Aký je váš názor na homeopatiká?

lotna
8. jún 2009

Viem, že tu bolo už veľa písané o homeopatikách. Ale rada by som vedela váš názor celkovo na homeopatiká. No inak som konkrétne bola prekvapená z jednej veci. Počula som od jednej pani, vraj dávala svojej maličkej homeopatiká chamomilla od mala preventívne, ráno a večer, vraj je to dobré na ukľudnenie dieťatka. A že vraj jej maličká dobre spinkávala z týchto homeopatík.
Neviem, moc sa mi tomu nechce veriť, preto by som rada vedela vaše názory. A nemôže to byť nejak návykové?

lemge
16. feb 2017

@lulu_lu 🙂

septemberkl
5. mar 2017

pre všetkých ktorí sa boja homeopatie z dôvodu, že si myslia ze je to mágia, tak nech sa páči, tu sa vyjadruje k tomu kňaz: www.homeopatia.sk/homeopatia-a-nabozenstvo

ivka225
11. mar 2017

@septemberkl Ano, mysliet si, ze homeopatia je magia je rovnako hlupe ako mysliet si, ze je to liek.

maykaaa1122
11. mar 2017

S homeopatikami mám len dobré skúsenosti. Či už pri nádche, chrípke, pri prvom synovi som ani nevedela , že mu idú zúbky.

maria3434
29. nov 2019

Homeopatiká sú z byliniek takže naozaj sa ich netreba báť. Ja odkedy používam homeopatiká tak sa mi zlepšila imunita. Ale je pravda, že pri ťažších prípadoch je fajn už riešiť liečbu aj s homeopatikom, ktorý sa do práce rozumie.

ivka225
8. dec 2019

@maria3434 ano, bat sa ich netreba, podobne ako sa netreba bat cistej vody, dokonca aj ucinky su v oboch pripadoch rovnake

matqa411211
7. máj 2021

Neviem ci mi niekto este odpise, ale skusim, kedy asi by sa mal dostavit ucinok homeopatik od homeopata na chronický problém? Alebo aku skusenost mate vy, kedy vam zabral konstitucny liek?

ivka225
11. máj 2021

@matqa411211 Nedostavi sa nikdy. Alebo inak - dostavi sa presne vtedy, kedy by sa dostavil aj bez nich.

matqa411211
11. máj 2021

@ivka225 aha aha

angelinja
14. júl 2021

dobry den prosim vas ja sa len chcem spytat homeopatikum stapyholoccinum prsom vas neivme preco ma napadla otazka ze to sa normalne prehlta ci sa to necha rozpustit ustach homoepatikum?

simca06022011
14. júl 2021

@angelinja rozpusta sa to v ustach, ako vsetky tie "gulicky".

matqa411211
14. júl 2021

@angelinja ale musite to vysypat priamo do ust z tej nadobky, nie na ruky ani nic ine

ivka225
14. júl 2021

@angelinja Je jedno, ci to prehltnete, nechate si rozpustit v ustach, pripadne cokolvek ine. Ucinok bude rovnaky.

matqa411211
15. júl 2021

@ivka225 ja viem od homeopatky ze sa prehltat nemaju

didi996633
28. nov 2023

Správna homeopatia dokáže zázraky, lebo lieči človeka celého. Hovorím to z vlastnej skúsenosti, liečim sa už druhý rok, po covid očkovaní som skončila na posteli a stále chorá a vyhodená z pohotovosti, okrem toho som trpela na depresie /samozrejme, že sme ich liečili aj antidepresívami/ ale späť k homeopatii. Tiež treba opatrne, skúseného homeopata, lebo tak ako dokáže pomôcť nesprávne naordinovaná dokáže aj poriadne ublížiť. Hlavne treba jeden liek a nie na každú diagnózu iný !!!! Správny skúsený homeopat vám dá jeden liek na všetko. A liečenie typu pokus omyl, ktorý som aj ja zažila predtým priniesol viac problémov ako osohu. Toľko z mojich skúseností. /darmo naordinujú oscilococcinum všetkým, keď zaúčinkuje len u daného typu človeka/. Hlavný princíp je podobné sa lieči podobným. Je to cesta pomalá ale istá. Teraz sa cítim oveľa lepšie ako kedykoľvek predtým a to som len ani nie v strede liečby.....