Tehotenstvo a cvičenie na brucho

antony31
29. apr 2013

Ahojte, je tu niekto kto aktivne cvici? Pripadne niekto kto robi trenera? ..chcela by som vediet ci je mozne na zaciatku tehotenstva cvicenie ci posilnovanie na brucho bezpecne. Mam vacsi vankusik na bruchu, este som len v 10tt a vyzeram uz na 5.mesiac. Pred otehotnenim som bola na diete, no nestihla som cvicenim dat bruchisko prec, mam rada posilnovanie behanie, lebo viem, ze su to najlepsie cviky ktorym mozem dat kg prec. Este som planovala dat dole aspon 5-7kg, viem, ze dietovat pocas tehot. je nebezpecne pre babo. Bojim sa, ze znovu priberiem viac do konca tehot. ako by sa malo, mam dost velky apetit a chutia mi hlavne jedla ktorymi sa rychlo pribera: biele pecivo, sladkosti.... ach jaj. Bola som na diete, lebo inac sa nedonutim jest male porcie....

trish31
29. apr 2013

@antony31 pokial viem,cvicenia na brusko sa v tehotenstve neodporucaju

zivika
29. apr 2013

@antony31 posilnovanie brucha aj beh su v tehotenstve nevhodne...cvicit mozes, ale musis najst sport, pri ktorom nezatazujes priamo brusne svaly a pri ktorom sa nebudes otriasat...podla mna je idealne plavanie, zapojis pri nom vsetky svaly, tym, ze si vo vode nezatazujes klby a este urobis aj sluzbu chrbtici, ktora v tehu dosava zabrat...a co sa tej diety tyka, biele pecivo a sladkosti v tehotenstve nepotrebujes, tie ani nepatria do racionalnej stravy, takze ak si drzala dietu v tom zmysle, ze obmedzit sladke a pecivo, kludne v nej mozes pokracovat bez rizika, ze by si babatku mohla uskodit 😉

aristka
29. apr 2013

a čo budeš hovoriť v 9 mesiaci ,toto už nerieš

jazmina83
29. apr 2013

@antony31 ahoj v 10 tt môže skutocne bruško vyzerať väčšie, je nafuknute, ale sa to upraví a potom bude pekné rast, o bruško sa ale treba starať chranit babo vnútri takže nejaké brusaky asi neprichádzajú do úvahy :- D a z veľkého bruska sa treba tešiť veď je to pýcha každej tehulky, ako písali baby vyššie treba sa zdravo stravovať a sadielko riešiť po pôrode 😀

antony31
autor
1. máj 2013

@jazmina83 ano ja sa nim budem pysit, ked uz budem v takom stadiu, kde uz je brusko pekne okruhle, no teraz mam vydute len speky. Nafuknuta praveze nie som, pri prvom tehotenstve som bola.

jazmina83
1. máj 2013

@antony31 ahaaa teraz vidím že to nie je prvé tehu ale druhé, preto som aj písala že sa z bruska treba tešiť ale ty už si skúsená tehulka 😀 tak potom sme obe rovnaký prípad, pod pupkom mi visí slaninka a tam tam ostala este z prvého pôrodu a tiež sa bojím koľko kg to bude na konci pri prvom som mala az + 26 kg ale vďaka štítnej, a teraz som zasa + 11, lenže sa snažím nerobiť chyby ako pri prvom tehu a viac sa hybem, a pri detoch to problém nie je, ale zas nie kazdy má to stastie že po pôrode ostane krásne ploche bruško :-/
a kým nie je bruško okrúhle, da sa to riešiť volnejsimi tunikami nech kazdy neocumuje 😉

miselin
2. máj 2013

@antony31 Ja som cvičila celé tehu podla dvd Zorababy. To je od Zory Czoborovej a je to priamo pre tehulky ale schudnúť s tým neschudneš len si spevníš svalstvo a trošku sa rozhýbeš 😉

antony31
autor
4. máj 2013

@jazmina83 ja som pri dvojickach pribrala 25kg, uz ked sa mi zacalo dost rast brucho, nevedela som vela toho porobit, stale ma bolelo v podbrusku a ako keby sa mi chcelo to brucho odtrhnut, snazila som sa lezat, ale ja som akcny typ vsade som len robotu videla co ma stvalo, ale celkovo pohyb som vela nemala. Teraz uz viem, ze nie je dobre vela pribrat, lebo to neide na babo ale lepit sa to bude len na mna. Celkovo sa na mna lepi len na brucho.. Tak som zvedava ako dopadnem pri druhom tehu. Ked treba dost dvihat deti strasne sa rozdycham, ako keby som 12minutovku behala. Nechapem, no co bude neskor, uz sa teraz bojim, lebo viem, ze sa nesmie tazke dvihat pocas tehot. dievcata uz teraz vazia 10kg. Hadam, uz nejako to babo donosim, lebo sa velmi nan tesim :o) Doteraz som sa maskovala kabatikom, ale uz je dost teplo a nemam ziadne volne oblecenie, kedze predtym som bola stihla a nechcela som si vymenit satnik, snazila som sa schudnut do svojich veci aj sa mi to darilo, ale s dietou musim prestat a pokracovat o rok :o)
Po akom case si opet otehotnela? U nas ked sa babo narodi dvojky budu mat 20mesiacov :o)

