Aký je váš názor na homeopatiká?

lotna
8. jún 2009

Viem, že tu bolo už veľa písané o homeopatikách. Ale rada by som vedela váš názor celkovo na homeopatiká. No inak som konkrétne bola prekvapená z jednej veci. Počula som od jednej pani, vraj dávala svojej maličkej homeopatiká chamomilla od mala preventívne, ráno a večer, vraj je to dobré na ukľudnenie dieťatka. A že vraj jej maličká dobre spinkávala z týchto homeopatík.
Neviem, moc sa mi tomu nechce veriť, preto by som rada vedela vaše názory. A nemôže to byť nejak návykové?

vikusjk
18. okt 2012

Ahojte, necitala som vsetko, lebo je dost hodin na to, len tak zo zvedavosti som si dala temy, kde sa diskutuje a vyskocila mi aj tato 😉 Budem teda reagovat len na prvotnu otazku, ktoru dala zakladatelka temy @lotna
Chamomilla je ozaj ucinna, ma upokojujuce ucinky na dieta, podava sa hlavne v dobe, ked sa prerezavaju zubky, ale moze sa aj pri tazkostiach s bruskom napriklad a podobne.
Ja osobne som k homeopatii prisla ako slepe kura k zrnu, a su to tri roky, co ju poznam, a bezne v zivote aplikujem - ak sa da a ak viem. Nie som odbornik, preto sa zaujimam len o liecbu beznych chorob, nie o celotelovu konstitucnu liecbu, tu nechavam na homeopatov 😉
Ja osobne homeopatii verim, ale nie som fanatik, a ak nezabera (zrejme som zvolila nespravny liek) tak pouzijem chemicke lieky, hlavne ak ide o akutny problem, ktory je potrebne riesit.
Napriklad malej teraz davam chamomillu 5-ku do cajiku, a je fakt rozdiel, ked ju ma a ked ju nema. A poriadne ani neviem ako, a ma tri zubky a tlaci sa stvrty.
Sama som teraz uzivala homeo na opar (hrepes) na pere, a teraz beriem na aftu co sa mi potvora spravila na dasne po klepnuti zubnou kefkou.
Su nazory, ze homeo je placebo, no nech mi niekto vysvetli, ako moze fungovat placebo na malom dietati.
Ja tvrdim, ze nech si mysli kto chce co chce, kto neveri, nech vyskusa, a kto chce, tomu ochotne poradim 😉

olejka
22. okt 2012

@brumka111 nie je to tajne, rkc...cirkev ktoru tu kazdy ococuje a prenasleduje...lebo je omylna tak ako oni sami...svoje slabosti si radi ospravelnime ale ak zhresi knaz ci biskup tak ho div neroznesu media v zuboch...

neda mi nevratit sa ked vidim ako tu dalej vznikaju spekulacie typu...co cirkev zakazuje...co sa miesa...

prave naopak cirkev DNES neupaluje carodejnice ako v stredoveku a nenuti inovercov prejst na ,,pravu vieru"
zial ludia si pamataju len negativa...takisto len pedofiliu zo vsetkych knazskych zalezitosti...to ako knazi uzdravuju ludi od zatratenia duse...to nik neriesi..
len sa pozrime ako to je s pedofilnymi knazmi naozaj..ake mizive je percento ktori zneuzivali deti oproti muzom ktori su rodicmi a zneuzivali takto zial niekedy aj svoje vlastne deti...
je to odsudeniahodne u kazdeho...nezastavam sa ziadneho z nich...ale media to poriadne nadsadili..je to akesi novodobe prenasledovanie a na cti utrhanie..cirkev to poskodilo...zial je vela ludi ktori tzv.,,doveryhodnym spravam" veria a podla nich si buduju svoj nazor...verejna mienka je najhorsia demagogia.. ....
je to smutne..

mozno spat k teme by som tu povedala len ze napr.papez Pius IX ocenil homeopata Cesarei Mattei/a
napriklad BenediktXVI pokracuje v dialogu s Budhistami, inymi vyznaniami ktory zacal Jan PavolI......vobec nikoho neodsudzuju...napriek tomu ze dobre vedia o com je ich nabozenstvo...ze je v opozicii s nasim...

