Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

maznacik007
29. jan 2011

@monalisatko lucivna je zevraj vyborna ja som tam chodila ako dieta.. a akurat tam mam kamosku... aj my tam planujeme ist... ked potrebujes diagnostiku tak ze je lepsi ten smokovec.... to by ti vedela povedat cairka

danielik79
29. jan 2011

@monalisatko ja dúúúúúúúúúúúfam že sa zemetrasenia nikdy nedožijem ved to je des na to len pomyslieť nie ešte aj zažiť.A teraz deti sa majú ako spinkajú alebo ich dusí kašel a po tom nurofene jej klesla teplota alebo ani nie .Našim nurofen poviem pravdu nikdy nezaberal.

monalisatko
29. jan 2011

@maznacik007 jéééj aj ja som bola ako dieťa 2x v Lučivnej
@danielik79 našťastie teraz spia pokojne. Im nurofen zaberá, lebo veľmi zriedkavo majú teplotu. Asi preto. Už jej klesla, tak hádam bude dobre. Aj ja idem už spať, lebo dnes toho bolo až - až.
Dobrú noc.

monalisatko
31. jan 2011

Ahojte dievčatá. Kde ste? Tak ako sa majú detičky? U nás Lisa bez zmeny, vlastne ráno mala už dosť zelené soplíky ☹ inak kašel tak isto. Lara už oči zapálené nemá a soplíky už menej zelené. Teplotu viac nemala, ale kašle dosť. Obe si v kuse fúkajú nos. No a včerajšia noc bola otrasná. Obe ju prekašlali. Neviem či bola hodina, aby niektorá nekašlala, alebo aj obe naraz. Boli to také záchvatové kašle, že som zakaždým utekala, či nebude niektorá vracať. Ja si myslím, že to bolo preto, že bolo u nás dosť vlhko, keďže som prala, mala som vyvešané a tým pádom všetky okná zarosené. Už nech je aspoň jar ☹

nikuska4
31. jan 2011

@monalisatko nechce sa mi čitať naspäť,ale mate vyšetrene tie mykoplazmy a chlamydie?

beruskabaska
31. jan 2011

Zdravím vás maminky, my máme podobný problém, dcéra mala po sebe niekoľkokrát zápal priedušiek,mali sme aj antibiotiká, začalo sa to v septembri, keď nastúpila do škôlky, teraz to vyústilo do kašľov,najmä v noci, boli sme na krčonom, z jeho hľadiska je všetko v poriadku, pred týždňom sme boli na alergologii a pani dr. nam zakazala skolku,pretože ak mi malá bábika ešte ochorie bude mať astmu ☹ prepdisala nam sirup aerius,zobrala krv, o dva mesiace kontrola a uvidí sa. Chcem sa vas spýtať či pomôže nejaký pobyt,napr.v Tatrách? Dr. mi kázala vyhodiť koberec,plyšové hračky preč - už sú v krabiciach. Nechodím ani von s bábikou,lebo sa bojím,že ochorie. Barborka je teraz relatívne ok, teší sa,že nemusí ísť do škôlky, lebo mala z nej veľké stresy. Ja to pripisujem práve psychike a tým stresom, i keď je pravda, že ja mám sezónnu alergiu na pele a trávy, Barborka si to už odniesla v 2009,kedy mala atopický ekzém 😔 boli sme však pri mori a po ekzéme este v ten rok ani stopa. Inak začne kašlať, keď vypije mliečko alebo zje jogurt a pritom ich tak zbožňuje ☹ ☹ ☹ A tak jej teraz dávam sójové mlieko s kakaom a po ňom nič,nekašle,nedusí sa. Jogurty jej už nedávam. Toľko náš problém. Zdravie je naozaj to najcennejšie a treba si ho vážiť a chrániť. Pekný zvyšok dňa maminky.

