Aký je váš názor na homeopatiká?

lotna
8. jún 2009

Viem, že tu bolo už veľa písané o homeopatikách. Ale rada by som vedela váš názor celkovo na homeopatiká. No inak som konkrétne bola prekvapená z jednej veci. Počula som od jednej pani, vraj dávala svojej maličkej homeopatiká chamomilla od mala preventívne, ráno a večer, vraj je to dobré na ukľudnenie dieťatka. A že vraj jej maličká dobre spinkávala z týchto homeopatík.
Neviem, moc sa mi tomu nechce veriť, preto by som rada vedela vaše názory. A nemôže to byť nejak návykové?

erikasadek
13. aug 2012

@olejka tiez sa pripajam pokial nechces neber ale ak si myslis ze niekto to precita do konca tak to musi byt len fanatik... 😀 😀 😀
ja neviem ludia od nepamate sa liecili prirodnymi latkami od nepamati tisice rokov!!!!!!! podl aniekho sarlatanstvo samozrejme pretoze to prave liecenie je len od zaciatku 20 storocia ze?? chemiou!!!! ja neviem len hlupak dokaze uverit ze len novodoba medicina dokaze spolahlivo liecit!!!!!

pretoze samotne kapacity medicinalneho razu sa obracaju smerom na stare sposoby liecenia ktore skusaju davat na novodobu technologui.. v praxi znamena, ze veda ako ja novodoba technologia sa obracia uz roky na prirodu, na hmyz a ine prirodne sposoby ako liecit ako vyrabat predmety tvrde a odolne ako niektore panciere hmyzu alebo inych zivocichov, ano veda s aobracia smerom ku prirode!!!!! pretoze smer chemia uz davno je krok spat a pozadu...

ak ty beries homeopatiu ako jed aj ako duchovny jed je to tvoj nazor a neberiem ti ho ale citat ta znejes ako ludi aco hlasaju zajtra bude koniec sveta!!! a ten svet sa stale zajtra zobudi!!!!! 😀

vejula
13. aug 2012

@erikasadek Tak nazov temy znie aky je vaš nazor na homeopatika. Tak olejka tu hodila i ten svoj, to je myslim v pohode, ale @olejka skutočne to sa da čitať len na etapy, som v polke a už nevladzem pokračovať 😅

zuzanocka
13. aug 2012

my mame len pozitivne skusenosti. ci je to placebo alebo nie, vysledok je jedoznacny: pomohli.
pre mna je alternativna medicina chemia. nie bylinky a homeo. tie tupredsa boli skor. farmakologia jeLEN o peniazoch. strasny biznis.. fuj..
nehovorim, ze sa nestalo, ze deti alebo my dospeli sme brali atb.. ale bolo to len ozaj vtedy, ked to bolo nutne.. nastastie mame aj rozumnu mudr., ktorej nejde len o to, aky pocitac alebo dovolenku jej tabletkari kupia, prip. kolko bodov si nazenie, ak naordinuje taky ci onaky liek..
nehovoriac uz o tom, ze moju mamu dal dokopy homeopat, pwcenove testy mala tak zle, ze uz ju mali zapisovat na zoznam cakateliv na transplantaciu..a po pol roku liecby homeopatikami ma vysledky take, ze si myslela, ze jej ich zamenili... takze

zuzanocka
13. aug 2012

my mame len pozitivne skusenosti. ci je to placebo alebo nie, vysledok je jedoznacny: pomohli.
pre mna je alternativna medicina chemia. nie bylinky a homeo. tie tupredsa boli skor. farmakologia jeLEN o peniazoch. strasny biznis.. fuj..
nehovorim, ze sa nestalo, ze deti alebo my dospeli sme brali atb.. ale bolo to len ozaj vtedy, ked to bolo nutne.. nastastie mame aj rozumnu mudr., ktorej nejde len o to, aky pocitac alebo dovolenku jej tabletkari kupia, prip. kolko bodov si nazenie, ak naordinuje taky ci onaky liek..
nehovoriac uz o tom, ze moju mamu dal dokopy homeopat, pecenove testy mala tak zle, ze uz ju mali zapisovat na zoznam cakateliv na transplantaciu..a po pol roku liecby homeopatikami ma vysledky take, ze si myslela, ze jej ich zamenili...

vejula
13. aug 2012

@zuzanocka no hej farmacia je biznis, ale homeopatia je teda tiež pekny biznis. Neviem, niesom skutočne ani na jednej ani na druhej strane, lebo sama nejako hladam, čomu sa da veriť.
Ale ked hovorime o biznise, tak homeopatika niesú žiadnou vynimkou... Zarabaju na tompekne.

erikasadek
13. aug 2012

@vejula jasen ze znie, ale ked citam aky duchovny jed a podobne tak ma dost! nazor kao nazor ale niektori by mali dvakrat rozmyslat co tresnu do etera..
samozrejme sloboda slova.... existuje i ked niektore slova je lepsie nepisat... co niekedy citam na koniku ma fakt dostava..

zuzanocka
13. aug 2012

@vejula tak ja tiez nie som nejaky zastanca. ako som pisala.. dam aj atb, aj homeo-ked sa da..
ale tie ceny su neporovnatelbe podla mna-2-3 eura za homeo a neporovnatelne viac za "liek" je rozdiel..
mna dost ovplyvnila kniha byvaleho riaditela farmaceutickej firmy (neziaduci ucinok:smrt) a napr. odmietam detom dat konkretne nurofen - dam radsej homeo - viburcol a pod.

olejka
13. aug 2012

@erikasadek @vejula
hej,chapem že je to priliš dlhéééééééééééééééé
len tu bolo vela otazok co to ma s dusou...tak som myslela ze na vysvetlenie...
🤐
no ved ja by som predtym tiez nečítala a nenaštudovala dlhánske články...
ale keď sa mi dieťa prebúdzalo s hysterickým plačom a strachom že tam niečo vidí...potom ten strach z nevysvetliteľných vecí aj vodne..pritom aký bol malý predtým smelý a aj je ..nemá problém sa napr ozvať do cudzieho atd.....

Mne otvoril oči tento článk , aleboo dva..sorry ak je to zasa fanaticky dlhé
😅
http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo.htm
http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo_...

olejka
13. aug 2012

Alebo si prečítajte len toto:

mne to bolo veľmi známe ....až som nechápala ako sme sa v tom našli...píše lekárky bývalá homeopatka:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Prišli problémy s deťmi. Najstaršia, v tej dobe 9-ročná dcéra, keď brala homeopatiká, mala sny, pri ktorých sa budila a bála. Hľadala som rôzne príčiny, na homeopatiká som ani nepomyslela. Vyvrcholilo to tým, že vo sne videla diabla, ktorý chcel, aby mu povedala áno a neskôr diabla, ktorý jej chcel odseknúť ruky a nohy. Modlila som sa s dcérou modlitbu za oslobodenie od ducha homeopatie. Sny sa viac neopakovali, ale strach pri zaspávaní ešte dlho pretrvával.
Moja druhá dcéra nemohla v noci dýchať a stále sa jej to zhoršovalo. Nemala nádchu, nemala výtok z nosa, nemala alergiu. Boli to strašné stavy – nemohla dýchať, fúkala nos, hnevala sa, na posteli kopala nohami, pobudila súrodencov. Raz ma napadlo: Skús sa modliť! Keď bola v takomto stave, položila som na ňu ruku a modlila sa modlitbu za oslobodenie od ducha homeopatie. Na moje prekvapenie zaspala a kľudne spala i ďalšie noci.
Syn, vtedy 3 ročný sa dostával do strašných stavov agresivity, keď som mu odmietla dať sladké tesne pred obedom alebo raňajkami. Zhodil veci z poličiek, vyhádzal všetko zo skrine. Nijaké výchovné metódy nepomáhali. Raz ma tiež napadlo modliť sa. Po modlitbe sa ukľudnil, najedol sa. Doteraz má rád sladké, ale vie si sladkosť odložiť. Vie sa nahnevať, ale popritom poslúchne.
Modlitbu za oslobodenie som sa nemodlila len nad mojou najmladšou dcérou. Mala 6 mesiacov, keď som skončila s homeopatiou. Dávala som jej nízke riedenia homeopatík. Nepoužila som konštitučné homeopatikum.
Predo mnou bola ďalšie otázka, čo robiť ďalej.
Veľmi mi pomohli duchovné cvičenia za vnútorné uzdravenie. """"""""""""""""""""""""""

zuzanocka
13. aug 2012

toto uz je moc na mna..
vsetkeho vela skodi..........

vejula
14. aug 2012

@zuzanocka 2-3 eurA???? To kde si bola nakupovať 😀 😀 😀 ja som kupila oscilo a vyhodila som za to tušim okolo 7 ečiek 😅 ked som čitala zloženia nechapala som, nejaky vyluh z kačacieho srdca a pečene 🤐 A to nehovorim, aky šok som zažila, kedsom si prečitala na obale z hom. coryzalia že obahuje lulok zlomocny - silny jed, a ja tehotna... Až potom ma kočky tu na koniku upokojili, že to davkovanie čo je na obale vlastne nieje priamo lulok zlomocny, ale už len ako homeopatikum z toho lulka, ktory je neviem kolko krat zriedeny, takže vlastne obsahuje len nejaku informaciu. Tak som sa ukludnila, že sa neotravim 😀 😀
@olejka ja ako mala som mala sny o diabloch strašne často o pekle a podobne, a homeopatika vtedy ešte ani na trhu neboli, takže z nich to určite nebolo. Deti maju občas fakt bujnu fantaziu, mne sa to snivavalo dlho, napr, že som umrela išla som do neba a zrazu mi začalo ťahať nohu do pekla, tak som sa prežehnala začala som opäť letieť do neba ale znova mi začalo tu nohu ťahať do pekla a takto sa to opakovalo až kym som sa nezobudila. Potom sa mi tiež zjavoval čert(fakt vyzeral ako čert, rohy chvost 😀 ) a mizol a znovu objavoval a tiež sa to opakovalo kym som sa nezobudila. A najlepší sen, že do mna hryzli dobermani, ktorych mal na voditku miništrant, ktory mal na krku križ naopak(satanisticky križ) - to už vo vyššom veku.... Takže ono podvedomie je svina, a ak počuje dieťa niečo na omši alebo niekde nejake pribehy o diabloch a pekle tak to v tej ich hlavičke môže narobiť taky gulaš, že vysledkom môžu byť aj taketo nočne mory.
Tym nechcem vyvracať tvoje teorie, ja len, že možno nemusi to byť všetko len tym. Ale neviem, no môže na tej tvojej teorii niečo byť, len o tom vôbec niesom presvedčena

zuzanocka
14. aug 2012

@vejula no u nas v lekarni 😀
oscilo , stodal a podobne hej, tie su drahsie (aj ked moc nie v porovnani s ATB alebo sirupmi proti kaslu...) ale mala som na mysli napriklad na hrdlo, resp. kasel - tie granulky nestoja viac ako 3 eura.. thuja pri ockovaniach a podobne... 😉

saza007
14. aug 2012

@olejka predpokladam, ze si krestan, hoci netusim, akeho vyznania. Ale vedela si, ze homeopatiu pouzivalo niekolko papezov, vratana Jana Paula II a vraj aj sucasny papez? Pius IX dal v 19. Storoci povolenie duchovenstvu homeopatiu pouzivat, ak nemaju pristup k lekarovi a dokonca ocenil niekolkych homeopatov?
Co sa tyka pribehu, na ktory si dala link, o dievcatku, ktore malo zle sny po filme - neviem, o ktory film islo, ale poviem ti, ze po filme 'Utrpenie Krista' som mala nocne mory aj ja, a to som ho videla ak dospela zena ( a nebola som pod vplyvom homeopatik 😀 )
Tym nechcem zhadzovat tvoje nazory, kazdy ma pravo v nieco verit/ neverit 🙂

olejka
14. aug 2012

@saza007 áno chápem Ťa,

ja som sa o homeopatii rozprávala s farmaceutom a ten mi vravel že na vysokej toto preberali...homeopatia nie je vedecky podložená a vzniká pretrepávaním prípravkov pomocou nejakých okultných rituálov...
potvrdil že môže mať následky v podobe psychických problémov...

akurát mi nevedel povedať či má právo ako človek od fachu pred ňou varovať, alebo je lekárnik len predajca produktov...videla som v lekárni ako jednu babku zastavil lekárnik s dvoma receptmi od rôznych doktorov ju poslal späť k doktorovi , lebo taká kombinácia liekov by jej mohla uškodit...preto neviem či to isté nemá podľa svedomia spraviť lekárnik keď ide niekto ohrozovať svoju dušu...

Poznám tie informácie o užívaní homeopatie pápežom/pápežmi...poznám aj lekárku ktorá robí aj akupunktúru a tvrdí že naňu chodia takisto kňazi...sú podľa Teba neomylní?

Znamená to teda že deti ktoré sa po homeopatii správali nepokojne a v noci sa prestrašené budili...to je náhoda???

Verím že nie je....moju vieru táto skúsenosť upevnila a verím že Boh vie obrátiť zlo ktoré človek spraví alebo sa ho nevedomky dopustí na dobré...prínos v každom živote zvlášť osobitným spôsobom...
..možno si teraz príliš dávam na to pozor...je to ďalší extrém...ja viem... 😨
a neviem ostať nečinne sa prizerat, ak sa niekto môže popáliť ako vtedy ja......ale dvakrát si rozmyslím o čom je prvé prikázanie...mnoho ľudí nevie že porušovať ho je horšie akokeby človek niekoho 😖 zabil 🤐

erikasadek
14. aug 2012

@olejka UZ VIDIM AKO STROJE ROBIA RITUALY OKOLO VYROBKOV KTORE MIESAJU A BALIA!!!! vazne ja sa smeje a ten pribeh lekarky ten je stary koloval aj na fb uz dlho .. ja neviem co ti mam nato povedat ale proste mas svoje presvedcenie ktoreho sa skalopevne drzis ako topiaci slamky skus za par mesiacov po sebe precitat comu si prave uverila skalopevne!!!
je to ako clanky o ufo ! skalopevne staci jeden a vsetci opakuju....

teraz mas pravo neverit homaopatikam neber ich ale prosim neskusaj spazmovat stranky podobnymi clankami ako jehovisti za dverami..... proste ak neveris neber

co sa tyka klasickych liekov na stovky najdes mnohe lieky ktore na jednej strane pomahaju ale na druhej ti psychickej stranke mozu uplne poskodit!!!!! maju to napisane na obale, ale samzorejme lekarnik ti toto uz nepovie ze?? proste kazda strana ma svoju stranu mince.. hompeopatika su vyrabane zo vsetkeho co dava priroda , rastlin. zvierata, krystal, ....

vies ja som veriaca ale co sa tyka cirkevnych predsudkov mam svoje rezervy ako pouzivanie prezervativu v afrike, uplne zakazuje a podobne len kvoli urcitym dogmam , v minulosti babky bylinkarky boli upalovane zato ako carodejnice!!! len preto ze cirkev hlasala ze to skodi telu a hlavne dusi a predava sa diablovy... tolko ku teme, skuste porozmyslat niektore neverite homeo neberte nikto nenuti nie je to ako ockovanie na slovensku povinne brat.... takze otocte sa chrbtom a chodte svojou cestou ale vety typu lebo jedna babka povedala ze je to placebo a podobne fakt uz nemusim... 🙄 😀

olejka
15. aug 2012

@erikasadek To je starý článok, Erika, to maš pravdu...veď my sa z vplyvu homeopatie dostávame už dobré tri roky...

znamená to že neveríš tomu čo je staré?
Ak si veriaca..potom nebudeš mať problém s historickou knihou strarého zákona...dúfam.

.„Ja som Pán, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!
Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im
klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a
štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma
milujú a zachovávajú moje príkazy.“ (Ex 20,2-6)

Používať homeopatiu nie je to isté ako brat lieky s vedlajsim ucinkom poskodzujucim centraklnu nervovu sustavu alebo psychotropne lieky...nie je to o duševnom stave ale o duchovnom....a to je trochu rozdiel...

Duchovno to je vzťah k Bohu...ak je ten nezdravý...ak je chorý duch...ani duša a ani telo sa nezaobídu bez následkov...

Ak potvrdilo viac odbornikov ze homeopatia je spojena s magiou, preco o tom pochybuješ?

Mágia to je pomoc od Božieho nepriateľa.Pomôže Ti ale za akú cenu?Za cenu Tvojej duše....

Ja dôkaz mám...a možno si odvtedy dávam na prvé prikázanie príliš veľký pozor...ale v žiadnom prípade sa tohoto názoru na homeopatiu po mojej bolestnej skúsenosti s dieťaťom nevzdám..lebo to by znamenalo vzdať sa viery v Niekoho úžasného...Niekoho oveľa silnejšieho ako je jeho nepriateľ...

Veľa ľudí po obrátení tak ako ja preháňa a chce sa s tým podeliť...je to asi kontraproduktívne ja viem...ale nechcem si to nechať pre seba...tak som to tu , do tejto témy dala...

O cirkvi sa môžeme baviť v iných témach ak chceš...toto je len jedna strana mince čo píšeš...upaľovanie čarodejníc...ak toto ovplyvňuje Tvoj názor...tak žiješ v čiernej minulosti,
máš pravdu , bola naozaj čierna ale keď ju budeme my/členky cirkvi označovať za pravidlo...tak škodíme samy sebe/ cirkev aj napriek hriešnym pápežom a kňazom , napriek nám-obyčajných hriešnym laikom je Kristovo telo...On ju založil a On je svätý....jediná istota v dnešnej popletenej dobe.../...lebo dnes je toho zla v podobe ,,alternatívneho duchovna"...hudby... filmu...horoskopy/numerológia, ako nevinne to na prvý pohľad vyzerá...pozerám ako tu veselo diskutuje každý o vešticiach či liečiteľoch ktorí čarujú s kyvadielkami a enerigiami...čo myslíš odkiaˇkl sú tie liečivé energie ak ten človek nežije s Bohom...???

Keby sme si mali na všetko to zlo stále poukazovať ...tak by sme ochoreli...bola by to paranoja...aká prepadla stredovekých ľudí..pri upaľovaní kacírov...

Verím že Boh je láska...odpúšťa nám ak sa k Nemu vraciame...a chráni nás od zla...takže my sa báť nemusíme ak sme s Jeho cirkvou a nie proti nej...

😉 Ja na ňu nemôžem dať dopustiť../hoci mám takisto veľa pochybností...kto ich nemá???tiež sa mi všetko čo sa v nej deje nepáči...ovplyvním to keď budem poukazovať na negatíva???/
/nie psychológ- lekár duše ale kňaz, lekár ducha,sprostredkovateľ Božieho uzdravovania nám spod vplyvu homeopatie nesmierne pomohol 😉

erikasadek
18. aug 2012

@olejka mame uplne rozdielne nazory co sa tyka viery a cirkve aja sa tu nemienim o tomto v tejto teme tu bavit ako pisem a opakujem sa posledny krat mas zlu skusenost ok, pokracuj v zivote dalej. ale nevidim dovod teraz spazmovat temu styl ako ty pises .; osobne kazdy mame iny nazor a nechaj to na kazdeho osobnu vec...... 😉

lucy109
18. aug 2012

necitala som co ste tu vsetko popisali, tak reagujem len na posledne prispevky 😉 , nazor vacsiny lekarov na tuto temu je, ze homeopatia zabera na zaklade neidentifikovatelnej zlozky a bylinne extrakty su len popri nej sucastou homeopatik, podstata je duchovna, funguje na principe "informacii", ktore su do nej vkladane-nevieme ako,nevieme kym (je to nieco podobne ako navsteva liecitela),aj so skytymi vedajsimi ucinkami, kotre maju dopad ci uz na psychiku, duchovny stav cloveka alebo telo. nie su to vety typu "jedna babka povedla", tak to jednoducho funguje, keby si to dlhsie skumala,tak ako niektori ludia skumaju povinne ockovania, dosla by si k tomuto zaveru, alebo by si si povedala, tak nech, risknem to a davala si dalej homeopatika 😝
@erikasadek
@olejka

zuzul1
28. aug 2012

Nie všetko, čo osoží telu, osoží aj duši...
Tu je príbeh lekárky - homeopatky, ktorá zmenila názor
http://www.mojpribeh.sk/pribeh/mudr-emilia-vlck...

evagy
12. sep 2012

@lucy109 rozmýšlam nad homeopatikami, nechápem prečo by mali škodiť, a aké informácie, čo to je za hovadinu, ako sa tam dajú vkladať nejaké informácie.. a za to že nejaká lekárka napísala svoj názor, určite je tiež ortodoxná, to ešte nič neznamená. ja tomu proste neverím, ja som duševne chorá, cítila som moc duchovne, ale to bola jediná doba kedy som verila, a môžem povedať že som bola cvok že som tak cítila.

zuzul1
18. sep 2012

@evagy čo to znamená, že si sa cítila moc duchovne? a v čo si verila?

evagy
19. sep 2012

@zuzul1 ale preskočilo mi, trpím na depresie a mám aj niečo ako schizofrenia. ináč som skôr ateistka.

zuzul1
19. sep 2012

.... skôr ateistka? čiže ešte v tom nemáš jasno?...

evagy
19. sep 2012

@zuzul1 nemám ani nebudem mať

zuzul1
19. sep 2012

a prečo? ...vyššie v príspevku si ale písala...." to bola jediná doba, kedy som verila" ... a v čo ??? ...." že si bola cvok, keď si to tak cítila" nechapem 😕

evagy
20. sep 2012

@zuzul1 to je jedno to som bola mimo, bola som chorá

evulienka22
25. sep 2012

@mami.sk bola si u homeopatickej lekarky, alebo to dostanem v lekarni? dakujem

evagy
2. okt 2012

@evulienka22 najlepšie je si najsť homeopat. lekárku ona ti dá recept a s tým ideš do špecializovanej lekárne 😉

friend78
17. okt 2012

Čítala som vaše príspevky, aj som počula o zlom vplyve homeopatie na duševné zdravie, ale neverím tomu.
Moja dcérka má na slezine niečo ako hemangióm. Lekári radia operáciu, ale my skúšame homeopatiu. Zatiaľ neviem posúdiť či zaberá, dám vedieť neskôr, ale žiadne zmeny na jej duševnom zdraví som nespozorovala. Sme už zúfalí, tak prečo by sme nevyskúšali všetko, čo sa dá. Hovorí sa "pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže" a ako vieme, že nám nechce aj takto pomôcť? Veď nemôžeme sa len modliť a čakať na zázrak. Aj s chorobami chodíme k lekárovi, a nečakáme doma, že nám Boh pomôže, on nám pomôže tak, že nás dovedie k niekomu, kto nás vylieči.
A k tomuto mám tiež výhrady: "Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať!"
Verím v Boha, ale nerozumiem, prečo si veriaci ľudia kupujú všelijaké obrazy sošky a klaňajú sa im. Aj v kostole sú všelijaké sochy, ktorým sa máme klaňať. Veď to je v rozpore s tým, čo sa píše v biblii.

brumka111
17. okt 2012

@olejka smiem sa spytat, aka je tvoja viera? JHV ? ci je to tajne...