Kegelove cviky. Kde ich nájdem na nete?

julie6
26. aug 2007

Ahojte, prosim poradte mi kde na internete najdem konkretny postup ako cvicit cviky na posilnenie panvoveho dna. Ak si to dam do google vyskocia mi len same informacie. Alebo je to len v knihach??ak ano v akej?
Som uz v 33tt a mala by som zacat konecne cvicit.dik.julie

musko
26. aug 2007

julie - u gynekológa sa vypýtaj - oni dostávajú brožury, alebo si zájdi na rehabku - tam Ti určite niečo dajú.

bihan
26. aug 2007

Julie, možno je to tým, že tie cviky sú tak jednoduché a hlavne ťažko ich ukázať, lebo sťahuješ svalstvo, ktoré nevidieť 😉
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
Skús skôr cviky na posilnenie panvového dna, cviky pri intontinencii moču a podobne 😉

claire
26. aug 2007

Nejjednodušší lehnout si do baby-pose (na kolena do klubíčka, tak se ty svaly krásně uvolní) a zatínat no... jak to říct... jako bys potřebovala čůrat a chtěla to hódně zadržet ;)

vivian
26. aug 2007

Pokud můžete sexovat, tak sexujte, při orgasmu se taky krásně stahuje ta pánevní svalovina 😉

ina.b
26. aug 2007
marcela22
29. aug 2007

Ahojky, ja som od začiatku tehu "prevádzala" ten starý známi cvik tipu "zadržanie močenia"... 😅 Pri pôrode som nijako nepostrehla že by sa mi tá "námaha" vyplatila, ale po ňom áno. Mala som totiž dosť ťažký pôrod, bola som veľmi postrihaná a potrhaná, nakoniec sme si s maličkou "odžili" vákum. Všetci sa po pôrode divili, že nemám problémy s únikom moču, vraj čakali, že ma to takmer 100% postihne. Takže na toto mi tie cviky pomohli nepopierateľne!!! A je to tak jedoduché cvičenie, že sa oplatí vyskúšať asi každému 😉

modrofuzik11
18. apr 2014

skus napisat na info@inkoforum.sk. viem, ze toto pacientske zdruzenie sa zaobera unikom mocu a aj prevenciou (kegelovymi cvikmi). mohli by ti zadarmo poslat brozuru aj dvd.

mishka7
18. dec 2023

@julie6 tu je popis aj video, ak ešte treba🙂
https://lepsiden.sk/kegelove-cviky-pomozu-pri-z...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre