Aký je váš názor na homeopatiká?

lotna
8. jún 2009

Viem, že tu bolo už veľa písané o homeopatikách. Ale rada by som vedela váš názor celkovo na homeopatiká. No inak som konkrétne bola prekvapená z jednej veci. Počula som od jednej pani, vraj dávala svojej maličkej homeopatiká chamomilla od mala preventívne, ráno a večer, vraj je to dobré na ukľudnenie dieťatka. A že vraj jej maličká dobre spinkávala z týchto homeopatík.
Neviem, moc sa mi tomu nechce veriť, preto by som rada vedela vaše názory. A nemôže to byť nejak návykové?

smiesko20143
13. feb 2013

Chcela by som sa informovať ohľadne dávkovania homeopatík.
mám brať 3x 3guličky ráno, na obed a večer.
Avšak som sa dočítala (iná pani doktorka-homeopatka), že stačí iba jedna gulička ráno, jedna na obed a jedna večer. Že dôležité je, aby sa do tela dostala informácia (a množstvo nezaváži). Tak som na pochybách teraz, či je dôležité množstvo guličiek, alebo nie.

lulu_lu
28. dec 2013

@erikasadek ahojky 🙂 prosim ta nevies mi poradit homeo na neustale hlieny v nose a hrdle?

issiq
23. jan 2014

@olejka
Odporučila by som knihu od Jozefa Banasa KÓD 1 trochu iný pohľad na cirkev ako takú oplatí sa

olejka
24. jan 2014

@issiq ja som si pohlad na cirkev utvorila na zaklade osobnej skusenosti a studovanim jej historie...

zial vela ludi ovplyvnuju medialne klamstva a polopravdy, nazor vacsiny , este lepsie celebrit... zvykne byt velmi zmanipulovany a vzdialeny od pravdy...

takisto moja zla skusenost s homeopatiou ma utvrdila v tom ze to je magia...nie je sice oficialnym vyjadrenim kbs...dokonca v minulosti papezi boli ako kazdy hriesnik takisto zvedeni homeopatiou...

dnes napriek nejasnemu vyjadreniu konferencie biskupov Slovenska...ktori netvrdia PRIAMO ABY TO LUDIA NEBRALI ale aby to SKUMALI lebo MAGIA JE ZLO....
,,V tejto súvislosti Slovenská homeopatická spoločnosť prehlásila, že sú jej cudzie akékoľvek magické a okultné techniky alebo ideologické aspekty typu New Age, vrátane reinkarnácie a gnostických bludov."

a toto prave pravda nie je lebo len samotny zakladatel homeopatie Dr.Hahnemann bol slobodomurar...teda ideologia je to poriadne zvratena a ze new age hnutie na ktoreho principoch je zalozena homeopatia ma velmi manipulativny charakter
im takisto asi uslo..kedze dokument Vatikanu o hnuti new age je uplne jasny
http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_co...

mna nik nemusi presviedcat ze cirkev je hriesna..ja ako hriesnik to viem ...aj to, ta dnesna cirkev nam dava slobodu....nemusis sluhlasit...ja napriklad nesuhlasim...ucenie new age je v rozpore s krestanskou vierou.
preco to biskupi jasne nedali do vyhlasenia...neviem...su tiez zmanipulovani??? 🙄 mozno...nechcu robit revoluciu a byt pohorsenim medii??? ved uz ake haloooooo bolo ked vydali vyjadrenie k homosexualite a k a predaju antikoncepcie...

poznam vela zien co beru antikoncepciu a kludne sa vyspovedaju a prijmu sviatosti....
proste ak TI TO SVEDOMIE dovoli...porusovat Bozie zakony mozes...cirkev Ta neupali...ale asi stastna takto nebudes...pravda Ta nasmeruje k Tvojmu stastiu ak nebudes k tomu co ju vravi pristupovat s predsudkom{predsudky voci cirkvi prekvitaju}...zistis...ze to co je proti Bohu Ti vzdy uskodi...
HOMEOPATIA skodi.Ak mi ju aj papez dovoli...a pochvali...poviem mu Otce velmi sa mylite...je to magia...pretrepavaju to v azijskych nadobach priamo vo vyrobe zariekaju pri tom mantry, vychodne nabozenstva to je uctievanie falosnych bohov...toto mi moje svedomie nedovoli...
porusenie prveho Bozieho prikazania....to je ten najhorsi sposob ako si clovek sam moze ublizit. 😨

prejavi sa niekedy az po dlhom case v podobe zdravotnych problemov.
A Boh ludi predsa stvoril zdravych..v raji boli Adam a Eva blazeni...On nie je povodcom chorob a nestastia...aj ked to tak niekdy vyzera ze preco to dopusti...

dopustit neznamena ze nam tie choroby sem hadze...on nam naopak rukami CIRKVI ponuka sviatosti ako posilnenie v slabostach...a uzdravenie...to nestastie a problemy si my ludia sposobujeme sami. 🤐 🤐
tie moje , 😖 ako som uz pisala boli sposobene homeopatiou

olejka
24. jan 2014

a este o tom ako new age prekvita...snazi sa nam ponukat produkty a presvedcit nas ze su neskodne...

http://www.vesmir.cz/clanek/homeopaticke-potraviny

friend78
30. jan 2014

Ja mám dobré skúsenosti s homeopatiou.

Dcéra má na slezine myóm, hamartóm, alebo niečo podobné, nevedia lekári presne čo to je. Zistili sme to v r.2011, ked to mala 5mm. Chodili sme na kontroly a stále to rástlo, až kým to v novembri 2012 mala 28x29x22mm. V auguste 2012 sme začali chodiť k homeopatičke. Následne nám v novembri 2012 navrhli operáciu s tým, že to vyoperujú, prípadne sme sa mali pripraviť na to, že ked nastanú problémy pri operácii, tak vyberú celú slezinu. Teraz to má 22x17x18, takže sa to začalo zmenšovať.
Ja som rada, že sme vyskúšali homeopatiu, nemá žiadne zlé účinky, na dcére sa neprejavujú žiadne "bosoráctva", nemyslím, že je to nejaká mágia.

Myslím si, že keby bol niekto na mojom mieste a mal by sa rozhodnúť, či podstúpi operáciu s rizikami, alebo ešte skúsi homeopatiu a keď tá nezaberie, tak potom podstúpi tú operáciu, tiež by to s homeopatiou skúsil. Veď ide o zdravie našich detí a vybratie sleziny je vážny zásah s následkami na celý život.

Tiež verím v Boha a pri rozhodovaní som sa modlila, nech ma pán Boh usmerní, čo mám spraviť.
Vtedy mi prišla na um tá myšlienka nevzdať sa a vyskúšať aj iný spôsob, homeopatiu. Myslím si, že keby Boh nechcel, tak tá homeopatia nepomôže, všetko sa stane tak ako má.

Každý deň robíme rozhodnutia, či už vážnejšie alebo menej vážne, a dostávame sa do situácií, keď nevieme ako dalej. Pri modlitbe nám Boh ukáže cestu. Nikto z nás nevie posúdiť, či tie naše rozhodnutia nám vnukol diabol alebo Boh. Ja verím, že to bola naša cesta, a že Boh to takto chcel.

olejka
10. feb 2014

@friend78 to je dost riskantne spajat pomoc diabla a ohanat sa slovami ze Boh to tak chcel...

Potom sa cudujme ze trpime...ale nebudem sa opakovat

@molka pisala
,,,,,,
tiež mi prišlo divné, že by veľké homeo firmy, ako napr. Boiron, mali čas niečo "zariekavať". Preto som poprosila kamarátku, farmaceutku, nech mi to nejako zistí a jej sa podarilo zistiť, že napr. všetky pretrepávacie nádoby v Boiron sú špeciálne zasvätené rituálne nádoby tuším z Indie či odkiaľ, to už si presne nepamätám. Ona sa na to zvlášť pýtala, pretože mala tú možnosť, keďže s nimi spolupracujú. Vraj všetky pretrepávacie nádoby sú vždy len odtiaľ, nemôže sa to pretrepávať v obyčajných nádobách, ktoré nie sú rituálne zasvätené. Mne toto stačilo, ja už homeo viac nepotrebujem.
16. aug 2012 o 17:50 • 3 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • • Pošli IP •

"""
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/rimsko-katolicka-cirkev/

friend78
11. feb 2014

@olejka

v našom prípade išlo o dosť závažný zákrok, čo sa týka operácie, myslím si, keby bol hocikto iný na mojom mieste, tak by to s homeopatiou skúsil, keby si myslel, že mu pomôže.
Alebo je niekto taký fanatik a odporca homeopatie, že by si radšej dal sebe alebo svojmu dieťaťu vyoperovať slezinu?

Možno tie nádoby vyrába nejaká firma, čo má na to patent a preto sa musí homeopatia vyrábať iba v nádobách od toho výrobcu. 🙂)) Alebo majú tie nádoby nejaký povrch, ktorý výroba homeopatie vyžaduje. (len tak nad tým uvažujem, nevyznám s v tom)

podľa čoho zistíš, či ti v živote pomáha diabol alebo Boh?

olejka
12. feb 2014

@friend78 podla ovocia , jednoducho podla Tvojho duchovneho stavu...

...a ako som pisala ci sa nahodou nemeni aj Tvoje dieta ktoremu to davas...uz bolo vela pripadov ze sa deti v noci bali pocas uzivania homeopatie...
je to dost na dokaz ze u nich nezafungovalo placebo ale magia...

ja som si svoje odskakala a mala som povinnost varovat inych...ale na nepochopenie som si tu uz zvykla..
lucim sa odchadzam z fora ...nemam chut chodit niekam kde sa nestitia propagovat okultizmu a gender ideologiu......

Prajem pevnu vieru a zdravia Vam i Vasim detom.. 😉 .

megan81
16. mar 2014

Ahojte.Ja som malej davala homeopatika,ked sa jej prerezavali zubky a kym som nevedela,že je to placebo tak aj pomáhali a ked už viem,že ludská psychika je zvlaštna a ked si poviete ,že to pomaha tak pomože a musíte tomu veriť a ked vám niekto povie,že homeopatiká neobsahuju žiadnu molekulu liečiva tak viera sa straca a aj učinok.Takže podla mna vyhodene peniaze. 😢

anuskaaprazko
16. mar 2014

moj nazor je ze vyhodene peniaze a podvod... Za tazke peniaze predavame sladke pilulky... ALe kazdeho vec, kym to pouziva ako doplnkovu liecbu alebo niekde kde lieky netreba tak nech... Ale nech rodicia sa riadia zdravym rozumom.. Homeopatika su hlavne PLACEBO!!!
http://homeopatik.eu/?fb_action_ids=10152262502...

maria.vinea
16. mar 2014

ja som brala homeopatika v tehotenstve na hrdlo a nic mi to nepomohlo navyse sirup bol velmi sladky takze tomu az tak neverim

nikawero12
16. mar 2014

Ja homeopatikám neverím, takže ich ani nemienim užívať. Podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze.

lindsey
27. nov 2014

@olejka veľmi pekný čítať z knihy Mojžišovej kde Boh sa prihovára K svojmu ľudu.sú to aj božie prikázania.. Zvlášť jedno prikázanie:nevyrobis si vyrezávanu modlu . A nebudeš sa jej klanat...veď v kostole sa klanaju všetci modlam..

@brumka111 určite nie je...

smatka
28. jan 2015

@olejka Také stavy má aj moja 3 ročná a homeopatiká sme neskusili!!!! Je posadnutá? Máme sa modliť?

smatka
28. jan 2015

@olejka chod už do riti s tou cirkvou. Ak veríš v Boha,tak nepotrebujes k tomu cirkev. Modliť sa?môžeš aj doma a nie štátne penize pchát na cirkev,ked mladý nemajú kde bývať,....

helena56800
3. feb 2015

dcére ponukli v lekárni liek s tým, že je to homeopatikum tak som skúmala nadabila som na zaujímaví článok

http://misie.sk/index.php?option=com_content&vi...

alias313
3. feb 2015

Mne homeopatika nikdy nepomohli.Pre mna zbytocne vyhodene peniaze.

irenkask
3. feb 2015

Ten článok písala psychicky chorá žena , ale nevadí niekto tomu verí. 😉 😉 😉

backa
4. feb 2015

J a moja rodina mame s homeopatiou velmi dobru skusenost, tiez ked som o nej nic nevedela, tak som opakovala, ze je to placebo a ze homeopatii neverim, bola som aj ja a manzel u homeopatov a nepomohli nam, tiez som homeo uplne zavrhla, ako vyhodene peniaze. Prisiel ale cas, ked manzel bol na tom velmi fyzicky a aj psychicky zle, mal vrodeny atopicky ekzem, geneticky podmieneny, alergiu, astmu a poskodenu pecen z liekov (alebo z ockovania). Dostal sa do velmi zavazneho zdravotneho stavu, kedy jeho telo uplne odmietalo kozu a jedine riesenie boli imunosupresivne lieky, ktore beru ludia, co maju transplantovane organy. Je to strastne riskantna liecba, tak som hladala nejaku alternativu. Opat som sa vratila k homeopatii, pozicala si knihy v kniznici, snazila som sa naucit o nej co najviac, nasla som si kurz Domaca homeopatia, ktory vedie vynikajuca Dr. Kolenova, homeopatka. Vela som sa tam naucila, napriklad aj to ako najst dobreho homeopata, co mam od neho cakat, s cim mi moze pomoct a ktore bezne ochorenia mozem doma liecit sama. Homeopatia ma naucila uplne inak chapat zdravie, ludi okolo seba, naucila ma viac pozorovat, seba, moju rodinu, svet okolo seba. Manzel sa ucil so mnou ako som postupne absolvovala kurz a sam sa rozhodol, ze vyskusa vysetrenie u homeopata. Skratim to, homeopatka mu nastavila konstitucnu liecbu pomocou ktorej sa do jedneho roka zbavil zavazneho atopickeho ekzemu, ma minimalne prejavy alergie, ziadne astmaticke zachvaty, pecen sa zlepsuje ale velmi pomalicky. Nebol to ziadny zazrak na pockanie, bol to dlhodoby proces, ktory stale pokracuje, ale stav manzela po fyzickej aj psychickej stranke sa neuveritelne zlepsil. Ja studujem homeopatiu uz druhy rok na www.akademiahomeopatie.sk a snazim sa pomoct kazdemu, kto o pomoc poziada. Svoje deti a rodinu lecim cisto homeopaticky, deticky su zdrave, aj ked ochoreju tak ochorenie ma kratsi priebeh a nedostavaju ziadnu chemiu. Mala som tendeciu presviedcat ludi, ze homeopatia je to jedine spravne, ze alopaticka medicina len potlaca symptomy a nelieci, ale zistila som, ze len otvoreny clovek, ktory chce nieco zmenit dokaze prijat nieco nove. 🙂 Dalsia vec je, ze nie je homeopat ako homeopat, je tu vela ludi, ktori si hovoria, ze su homeopati a vysetruju svojich pacientov roznymi pristrojmi, a na zaklade nich im daju zahadnu vodicku, ktora im pomoze (placebo efekt) alebo nepomoze a to je pre mnohych znak, ze homeopatia nefunguje. Klasicky homeopat vysetruje pomocou rozhovoru, potrebuje sa s clovekom porozpravat a zistit o nom co najviac, co je jeho problem, v akej zivotnej situacii sa nachadza atd. Najst dobreho homeopata, ktoremu mozete doverovat nie je veru jednoduche.Dalsia vec je, ze homeopat je len tak dobry ako sa vzdelava, kolko ma skusenosti, kolko pacientov vysetril, ci chodi dalej na seminare sa vzdelavat, je dobry len tak ako sam na sebe pracuje. Dalsia vec, ktora ovplyvni predpisanie homeopatika je ako je clovek uprimny a otvoreny pri vysetreni. 🙂 Je tam viac faktorov. Uprimne nevieme presne ako homeopatia funguje, nie je na to stopercenty dokaz. Mne to ale nevadi, staci mi, ze funguje. Pouzivam ju aj u mojich domacich zvierat a rastlin a funguje to aj tam, o dovod viac naucit sa o nej viac a vediet ju spravne vyuzivat. Tolko moja osobna skusenost.

zuzulik236
11. feb 2015

ahoj ja mam s homeopat.len tie najlepsie skusenosti mam doma 7mes.dcerku ktorej moja detska dr nedokazala pomoct uz od narodenia mavala zachvaty placu ked aj cele hodiny bez zjavnej priciny vrieskala akoby jej islo o zivot... moja dr len pokrcila plecami a povedala "mammicka zvyknite si" ... nasla som super dr ktora sa venuje aj homeopatii a dva tyzdne po prvej navsteve mi dcerka pekne spinka v noci bez budenia a je z nej uplne ine pohodove stastne dieta... dr je v bratislave ak ma niekto zaujem poslem kontakt nam velmi pomohla 🙂

zuzanakovalakova
12. feb 2015

@rohacka Prosím, neber to ako urážku, alebo osocovanie, je to len moj názor..........Ja verim v Boha ale nie v cirkev, lebo tú Boh už dááááávno opustil. Okultizmus je len obdoba krestanskych ritualov. A taketo krestanske ,,zakony,, nemusim. Všetky ich totiž vymysleli len ludia a tí nie sú predsa Boh. Boh nám nic neprikazuje, ani nás neriadi.....pretože nám dal slobodnú vôľu a HLAVNE zdravý rozum.

zuzanakovalakova
12. feb 2015

@helena56800 To písala nejaka lekarka? Pochybujem!!!!! Tolko nezmyslov co tam je......Na zaver vitalnu (životnú)energiu nazyva ako pojem okultizmu? Uz zdravy rozum da, ze ked som clovek, tak kazda ziva, inac povedane ,,vitalna,, bunka mojho tela je energeticky aktivna a teda produkuje okrem ineho aj teplo....co je meratelna hodnota aj v klasickej medicine, kedze ju mozme merat teplomerom. Nie som lekar, ale bludy, ktore v tom clanku popisuje nejaka krestanska fanatička, su len dokazom toho, ze cirkev straca svoju moc nad ludmi a jedine co dokaze je masirovat mozgy zmanipulovatelnym chudacikom tohoto typu.
Na zaver len pripomeniem krestanske praktiky zo stredoveku, ked upalovali zeny na hranici len preto, ze liecili ludi svojou mudrostou a poznatkami o bylinkach. To je nieco podobne, akurat uz nastastie nikoho nezabijaju....dufam...

zuzanakovalakova
12. feb 2015

@friend78 Diabol neexistuje, pretoze zlo je len nepritomnost dobra- Boha......Je to ako so svetlom a tmou.Tma sa neda merat, ale svetlo ano, cize tma ako taka neexistuje, je to len nepritomnost svetla. Alebo gravitacia....bud je alebo nie je, neexistuje antigravitacia. Prepac za tieto uvahy 🙂 len som ti tym chcela povedat, ze ak diabol predstavuje zlo, tak ti zlo nikdy nebude pomahat. podstata zla je skodit nie?

zuzanakovalakova
12. feb 2015

@olejka Vidím, ze tu mnoho ludi pouziva pojmy ktorym nerozumie a este ich aj mylne vypusta do eteru. Vysvetlim pojem placebo.
,,Placebo je substancia, ktorú pacient akceptuje ako liek, pričom ale nemá špecifický terapeutický efekt. Placebo efekt je terapeutický účinok inertného lieku a používa sa aj v zmysle psychosociálneho účinku každej liečby.,,
To, ze das starej babicke nejaky vitamin a povies jej, ze je to liek od bolesti a naozaj ju prestane boliet koleno, chapem. Ale nerozumiem ako moze tento efekt nastat u mojho 14m dietata, ktoremu je tak jedno ci mu dam na lyzicke sirup na horucku alebo cukrovu vodu. Pretoze si maximalne uvedomuje, ze je to sladke a tym to konci. Cize by som povedala ako krasne nam deti dokazu vyvracat pojem placebo v homeopatii.

smile333
17. feb 2015

Ja mám zatiaľ tiež iba dobré skúsenosti,,, zatiaľ iba začínam. Boli sme v ZA u pani doktorky Irene Peňa na diagnostike a ona mi poradila ako začať... tiež mi odporučila camonillu, čo je vlastne kamilka,,, a my sme mávali problémy so zúbkami, no teraz už nevieme čo to je. Akonáhle vidím že jej červenejú líčka a je mrzutejšia, už mi vie aj ukázať čo ju omíňa, tak jej to dám a je pokoj,,, akoby mávnutím čarovného prútika a inak viem že by sme skončili s horúčkami zase,,, takže spokojnosť. Inak som použila aj iné na iné jej stavy a skoro som odpadla ako to super funguje. Je mi jedno či si nejaký kresťaň povie že je to okultné alebo neviem aké... výsledy vidím na vlastné oči a som rada že nemusím siahať po paralene a sirupe, ktoré sú podľa môjho názoru škodlivejšie... Ale každý má svoj názor. O homeopatii som toho moc nevedela, teda skoro nič, ale táto pani doktorka mi všetko vysvetlila a ešte tam pôjdeme na kontrolu. Som sa s ňou dohodla že homeopatikami dostaneme z nej aj očkovanie, ktoré nám pravdepodobne uškodilo... takže sama som zvedavá. Ale to už je asi iná téma... ak máš pocit že vám to pomôže, choď do toho, za vyskúšanie nič nedáš, vedľajšie účinky to nemá, nie je to návykové, nezaťažuje organizumus... to je môj názor. 🙂

alternativna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edko22
6. máj 2015

Homeopatia je sialeny biznis. Zalozena bola z financnych dovodov cca v obdobi vzniku Svedkov jehovovych, Scientologie a pod. Ucinky sa rovnaju placebu, nikdy nedoslo oficialne pri ziadnom homeopatiku k standardnemu blind testu (Teda ze sa vezme 100 napr fanusikov homeopatie a rozda sa im nahodne 50 cukrikov a 50 "liekov". Ucinok je rovnaky. )

Na druhej strane to nikomu neublizi, teda pokial to neuprednostni v akutnych pripadoch pred realnym liecivom. Neda sa tym predavkovat, mozu to brat vsetci bez obmedzenia veku ci stavu. Ak je niekto ochotny platit za osladenu vodu a "liecitelom" za vysetrenie pofidernym random pristrojom, tak je to v zasade jeho vec.

BTW: mame tu pekne zeny na Slovensku, ale trochu zdraveho rozumu by nezaskodilo

pitinko2
11. máj 2015

a čo hovoríte na obsah hliníka a ortuti v určitých homeo? Dali by ste ich deťom? (alumina a pod.../

edko22
11. máj 2015

@pitinko2
To je princip homeopatie. Pointa je v podani velmi nizko koncentrovaneho jedu-lieciva, ktore by pri normalnej koncentracii sposobilo rovnake priznaky ako ma choroba ktoru liecis.

Pri danych koncentraciach (vid zlozenie v letakoch) tam vsak mozu dat aj arzen zo savom a jedom na potkany. Ak je tam napr 1,5g v koncentracii 30CH tak si to predstav akoze mas flasticku pripravku z bazena s objemom vesmiru, kam pridali jednu molekulu "lieciva".

1CH je diel lieciva a 100 vody
2CH je diel lieciva a 10000 vody
....