Pilates - skúsenosti

denisa12345
19. mar 2016

Ahojte 🙂 Aké máte skúsenosti s pilatesom ? Podarilo sa vám vďaka pilatesa aj schudnúť ? Ako dlho a často cvičíte pilates ? Vopred ďakujem za všetky odpovede 🙂

siska53
19. mar 2016

@denisa12345 ja som jedno obdobie chodila cca 1do tyzdna. Ale ja som schudnut nepotrebovala. Je to super,vzdy ma to nabilo energiou.
Ale mama chodi 1-2x do tyzdna uz dost rokov. Ona schudla,ale aj vdaka uprave stravy. Musela-hrozila jej cukrovka a inzulin. Vdaka tomu (zmena stravy plus pohyb) je len sledovana a to je vsetko. Takze vrelo odporucam aj tym co sa chcu len udrzat v dobrej kondicii a nabit sa energiou. Dufam,ze sa mi coskoro podari k cviceniu vratit (ci uz pilates alebo mozno skusim jogu).

pribinak
19. mar 2016

Ja som chodila asi mesiac, podla mna je to neskutočná makačka, schudla som len kilo, ale bolo vidno ako sa mi splaslo brucho
Prestala som, lebo ma to nebavilo

blevka
19. mar 2016

Pilates je podla mna bolestivy, narocny na dychanie a koncentraciu...a bohuzial aj velmi nudny....vyznam ma len pravidelne a dlhodobe cvicenie....ja som za dva roky dva krat do tyzdna neschudla nic, ale prestal ma bolievat chrbat...

siska53
19. mar 2016

@blevka tak si nemala dobru cvicitelku. Ja som.vystriedala dve (lebo sme sa prestahovali) a ta druha bola uplne perfektna,s nou to bola velka sranda. Skoda,ze cvici len cez tyzden a doobeda.. Kedze uz pracujem,tak k nej nemozem chodit.
A zas pre ludi,co maju problem.s klbami (ja napr. Skakacie cvicenia mam zakazane) a starich ludi je super.

dominika6
19. mar 2016

@denisa12345
Pilates aby zabral,musis sa vediet sustredit,byt ohybna,chodit tam pravidelne a upravit stravu...
Je to skor posilnenie chrbta a brucha...nie na vypotenie sa...
Ak to nebudes robit podla pokynov budes sa tam nudit

siska53
19. mar 2016

@siska53 chcela som.napisat starsich ludi).

culia1
19. mar 2016

@denisa12345 ja mam velmi rada pilates,cvicim ho 2x do tyzdna,ked ma zacal bolievat chrbat tak aj kazdy den. Vyformuje postavu, schudnes jedine ked upravis stravu a aj to nebudu rapidne ubytky,kedze sa nejedna o nejake kardio cvicenie, ale urcote ma efekt na spevnenie svalstva a je klucom k odstraneniu bolesti chrbta.

mia265
19. mar 2016

Pilates vyformuje vnútorné svalstvo, pomáha pri bolestiach a podporuje správne držanie tela

ajka30
19. mar 2016

Pialtes nie je primarne urceny na chudnutie, ale najma na spevnenie svalstva a odstránenie svalových disbalancii. Samozrejme, postava a najma brucho sa vyformuje. Treba cvicit dlhodobo a pravidelne, ale je pravda, necakaj nejaku prudku zabavu ako na aerobicu,, zumbe a pod....