antony31
autor
4. máj 2013

@miselin jej dakujem, skusim najst na youtube

jazmina83
4. máj 2013

@antony31 ahoj, každé tehu je úplne iné 🙂 medzi synom a babom budú presne 3 roky rozdiel, ale niekedy sa cítim ako prvorodicka 🙂 pri prvom mi vysoká váha spôsobila že mi už príliš skoro začali opuchat nohy a celé tehu som bola v lete zabkach a balerinkach, teraz sú mi pohodlnejšie vysoké topánky na platforme. Inak s tým dvihanim ako pises, zo začiatku som malého nedvihala ale asi od 16 tt ho občas zdvihnem, minulé som s ním dokonca na rukách utekala na bus, doki mi povedala, že babu neublizim ak môjho 12 kg syna občas zdvihnem, niekedy má samotný nákup z obchodu viac 😀
ja som mala este v máji tohto roku 84 kg dovtedy som kojila a do septembra som zhodila na 70 ale kvôli svojej svadbe 😀 potom už ručička išla nahor, lebo som vedelq že chcem otehotnieť tak mi lekár zvysil dávku v liekoch. Ale už viem, že po pôrode treba čím skôr začať s cvičením, ja som pri chudnuti chodila 2 x týždenne do fitka, je pravda že som 3 týždne robila Dukanovu ( nikdy viac) ale už nespravím tu chybu, že nebudem cvičiť zo strachu, že prídem o mlieko. Nebudem predsa cvičiť kulturistiku 😀
inak ja mám strach ako to zvládnem s dvoma deťmi doma a tebe pribudne k dvojickam babo 🙂)) takže máš môj rešpekt, dvojičky= dvojnásobná starostlivost a zodpovednosť 😉

keira
4. máj 2013

ja by som si hlavne pogooglila zahranicne stranky ohladne cvicenia v tehu ... velmi inspirativne, daleko za tymi nasimi

antony31
autor
7. máj 2013

@jazmina83 brala si nieco, aby si otehotnela?
Ja sa tesim, ze je to uz /dufajme/ moje posledne tehot. a potom sa mesiacmi dam do kopy, ked uz bude mat babo par mesiacov, dvojicky pojdu do skolky a okolo jedneho dietata starostlivost pojde lavou zadnou, aspon dufam, dovtedy uz budeme vo svojom domceku /tiez dufam/ dvojky budu samostatnejsie aj ked uz viac nezbednejsie a dalsieho surodenca prijmu medzi seba ako partaka :o) Len nech deticky budu zdrave. Dufam, ze budem mat viacej casu pre seba, lebo velakrat chodim doma v obnosenych veciach, kedze sa do svojich normalnych sa nezmestim pripadne vyzeram ako tulen a na nove nechcem zbytocne minat.. Uz sa tesim na pohyb, ze mi nebude zle nebudem sa citit tazko, nebude sa mi krutit hlava.
Ty ako zvladas tehot.? Nemas nejake tazkosti, kolko si uz v + ? Ja mam zatial +1kg ale to preto, lebo jem vela peciva a aj sladke musim mat... :o/

monci8888
7. máj 2013

cele tehotenstvo som behala, dva dni pred porodom som si este bola dat 2,5 km, sice mi to trvalo asi hodinu, ale bolo to super 🙂 ked sa nebudes presilovat ani robit nejake tazke cviky, tak beh urcite nikomu neublizi 🙂 okrem toho si pri nom spevnis panvove svalstvo, co znacne ulahcuje porod 😉 ziadne dietovanie fakt neoporucam, akurat chut na sladke nahradit dopoludnia ovocim a popoludni mrkvou 😀 a namiesto slaneho pri telke si radsej nasypat za hrst lanovych semienok... ja som za cele tehotenstvo pribrala 9kg, nijako som necvicila, okrem toho behu a aj tak som z toho 6 kg nechala na sale :D a zvysok odisiel po mesiaci dojcenim 😎

