Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
27. jan 2011

@leka323 mne prišiel dnes inhalátor tak som nabehla do obchodov kde by mohli mať sulinku ale nikde nemali, zajtrá sa mi starká popýta o tú vincentku v lekárni .Inak do mesta sa mi ani nechce pri tých našich neodhrnutých cestách človek si tak pripadá ako by bol panu bohu chrbtom.

majka3107
27. jan 2011

Ahojte maminky som tu nova,ale ma zaujala tema tak sa rda pripojim,mam 5rocneho chlapceka,ktory takisto uziva inhalatori,a mame vela liekov,len najhorsie sme na tom,ked zacina byt chory,tak kasel mu strasne tazko zastavujem,my vzdy ked sme chory strasne nas dusi az z toho vrackame,a musime dat cipku,aby nam to preslo.inak v kuse dva dni kasleme ,bez zastavenie,keby ste mi poradili,co pomoze na zastavenie ,aspon utlmenie.dakujem vam

stelli81
27. jan 2011

@majka3107 Mám doma 7 ročného, ktorý ked ochorie tak tiež sa nemôžeme striasť kašľa. Berieme veľa liekov, lebo máme alergie aj astmu, ale na ten kašel nám zatiaľ nič osvedčené nepomáha!

danielik79
27. jan 2011

@majka3107
@stelli81
no vitajte vidím že ste tu nové no na kašle by potrebovali radu asi všetky baby v tejto téme ale ked podrobne opíšete problémy vašich detičiek určite vám na vaše otázky baby alebo strapco13 odpovedia.

danielik79
27. jan 2011

@monalisatko a dostali znova atb alebo im predpísala aj niečo iné .No a aký inhalátor máte .

monalisatko
27. jan 2011

tak som tu. Včera sme kúpili nový počítač, lebo starý už dosluhuje a mm včera celý večer zálohoval všetko zo starého a až dnes vedel nainštalovať a spustiť nový. Bolo to pre mňa hroznéééé, 2 dni bez netu 😖 Už som začínala mať abstinenčné príznaky 😀
@olivova nechcem byť nechutná (dúfam že keď to čítaťe, tak nik z vás nevečeria 😀 ), ale ona má hlavne ráno tak hrozne husté a až skoro tmavozelené sople, že ich ledva vyfúka. Dala som jej potom Mar nosné kvapky, tak troška jej to uvolnilo, ale celý deň ich mala zelené. Tomu inhalátoru sa tešíííím. Zajtra odfotím a keď už budem vedieť, tak dám fotku (ešte nie je všetko nainštalované) Už sme aj vyskúšali, tak zajtra už budeme aspoň 3 x inhalovať.
@maznacik007 aj naša dr. dáva pamykon, ale teraz sme na to nejak obe zabudli, lebo sa jej nejak moc nepáčilo, keď som jej vravela, že som sa dozvedela o šrobárovom ústave a chcem tam s deťmi ísť. Vravela, že to nepovažuje za dôležité, lebo sme sledovaní alergologičkou. Jasné, to je jedna vec, ale keďže nik nevie zistiť prečo mi deti stále a dlhodobo kašlú jak tuberáci, tak prečo neskúsiť aj iných odborníkov. No nie?
@olivova ano, ona bežne dá atb. bez nejakých testov. Napr. vlani bola Lara chorá - samozrejme priedušky, dostala atb., dobrala ich, nepomohlo.Dostala tie isté znova, čiže konská dávka, tiež nepomohli. Keď aj tie dobrala, tak jej následne dala iné, tie jej tiež nepomohli, lebo keď už mala len asi na 2 dni, tak sa jej stav zhoršil natolko, že som musela o polnoci zavolať pohotovosť. Prišla k nám službukonajúca pediatrička a keď som jej povedala že to je už tretia dávka atb. čo za sebou bez prestávky užíva, tak skoro odpadla, že pre boha, to malé 15 kilové telíčko vôbec nesmelo užívať už tú druhú dávku toho istého lieku, keďže ani prvá nepomohla, tak jej mala zmeniť dr. hneď na iné. Ona jej nakoniec dala suprax a kázala vyhodiť tie čo práve užívala. Ten jej nakoniec pomohol. No a po tomto množstve liekov dr. ani nenapdlo, aby jej dala vyšetriť krv.