beruskabaska
31. jan 2011

ešte som zabudla, takto Baške opuchli pery,keď zjedla arašidy, hneď som letela na pohotovosť,pichli jej dve "včeličky" a bolo po opuchnutých perách,ale tiež to bol šok ☹ ☹ ☹

monalisatko
31. jan 2011

@nikuska4 ano, ale výsledky budú tak asi za týždeň, lebo to trvá asi 3 týždne

monalisatko
31. jan 2011

@beruskabaska vitaj v klube 🙂 No pokial ja viem, tak mlieko zahlieňuje. A môže mať aj alergiu. Nerobili jej testy? Aj moje dievčatá mali atopický ekzém, ale našťstie im prešiel. Akurát staršia má jedno miesto na nohe nad členkom, kde sa jej z času na čas objaví. No a tiepery jej teda poriadne opuchli 😲

beruskabaska
31. jan 2011

@monalisatko testy na rukách sa robia u dievčatiek až od 4.rokov, tak jej alergologička zobrala krv a vybrali sme 10 alergenov (že iba 10 sa môže) -roztoče,pes,mačka, arašidy a aj mlieko sme tam dali,tak som zvedavá, môže mať aj oslabenú imunitu, dávam jej imunoglukan. No ten atopák je nepríjemný,chúďatká detičky, myslím si,že je to tiež dobou, veľa áut na ceste, znečistené životné prostredie, rodičia v strese, potom aj deti, my bývame na dedine, relatívny kľud, ja som nikdy nefajčila ani jej otec, kojila som ju 8 mesiacov, do polroka bola len čisto kojená a predsa nie je zdravá 😔 som sa veru zľakla s tými perami, keď spapá horalku nič sa jej nedeje, ale dr.to zakázala. Kontrolu máme o dva mesiace, uvidíme,tak som zatiaľ v pozore. Držím palčeky 😉 😉 😉

cairka
31. jan 2011

@beruskabaska , uff, tie pery má teda riadne napuchnuté 🤐

Malá dnes dostala okrem iného aj Promethazin, čítam teraz príbalový leták, to je tiež dobré svinstvo 😕 ešte ho nemala, ale neviem, neviem, či nasadíme 😕

@strapco13 , prosím ťa, mám sa začať znepokojovať, ked dieťa má po každom zápale stredného ucha zaľahnuté v ušiach, alebo to je normálne? Od apríla 2010 mala malá 4x zápal stredného ucha (teda raz sme ani nevedeli, len ked jej pískalo v uchu týždeň sme šli pre istotu a bol tam zápal) , nikdy nemala taký, že by museli pichať, ale naozaj zakaždým po preliečení zápalu ešte 2 týždne a dlhšie chodíme na kontroly kvôli piskotom a zaľahnutiu 😕 Znepokojuje ma hlavne to, že výsledky tympanometrie sú čoraz nižšie na ľavom uchu. Pred tým rokom sa to pohybovalo -100 až - 120daPa, postupne to rastie a dnes namerali dokonca -210 daPa . Pravé ucho sa drží kolo -60 až -90daPa, čo je asi v norme, ak som dobre pochopila? Alebo je to celé úplne normálne po zápale a len zbytočne hľadám problémy, kde nie sú?

beruskabaska
31. jan 2011

@cairka no veru, veď som aj zalarmovala celú rodinu a aj kamarátke,ktorá má takýto problém som hneď volala, veľmi som sa zľakla. My sme mali najprv predpísaný fenistil-kvapky,aby sa malá v noci nebudila na dusenie sa,potom sme mali predpísany práve promethazin,ale nezaberal nám a tak som ho už potom dcérke ani nedávala, našťastie teraz je v kľude 😉 podľa mňa čím viac liekov,tým horšie 😒 deti treba udržiavať v psychickej pohode, Barborka už nemá stresy zo škôlky, teší sa, že je so mnou. A maminky okrem toho,že sme pri antibiotikách papali probiotiká, robím jej kúpeľ na nohy z dubovej kôry 😉 prajem vám pevné nervy a zdravé detičky 🙂 🙂 🙂

monalisatko
31. jan 2011

@beruskabaska ano, ani našim ešte nerobila testy na rukách, vraj sú v ich veku nepresné. Ano, naraz kôli poisťovni môžu len 10 testovať. Mojím babám nevišla alergia zatial na nič. Našťastie. Malej ešte merobila potravinovú, ale asi teraz bude. Ideme 9. februára. Hoci neviem či sa zvykli robiť testy keď sú deti choré. No sestra kojila 3 roky a aj tak má syna stále chorého. Tieto alergie aj astma môžu byť zdedené. Ani my sme ani jeden nefajčili, ale sme bývalí astmatici a mm alergit, takže to majú geneticky dané ☹
@cairka tak to máte nadelené... ☹ Držte sa a hlavne uzdravte.

monalisatko
31. jan 2011

@beruskabaska našťastie moja dcérka má škôlku rada, hoci tento posledný rok jej už vadí, že poobede musia spať. A menšiu som v decembri musela dať predčasne tiež do škôlky, lebo každé ráno mi plakala, že aj ona je už velká a môže chodiť do škôlky. Má 2,5 roka. Milovala škôlku, ale chodila len 2 týždne a od vtedy je chorá. ☹

beruskabaska
31. jan 2011

@ monalisatko Barborka doma spáva každé poobedie, v škôlke iba leží,teda vraj podľa toho čo hovorila učiteľka. Zo škôlky chodila s kruhami pod očami a unavená. Chúďatko, držím vám silno palčeky a skoré uzdravenie 😉 je to genetika,mrzí ma,že som dala dcérke do "vienka" časť mojej alergie 😔 čo už a myslíš,že by pomohli Tatry alebo nejaký iný pobyt? Vďaka za odpoveď.

strapco13
31. jan 2011

@cairka ak pretvava po zapale ucha kratko zalahnutie je to normalne /kym sa ucho zhoji/...ale nie je normalne, ze sa jej to takto opakuje..treba nosne kvapky, antihisaminika, toaletu nosa /tam je dolezite polohovanie hlavy..rozpisane to mam v clanku v mojom fotoblogu tu na MK/
no a treba vylucit nosnu mandlu

maznacik007
31. jan 2011

no my sme zas chory... mala ma sumamed... ma zas anginu... a aj ja som to chytila od nej...

a to nas este strasia ze ak sa nebude to ASLo zlepsovat tak pridu na rad mandle...

rozala111
1. feb 2011

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť ako je to s drenážou ušiek? nám to hrozí u oboch detičiek, a mám z toho obavy- majú nahromadenú tekutinu, dcérka asi chronického pôvodu. Mrzí ma,je plavec a aktívne pláva, a s drenážou to nehrozí 😢 . Ako dlho to musí byť v uškách?

strapco13
1. feb 2011

@rozala111 drenaz v usku je niekedy aj pol roka aj dlhsie..niekedy vypadne skor, niekedy neskor..je to indi-vindi, niekedy ju treba vytiahnut
skus kuknut do mojho fotoblogu na moje clanky..mozno pomozu /ale neslubujem, ze sa vyhnete operacii/
zrejma mate problemy aj s nosnou mandlou

monalisatko
1. feb 2011

Ahojte. Tak ja som od včera úplne vyradená ☹ Na poobede ma začalo bolieť hrdlo, hlava a vyšla mi teplota na 38. Ani nepamätám, kedy som mala naposledy teplotu. Bola som dnes u dokiho a on mi pozrel do hrdla a povedal, viróza 😒 No ja virózu nemávam, tak som sa pýtala na rtg. pre istotu mi dal atb. Pred chvílou som sa konečne od rána dotrepala polomŕtva domov a pred tým som bola pre výsledky rtg. Mám jednostranný zápal plúc 😖 Vraj viróza...Medzi tým mi volala svokra, lebo Laru som im ráno zobrala, že má teplotu 37,9. Tak som sa ešte pre ňu zastavila a pred tým pre Lisu u sestri. Asi večer zoberiem aj Laru na pohotovosť, lebo má ešte stále strašné sople, kašle jak tuberák a teraz ešte zas teplota...Ona nemá žiadne lieky, len na kašel. Ale to jej nestačí.. Ja už som z toho hotová... Idem si dať ibalgin, lebo mi praskne hlava.

danielik79
1. feb 2011

@monalisatko a nepomáha aj tebe si trochu poinhalovať?Chúdence kolko si ešte vytrpíte.No naši sa ako tak stále držia a hlavne maminéj sukne.

nikuska4
1. feb 2011

@monalisatko no chudatko,toto snad ani neni možne?Viem,čo to je,ked si človek chory a musiš sa ešte starať o chore deti.Vyliečte sa už konečne ☹

katecameron
1. feb 2011

@monalisatko od dnes som chora aj ja ale zatial to nieje takke vazne ako u teba my sme vrera boli na alergo.a zaver pre moje deti je ze sa mame s tadeto odstahovat alebo prinajmensom zmena prostredia aspon na 3mesiace povedala MINIMALNE 3tak radost mozem riesit

katecameron
1. feb 2011

@strapco13 ahoj strapco malemu robili na krcnom vyter a vyslo nam zas pneumokok a phseudomonas pneumokokm citlivy len na oflox. pseudo.neviem v tej rychlosti mi nepopvedala citlivost vyter bol robeny vo stvrtok vtedy este mal soplíky no od nedele uz skoro nema ziadne obcas take svetle vodnate doki na alergo.povedala ze mu mam davat uniflox do nosa ked uz nema skoro tie sople mam mu vobec davat tie kvapky?ja viem ze vlastne tych bacilov tam bude mat tak ci tak ale kym nerobia problemy ma to vobec vyznam davta mu tie kvapky lebo podla mna nie ked je to teraz stabilizovane dík zaodpoved a inak 3krat denne mu preplachujem nos physiomerom kdesi som citala ze tieto preplachy nosa su velakrat ucinnejsie ako aj atb.myslís ze keby som mu trebars 5krat denne robila tie preplachy tie bacili zahynu?

danielik79
1. feb 2011

@katecameron a neodporučila vám alergologička aj kúpele len zmenu prostredia?

rozala111
1. feb 2011

@strapco13
no práve to je záhada, že nosnú mandľu nám vyberali v narkóze v júni 2010, čiže mali by sme mať pokoj. Ale zjavne tomu tak nie je. Dúfam, že nám zaberie liečba a že sa tomu vyhneme. 3x denne striekame physiomer - červený, ku tomu máme uniflox, ďalej 2x denne máme avamys, 2x aerius, a ešte Nasivin sinus. Už to u nás vyzerá ako v lekárni.

strapco13
1. feb 2011

@katecameron ATB ci kvapky, sirupy, ci tabletky, treba vzdy vybrat celu davku..inak sa bacily neznicia, prave naopak zostane generacia rezistentna na ATB a nezbavite sa ich ☹
preplach ATB nezabije..zabrani ich premnozeniu, lebo im nici prostredie pre nich vhodne..cize spravny postup je preplachovat, odsat alebo vyfukat nos, potom ATB /tolkokrat kolko je naordinovane, preplach mozes castejsie/ a tie nechat posobit..toto je najlpesi sposob ako sa zbavit bacilov

strapco13
1. feb 2011

@rozala111 a mala je alergicka? pokial sa zopakoval zapal usi..nieco blokuje Eustachovu trubicu /prepojenie medzi strednym uchom a nosom/..a to bud nosna mandla alebo opuch sliznice
ak je alergicka..moze byt tento problem...ale pozeram, ze liecbu mate
sku ten prplach..cize najprv roztok s morskou alebo miner. solou /napr. ten physiomer/ a nasledne nosne kvapky proti opuchu /nasivin , olynth a pod/ a s tym polohovat hlavku na usi /presne je to rozpisane v mojich clankoch v mojom fotoblogu tu na MK..kukni oba/
a dala by som skontrolovat nosnu mandlu..ani nie tak ju ale vyustenia tej eustachovej trubice..ja zvyknem v celkovej narkoze zmensovat aj tu sliznicu kolo nich, lebo ta niekedy brani
rovnako daj malej na ORL spravit vyter z krcnych mandli, RTG prinosovych dutin, u zubara skontrolovat zubky a u pediatra moc, keby bola starsia alebo mala nejake problemy tak aj gynekologia....vsade tu sa moze vyskytnut lozisko infekcie, nasledkom coho opucha sliznica

nikak23
1. feb 2011

ahojte, my berieme Singulair granule 4mg, ale mam uz len poslednych par kusov. Buduci tyzden cestujeme mimo Slovenska. Imunologicka mi dala recept na niekolko baleni, ale momentalne je vypadok dodavky lieku a v celej Bratislave ho neviem zohnat. Zuvacie tablety Singulair este maly nemoze jest, nakolko nevie zuvat🙂 a okrem toho su az od dvoch rokov. Ak by ste nahodou vedeli, ze ho maju v akejkolvek lekarni kdekolvek na Slovensku, tak si ho tam pojdem vyzdvihnut. Velka vdaka. Veronika

katecameron
2. feb 2011

@danielik79 o kupeloch sme sa nebavili boli sme tam len druhy krat o mesiac nam maju robit vysetrenia brat krv na podrobne imunologicke vysetr. uvazujem nad tym ze potom odídem ku mojim rodicom na Muransku planinu no mmeste o tom nevie musíme nieco robit lebo takto sa neda zit vkuse v chorobe
@strapco13 a su atb.kvapky vobec postacujuce ako liecba?tychto bacilov lebo moja znama tvrdí ze to nestací ze sa musí preliecit cely organizmus nestací len lokalne tak ako to vlastne je?a nevadí ze uniflox kvapky bral len pred 2tyzdnami?spolu s Ciphinom a nezabralo mu to?som z toho domotana 😕 🙄