Aký je váš názor na homeopatiká?

lotna
8. jún 2009

Viem, že tu bolo už veľa písané o homeopatikách. Ale rada by som vedela váš názor celkovo na homeopatiká. No inak som konkrétne bola prekvapená z jednej veci. Počula som od jednej pani, vraj dávala svojej maličkej homeopatiká chamomilla od mala preventívne, ráno a večer, vraj je to dobré na ukľudnenie dieťatka. A že vraj jej maličká dobre spinkávala z týchto homeopatík.
Neviem, moc sa mi tomu nechce veriť, preto by som rada vedela vaše názory. A nemôže to byť nejak návykové?

tinqua
11. máj 2015

no tak takto....mne nikdy homeo nepomohlo, ani mojej dcére...vždy ma to ale stálo kopu peňazí....jediné čo homeo podľa mňa majú je fantastický placebo efekt podľa toho ako veľmi v ich účinok človek verí...je to robené z bylín, takže už keď ide len o to nepchať do seba chemikálie, radšej si pre lepší spánok uvarím kamilkový čaj s vlastnoručne natrhaného a vysušeného harmančeka ako kupovať chamomily (či jak sa to píše) za päť eur 20 tabletiek...radšej si za to kúpim fľašu vína...aj to VRAJ pomáha, či??

edko22
11. máj 2015

@tinqua homeopatia nieje len o bylinach, i ked z nazvu to tak zneje. Pravdou ale je, ze pri tych koncentraciach tam moze byt aj jed na potkany a bude to bezpecne.

zuzanakovalakova
14. máj 2015

@katarina822 ,,Božie slovo i Katechizmus Katolíckej cirkvi (2116 – 2117) odsudzuje mágiu vo všetkých formách, i keby prostredníctvom nej človek získal zdravie." Prečo???Pokiaľ viem, Ježiš Kristus tiež uzdravoval chorých pomocou mágie....ale on samozrejme mohol, pretože je Boží syn, že? Ale ak sa nemýlim, tak aj my všetci BEZ VÝNIMKY sme Božie deti, tak prečo by sme tiež nemohli využívať takúto mágiu v liečbe chorôb???

edko22
14. máj 2015

@zuzanakovalakova @katarina822 skor ako tu zacnete fabulovat o Jezisovi a magii si nieco precitajte k Homeopatii. Pred 200 rokmi "objavena" bez meratelneho ucinku za ucelom obohatenia sa (bodka).

Test ucinku ako pri ostatnych liekoch nerealizuju, pretoze na to treba specialne vysetrenia a kazdemu nemusi liecivo zabrat a bla bla. Ale ked clovek dojde do lekarne a opyta si homeo na chripku tak zrazu vedia co predat, napr Osciloc... zriedene tak, ze v tom moze byt jed kobry a mozete toho vypit v mnozstve objemu ticheho oceanu.

Ale nie, dalej sa kludne bavte o magii...

veriiii
15. jún 2015

@edko22 k tym riedeniam
1CH= 1 diel matecnej =povodnej =silnej tinktiry a 99 dielov rozpustadla
2 CH=1 diel predchadzajuceho riedenia tj 1CH-teda prveho riedenia a 99 dielov rozpustadla.. atd..30CH nema ani jednu molekulu lieciva..

edko22
15. jún 2015

@veriiii
Bez molekuly je to od cca 12CH. Sposob riedenia poznam, niekde som tu pisal navod na vyrobu Oscilococc.

brkabra
16. jún 2015

neviem, ci toto video ste uz videli. Je to pribeh lekarky, ktora predpisovala a pouzivala homeopatika aj na svojich detoch. Video ma hodinu a jej jedno ci ste veriace alebo nie, treba vytiahnut podstatu. Zo zaciatku opisuje svoj pribeh a od polky aj pekne vysvetluje na akom principe homeopatika funguju a ich vyrobu. fakt stoji za to si to pozriet!

https://www.youtube.com/watch?v=rZ5uzGaaDJI
edko22
18. jún 2015

@brkabra
V momente, ked "predpisovala" a pouzivala homeopatika to nebude asi velka odbornicka 😀 Nie kazdemu sa pritrafi vhodne povolanie.