monalisatko
27. jan 2011

@danielik79 vôbec nič nepredpísala, len kázala dávať na kašel zas niečo iné. Od dnes dávam Lare trifed - žltý, kôli tým soplíkom. Lise nič, lebo ona už pojedla 6 druhov za tých skoro 7 týždňov čo kašle a mala troška zlé pečeňové testy, pravdepodobne od toho množstva liekov čo pojedla. Tak jej nechám trocha čas, nech sa jej pečeň trocha zregeneruje. Lara má toto štvrtý liek na kašel. je to skôr pre moje svedomie, lebo aj tak im nič nezaberá. Inak Lisa (ako som už doobeda písala) je už celkom dobre na tom. Kašle zriedkavejšie, hoci stále úplne zahlienene a nádcha jej už tiež pomaly ustupuje. Lara chúďa je hrozne na tom. Aj oči má akoby zapálené, ale to asi od nádchy. Ráno vstala,akoby celú noc zápasila. Aj teraz ju chytá kašel. Dúfam že zato bude vedieť spať ☹

monalisatko
27. jan 2011

@danielik79 ráno uvidím, a asi ju zoberiem k dr. na kontrolu. Aj tak by som jej mala dať predpísať pamykon. Inak dnes som volala do šrobárovho ústavu a povedal mi prednosta, že si mám ísť k alergologičke pre doporučenie a potom mu mám znova zavolať, že kde to mám poslať. Vraj Dôvere to trvá asi 3 týždne, kým sa vyjadrí. Keby sme mali všeobecnú, tak by sme mohli ísť hneď. Ja som ale vymyslela, že tam dám doktorkou napísať dátum pobytu, že by sme chceli ísť od 26. februára, lebo od 19. budeme v tatrách na dovolenke a odtial by sme prešli do ústavu a mm by sa sám vrátil domov. Ušetrili by sme si jednu cestu. Dúfam že sa mi to podarí.

monalisatko
27. jan 2011

@majka3107
@stelli81 vítam vás v klube 😉
je to hrozné, že tolko detí kašle a nie sú na to lieky 😠

danielik79
27. jan 2011

@monalisatko ani nevieš ako ti to prajem aby ste sa tam dostali vtedy kedy by si to potrebovala o tom ústave som počula že sa tam robí diagnostika a že je tam pekne .No bolo by dobré keby vám zdiagnostikovali všetko čo treba aby ste sa už nemuseli tak moc trápiť a užívať tolko atb.

monalisatko
27. jan 2011

@danielik79 ďakujem, si zlatá. Však práve. To množstvo liekov im môže zničiť aj žalúdok aj pečeň a čo ja viem čo ešte ☹ Ja sa tak trocha bojím, že ako zvládnem 7-10 dní sama s mojimi čerticami, ale pre ich dobro musím zvládnuť. No musím ísť, lebo ma mm vyhadzuje, chce ešte niečo robiť na pc.
Tak dobrú noc a dúfam že zajtra budú všetky detičky zas o troška menej kašlať 🙂

nikuska4
28. jan 2011

@danielik79 ja som takisto ako leka323davala vždy len vincentku z lekarne a raz ked ju nemali,v potravinach som kupila sulinku.Myslim,že vincentka je lepšia,ja by som tam korytnicu nedavala,neviem.....
@katecameron Bud rada,že nie si,ale to neznamena,že už nikdy nemusiš byť,ja aj manžel sme začali byť alergikmi až v dospelosti.Podľa mňa to je touto blbou dobou,len samy stres a nezdrava strava....Moj treti chlapec mal tiež testy v poriadku,ale aj tak sme tam skončili,lebo ked mal 3roky mal isť na operaciu a stale kašľal až z toho vracal.Tak sme to museli stabilizovať,aby mohol isť(mal herniu-pruh) Nikto si s tym neporadil,až alergologička a už tam chodime stale.

nikuska4
28. jan 2011

@monalisatko Prosim ťa tie všetky kašle a hrozne sopliky mate bez teploty?Lebo my kym nemame dlhšie trvajuce tteploty,viac ako tri dni,tak atb.nam lekar ani neda.A o tych sirupoch ešte,ja som vyskušala za tie roky všelilenake a ani na jeden nemožem povedať,že tento pomaha.Proste či som nejaky davala,alebo nie,vždy to trvalo rovnako ,tyždeň-dva.Moc to neuznavam,asi len,že ja som mala pocit,že no však ho liečim.Nepochopitelne je,že po využivani prvych atb.a nezabralo to ti da pediater dalšie a tie iste?To čo mate preboha za lekara?

katecameron
28. jan 2011

@monalisatko k tym zelenym soplikom ti mozem poradit len jednu vec aj moj maly mal presne take iste pred mesiacom vobec mu nesli fukat ani odsavat skoncili sme v neocnici zo zapal pluc a zapalom uska mne nakrcnom povedala ze musim mu kazdu hodinu dokladne preplachovat nos sterimarom s medou a jedine kvapky ktore zaberaju su UNIFLOX ale vlastner mali by jej spravit vyter a podla toho ak nieje citlive na neomycin tak pamycon jej vobec nepomoze moj mal v tych vyteroch pneumokoka citlivy len na ofloxacin

olivova
28. jan 2011

@katecameron - ked pises, ze ste skoncili so zapalom pluc, chcem sa spytat, robili vam rtg?

monalisatko
28. jan 2011

tak predstavte si, že ako ma naštvala naša dr. Ráno idem k nej s deťmi na kontrolu a hovorím jej, že som prišla už dnes, lebo sa Lare pohoršilo. Od včera večera jej už aj na oči išla nádcha. Má zapálené, červené a na ráno mala okolo očí nasušený taký hnedozelený výtok, akoby hnis. Pokračujem, že má stále husté zelené soplíky a dosť kašle. Lisa ešte stále kašle a od včera má zas trošku do žlta soplíky. Potrebovala by som pamykon. Tak kázala mi vyzliecť do pol pása deti, najprv popočúvala Laru, kázala zakašlať a pozrela hrdlo. To isté spravila Lise. Pýtala sa čo užívame a potom si sadla za stôl a začala zapisovať. Hovorí : S Lisou za týždeň zas na kontrolu, keďže stále škaredo kašle. Lara má úplne čisté dýchanie, aj výter má v poriadku. "Tak skúsime v pondelok do škôlky?" - No skoro som odpadla. Ona ma vôbec nepočúvala, že prečo som prišla 😠 !!!! Ja jej hovorím, že ale veď ledva žije chúďa, od hustých soplov v noci nevie poriadne dýchať, oči má zapálené, kašle a mám ju v pondelok dať do škôlky??? Ona: jáááj, tak dáme pamykon a dajte niečo na kašel a za týždeň aj s ňou na kontrolu. Skoro ma porazilo 😠 😠 😠 Však má pravdepodobne úplne zapálené nosné dutiny a ani na orl ani na rtg nás neposlala. To že prvý krát v živote nemá zápal priedušiek u nej asi znamená že je zdravá. Veď keby aspoň na sekundu pozrela Lare do tváre, tak by na nej videla, že aká je chorá 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

katecameron
28. jan 2011

@olivova ano robili najmladsi mqal velky nalez videla som to

monalisatko
28. jan 2011

@nikuska4 ano, sme úplne bez teploty. Ani len zvýšenú nemá. Majú to asi po mne, lebo ja veľmi zriedka mávam teplotu. Vraj to nie je dobré, ale čo mám robiť? Aj ja som so sirupmi na kašel tak, žeje to skôr pre moje svedomie, lebo im aj tak nič nepomáha.

katecameron
28. jan 2011

@monalisatko a preco ste sa nepýtali na krcne? ja by som jej pvedala nech vas púosle na krcne tam jej daju aspon Uniflox co jej skor pomoze ako pamycon by bol dobry jedine keby mala vo vyteroch moraxellu ale podla toho co píses podla mna ma pneumokoka 😝

monalisatko
28. jan 2011

@katecameron ja mám doma kvapky mar a teraz už aj pamykon. Dúfam že zaberie. Ak nie, v pondelok sa budem pýtať na rtg nosných dutín.

monalisatko
28. jan 2011

@katecameron vlastne ona jej robila len výter z hrdla. Z nosa nie 😠 Je mi už trápne stále jej hovoriť že kam nás má poslať, alebo aké lieky dať. To ma ani nestraš s tým pneumokokom. Mne sa dnes zdá, že Lise zas o niečo viac tečie nos, ako včera. Bojím sa, že to od Lary chytí.

nikuska4
28. jan 2011

@monalisatko To je ale divne,mne sa zda,že kedysi treba doktorovi naspomenuť,čo treba robiť,fakt by som sa pytala aj ja na krčne,očividne to už ta vaša lekarka nezvlada!Kdesi som to tu už pisala ako mi mal maly neustaly hrozny kašel (3ročny) a naš lekar ho len popočuval a povedal kupte mu sirup.Ked využival tri sirupy zas som išla za nim a on,že sa asi nestaram ako treba a pušťam ho aj po vonku.On je taky,že ked nevie čo dalej hodi to na matku.Hovorim a nemala by som zajsť na krčne a alergol.?on,že chodte.tam zistili,že ma bacila takže som ho zbytočne 3mesiace pchala všeliakymi sirupmi.

katecameron
28. jan 2011

@monalisatko ALE CO S RONTGENU TAM TREBA V PRVOM RADE PORIADNE VYTER SPRAVIT RONTGEN NEUKAZE PRíCINU SOPLOV a zas ked jej bude davat pamycon tak nieje dobre aby jej robili vyter skor ako 5dní od dobratia pamyconu treba dobrat pamycon 5dní pocakt a az tak ist na vyter lenze vravím najlepsie ti vytzer spravia na krcnom obvodna velakrat nanic mojim detom kedysi ked sme chodili ku byvalej doki robila vytery a stale negatívne potom sme zacali chodit na krcne a tam im stale nieco vyslo a odvtedy ked chcem 100percent vediet co maju v nose tak jedine KRCNE

monalisatko
28. jan 2011

@nikuska4 no teraz my čakáme s Lisou na výsledky krvi na mykoplazmy a chlamídie. Inak už užívala za sebou 6 druhov na kašel (sirupy a kvapky) a teraz už 2 dni jej nič nie som ochotná dať. Potom sa uvidí. No a Lara zatial nič podobné nemala, len samé zápaly priedušiek, tak preto teraz asi naša dr. nevie čo podniknúť.
@katecameron Ja viem, bola som blbá, mala som sa fakt pýtať na to krčné. Teraz už lutujem. Len som z dr. zostala tak zarazená, že som sa vlastne spamätala až doma a vtedy som rozmýšlala, že prečo nás neposlala na orl, alebo jej aspoň nespravila výter z nosa. A ako naschvál, je piatok, tak zajtra ísť nemôžem 😠

danielik79
28. jan 2011

@monalisatko ked maju naši takýto problém zavolám si na orl či ma zoberú bez papiera a vyslovene na drzovku sa tam napakujem s detmi a potom idem až pre parier ku dr takto to u nás vždy funguje lebo by nám tiež dr najprv strkala všeliaké nezmysli a bez potrebného vyšetrenia byť tebou by som išla na pohotovosť v sobotu či jej nespravia vyšetrenie.

katecameron
28. jan 2011

@monalisatko ale nic si z toho nerob nabuduce budes vediet ja som kedysi tiez nebola taka ale teraz mam dobru skolu mam kamaratku magistru v lekarni a ta ma uz vela naucila a tak uz rypem aj do doktorov a obcas im nadiktujem veci ktore by si niekto nedovolil 😀

nikuska4
28. jan 2011

@danielik79
@monalisatko u nas sa teda na pohotovosti žiadne vyšetrenie nerobi,daju len to najnutnejšie a ostatne si rieš potom cez tyždeň.

katecameron
28. jan 2011

@danielik79 ale na pohotovaosti ti nespravia vyter teda s tym som sa nikdy nestretla lebo cez víkend v labakoch nerobia a do pondelku by to pokapalo na tej spachtlicke tie bacily my na pohotovost uz nechodíme podla mna to nema vyznam jdine v prípade ohreozenioa zivota a tento prípad monalisatko to nieje

nikuska4
28. jan 2011

@katecameron presne tak to treba robiť,nech si nemyslia,že sme hlupe

olivova
28. jan 2011

@monalisatko - ked sa dostaneme na prijem - na stacionar, prve co urobia je, ze jej zoberu vytery z hrdla a z nosa, a uz malej brali 5x krv na rozbor....(aj ked sme neboli hospitalizovani, lekarka jej odobrala v pondelok krv o 13.30 a v utorok rano pri inhalovani boli vysledky) Moja lekarka vzdy pozera, co sa robilo, ked jej donesiem spravu a zhodnoti vysledky - tym, ze jej robili rozbor tam, ona uz nerobi....
Takze som naozaj prekvapena, ze nic take sa u vas nerobi, ALE moja predchadzajuca pediatricka to tiez nerobila...

Na rtg sa pytam preto, lebo zapalove testy sa daju zistit aj z krvy - tak nam ich robili naposledy, kedy som rtg odmietla, ci sa to neda zistit inak - aj tak nam nikdy atb nedali, bola na rtg 2x , 2x mala trosku chytene pluca - aspon sa tak vyjadrili a to ziarenie je sialene - nehovorim, keby to bolo uz naozaj nutne)

Na teplotu sa pytaju preto, lebo ak by bola pritomna, mas "len" chorlave dieta, ak teplota nie je, priklanaju sa k alergii pripadne k astme..- moj drobec mal teplotu len 1x...vzdy sme bez teploty....