je to malo na dokaz ze Boh je tu pre vsetkych a aj pre tych co sa mylia...ze ma pre nich svoj plan spasy...
tak ako niekto musi prist na svoj omyl ze homeopatia je skodliva, hoci predstavitelia rimskokatolickej cirkvi su opatrni vo vyjadrovani sa k nej..
..ze cvicenie jogy, nosenie amuletov a nejakych cervenych snurok proti urieknutiu je taka ista hlupost ako vyrobky boiron...tak iny pochopi ze hoci patri do pravej cirkvi,
pravu vieru nema lebo sedi pridlho na internete a hada s a s ludmi ktori mozno budu spaseni skor ako on...hoci do kostola nechodia.....

takze riadte sa podla vasho svedomia...ak je v sulade s desatorom.....homeopatia napr je hned proti najdolezitejsiemu...prvemu...teda nie je...

ale ak je Vase svedomie ciste....naco by Vam bola akakolvek cirkev a pocuvat ju vobec...
😵

jaxy
22. okt 2012

@olejka Súhlasím s tvojím názorom čo sa cirkvi týka. Všetci vieme dobre na čom sa priživujú média , komerčné tv časopisy a pod zmyslu plnú informáciu tak ľahko nevypustia a najsmutnejšie na tom je že ľudia to čítajú. Niekedy mám pocit akoby to aj náročky bolo, zaujímajte sa o materiálne veci, viera je vám na nič. A ľudia sa veľmi radi "špárajú" v takých veciach ako je cirkev, pretože je to niečo do čoho nevidia. Zabúdajú že cirkev je spoločnosť ľudí, ktorí sa môžu dopustiť chýb a keď vznikne čo i len jedna s radosťou sa na ňu pustia. Pritom hlavná podstata cirkvi je dobrá .

A pri tom nie som úplná katolíčka. Pokiaľ viem Ježiš povedal svojim učeníkom aby šli do sveta a hlásali o jeho živote. Môj názor je taký že v každom kúte sveta si to ľudia upravili podľa svojho spôsobu života a svojej kultúry, nedá sa odpovedať na otázku ktoré náboženstvo je to pravé a pravdivé. Každý to musí cítiť vo svojom vnútri, neverím že človek ktorý neuznáva napr. kresťanstvo, ale pomáha, neubližuje a snaží sa k dobru bude zatratení a ten, ktorý sedí v kostole na silu bude spasený. Hlavné je ísť si podľa toho čo cítime a čo my považujeme za správne. Nie sa do niečoho nútiť. Na svete je náboženstiev veľa, každý má svoju pravdu. Nemám nič proti katolíctvu, zdá sa mi neprávom ukrivdené, ale napríklad , vraciam sa k podstate tejto témy, homeopatika podľa mňa neničia dušu, Boh nám dal prírodu aj preto aby sme ju využívali, nechápem ako to môže niekto tak poňať. Len tak sa antibiotikmi napchávať nedám, pretože slúžia na princípe vylieči jedno a poškodí druhé aby som kupovala ďalšie...taká mafia a biznis 🙂 a biela mágia je odsúdená bohom to som nevedela lebo napríklad za bielu mágiu môžeme považovať aj uzdravenie chorých, premenenie vody na víno atď....som sa rozkecala, prosím je to iba môj názor, nikomu nič nezazlievam ...

olejka
23. okt 2012

@jaxy jaaaaaaaaj....ale aj ja respektujem ze nie vsetci verime v to iste...len ak mi niekto na moju vieru a mojho Spasitela ide pisat ze je mag...tak to nieeeeeeeee..

biela magia je okultna praktika ,okultizmus je volanie na pomoc vyssiu moc...tu ktora je v opozicii s Jezisom Kristom...

teda biela magia aj ked je s umyslom pomoct cloveku pouziva liecivu silu jedneho padleho anjela...teda budem nemoderna a stredoveka ale poviem rovno ze diabla...