veriiii
18. jún 2015

@edko22 aha🙂 parada🙂 ked si zoberies ze vacsIna pouziva 15 alebo 30 C..😀

vierkac
18. jún 2015

@brkabra
Ja som prilis racionalny typ a teda velmi homeopatikam neverim. Ale ked sa zacala diskusia obracat na otazky viery, nabozenstva a dokonca magie, tak reagujem: tymto videom ma bombardovala moja mama, ked som povedala, ze som synovi supla na skusku Camiliu (homeopatika na zuby babatiek). Som veriaca, ale "nezjem" hned vsetko co mi pride popod nos, vela som citala. A hla ake vyjadrenie nasich biskupov (ktorych nazory su este aj oproti Rimu priam stredoveke) http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=200802...
Cize diskusia ma zostat odborna a nie strasit duchmi. Tej pani z videa by som vzala diplom (ak vobec nejaky ma)

brkabra
18. jún 2015

@vierkac
@edko22 preto som napisala, ze si treba vytiahnut tu podstatu 😉 ku koncu to pekne na flipcharte vysvetlila

opica89
30. jún 2015

Lekar nemoze predpisat homeopatika nikde som to minule citala. A nie je v nich ziadne percento liecivych latok je za tym nieco ine. Mozno ma vysmejete ale je to magia cierna magia. Teraz vam zaberu a potom poskodia... Skuste radsej bylinky to mate istejsie a prirodne ked nechcete uzivat lieky.

opica89
30. jún 2015

@zuzanakovalakova je rozdiel Jezis a magia

edko22
9. júl 2015

@opica89
Tvoja magia je nepochopene placebo.

opica89
9. júl 2015

@edko22 vidis okrem magie je to aj placebo...

miskooo1987
13. júl 2015

Osobne povazujem cele homeo za predrazene placebo... Cela "alternativna" medicina je jeden velky biznis... a ovela vacsi ako nenavidene farmafirmy....

edko22
24. júl 2015

@opica89 si ma nepochopila. Ziadna magia v tom nieje (resp rovnaka ako v cistej vode). Je to placebo.

opica89
26. júl 2015

@edko22 ale pochopila, len ty asi veriaci niesi... Ja podla info co som citala o tom z tejto krestanskej steanky viem ze je to okultizmus ta zla magia.

edko22
27. júl 2015

@opica89 Nema to preukazatelne ucinok, ale podme sa toho bat, lebo je to cierna magia. Nejako mi unika nejaka logicka pointa. Vlastne si tym potvrdzujes, ze veris v ucinok nie?
Co je cierna magia. Ze rozdam medzi 100 ludi s nadchou nahodne 50 prazdnych a 50 homeo piluliek a nasledne zistim, ze sa vyliecilo 21 prazdnou a 22 homeom? Co tu je doprdele pre teba magicke?

opica89
29. júl 2015

@edko22 kazdy mame na to svoj nazor...

cup_of_tea
31. júl 2015

Ak niekto pozná princíp homeopatie je mu jasné, že nemôže fungovať. Ak na niekoho homeopatie zaberá je to len placebo. Dávate svojím deťom cukríky a tvárite sa, že ich liečite. To už aj čaj z vyluhovanej buriny čo mi rastie pred domom je zdravší 🙂

tonciak60
26. apr 2016

Zdravím, mamičky,je tu vela prispevkov, vsetky som necitala,no homeopatia je ozaj magia.

Som lékarka a ludia sa má často pytali na homeopatika.Nevedela som im poradit, pretože som nevedela, ako to funguje. Cítila som,že je to nieco "nie dobre". Pred nedávnom som sa som sa dostala na YouTube k svedectvu jednej lékařky,ktora bola homeopatkou, liecila i svoje malé děti, ktorym nevedomky ubližovala. Homeopatika nie su lieky,preto Vám ich lékař nemoze predpisat.

Klikněte si na YouTube a zadejte Campfest2014- Svedectvo lekarky o homeopatii
Su tam aj ine svedectva.

Niektore homropati nevedia,co robia....ini ano.
Chrante SEBA i blízkých.Dakujem.

ivka225
2. feb 2017

Pre tie, co tak obhajuju homeopatiu: ak by existovala homeopaticka antikoncepcia, pouzivali by ste ju? 🙂

nankab
4. feb 2017

@tonciak60 toto tu koluje už veľmi dlho. Stačí vám uveriť jednému človeku a jeho zážitkom? treba si veci overovať, no najlepšia je osobná skúsenosť. Každý má možnosť voľby, aj do toho vôbec neísť a riešiť si to inou cestou🙂

lulu_lu
16. feb 2017

@lemge prosím Vás aké homeo dávate na suchý nočný kašeľ? Už niekoľko dní trápi mňa aj malú dcérku. Ďakujem.

lemge
16. feb 2017

ja mam overenu droseru 30CH ale ten sa dava len ked je kasel len v noci. inak ja sa homeo uz nevenujem,je to zlozita veda,co mi treba to nam da detska mudr na nu sa spolieham 🙂 ..

lemge
16. feb 2017

🙂