisí od toho či ste v minulosti Jógu praktizovali alebo nie. Avšak teraz ste už isto v pokročilejšom štádiu a je to pre Vás maximálne vhodné. Tešíme sa na Vás

cifrafree
20. jan 2015

@riverparkdanceschool uz mam kupeny voucher na 80 eur v najblizsej dobe sa k vam chystam registrovat. Zatial som si este nenasla cas kedze su kurzy stale rano utorok a stvrtok a este zatial pracujem. Tesim sa na cas.

cifrafree
20. jan 2015

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre