Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Profylaxia v Bratislave

lenyy
19. sep 2012

Ahojte. dufam ze neopakujem uz nejaku rozobranu temu /nenasla som/, ale mam dotaz. Navstevovali ste v bratislave profylaxiu, ak ano kde a od ktoreho mesiaca? zacala som 5 mesiac a pomaly sa nad tym zamyslam , zeby nebolo zle absolvovat dake taketo kurzy alebo stretnutia. Tie ktore ste absolvovali /nielen v Ba/, co Vam to dalo? pomohlo psychicky najma? dik 😎

strapco13
19. sep 2012

@lenyy profylaxia je prevencia ... comu chces predust?
ak mas na mysli predporodne kurzy ..tak sa skus skontaktovat s laktacnou piradkynou www.mamila.sk ..niektore robia pripravne skupiny tehiek na porod a dojcenie ...maju to uvedene pri mene, ci taketo robia
cisto pripravu na porod robia aj duly ..to by vedela presnejsie udaje dat @dulkagabulka alebo na www.zenskekruhy.sk su aj na fb.

liz_lemon
19. sep 2012

ak myslis predporodne kurzy, tak zadarmo ich maju Kramare, robi ich dr. Jandova, katarina.jandova@kr.unb.sk
ja som bola len na jednom (viac som nestihla), ale robi aj o dojceni, a pripravu pre buducich oteckov
osobne mi to nic nedalo, vsetko som vedela z netu, ale boli tam baby, ktore sa dozvedeli nove veci

dulkagabulka
19. sep 2012

@lenyy ak inklinuješ k prirodzenému pôrodu, mozes sa zucastnit stretnutia s dulami , ktore poriada dula Zuzka Bajkaiová zubajka@gmail.com

lenyy
autor
19. sep 2012

@strapco13 mas pravdu, v pravom vyzname profylaxia znamena prevencia, ale termin psychoprofylaxia je udajne aj termin pre predporodne kurzy, aspon poniekt. to tak nazyvaju🙂 ale v podstate "hovorime" o tom istom. velmi pekne dakujem za kontakty, urcite ich vyuzijem. Inklinujem k prirodzenemu porodu, zatial nevidim dovod menit tento nazor🙂 a rada by som sa na to aspon trosku snazila pripravit, aj ked ratam s tym, ze okolnosti pocas porodu mozu aj pripraveneho cloveka prekvapit🙂.

strapco13
19. sep 2012

@lenyy pri prvom porode som absolvovsla rychlokurz pripravy na porod u porodnej asistentky...tolko som sa rozhodovala ci ano alebo nie, az som sa k tomu "dokopala" v 38 tt..co sa tyka porodu..nieco mi pomohlo nieco nie, co sa tyka pripravy na dojcenie tak s odstupom casu mi to nedalo nic, a problemy boli hned v porodke.
pri druhim tehu som si vela nastudovala o prirodzenom porode aj vdaka @dulkagabulka sim vela pochopila...vybrala som si z toho ti, co mne vyhovuje a porod bol bezbolestny, rychly...dokopy 7 bolestivych intenzivnych kontrakciu, dovtedy nic ani len tvrdnutie bruska.
pripravu na dojcenie by som od inych ako od poradkyn z mamily nedoporocovala..pocas tehu som si spravila kurz poradenstva a mam odskusane aj na sebe aj na mamickach, ze to co radia je podlozene a hlavne to funguje
pokial viem, duly maju povinny kurz laktacneho poradenstva / @dulkagabulka ?/ ..cize by ta mali pripravit aj aj

dulkagabulka
19. sep 2012

@strapco13 duly maju počas vycviku jeden seminar laktačneho poradenstva, ale nie od mamily....kurz od Mamily som si robila dobrovolne 😉

strapco13
19. sep 2012

@dulkagabulka som myslela ze vsetky si robite cez Mamilu..kedze poznam este nejake duly, jednu aj osobne a tiez mala cez Mamilu kurz poradenstva pri dojceni
cize nie ze by som neverila inym, ale kedze plne verim Mamile, tak by som sa odladom dojcenia radila poradkyniami mamily @lenyy

lenyy
autor
19. sep 2012

no zacinam coraz viac zistovat /budem prvorodicka/, ze takato priprava pred porodom /na samotny porod/ a potom o nic menej dolezita laktacna poradna bude pre mna nevyhnutna. nieze by som "bola z duba spadnuta" 🙂 , som zdravotnik , ale nerada by som veci podcenila len tymto faktom a po pravde si priznavam - budem potrebovat radu/y nejakeho skusenejsieho cloveka. Mudra rada nieje nikdy na zahodenie🙂 preto este raz vdaka za kontakty, urcite ich vyuzijem. strapco13 uz som si dovolila nakuknut do tvoho profilu a precitala si naozaj zopar velmi zaujimavych clankov o kojeni. no som rada ze uz teraz som sa spamatala, najskor sa mi zdalo skoro zacat sa nad tym zamyslat v 17 tyzdni, teraz ako to tu citam - nelutujem🙂

lenyy
autor
19. sep 2012

a este jedna vec na objasnenie aby som sa v tom nemotala : psychprofylaxia je predporodna priprava ked uci spravne dychacie techniky, uvolnovacie cvicenia atd. ale je bez dalsieho poradenstva ako je laktacne poradenstvo, starostlivost o dieta a td? pytam sa preto lebo na zahradnickej robia taketo stretnutia s nazvom psychoprofylaxia, ale teraz si uz vobec neviem predstavit co si pod tym mam predstavit🙂. budem tam musiet asi zavolat 😎

dulkagabulka
19. sep 2012

@lenyy ak ti mozem este odporučit, pozri si stranku
www.hypno-porod.sk
bola som na kurze a som nadšena 😉- kurzy byvaju aj v BA

lenyy
autor
19. sep 2012

vsetko si zapisujem dievcata a priebezne pozeram 🙂 no je toho vela na nastudovanie🙂. kukala som zbezne aj stranku mamile teraz, perfektne spracovana plna uzitocnych info.

strapco13
19. sep 2012

@lenyy duplom ak si zdravotnik tak sa spoj s poradkynou z mamily...da ti uplne iny pohlad ako ma zdravotnictvo...som dr a pri prvom tehu som si myslela, ze dojcit budem, ved je to prirodzene....ano je, ale iba ak aj ostatne veci robime prirodzene , tak aj dojcenie potom ide hladko, bez bolesti, bez problemoale ak si precitas moj pribeh o dojceni ...tak zistis, ze aj ked clovek zacne blbo /ja som snad urobila vsetky mozne chyby, co da daju spravit, jedine klobuciku som sa nejakym zazrakom vyhla aj napriek plochym bradavkam:-P/ takked pochopis o com dojcenie v skutocnosti je, tsk sa to da nsprsvit..ka som vdacna, ze som pochopila a to vdaka poradkynoam z Mamily a sla som potom dpravnou cestou

strapco13
19. sep 2012

@lenyy pozri fotoblogy elinka27 a annag su uz neaktivne na konikivi..ale su tam odkazy na ich stranky...obe su laktacne poradkyne a vyniukajuce a elinka je aj poradkyna pre nosenie..satky a ergonosice.
v akom obore v zdravotnictve pracujes? ak teda chces prezradit

lenyy
autor
19. sep 2012

@strapco13 ak je to ten clanok z 21.1.22011 v tvojom profile tak ten som citala, a teda poviem ti ze prave pri nom som si uvedomila ze musim ist do nemocnice uz "nabuchana" aspon teoretickymi vedomostami o dojceni, lebo tiez je potom velka pravdepodobnost ze zacnem zle. pisem a zaujimam sa o to vsetko najma aj preto, ze mama je detska sestra na jednej z Ba nemocnic a ked pocuvam tie pribehy a dokrmovani /co robia jej kolegine/ a co sa jdeje ked matka nema dieta na roomingu ale je u sestier /dokrmovanie aj napriek zakazu len aby deti nepreplakali noc/ - toto vsetko ma desi natolko, ze ked chcem proti tomu "bojovat" alebo predist potrebujem vedomosti a nie byt odkazana len na to co povie sestricka. ale este je dlha cesta predomnou, najskor nacerpat vedomosti k samotnemu porodu a potom postupne rozuzlovat aj problematiku kojenia🙂
😎

lenyy
autor
19. sep 2012

@strapco13 niesom uz v praxi, mam vsak zdravotnicke vzdelanie a aj sa pracovne motam okolo zdravotnictva, len ho priamo nevykonavam🙂.

strapco13
19. sep 2012

@lenyy len jedna vec ...porod a dojcenie su prepojene..jedno usti plynule do druheho..cize neoddelovat to 😉 babatko po porode ocakava matkinu naruc a dojcenie

lenyy
autor
19. sep 2012

@strapco13 presne tak - s tym suhlasim .. len som to casovo odselektovala vo vete, ze ked chcem zacat kojit- musim najskor stastne zvladnut porod 🙂. a teda to je vlastne este tiez cesta daleka- najskor mat to stastie statne donosit dietatko..
idem skusit pokontaktovat tie zienky co sa venuju predporodnym pripravam nech si tom vsetkom pekne s dostatocnym predstihom mozem zacat robit jasno🙂. 😅

porodnaasistentka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liz_lemon
25. okt 2012

@porodnaasistentka1 45 E, ked na Kramaroch to robia zadarmo?

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli