Práca z domu

kika7126
23. júl 2018

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť, ktoré firmy ponúkajú prácu z domu. Viem o Amazon, ale eviem aký stupeň nemčiny musím ovládať. O iných firmách neviem. Ak by mi niekto vedel poradit

evittam
23. júl 2018

@kika7126 V prvom rade je podstatné co ovladas a co mozes ty ponúknuť.

lula313
23. júl 2018

Keď sa pýtaš na korporaty, zase je trend taký, že čo najviac obmedzujú home office(my sme mohli len 2 dni do mesiaca) a častokrát tá buzeruju, kontrolujú, čo si za ten deň spravila..

fokuska
23. júl 2018

@lula313 Kde ako... na zaklade skusenosti z kolkych firiem robis zavery, ze je taky trend? Lebo ja viem prave o opacnom 🙂

lula313
23. júl 2018

@fokuska mám veľa známych po rôznych firmách. Napr swissre, čo bolo priekopníkom, že mali menej miest na sedenie ako zamestnancov, sa správa tak, že mi je trapne za nich.. taký johnson mal HO zakázané vyse polroka a tak si kontroluje zamestnancov(poslanie mailu TL, keď začneš pracovať s presným rozpisom, ktorý musí schvaľovať TL, manažér s dôvodom, prečo si ten HO berieš, aj keď to má byt benefit😂🙈a pod

fokuska
23. júl 2018

@lula313 Fuha, tak to ja som fakt mala ine info, ale zas aj ine firmy 🙂

lula313
23. júl 2018

@fokuska no moc sa to všade mení k horšiemu.. 😕

lianka123
23. júl 2018

@kika7126 ahoj. Ja robim pre jednu korporatnu uz 10rokov. Homeoffice mam kedy chcem. Niekedy kazdy den, podla toho ci mam iba hovory alebo si naplanujem stretnutia. K tomu sa musis ale dopracovat. Nie je to zo dna na den.

lauritka
24. júl 2018

@lula313 suhlas.
@fokuska tiez pracujem pre velku zahr.firmu a teda maju presne zmonitorovanu cinnost.co robis.velky doraz sa kladie na KPI.teorericky by sa to dalo robit aj z domu.ale nedovolia nam.kvoli loginom a citlivym udajom.este ani TL nemozu.nedostanu sa na swiss server. Mozno niekedy v buducnosti.ale aj to pochybujem.kedze si prenajimaju nie prave najlacnejsie office priestory.
Na druhej strane si myslim.ze doma by som bola viac rozptylovana.ako ked uz som v office 😃

fokuska
24. júl 2018

@lauritka Ja som produktivnejsia ked robim z domu 🙂 zalezi aj na tom aka presne praca to je, ake ma pravne a podobne obmedzenia, lebo ja som sa stretla s tym, ze zamestnavatelia pracu z domu podporuju.

lauritka
24. júl 2018

@fokuska tak to je super. ked vieš vypnut a nenechat sa rušit 😀 👍

fokuska
24. júl 2018

@lauritka Ano 🙂 som v pohode, lebo rano nemusim pozerat na hodinky, ci vstanem nacas, ci stihnem ranajky a cestu do prace. V pokoji doma pracujem, nic ma nerusi. Ked mam prestavku (kym v office ludia idu na kavu, na cigaretu a ja len tak zabijam cas online), tak doma zatial nalozim pracku, umyvacku. Nemusim sediet len pri stole, ale kludne pohodlne na gauci, stojimpri vyssom stole, viem to prestriedat ako potrebujem, mozem si na 5 minut lahnut ked sa necitim dobre.
Som vo vacsej psychickej pohode, praca mi ide rychlo, lahsie sa sustredim, nerobim chyby 🙂

Ked pride manzel z prace, tak ja som doma usmiata, oddychnuta v dobrej nalade a to mam za sebou este aj produktivny den, ja si to neviem vynachvalit.

