Aký čajík alebo príkrm, aby sa bábo ľahšie vykakalo ?

jaja64
28. nov 2008

Aký čajík dávate, ak sa vám bábo nemôže vykakať, ja som začala s brokolickou a potom zemiačik, a stolica bola trošku hustá, takže musela ísť von pomocou rúrky, lebo sám sa nedokázal vykakať, tak by som chcela vyskúšať niečo, aby tá stolica bola redšia, a aby sa lahšie vykakal, čo máte vy odskúšané ? Skúšala som aj prevarenú vodu, moc ju nechce, ani feniklový čajík, alebo nejakú šťavu ?

jaja64
autor
28. nov 2008

Zabudla som napísať že má 4 mesiace a dva týždne.

amarelka
28. nov 2008

ahoj jaja, je lepšie, ked len po troške začne papať, postupne po lyžičkách, práve preto, aby si trávenie a črievka na to zvykli,.. asi papá UM, ked už prikrmujete...skús mu dávať len mliečko a začať odznova postupne, po troške..fenyklový čajík mu potom tiež možeš dať.. 🙂

jaja64
autor
28. nov 2008

Nie ja ho stále len kojím a dávam mu len veľmi máličko, lebo máme problémy s bruškom. Skúšala som aj jablčkoú šťavu, ale nevidím žiadnu reakciu. Tieto posledné tri dni som mu dávala len trošku rozdrvenej brokoličky.

cessy
28. nov 2008

vyskusaj harmancekovy granulovany cajik,moj maly je zatial len kojeny, ale ak nekaka 2-3 dni tak mu ho dam trosku cucnut a uz to ide, niekedy treba pockat aj pol dna, ale u nas ucinok zaruceny 😉 .toto nam lekarka poradila 😅

jaja64
autor
28. nov 2008

Skusim, aj ked moj malý kaká tak 1 až dva krát denne, aked vidím, že je nekludný už dlhší čas, a nespí dlho a zobudí sa s plačom, tak mu dám rúrku a vykaká sa a vyprdká, no dnes to bolo také dosť husté, asi preto že som mu dávala po trošičke tu brokoličku. dnes som mu dala máličko rozvareného zemiačika, rozmýšľala ešte aj nad tou šťavou z jablčka, len neviem či to môžem dať ked som mu dnes dala te zemiačik,.

tamia
28. nov 2008

jaja,
4 mesačnemu bábu nemusiš dávať prikrm ked kojis

jaja64
autor
28. nov 2008

Ved ja viem, ale je ti z toho dovodu, aby sa mu to nejak lahsie strávilo.

zuzka1.
28. nov 2008

My davame feniklovy cajik, alebo hocijaky, ale aby tam bol fenikel, a tiez treba sa dava do prikrmu troska oleja (olivovy, repkovy), aby to islo potom lahsie vykakat. My robime tak, niekedy je stolica tuhsia, ale nenatrapi sa rolko s tlacenim, ako predtym, ked sme nedavali a byval az bordovy co tolko tlacil , aby sa podarilo.

certica
28. nov 2008

tamia, skus zakomponovat do svojej stravy nejake kyslomliecne vyrobky alebo si davaj probiotika

certica
28. nov 2008

a takisto ty papaj dost zeleniny a ovocia ćerstveho koli vlaknine

jaja64
autor
28. nov 2008

Ved papkam jogurty, len ciste, tvaroh, bielu kávu, sem tam acidko neochutené, maslo a teraz som jedla varenú mrkvu a prisipala som tam rascu. Bolo to veľmi "chutné". A probiotiká mu dávam od včera. Tak snád sa nám to nejak upraví,.

pettka
28. nov 2008

jaja,
my davame kamilkovy caj (Hami - harmancekový), odvtedy kaká malinká pravidelene a ani brusko neboli. Davam jej ho stale, aj teraz, ked sme uplne na UM. Uplne staci, ked jej dam tak 20-30 ml za cely den.
Raz mala koliku, boli sme u Dr. a dal nam Sab simplex, tak ten jej este doplnam 1-2x denne a odvtedy je vsetko (chvalabohu) OK.
Aj nasa mamina nam ho davala, ked sme boli male, vraj vzdy zabral.
Kým som ho nedavala, malinka mala tvrdu a bobulkovitu stolicu. Ako som ho zacala davat, tak kaka pekne, riedko.
Drzime palce.

adriana84
28. nov 2008

ahoj jaji,podla mna by si mala este s prikrmami pockat,ked kojis,kludne zacni az okolo konca 6.mesiaca....tot moj nazor 😉

jaja64
autor
28. nov 2008

Adriana 84,
No hej, ja by som najradšej len kojila, ale ked som uz začala davat trosicku tej zeleninky, a to z toho dovodu, aby mu to lepšie trávilo a nemal bruška bolenie, čo by si mi poradila, ked by som teda len kojila, asi skusim ten harmančekový čajík.

daskak
28. nov 2008

ahoj jaji, ak mozem ja tak podla mna brokolickou by sa zacat nemalo,je to hlubova zelenina.. ale mozno maminy maju iny nazor... ja som zacala mrkvickou a brokolicu som pridala az po mesiaci... a so stravou moc neexperimentujem zatiallen mrkva, ryza,zemiak, a od vcera brokolica... a toto obmiename... alepokial mas dost mliecka, tak by som len kojila.... my sme zacali prikrmovat prave pre malo mlieka... a este mozno jedna vec by pomohla, skusniekolko dni len kojit a potom postupne po lyzickach pridavat tuhu stravu... a nezabudaj na svoj pitny rezim 🙂 .. snad ti nieco s toho pomoze 😉

adriana84
28. nov 2008

jaji-skus kupit kvapky espumisan...moja mala mala strasne koliky a to nam zabralo

tamia
28. nov 2008

jaja,
nemyslím, že mu bude lepšie traviť z príkrmov... skor by som povedala, že od mrkvičky može mať zápchu, a z brokolice tiež. / a ak sa nemýlim podla názvu máte problem s kakaním/
skor skus papať ty potraviny bohaté na vlakninu, ovocie, zeleninu.. alebo potom skus dat bábu espumisan kvapky alebo sab simplex oboje sú proti naduvaniu

mne napr. dokina poradila, aby osm jej uvarila do 1,5l vody jednu pol. lyžicu ovsených vločiek a z toho vývaru jej robila mlieko.... občas som to robila a pomohlo. možno ma niektoré zotriete, že je to skoro kvoli lepku ale pomáhalo to.

slavica2
28. nov 2008

nam pomaha velmi harmancekovy HIPP 🙂

dudinka21
30. nov 2008

nám pomáha celkom kaša slivková na zápchu no neviem kolko má tvoje dieta je od 6 mesiaca.... a to sme doteraz kakali tiež iba rúrkou... 😉

anelis5
30. nov 2008

Nam na bolave brusko zabera sab simplex.Na kakanie je dobra prevarena tepla voda..ale to mi nemame odskusane,kedze maly nechce vodu,ale pije feniklovy cajik.Kamilkove by som este nedavala,bo kamilky su alergeny.By ste mi neverili,ale maly isty cas papal anti refluxne mlieko a kakal skoro raz za tyzden a svokra mi na to povedala,aby som mu dala mlieko zmiesane s kamilkovym cajom....vlasy mi na hlave staly...a to ma 3 deti.Vzdy ma take nazory,ze ma poraza 😖 slivky su dobre na stolicu,ale to by som skusala po zavedeni ovocnych prikrmoch a to az po jablku,hruske,banane...neviem...my tento tyzden zaciname s ovocim a co sa tyka stavy,nasmu nechutia zatial ziadne

simona55
1. dec 2008

ten problem bol aj unas ze sa my maly tazko vykakal on ma 5 mesiacov a papa vsetko ako mi dospelaci mozno ze ma okamenujet ale to to je moj 4 porod aja som to tak to robila vzdy ale aj kojim no ja som sa pitala vlekarni ze preco moze kakat take tvrde a povedala mi ze ma malo tekutin tak som mu urobila normalni caj ako pijeme mi ovocni adavam mu velmi casto aspon 50 ml azlepsilo sa to a kaka kazdi den a brusko neboli ja a este ja som davala LUCku vodu iba do mesiaca aod vtedy len s kohutika nic mu neni chvala bohu a ma 8 kg co je vaha dobra.na 5 mesacne .

anelis5
1. dec 2008

simona...moj vypil 200/300 ml denne cajiku a predsa sa nemohol vykakat

emita
1. dec 2008

tak my sme mali problém s kakaním odkedy sme začali papať (5,5 mes) až kým v 9 mes. nezačal papať na obed polievky. neviem aké husté mu to papanie robíš. skús riedšie hoci viem, potom sa ťažko kŕmi. najviac ho "sťahovala" ryžová kaša. ja som mu do každého jedla (obedu) dávala lyžicu ovsených vločiek-to pomáhalo. ale to asi až od 7 mes.

nastasja
2. dec 2008

jaja
ak kojis, nerozumiem preco si zacala dokrmovat?
pri plne kojenych detickach staci zacat s prikrmami od 6 mesiaca a kludne aj o tyzden dva neskor, nie je kam sa ponahlat, zaludok babatka sa musi vyvinut, aby dokazal travit tuhu potravu.
Ako prvy prikrm sa dietatu dava vacsinou mrkva, da sa par lyziciek na obed namiesto kojenia, zopakuje sa to este tak dva dni, proste sa caka, ako dieta bude reagovat.
Potom mozes pomiesat mrkvu so zemiakom, resp. dat cisty zemiacik roztlaceny s prevarenou vodou alebo materskym mliekom.
A takto postupne skusat dalsie potraviny a cakas, ako bude mimi reagovat.
Moj Damian dostal hnacku akurat v den, ked som chcela zacat s prvym prikrmom a dr. nam nakazala uvarit mrkvu v pol litri vody, asi hodinu, vodu zliat, mrkvu rozmixovat a takto rozmixovanu doliat pol litrom prevarenej vody - tym chcem povedat, ze to bolo o hodne redsie ako klasicky prikrm a dalo sa to pit z flase cez vacsi cumel.
Na hnacku je mrkva a ryza a ked sa neda vykakat slivky a ovsene vlocky.
Preto ak sa nemoze vykakat, skus zjest flasu slivkoveho kompotu, ale ty, nie babo.
Dobre su probioticke kvapky biogaya pre babo, damian ich bral od ukonceneho (fiha, teraz neviem presne) asi prveho mesiaca a nikdy sme nemali koliky. V 4 mesiaci mal tiez problemy s kakanim ale preslo to po par slivkovych kompotoch.
A vykasli sa na dokrmovania, neskor ti bude babo vdacne.
A brokolica je uplne nevhodna ako prvy prikrm, pretoze naduva.
Rovnako, nam dr. uplne zakazala cajiky, kojene babo nepotrebuje inu tekutinu, len v lete v horucavach sme davali prevarenu vodu.
Nemas sa kam ponahlat. Drzim palce.

jaja64
autor
3. dec 2008

Nastasja, dakujem za rady, ja ho moc nechcem dokrmovat, ale mali sme strasne brucha bolenia, tak doktorka mi povedala aby som len po trosicke skusila a prevarenu vodicku davala. Kvapky biogaia uz papame siedmy den, a zda sa ze vcera a dnes je to zatial, nechcem to zakriknut, dobre, tak uvidime. Aj ked som mu vcera dala iba na hrot par malych lyziciek trosku zemiaciku a brokolicky. Nechcem mu moc davat zeleninove prikrmy, najradsej by som ho iba kojila, ale ked ani espumisan, infacol akosi nezaberali,a uz som niekedy nevedal co robit. Ten slivkovy kompot urcite skusim, hned zjem dnes aspon polovicu pohara.

lucinka1104
3. dec 2008

probiotikáááááááá 😉

bodka13
3. dec 2008

na problémy so stolicou sme užívali sirup z lekárne DUPHALAC/hoď si to do google a nájdeš tam celý popis/-upravuje rytmus hrubého čreva,črievko môže pracovať pomaly=je lenivé
-pomáha aj cvičenie a masírovanie,tá rúrka asi nie je podľa mňa dobré riešenie-nenauči sa že musí tlačiť
-neviem či si to dobre pamätám,ale ak sa kojené dieťa nevykaká každý deň nemusí mať zápchu,
našla som knihu Detské choroby a píšu že:"1 stolica normálnej alebo mäkkej konzistencie len každý 3 alebo 4 deň sa za zápchu nepokladá"/tvrdá stolica je tzv. bobky/

dankadina
3. dec 2008

skús slivkovú hippku

jaja64
autor
3. dec 2008

On kaká pekne, dnes uz dva krát sám od seba, ale to ked sme zaviedli tie zeleninky, tak mal trosku problem, no davam mu to čo najmenej, už sa opakujem, kvoli boleniu bruska. ALe aj tak dakujem za vsetky vase rady.

bodka13
3. dec 2008

tak sa držte a tú zeleninku mu podľa mňa nemusíš vobec dávať,my sme boli iba kojený bez príkrmov do 8 mesiaca 🙂