jazmina83
7. máj 2013

@antony31 ahoj 🙂 + 1 kg v 12 tt je úžasný prirastok, len tak ďalej ja som mala vtedy už + 3kg 🙂
Ja mám od včerajšej poradne zákaz fyzickej činnosti, telesný kľud a to som sa pritom cítila tak strasne úžasné plná energie ☹ mám placentu paervia marginalis, ktora by sa este mala posunúť vyššie ale dovtedy nemôžem nič robiť, našťastie nemusím celý deň ležať, ale žiadne vysavanie, upratovanie, ťažké veci ani malého dvíhať ☹ asi som sa príliš tešila že mám tak úžasné tehu. A pritom máme veľký dom, záhradu a neviem ako to bude s domacnostou, od manžela ktorý pracuje do večera predsa nemôžem žiadať nech sa este hrá na gazdinku aj keby to spravil.. Ale pri 2,5 ročnom synovi musím doma nejako fungovať. Ale ako si písala hlavne nech sú detičky zdravé, nejako nad tým neporiadkom dočasným zavriem oči 😀
lenže pri takejto nečinnosti fakt pôjdu kilá nahor, ani som nevedela že vysavanie tak strašne zaťažuje brucho... Skúsim malého naučiť vysavat, dnes sa už sám naučil vyliezť z vane nech ho nemusím dvíhať a sa mu splní každodenná túžba nech sa s ním mama častejšie hrá s autickami :- D
držím palce nech sa darí i nadalej a nech ta ptoblemy obchádzajú 😉

jazmina83
7. máj 2013

@antony31 inak pred otehotnenim som nebrala nič, len asi od 4 tt femibion
A k obleceniu... Prvé tehu som minula veľa peňazí na tehotenske veci kupovane v HM a pritom neboli vôbec pekné a kvalitné a vôbec ich neviem teraz vyuzit sú otrasné. Tu na koniku sú tehotenske veci oveľa kvalitnejšie a za smiešnu cenu, takže mám veci za tretinu ceny čo by som kúpila v normálnom obchode. Akože dať za kvalitné tehu rifle 70 eur je choré ked ich môžem mať za 10 a sú ako nové. Tehu oblečenie sa neda po pôrode využiť, žena je rada kedy sa konečne zmestí do normálnych siat, takže na leto stačia dlhé šaty, tie nemusia byť ani tehu, stačí že sa bruško zmestí a nikde nič netlačí, a leginy s nejakou tunikou sú dobre aj na doma aj na prechádzku 😉

barbishkamiracle
11. máj 2013

Maminy,pripravila som pre vas kratku tehotensku zostavicku 🙂. Ak ste z BA, rada vas privitam v nasom Maternitycare studiu.

https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/barbish...

laily
17. máj 2013

Ahojte, prosim o pomoc vsetky tehulky pre rocnikovu pracu, ide o vyplnenie dotaznika anonymne. Dakujem
https://docs.google.com/forms/d/1A_9bz-NkjCFwdP...

luckamorka
28. júl 2013

drasticku dietu drzat urcite nemozes, ale urcite sa mozes (dokonca by si sa mala) zdravo a racionalne stravovat - vela zeleniny, ryb, malo tucnych jedal atd., urcite to poznas. ja som s takou stravou zacala po otehotneni preto ze mi proste zacala chutit a spociatku som dokonca par kil schudla, aj ked som vobec nevracala a nevolnosti som nemala ani raz. takze tym stravovanim mozes vela dosiahnut, nehovorim ze sa uplne zbavis vankusikov na bruchu ale trosku toho dole mozno pojde a ani nemusis vela pribrat. drzim palce

bajka411
4. nov 2013

Ahojte,chcela by som sa spýtať,či máte skúsenosť,že sa vám v tehotnestve vytvoril taký troška vystúpený pás stredom bruška pri dvíhaní sa z postele alebo napnutí svalov na bruchu. Počula som,že je to tehotneský sval,ktorý sa vytvorí ked sa svaly na bruchu rozídu. Vraj je po pôrode potom ovisnuté bruško :( a ja som mávala vždy pevné a vypracované ploché bruško. Ďakujem

riverparkdanceschool
31. mar 2014

Milé budúce mamičky!
Veľmi vhodnou aktivitou pre Vás a Vaše dieťatko je hodina Gravidjógy, ktorú si u nás v Riverpark Dance School môžete zacvičiť s lektorkou Katkou každý pondelok o 11:10 a každý štvrtok o 10:05.Stačí ak k nám prídete v čase, kedy sa hodina koná a zaplatíte si jednorazové vstupné. Veríme, že sa v našich krásnych priestoroch budete cítiť príjemne a vďaka Gravidjoge s našou lektorkou aj fit a vo forme 🙂 Infomácie nájdete na webovej str8nke našej tanečnej školy Riverpark Dance School.

barbishkamiracle
2. apr 2014

Tehuľky za 10dní sa koná TEHOTENSKÝ KONGRES - príprava na pôrod, bábätko, dojčenie, materstvo....

barbishkamiracle
22. máj 2014

Maminy, otvarame novy vecerny kurz Gravid Jogy. Zacina buduci stvrtok o 19:00 v Miracle studiu.
Cvicenie a cely kurz bude viest skusena porodna asistentka Janka Bocova, ktora vam rada zodpovie vase zvedave otazky.
Tesime sa na vas!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre