Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 júúúj, ja sa už moc nepamätám, lebo v poslednom období som tolko papierov čítala, ale myslím že tam písala že má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, časté zápaly priedušiek a pod. Ja si myslím, že by mala tvoja dr. zavolať do zdr. poisťovne a tam sa radšej opýtať. Prípadne tam skoč ty, a opýtaj sa, že ako by to malo asi vyzerať.

danielik79
20. jan 2011

@monalisatko u nás ked som raz vybavovala jednu inekciu na Maťka boli samá neochota a dokonca aj ked som vybavovala papiere do kúpelov im ležali papiere priamo 2 mesiace na stole a dokial som nevytelefonovala ani na ne nekukli .Takže taká ochota .Zajtrá skúsim zavolať dr či to naštudovala.

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 no ano. tá neochota vie človeka dosť odradiť ☹

danielik79
20. jan 2011

@monalisatko to teda áno najviac ma odrovnali vybavovanie kúpelov za ich neochotu som musela len na to schválenie čakať vyše dva mesiace a tie nervy čo ma to stálo no nikdy viac.Skrátka majú dobré miestečko tak si ho hrejú.

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 ale práve preto by mali človeku vylízať zadok, lebo vlastne by si sa mohla u šéfa aj sťažovať a potom by im to miestečko mohlo aj lahko vychladnúť.

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 navyše, vedia že sa jedná o choré deti, tak by nezaškodilo aj trocha ludskosti. Akoby oni ani jedna nemala deti

danielik79
20. jan 2011

@monalisatko vieš to je tak ked ruka ruku myje sa môžeš darmo sťažovať už som dokonca rozmýšlala že zmením poisťovňu ale ved všetky majú skoro to isté a združujú sa každú chvílu ,tak radšej zostanem v jednéj a téj stálej.

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 ak sa môžem opýtať, v ktorej si?

danielik79
20. jan 2011

@monalisatko taže všetko má svoje pre a proti 😉

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 jasné. Len keby tie pracovníčky tam vložili aj trocha ludskosti a súcitu, tak by človek ani na chvílu nezaváhal, či si vybral správnu poisťovňu

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 no asi by som sa mala odobrať spať, lebo ešte zajtra musím vstať o 6,00 a je to dosť ťažkéééé 😖

monalisatko
20. jan 2011

@danielik79 tak dobrú noc, a zajtra dám vedieť, čo bolo u dr. 🙂

danielik79
20. jan 2011

@monalisatko tak je tak 😉 .No mňa už manžel ťahá do postele tak dobrú nocku 😔 .

majdiska
21. jan 2011

ahojky, ja som akurát dovolala imunologičke, tak bola vytočená, že prečo mi v poisťovni napísali mail, že to môže predpísať aj ošetrujúci lekár.. že teraz im mám ten papier hodiť do očí, ked si myslia, že je to tak jednoduché.. a ako povedala, že ich predpisuje, ale len pri deťoch ktoré sú stále v nemocnici, postihnutým deťom a s cystickou fybrozou.. takže nám ho asi nepredpíše, že astma nie je dôvod na inhalátor.. takže si asi budem musieť kúpiť.. teraz je malý na tom relatívne dobre, len neviem dokedy..

danielik79
21. jan 2011

@jaya47 ja som dnes volala o ten inhalator s alergologičkou a tá povedala že to ešte predebatúva s revíznou lebo ked napíše aj ten posudok aby nám ho aj schválili nielenže predpíše a nič neschvália tak uvidím v pondelok ,ak sa ťa smiem ešte opýtať aj sa to nejak posudzuje pred komisiou alebo dávaš do poisťovni ten papier lebo naša alergologička sa voliako toho dištancuje skrátka povedané chce sa tomu vyhnúť.

maznacik007
21. jan 2011

@olivova no codein by som v ziadnom pripade svojvolne nedavala je to navykovy liek... ja som ho brala v nemocnici ked som lezala s prasacou chripkou skomplikovanou so zapalom pluc a tiez som dost kaslala... a davali mi ho a sposoboval mi halucinacie... bez doporucenia lekara by som ho isto dietatu nedavala

ja mam doma rectodelt na pripad laryngitidy ak nezaberaju klasicke prostriedky....

my mame potvrdenu alergiu na roztoce a na stromy / breza, jelsa lieska ..../ u dcery... teraz sme boli na vysetreniach a testoch... tak uvidim co jej daju... my sme isli skor s problemami s imunitou / tam este nie su vysledky/ a potvrdili zatial alergie...

monalisatko
21. jan 2011

@danielik79 tak dr. povedala, že tam zápal nie je, ale keďže má zvýšené leukocyty, tak tam niečo určite s prieduškami bude a vraj sa jej to vôbec nepáči (tak čo mám povedať ja). Napísala jej sumamed a v pondelok alebo utorok kontrola. Ja nechápem tvoju alergologičku. Veď to neide z jej vrecka!!! Tak prečo vymýšla a ťahá čas?
@majdiska prečo deti s astmou podla nej nepotrebujú inhalátor? tak v nemocnici načo inhalujú? a aj v kúpeloch???
Ja dúfam že nám ho schvália, lebo napríklad aj teraz by nám bodol, nakolko má malá od včera znova nádchu a teraz má úplne plný nos s hustým zeleným soplíkom a inhalátor by jej to určite tie sople uvolnil. Ráno mi kýchla v aute a skoro som odpadla, že aký humus jej vyšiel z nosa a chúďa cez celé ústa až po bradu. Tak som musela v odbočovacom pruhu(našťastie za mnou nik nestál) zastaviť, zapla som smerovky a musela som jej utrieť nos, lebo vrešťala 😠 A samozrejme aj tie hlieny, čo sa jej pri kašlaní ešte stále len pokúšajú uvolniť, ten inhalátor by pomohol uvolniť

majdiska
21. jan 2011

no molisatko, som ti napísala, to čo mi povedala.. v poisťovni mi povedali, že nárok má - že astma je diagnoza, ale dr. mi ho nepredpíše.. malý tiež inhaloval v nemocnici a nádcha a kašel tak rýchlo prešli že až.. on mal minulý rok asi 6x zápal priedušiek a jednoducho nemá nárok a hotovo.. pritom revízna z iného mesta mi potvrdila, že astma je diagnoza na to aby ho dostal.. tak ja už neviem..

katecameron
21. jan 2011

@monalisatko no za inhalator my sme si kupili za svoje lebo nas uz nastastie byvala alergo.mala tiez taky pocit ze moje dieta dokonca dvaja s nabehom na astmu ho nepotrebuju stal do 100eur uz ho mame doma asi 1.5roka a super ked mame laryng.len toto im pomoze uz nas ten inhalator parkrat pred nemocnicou zachranil

olivova
21. jan 2011

@maznacik007 - hmmm, uz o tom codein-e viem, len mi nie je jasne, preco ked som prisla ja k lekarke s kaslom, nech mi nieco od kasla da, bez problemov mi ho predpisala...nielen mne, aj manzelovi (manzel mal chripku a kaslal, ja som horucku nemala, len ma velmi bolelo hrdlo) - takze som ho brala ako obycajny liek pri kasli, pre dospelych (a to som vobec nemala malu davku, ale nepotrebovala som ho)...Ide len o to, ze ked som povedala lekarke, ze som ho malej podala, nepovedala na to nic...a kedze zabral a nic nepovedala, dala som jej ho aj potom - pri dalsom ochoreni...Jasne, ze teraz to budem riesit inak. To , ze to je opiat v pribalovom letaku nie je napisane...Je tam napisane antitusikum, co je aj stoptussin a ten nezabral 😉

A Rectodelt je vlastne prednison vo velkej davke - co je pre tak male dieta dost velke "svinstvo" ...takze vyber si...S tym rectodeltom by som tiez opatrne, ja som sa mu chcela vyhnut, moja lekarka mi ho oporucila dat az v NEVYHNUTNOM pripade, kdezto lekarka na pohotovosti mi ho predpisala ako obycajny liek, ktory mam dat od piatku az do pondelka -ako bezne liecivo, co sa mi zdalo nie dobre.... Takze ten som dala len jeden, ale kedze nezabral, tak som uz nedala....

monalisatko
21. jan 2011

@majdiska tak to je potom s prepáčením poriadna krava. Podla mňa bojuj o ten inhalátor, alebo ak máš možnosť, zmeň doktorku 😠
@katecameron to ti verím. Ja sa ho už neviem dočkať.

monalisatko
21. jan 2011

@majdiska no je potom aj tá možnosť, ži si ho kúpiš, ale stojí dosť 😖

olivova
21. jan 2011

@danielik79
s tym inhalatorom -hmmmmmmm, aj som si myslela, ze to take jednoduche nebude... Je omnoho lepsie chodit s dietatom do nemocnice rano a vecer, pripadne ak sa nemas ako dopravit ostat tam lezat, ako aby to dieta bolo doma a spokojnesie, nie tak stresujuce aj pre matku....a potom este, kym cakame na inhalovanie - aby sme sa nicoho preistotu nedotykali, lebo tam boli deti s crevnou chripkou a dostane to nahodou aj mala....
@majdiska - presne takto to chodi...kazdy povie nieco ine...a vyber si...
@katecameron - a ked sa inhaluje ventolin alebo ambroben - to ti len lekarka bez vsetkeho predpise? to sa chcem len informovat...ja som sa jej este na toto nepytala

@monalisatko - chudatko...ozaj a vy inhalovat nechodite teraz?

jaya47
21. jan 2011

@danielik79 Ja som dala papier v poistovni a oni to museli posudit a schvalit. Islo to mimo mna, ale tak ako poistovna tam maju vsetky udaje o navstevach alergologicky a podobne.

monalisatko
21. jan 2011

@olivova nie, hoci neviem prečo. Mohli by sme chodiť do rehabilitačného centra, máme to na 5 minút chôdze z domu.

maznacik007
21. jan 2011

@olivova hej ono je to vsetko brrr tieto lieky aj rectodelt... my sme zatial pouzili len raz a aj tak nezabral a skoncilo to hospitalizaciou.... 😔 inak fakt tie lieky predpisuju niekedy uplne od buka do buka... my sme ten rectodelt raz dostali tak ze mame ho davat tyzden vkuse rano vecer 😒 skonzultovali sme to a nedavali nakoniec... a dufam ze uz ani nebudeme musiet... vtedy to uz bolo hrozne... ona uz aj puchla sliznice.. takze tak..

danielik79
21. jan 2011

baby viem že to s tým inhalátorom nieje také lahké ,ale dúfam že naša už ako tak po dlhom čase zdravá ale ráno zas trocha kašel tak asi ideme naspäť ku chorobe len dúfam že zas to nebude také hrozné .V pondelok mi alergologička kázala prísť že sa ešte o tom povyprávame tak uvidím.A ked nepredpíše aj tak kúpim . 😉Len ma štve že človek ked robí si platí poistku a aj tak z toho nič nemá.

majdiska
21. jan 2011

možnosť zmeny nemáme.. ako viem, že mi ho nepredpíše.. takže už okukávam nejaký dostupný.. no čo už.. 😖

strapco13
21. jan 2011

@monalisatko tie vysledky...
Leukocyty ( 5,00-10,00) - 16,50 ..to je dost zvysena hodnota bielych krviniek..niekde v tele je urcite zapal ..ale nie je to taka vysoka hodnota, ze by pripadalo do uvahy krvne ochorenie /leuk a pod/
Trom.str.obj. (MPV) (9,00-13,00) - 8,30 ..to je len trosku zniozene, nic to neznamena, lem ma trosku mensie krvne dosticky..ale toto si ani nevsimaj
Lymfocyt (19,30-51,70) - 15,50 je to druh bielych krviniek, zvysene su pri virusoch, kedze je to zniozene, tak zapal co ma v tele nie je virusovy
Neutrofily (34,00-71,00) - 72,60 ..su to biele krvinky..ako aj ta dalsia hodnota znamena, ze zapal co ma v tele je nejaky bakterialny ..su to dost zvysene hodnoty..cize treba patrat, kde v tele ma nejaku bakteriu
Neutrifily abs.počet (1,56-6,13) - 11,90
S-AST (<0,53) - 0,55 .to su pecenove testy..su len mierne zvysene..zrejme z tolkych liekov..ale mohlo v minulosti prebehniut nieco /inf. mononukleoza napr,/ co poskodilo pecen, ale tato hodnota je niozka, pecen sa urcite spamata

strapco13
21. jan 2011

@olivova rectodelt..ano je to kortikoid..je to liek ktora sa pouziva pri zapaloch dychacich ciest spojenych s opuchom a dusenim..co laryngitida je...tu je to liek zachranujuci zivot
ale nie je to leik na bezne ochorenie, ani na dlhodobe uzivanie..len pri opuchoch a duseni...ver ze ked sa ti dusi dieta, tak mu ho das a preventivne hopotom budes mat doma ..ale to nezelam nikomu..pohlad na dusiace dieta je strasny 😔