Jezis Kristus uzdravoval a premienal vodu na vino mocou Bozou...
Boh stvoril anjelov aj toho najsvetlejsieho Lucifera ktory z pychy padol ale stale ma aj napriek svojej zlobe moc liecit...
je vsak daleko menej ako Boh a aj ked ma moc zviest ludi z cesty je daleko menej ako Boh... a este jedna vec...je porazeny...ved nato tu prisielJezis aby premohol zlo...aby sme boli slobodni...
pod vplyvom homeopatie clovek prestava byt slobodny..

ako funguje homeopatia....ide o duchovnu pomoc ale nie Boziu...pise o tom v teme rkc jedna kocka, pretrepavanie homeopatickych pripravkov v na to specialne urcenych nadobach..urcenych len na tento ,,ritual",
teda keby islo len o placebo efekt...ja osobne v tomto miniklamstve a v pouzivani byliniek nic zle nevidim...

ved aj si to vyskusajme...citala som o testovani naplasti na chudnutie...testovali dve skupiny zien,tie zeny ktore ju pouzivali chudli rovnako ako dalsia skupina zien ktorej dali len leukoplast s vonou cukrikov...

ludske podvedomie je silna naloz...ale to som sa tiez uz rozkecala... 😉

jaxy
23. okt 2012

@olejka

Prepáč tomu prirovnaniu Boha k mágovi, samozrejme beriem ho ako najvyššiu a najsvetelnejšiu existenciu proste ako Boha ktorý stvoril všetko a všetkému dal život a dušu . Je najvyšší a má byť na prvom mieste a o to sa aj snažím, ale napríklad prosím o pomoc aj anjelov a často krát teda dalo by sa povedať že vždy mi aj pomôžu a samozrejme nemyslím tým žiadneho diabla, ale bolo mi povedané (teraz nemyslím teba ) že uznávať anjelov ako vyššiu moc je porušovanie desatora Boh je len jeden ... a pritom považuje cirkev aj takéto bytosti za svetelné a pod...som si toho vedomá že boh je najvyšší, ale sú bytosti čo tiež vedia liečiť a nemyslím tým Lucifera , pretože uňho by sa to myslím niečím preukázalo že je to niečo temné a nakoniec aj lekári sú istý liečitelia pretože Boh im dal talent, schopnosť ... ibaže mám pocit že ju využívajú nesprávnym smerom, podľa mňa sa v prírode nájdu lieky ktoré by pomohli bez toho aby uškodili čo sa o dnešných povedať nedá.
Určte sa nájde veľa ľudí napojených na diabla, čo sa považujú sa jasnovidcov atď o tom potom aby z ľudí dostali peniaze ale koniec koncov (prosím ťa neber to v zlom) ale aj svätý vedeli takpovediac komunikovať z bohom na to aby pomohli svetu...
Ešte chcem napísať že viera je pre mňa dôležitá a veľmi mi pomáha, neviem si bez nej predstaviť život a snažím sa robiť len dobro či už k ľuďom či k prírode lenže vždy skončím u veriacich ako uznávačka diabla čo mi nejde dokopy s tým že chcem konať len dobro a neubližovať.

🙂

olejka
24. okt 2012

@jaxy uznavacka koho?
🤐
😵
pravda je ze vela ludi v zlo neveri a tak ani netusia preco cirkev neodporuca alternativnu liecbu...
velakrat je alternativne spojene s duchovnom ineho rozmeru...toto nechapu...vidia len ze im chce niekto kecat do zivota a ze to ma byt pre ich dobro ,to nepripustia...
vlastne keby som nemala zlu skusenost asi by som uvazovala rovnako ako oni ...

anjeli su poslovia...pokial my sa k Bohu nedostaneme pre nasu malu snahu a zaneprazdnenost...mozme ich poziadat o pomoc ...nasu prosbu zanesu pred Boziu tvar...
znies ako evanjelik trochu...klanat sa im rozhodne nie a komunikovat {cakat odpoved} to si moze clovek zacat pisat s nejakym padlym..ani o tom nevie...tak ako vyvolavat ducha zosnuleho..moze sa ozvat duch ktory sa za nasho zomreleho len vydava...

najhorsie na tom je ze ten zly casto veri v Boha viac ako my ludia...takisto ako satanisti veria v ucinok eucharistie viac ako ti co ju raz v roku /na Velku noc prijimaju...preto ti ovladnuti zlom kradnu premenene hostie aby zneuctili ozajstne zive Bozie telo pri nejakom svojom rituale.....
niekde som citala ze aj eucharistia je homeopatia 😵 ...lebo ma liecivy ucinok...toto moze tvrdit len niekto kto nevie v com spociva homeopatia....
a neveri v zive telo Boha ...
iste premenenie netreba to brat ako nieco magicke liecive a zazracne...lebo sam Boh je pre nas rozum nepochopitelny aj to ako nas moze uzdravit len ,,nasou"volou ktorou mu dovolime konat...