nada789
24. júl 2018

@lianka123 presne tak, ja pracujem tiez pre korporaciu s materskou 7 rokov a z 0 dni homeoffice som sa prepracovala na full time homeoffice a polovicny uvazok. Je to absolutne bozske, jedine co, tak je to pre ludi, ktori sa vedia prinutit doma pracovat, ako keby boli v office. Ja ked niekedy pracujem tak skutocne aj 3 hodiny nevstanem zo stolicky ani po kavu.... takze tak 🙂

alex666
24. júl 2018

@kika7126 Ako kde, v At&t a v Delli to je zatial v pohode. Dell dokonca dava na niektorych pozicicah zmluvu, ze 4 dni HO + 1 den office. Ale vsetko zalezi od konkretneho departmentu.

hana71
26. júl 2018

@alex666 nevieš, prosím poradiť, aké pozície sa dajú v Dell robiť tak, ako si napísala, čiže 4 dni HO a 1 deň office? Dakujem

dorottka
26. júl 2018

Zalezi od toho, co v korporate (tiez zalezi od toho, v ktorom, niekde si viac posilnuju ego kontrolami) robis, ako velmi kvalifikovanu a nie lahko nahraditelnu pracu, podla toho su stedri s HO. Ja som programator a HO som mala vzdy a vsade kludne aj kazdy den, kontrola progresu je len na beznych stand-upoch, nic navyse od bezneho pracovneho dna vo firme. Omnoho lepsie sa mi sustredi doma, tak to v pohode akceptuju. Dolezite su vysledky. Cim vacsi si 'pesiak', ktory az take peniaze pre firmu nevyraba a nie je pre firmu az tak cenny, o to mensia sloboda. Nemyslim to v zlom, ale tak to proste chodi.

alex666
27. júl 2018

@hana71 Vobec netusim, len jedna kamoska tak robi a spominala to. Ona nema technicku poziciu, ale ona jej uz dost skusena, takze juniorna pozicia to tiez nebude.

dorottka
27. júl 2018

V tvojej situacii ti nik neumozni pracu z domu hned od zaciatku (tie velke korporaty), najma ak nie si z fachu a chces zacat ako junior - potrebuju ta zaucit, vidiet ako pracujes a ked uvidia, ze to zvladas s prehladom, vtedy sa o tom mozete zacat bavit. Najma to musi byt dost samostatna praca, pokial je potrebne viac komunikovat s timom, bude to tazke - pre mnohych ludi je lahsie prist za tebou osobne ako s tebou zacinat kvoli kazdej blbosti videohovor a pisanie zasa zdrzuje

kika7126
autor
27. júl 2018

@dorottka pre mňa je to horšie, lebo som 120 km od Bratislavy. A neviem, ci niekde v Nitre B sa takáto firma nasla.

lulu97
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu97
5. aug 2018

Dobrý deň ponúkam prácu z domu, pre viac informácií mi napíšte správu.

kalamityjane
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babika4590
28. nov 2018

Ponukaam moznost privirobit si s kozmetikou Nuskin, ak mate zaujem piste mi spravu

kellypiu
28. nov 2018

@babika4590 ako to funguje?? podobne jak avon?

nataliaondrejkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babika4590
28. nov 2018

@kellypiu nie ide o kvalitnu kozmetiku ktora sa predava na zaklade vysledkov a recenzii

kellypiu
28. nov 2018

@babika4590 ale na akej baze to funguje? mna to zaujima, nie co je to za kozmetiku to viem 😉

babika4590
28. nov 2018

Je to na prirodnej baze

fokuska
28. nov 2018

@babika4590 😃 teraz neviem, ci skutocne nechapes co sa ta @kellypiu pyta, akebo schvalne odpovedas od veci

babika4590
29. nov 2018

@fokuska ako odveci, nechapem, pisala som ze je na prirodnej baze, ide o kozmetiku Nuskin😂

eva8
29. nov 2018

@babika4590 predáva sa ako napr. Avon, ? Musíč mať živnosť? Funguje na pyramídovom efekte? Aký je systém ponúkania a predaja kozmetiky - to sa pravdepodobne myslelo v tomto prípade pod "bázou" - na kej báze funguje ponuka a predaj