Aký je váš názor na homeopatiká?

lotna
8. jún 2009

Viem, že tu bolo už veľa písané o homeopatikách. Ale rada by som vedela váš názor celkovo na homeopatiká. No inak som konkrétne bola prekvapená z jednej veci. Počula som od jednej pani, vraj dávala svojej maličkej homeopatiká chamomilla od mala preventívne, ráno a večer, vraj je to dobré na ukľudnenie dieťatka. A že vraj jej maličká dobre spinkávala z týchto homeopatík.
Neviem, moc sa mi tomu nechce veriť, preto by som rada vedela vaše názory. A nemôže to byť nejak návykové?

erikasadek
8. jún 2009

lotna, ja ma len dobre....

a homeo nie je navykove.. 🙂

ja osm tiez davala svojim detom neviem co j eto plac a vstavanie kvoli zubom , obaja spinkali od 2 mesiaca az do rana, rana myslim 8 az 10 hodina rano , chodia spat o 20 oo.. bez placu v klude..
urcite to nei je 100% ale predsa urcite maju na to m podiel..
moj syn berie, an pelovu nadchu.. a mozem ti povedat ked to beries dlhodobo tak to dava vysledky..
druhy na alergiu , potravinovu, funguje velmi dobre..
moj muz , ktory nikdy tomu neveril , ale stal eberie pocas celeho roku , a uz 4 roky silne lieky.. sa dal nahovorit a teraz mi sam povedal , ano som prekvapeny ale musim uznat funguje to..
a ja mam tiez len a len dobre vysledky.. 🙂

eimiky
8. jún 2009

Ahoj lotna ja som konkrétne tiež dávala malému homeopatiká chamomilla vulgaris pri kolikách, naozaj nám pomohli, koliky prestali, malý bol oveľa kľudnejší.Ja som ich ale nedávala preventívne, ale dávala som ich keď nám začali koliky.Inak aj ja osobne mám zatial dobré skúsenosti, užívala som aj nejaké pred pôrodom a možno preto som mal aj ten ľahší a rýchly pôrod, ale je to ťažko povedať či to bolo tým, aj po pôrode som ich užívala a za pár dní som bola pekne zahojená.Takže si myslím, že to ovplyvnili homeopatiká.Ja mám zatial len dobré skúsenosti aj čo sa týka tých bežnejších homeopatík pri nádche a pod.

selavi
8. jún 2009

S homeopatikami mám len dobré skúsenosti. Či už pri nádche, chrípke, pri prvom synovi som ani nevedela , že mu idú zúbky. Keď som čakala druhého syna brala som homeopatiká ako prípravu na pôrod a musím povedať, že prebiehal oveľa lepšie ako pri prvom synovi. Ja osobne nedám na homeopatiká dopustiť a využívam ich dosť často. Malí doteraz nevedia, čo sú to kvapky do nosa.

egyptanka
8. jún 2009

tiez dobre skusenosti, kedze Ibuprofen som nemohla brat kvoli vredu dvanastornika a paralen mi nezaberal tak na moje migreny zaberal len Cephyl ... pomohol a nezatazoval zaludok.

erika a tiez si davala detickam tu chamomillu?? zabera to aj na zubky?

junovka
8. jún 2009

kazdu chorobu zacinam u deti liecit homeopatikmi, a ked nezaberaju/malokedy sa to stane 😉 /, tak az potom idem k lekarovi.Niekde som aj citala, ze detom dost dobre zaberaju homeopatika.Ja som tiez zubky riesila a riesim pri starsej, nakolko jej idu trvale 🙂 , chamomillou 😎 😉

selavi
8. jún 2009

Ja som dávala chamomillu na zúbky a malý bol v pohode. /neviem či to urobili tie homeopatiká, ale pri druhom ich využijem tiež

egyptanka
8. jún 2009

junovka, suhlasim ... mnohi hovoria, ze homeopatika su placebo, ale neverim ze deti to vedia odhalit.

mami.sk
8. jún 2009

ja mam s homeopatikami tiez len dobre skusenosti 😉

sama som uzivala v tehotenstve a aj teraz pocas dojcenia na bolesti hrdla 😉

dcerke davam chamomillu na zubky uz asi mesiac a je ovela kludnejsia 😉 tiez som jej dala homeopaticke cipky pri horucke po ockovani a super 😉

lucia1004
8. jún 2009

ja mam zatial skusenosti iba na sebe - a su len pozitivne

rohacka
8. jún 2009

Ja som zasadne proti
1. maju okultne pozadie, co ako krestan nemozem akceptovat
2. odmietam platit za takmer cisty cukor

A napr. k cephylu - ked si pozriete zlozenie, tak obsahuje aj kyselinu acetylsalycilovu - t.j. acylpyrin, takze jasne ze zabera od bolesti
😉

erikasadek
8. jún 2009

egyptanka, ano , davala..

rohacka, ja ako krestan nevidim nic okultne, ako pozadie, ale samozrejme kazdy mame svoj nazor....

moja vyhoda ze som tu v fr. a su preplacane, poistovnou, a takto chodim ku lekarke, a zaroven aj homeopaticke co je velmi vyhodne, pozna obe strany... zatial naozaj len a len spokojnost..

tam kde nezabrali ano kortikoidy pri alergii na potravinu tak homeo ano...

este k tomu krestanskemu, ja sa ako krestan, riadin svojim srdcom a rozumom, pretoze inak ak by som mala pocuvat kazdu radu , nasej cirkvi tak asi sa zblmaznim...
ale to nie je tema o krestanstve... 😉

gabii83
8. jún 2009

ahojte ja som za mame aj homeopaticku dr. a som spokojnaaa

lotna
autor
9. jún 2009

Ako to tu čítam, vidím že s chamomillou máte ozaj dobré skúsenosti. Dávali by ste ju aj preventívne aby bolo bábätko kľudnejšie?

murinka
9. jún 2009

ahojte.suhlasim uplne s rohackou.moja viera to zakazuje-ani som to neskusala na dietati ani nebudem.ale-kolko ludi tolko nazorov 😉

markiza
9. jún 2009

homeopatika su asi rovnako mysteriozne ako kondom, antikoncepcia ci vypocet plodnych dni. 😀 😀 😀

lotna, ja davam malemu momentalne homeo na zubky, vyrastaju stolicky a uz bol mierne neznesitelny, vidim zmenu k lepsiemu, nie je placlivy a spinka lepsie ako predtym ked nesli zubky 😉

mailinka
9. jún 2009

pridavam nazor na homeopatika.ja osobne som brala homeopatika podporu laktacie,nejako mi nezabrali,takze skusenosti nemam ziadne s nimi, ale ked prilsa ku nam moja mamina povedala mi,aby som to okamzite vyhodila.vraj raz videla relaciu v telke na temu homeopatik,a boli tam rozny lekari a boli asadne proti homeopatii,vraj je to liecba na principe bielej magie,comu ja dobre nerozumiem,ale jedna doktoska sa tam vyjadrila,ze si znicila zdravie svojich deti homeopatikami a maju rozne psychicke poruchy teraz.oni to vraj vysvetlovali vsetko odborne,takze neviem to o co presne islo,kedze som to nevidela.ale je zaujimave,ze mne sa este ani raz nestalo,ze by mi niekto v lekarni sam od seba ponukol homeopatika.jdine ze si ich vypytam sama.keby boli take dobre,tak ich ponukaju,no nie???

lotna
autor
9. jún 2009

Nechápem ako tieto homeopatiká môžu súvisieť s vierou. Hm?

mailinka
9. jún 2009

no trosku mi popreskakovali pismenka,ale hadam sa to da precitat 🙂 .takze to bol moj nazor,ale sto ludi,sto chuti.takze kazdy nech robi ako uzna za vhodne,ja len predavam co som pocula.

mailinka
9. jún 2009

lotna-ja som to pisala,lekari to vysvetlovali a davali do suvisu s bielou magoiu,mozno preto to suvisi s vierou

markiza
9. jún 2009

lotna, to je zlozite, ale urcite sa tu najde dobra dusa co nam to vysvetli 😀 alebo skus tu http://www.redemptoristi.sk/modules.php?name=Ne...

markiza
9. jún 2009
wali
9. jún 2009

ja pouzivam tiez homeopatika a mam s nimi dobre skusenosti. pouzivala som chamomilu, ked nam isli zubky, ale co je najhlavnejsie, tak vdaka homeopatii sa syn vyliecil z atopickeho exzemu, a to bez toho, aby musel pouzivat kortikoidy, kotrymi som odmietala ho natierat. takze u nas - pozitivne skusenosti 🙂

mailinka
9. jún 2009

markiza-ano je to mozne,je to presne to o com som ja pisala,a zevraj take nieco davali aj v telke,podla mna nieco na tom pravdy bude 😒

mailinka
9. jún 2009

vyliecis telo,ale poskodis dusu ☹

retaux
9. jún 2009

Prosím vás, môžete mi napísať presný názov tej chamomily? Či keď si to takto v lekárni vypýtam už budú vedieť, čo chcem?
Ďakujem.

A v Nitre je čisto homeopatická lekáreň a volá sa lekáreň u sv. Rafaela, tak si nemyslím, že by katolícka cirkev mala nejaký problém s homeopatikami 😕 Aj ja som kresťanka a ešte som o tom nepočula.

skolara
9. jún 2009

ja na homeo nedam dopustit a ked nebudem musiet ziadne ine lieky do ust nevezmem ani ja ani moje dieta. Existuju rozne liecive caje, tinktury a bylinkove maste a plus homeo tak nevidim dovod.
A ludia by sa mali nad tym zamysliet a vratit sa spat k prirode lebo kolko chemikalii pojeme uz len v podobe liekov je HROZNE!!!!!!

skolara
9. jún 2009

ze co????????? uff ze vyliecis tela a poskodis dusu ufff hahahaaha nedaj sa vysmiat 😀 😀 a biela magia? 😀 sorry odchadzam lebo uz nemozem 😀 😀 😀

mailinka
9. jún 2009

skolara-ja som to nepisala na smiech,napisala pre informaciu,ze aj taketo nazory su na homeopatiu,je to vec nazoru a ked chces liecit svoju rodinu homeopatikami,nikto ti to neberie,je to tvoje rozhodnutie

skolara
9. jún 2009

sorry mailinka asi som to prehnala 😖 ale fakt mi to nedava zmysel a ani to s vierou.

egyptanka
9. jún 2009

... to aby som nepila bylinkove caje, lebo tie su tiez z prirody a vyuzivaju sa na liecenie. Takze aj bylinkove caje vyliecia telo a poskodia dusu???
... a ked uz sme pri definiciach, tak cieľom bielej magie je pomáhať a nie ničiť a zaklínať. Takýto druh mágie sa snaží všade šíriť dobro,zdravie a úspech. Z ľudského pohľadu je biela mágia vnímaná ako ovládanie energií, ktoré sú prospešné pre dušu a túto rozvíjajú a posúvajú v schopnostiach vyššie