kludne poviem ze nasim presvedcenim ze Boh nas uzdravi sa mozme uzdravit...lebo vtedy padne nejaky blok...ktorym sa branime uzdraveniu...
jasne ze podcenovat vazne choroby netreba a brat lieky ktore Ti naordinuje lekar treba...casto sa vsak lekar myli...a to na Slovensku sa beru antibiotika napriklad uplne zbytocne ...v zahranici ich predpisuju ked uz fakt ide o nieco vazne...

takze tolko k lekarom...apropos uplne neinformovana som dostala pokyn kupit coryzaliu a oscilococinum od lekarky ktora iba zastupovala nasu dr...tam potom nas problem zacal...takze si myslim ze vela ludi takto pride k niecomu co nechce...vdaka neinformovanosti 🙄

jaxy
24. okt 2012

@olejka
Samozrejme že uznávačka Boha. Viem že je zlo ale rozhodne ho nevyhľadávam a keby som s ním mala do činenia myslím že by som sa to nejako prejavilo. Nepovedala som že nič temné a pod. neexistuje, tvoríme si ho my ľudia a vždy tu boli dve strany - dobrá a zlá. Ale ísť do pekla napríklad za to že namiesto antibiotík používam alternatívnu liečbu my príde zvláštne. A potom je tu ešte niečo ako Božie milosrdenstvo, o čom sa často rozpráva a pripomína ...Čo by už len mala s toho tá zlá strana? To že sme zdraví a plný prírodných liečiv namiesto chémie? Samozrejme že existujú čudné praktiky, nikdy by som nevyvolávala žiadneho ducha zosnulého a z ničím podobným nemám žiadne skúsenosti a ani nechcem,ale mám skúsenosti s tým že aj pomocou anjelov sa veľa vecí zariadilo k dobru zo všetkých strán a práveže mi to zvýšilo vieru k Bohu, čo si myslím že by nebol nejaká "diablova taktika".
Zlú skúsenosť s čím? S homeopatikami alebo som to zle porozumela?
Nič čo je chemicky vyrobené (umelé) nikdy nepomôže človeku pretože príroda mala vždy liečivá ktoré ľuďom pomáhali, hlavne v minulosti ibaže dnes sa na to zabúda keďže je doba materiálna...Antibiotiká nepotrebujeme, stačí keď si sami uvedomíme príčinu choroby...
Aj tak si tu bude každá zastupovať svoju pravdu 🙂

jaxy
25. okt 2012

@olejka a ešte chcem dodať, že chápem tvoj postoj k tomu že homeo ti príde s okult. pozadím. Ale ono je predovšetkým vyrobené z prírodných liečív - byliniek a na tom nie je nič zlé. To by si ho musela kúpiť od nejakého liečiteľa aby si mala podozrenie že nad ním robil nejaké "rituáli" ale bežne kúpený z lekárni mi tak nepríde, jednak na to neni čas a jednak si to neviem predstaviť v našom zdravotníctve.

olejka
25. okt 2012

@jaxy je to o inom....uzdravi jedno poskodi druhe...
teda neda ti pokoj...skoro vzdy sa porusovanie prveho prikazania prejavi psychickymi problemami..

poznam osobku ktora si vykladala v kartach ze muz s ktorym sa prave spoznala je ten pravy ...otehotnela snim...vobec jej nevadilo ze je zenaty..verila kartam verila ze si ju vezme a opusti svoju rodinu...teraz je slobodna matka s dietatom..
mozno na to pozerat aj z toho uhla ze Boh je darcom zivota...keby nedal vzniknut tomuto zivotu...nemala by dieta...

...tak je to aj s ludmi ktori citaju horoskopy...najprv len sranda...potom vsak sa im niekto nepaci a to bude to znamenie.....neviem ake ...proste su to zrazu zli ludia a pritom je to taka blbost..ten clovek moze byt uzasny a vlastnosti z horoskopu su tak vseobecne ze sedia podla momentalnej nalady na hocikoho.... takze nic ine ako blok a zaskatulkovanie...potom je moja sloboda a triezve uvazovanie prec ked ludi vidim cez znamenia....

uzivanie homeopatie ma placebo efekt...co si myslim aj ked je nekrestanske klamat , 😠 by az tak nevadilo...take milosrdne klamstvo ktore pomaha ako ked povies niekomu ze dnes dobre vyzera tomu cloveku to hned zlepsi naladu...
Ale naopak povedz niekomu ze je bledy a vyzera choro...ten clovek sa moze hned zacat zaoberat tou myslienkou ci nie je chory hoci dovtedy mu nic nebolo...

no a ako potom placebo posobi u malych deti ,ktore si nevedia nahovorit ze im tabletka pomaha...

no jasne ze je tam este cosi ine ako placebo a bylinky....co vsetko obsahuju homeopatika si pozri je to v niektorych pripravkoch aj,, slina besneho psa?hadi jed?...rozne chemicke prvky ktorymi sa mozes predavkovat pri uzivani
ako sa tie lieky beru ...do vymiznutia priznakov"

iste nic co by ludske telo potrebovalo...

aj bylinky mozu vytvorit v tele chemicky proces...nie vzdy ti pomozu...

Ak spominas Bozie milosrdenstvo...ano...ale spoliehat sa nanho a pritom si robit svoje ...to je opovazlivost...

co by z toho mala ta zla strana? pocula si o zviazanostiach?j psychicke choroby...blok..nesloboda...z homeopatie su dokazane nepokoj a agresivita u deti...netusim ako ale prejavilo sa to priamo pred mojimi ocami...vobec som nechapala...

nie kazdy sme citlivi na rovnake veci takisto deti ...nie u vsetkych sa to takto prejavi...

ak si V Bozej milosti neuskodi Ti ani zlorecenie...aj byvaly biskup Tondra sa vyjadril za seba nie za biskupsky urad...iba jeho nazor ze homeopatia cloveku ktory zije s Bohom neuskodi...

...ide o to ze clovek veri ze ho vylieci Boh a nie tabletka?

Neviem ako tomu rozumiet ale ini predstavitelia cirkvi, napr Drabek sa vyjadril proti nej...teda ze ide o bielu magiu...

Mas pravdu ze zlo nevyhladavas.... 😵 ved ani ja nie... 😎 co tu este robime v tejto teme...
ved o com toto je 😖

brumka111
25. okt 2012

@olejka vies uviest nejake zdroje, z ktorych beries taketo presvedcenie o homeopatii? rada by som si precitala...

brumka111
25. okt 2012

@olejka a ako si sa ty zbavila neziaducich ucinkov po podani homeop.lieku? modlidbou?

olejka
28. okt 2012

Jedna modlitba nestaci...treba si proste prehodnotit zivot...svoje postoje a priority...

oslobodit sa od niecoho co ma vzdaluje od Boha a robi neslobodnou...

s dietatom je to horsie tam to uz riesia odbornici...psycholog aj knaz...

http://www.misie.sk/index.php?option=com_conten...

http://www.vierafilozofia.sk/krestanstvo-viera-...

http://sk.scribd.com/doc/105709355/Magia-horosk...

https://www.youtube.com/watch?v=kagATiubOp8
monaart
31. okt 2012

ahojte
brali sme rok a pol homeopatika rozneho druhu, dala som si posledne na odporuacie kupit vecsie mnozstvo v Rakusku-ale teraz nas prestala kontaktovat homeopatka +psychologicka ku ktorej sme chodili, je to asi osobne ale chcem sa poradit...
mame balenie
- natrum muriaticum-resp.chloratum -D30.-
- Lycopodium clavatum-D30
- calcium carbonicum Hahnem-resp.calcrea carb.-D30
1/2 baleniaod Boiron-ferrum phosporicum ch30
1/2 bal Chamomilla vulgaris- ch30
1bal-Silicea-ch5
viete mi poradit ako to zuzitkovat?????
ak chodite k nejakemu odbornikovi,,,opytatt sa?
prip, ak to niektora poznate, a uzivate...posuniem to dalej
diiky za rady

vojann
9. jan 2013

Jaj...
nie som kresťanka, nemyslím, že som neslobodná, homeopatia je pre mňa a moju rodinu ideálna liečba. Mimochodom verím, že sme ľudia... Niečo viac ako tieto schránky.... Všetko čo uvádzajú kresťania proti homeopatii mi príde ako klasická demagógia a ukracovanie sa o dobrý spôsob liečenia na základe mocenských štruktúr, ktoré sú stále ešte hlboko vkorenené v katolíckom náboženstve. No napríklad ma ide rozhodiť, že takéto niečo musím platiť z mojich daní. Prečo sú asi kresťania za klasickú medicínu? Lebo je platená zo zdravotného poistenia? Ktoré si všetci musíme platiť a keď nepojdeme k lekárovi a budeme zdraví, nebude mať kto platiť a nieto veriť v systém verejného zdravotníctva? Príde mi to logickejšie, ako tie diabloviny.....

vejula
9. jan 2013

@vojann asi som blbá, ale čo ma spoločne kresťanstvo a system verejneho zdravotnictva? kresťania z toho niečo maju?

fra
9. jan 2013

@vojann,mne zas naopak, klasických demagogov mi propominaju skor predajcovia homeopatik - spolu s českym klubom skeptikov sa pytam, ako to, že lieči niečo, čo je zriedene tak, že tam nie je ani molekula povodnej substancie ... kedže sa homeopatikum a iba čiry roztok toho v čom je to rozriedene nedá rozoznať, na chemickom princípe to asi nebude... a tu je myslím na mieste otazka či nejde o placebo učinok (alebo dokonca nejaký druh mágie) skutočne na mieste ... citujem
.
" Homeopati otevřeně přiznávají, že většina jejich výrobků je ředěna nad Avogadrovo číslo, takže v nich nezbývá ani molekula originální substance. Výše uvedená směrnice vyžaduje, aby Evropský lékopis měl samostatnou kapitolu o homeopatii. V něm se můžeme dočíst, že „alopatickými analytickými metodami nelze zjistit rozdíl mezi homeopatikem a pouhým použitým ředidlem.“. Není zde ovšem zmínka o tom, že je od sebe nedokáže rozlišit žádná metoda, ani homeopati nebo jasnovidci. Tvrzení propagátorů homeopatie, že voda, alkohol nebo cukr mají paměť, nebylo nikdy vědecky potvrzeno. Belgická skeptická organizace nabízí cenu 210 000 Euro za důkaz, že voda má paměť, a americký Randiho vzdělávací fond nabízí za stejný důkaz 1 000 000 US $. Před několika léty homeopati ohlásili, že jsou schopni odlišit homeopatikum od použitého rozpustidla. Okamžitě to bylo testováno anglickou televizí BBC v programu Horizon. Kdyby homeopati uspěli, získali by odměnu 1 000 000 US $. Pokus samozřejmě selhal.

viac tu
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=12...

beatrice28
9. jan 2013

Mne kamarátka odporučila homeopatiká, vraj to je niečo veľmi dobré aj pre deti aj pre dospelých. Užívala som len homeopatiká bežné na nádchu a kašeľ, ale môžem s určitosťou povedať, že u mňa, manžela a dcéry ani raz nezabrali. A to sme začínali s liečbou hneď pri prvých príznakoch, ale nejak nám to nepomohlo. Takže odvtedy homeopatiká neriešim.

vojann
9. jan 2013

@vejula
Kresťania nie, jedine katolícka cirkev.

vejula
9. jan 2013

@vojann a čo ma spoločne katolicka cirkev a system verejneho zdravotnictva?

vojann
9. jan 2013

@vejula
To je nadlho, fakt sa mi to nechce vysvetľovať, ak nechápeš čo som chcela napísať, asi to tak má byť.

@fra tu niečo pre teba http://www.novebohatstvi.cz/2011/09/sila-myslen...
Jednoducho je to " len voda"

davija
9. jan 2013

@fra Tisíckrát palec hore. Mňa zo stoličky dvíha, ak mi niekto odporúča homeopatiká. Ak by si každý prečítal, akým spôsobom prebieha ich výroba (a teraz nemyslím internetové stránky odporcov homeopatík, ale naopak stránky ich priaznivcov, kde podrobne opisujú práve už spomínané riedenie, v dôsledku ktorého v tej sladkej guličke už nie je ani len molekula účinnej látky, ale však "voda si pamätá"...), tak neverím že by tieto blbosti kupoval. Osobne ich pokladám za najdrahšie sladidlo na svete... 😀

vejula
9. jan 2013

@vojann
tak na to čo si mi adresovala už nebudem reagovať, len tolko k tomu linku, že ja v silu viery (ty tomu vraviš myšlienok, verím, ale je velmi ťažke takýto stav v dnešnom svete dosiahnuť, kedže od malička sme vedení uplne iným smerom - tým racionalnym - preto je ťažke stopercentne uveriť, že dokažeš sam ovplyvniť hocičo, ked tomu 100% veriš.
A verim, že na vychode sa tomu venuju viac, preto su toho schopní. Neverim však, že vo firme Boiron su zamestnaní ludia, ktorí vlastními myšlienkami davaju vode schopnosť liečiť. A ak by to tak bolo už preto by som sa bala ich uživať, lebo čo ak tam tymi myšlienkami primiesili aj niečo ine - nebezpečne.
Inak aj v biblii sa piše, že ak je tvoja viera silna tak dokažeš hocičo, aj hory prenašať 😉

ginger_fox
9. jan 2013

k tejto teme by som rada prispela videom o pouzivani homeopatik na ARO 😉

https://www.youtube.com/watch?v=2GWDCtcwiBU
vojann
9. jan 2013

@vejula
Mrzí ma ak som ťa urazila, jedine to bolo na mňa fakt veľa, tak zložito sa rozpisovať na túto tému, síce som s tým začala. Čo sa týka homeopatík, asi sú určené pre ľudí ktorý veria v pozitívny účinok. Ak veríš v silu myšlienok a vody, môžeš si liek vlastne vyrobiť aj sama. Základ je nabrať do číreho pohára vodu a naprogramovať ju na čo potrebuješ, jedine v tvojej potrebe nemôže byť negácia, teda teda napríklad voda prosím vylieč moju chorobu, dodaj mi silu atď. A potom vodu vypiť. Ten pohár treba držať oboma rukami a tento proces opakovať denne. Je to trochu ako hory prenášať vierou 🙂

vojann
9. jan 2013

@ginger_fox
Dala by som like tvojmu videu, fakt som sa nasmiala 😲 😀
No nedá sa mi, tak aspoň takto.

mia18112
9. jan 2013

Tak napríklad nám homeopatika vobec nezaberaju. A to sme toho vyskušali neurekom....ja aj moj maly ....Kamoška robi v lekarni, takze urcite sme mali dobre a spravne koncentracie aj davkovanie. Brala som tesne pred porodom, pocas porodu, na zahojenie rany, na podporu laktacie, neskor na utlm laktacie, malý na zubky, na spanok, na hrdlo, na nadchu, na podporu imunity....uz ani neviem, ako sa to vsetko volalo. Stalo to dost penazi a efekt nulový. Tak ja som na homeopatiku zanevrela nadobro. A vraj su urcite typy ludi na ktorých homeopatika nezaberaju vobec.....

vejula
9. jan 2013

@vojann ono napriklad mne ako veriacej žene, by stačilo uplne dôverovať bohu že ma dokaže vyliečiť a dalo by sa to. ani vodu by mi nebolo treba, lenže v tom tkvie ten problem a zadrhel, že v tejto spoločnosti sa človek velmi ťažko dokaže spolahnuť na silu vlastnej viery, tym, že sme vychovaní ako sme. Nedokažem to ani ja. Nedokažem veriť vlastnej viere. Preto si myslim, že by mi to nevyšlo. kvôli tym pochybnostiam a zakodovanej logike v hlave, ktorej sA TO PRIEč. napriek tomu že viem že by to vyšlo, viem, že mne by to nevyšlo 😀 😀 😀 😅

vojann
9. jan 2013

@vejula 😀 takých nás je viac. Je to daň za logiku. Ale raz možno vyskúšam. Teraz upriamujem na homeopatiu. Lieky synovi mieša homeopat a zatial vidíme pokroky.

poiuytrewq
19. jan 2013

V tomto vynikajucom clanku je povedane vsetko o homeopatii. Avsak pokial chcete nadalej verit ucinkom homeopatie, tak clanok radsej necitajte. Je dlhy a vyborne napisany a zhrna vsetky studie ktore boli napisane ohladne homeopatie. http://technet.idnes.cz/homeopatie-cwx-/veda.as...

asasasa
19. jan 2013

Zaujimave. Takze mozem zase pouzivat bylinky a klasicke lieky 🙄