Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
5. feb 2011

@maznacik007 no neviem či to môžme mať od chrípky, ale ja mám našťastie už ustupujúci zápal plúc, Lara má zápal priedušiek, Lisa zatial našťastie nič z toho, hoci ak si prečítaš môj včerajší "rozhovor" so strapco, tak vidíš že zdravá nie je , no a mm má asi chrípku, ale poriadnu. 😒
Inak sme v pohode 😅

monalisatko
6. feb 2011

Lara má teplotu 38. ☹

katecameron
6. feb 2011

@monalisatko chudiatko zelam Vam nech sa uz konecne vyliecite

monalisatko
6. feb 2011

@katecameron ďakujem, si zlatá. Lara práve zaspala na gauči. Už má 38,5 a neviem jej dať nurofen, lebo zaspala

nikuska4
6. feb 2011

@mamca2603
@lenkamt ahojte,dik vam za rady,ani som tu už nemala čas isť,tak sme sa trapili.v piatok mala 40tky horučky ešte aj v noci(takže sme nič nespali) a vracala.davala som čipky striedavo s brufenom,ale od noci s piatka na sobotu začala aj hnačkovať. v piatok som jej davala tu colu skusila som aj kinedryl,zohnala som aj kuliška a tlačim to do nej,lebo to vobec nechce,teraz nam už horučky ustupili,ale stale ju prehana aj vracať prestala.davam jej ten hylak,dufam,že pomože,len teraz by to už chcelo,aby začala po troške primať dietnu stravu a s tym mame problem,nechce ani počuť,nie že jesť.

katecameron
6. feb 2011

@nikuska4 tak to je potom dobre ked ma hnacku to je posledne stadium rotvírusu ja tomu hovorím crevna chrípka teraz par dní diéta a bude dobre

dana33
6. feb 2011

@nikuska4 prajem skore uzdravenie a pevne nervy ...všetko bude fajn...

danielik79
6. feb 2011

@katecameron a už ste ako tak zdravý .
@monalisatko už aby ste boli radšej zdravý .Prajem skoré uzdravenie.
@nikuska4 chuda tak sa trápite prajem vám skoro sa uzdravte aby ste nemuseli do nemocky.

monalisatko
6. feb 2011

@nikuska4 ach bože. To už nikdy neskončí? ☹ Drž sa a hlavne nech vela pije.
@danielik79 ďakujem ti. Lara má zas teplotu. Poobede jej po nurofene klesla, ale zas jej na večer vystúpila na 38,7. Chúďa moje, chcela aby sme spolu upiekli nejaký koláčik, ale kým cesto vykyslo, tak jej vyšla teplota a už len ležala. Ale už by jej mala klesať, lebo som jej zas dala nurofen a pekne papkjú koláčik. Okolo obeda aj mm vyšla zas teplota na 39,7. Dal si lieky ale nejak nezaberali, tak som ho poslala osprchovať sa a to mu nakoniec stiahlo teplotu. Teraz ho zas začína triasť zima, takže mu určite stúpa ☹ Ja som už fakt na nervy ☹

danielik79
6. feb 2011

@monalisatko no mm tiež niečo chytá včera ho sekli krýže a aj nadcha a pokašliava len dúfam že deti to nejak nechytia .Som rada že sú aspoň na teraz zdravé.Tak sa len držte a nech už vás dr niekde na preliečenie niekam pošle lebo to už neni s kostolným poriadkom.

nikuska4
6. feb 2011

@katecameron dakujem 🙂
@dana33 dakujem 😉
@monalisatko dakujem 🙂 pozeram,že ste stale a stale všetci chori,tiež sa držte a uzdravte.ked sa ta choroba raz navlečie ,nedajbože ju vyhnať,čo?Ja som sa včera bala,že sa tej nemocninci nevyhneme take to bolo hrozne ešte ma svokra vyľakala,že či nema salmonelozu.... ☹ chvalabohu jej je už lepšie,len ma ubolenu zapalenu ritku z tolkeho prehaňania 😖 to už nič to vyliečime.Modlim sa aby to nedostali dalši.Radšej nech nas hnevaju a su zdrave,ako maju ležať chore v horučkach a tak...no nie?majte sa všetci krasne 🙂

monalisatko
6. feb 2011

@danielik79 tak len manžela pekne izoluj od detí 😀 U nás je to večný kolotoč. Hrôza ☹
@nikuska4 veru to nie je sranda s tými infekciami. Robili vám aj vyšetrenia? Máte rotavírus, alebo len črevná chrípka? No na to sa mi to zdá dosť agresívne 😒
Mne sa Lara pred chvílkou aj povracala. Našťastie som musela prevliekať len vankúš. Hlavne že som včera dávala čisté postelné prádlo. Chúďa moje. Ešte stále má 38,1 hoci som jej o šiestej dala nurofen a o pol ôsmej som ju osprchovala ☹ Už sa teším na noc

danielik79
6. feb 2011

@monalisatko už sa aj stalo .Ved aj u nás je to večne tak .

nikuska4
6. feb 2011

@monalisatko no to praveže neviem,neboli sme nikde,začalo to v piatok a nešla som,lebo som si myslela,že aj tak mi nič ine neda ako mam.Zľakla som sa tych strašnych horučiek a k tomu nakoniec hnačka,no HRôôZA!!!Tu mi asi viac baby poradili ako lekar,napr.toho kuliška som nepoznala a určite to pomohlo.Pri tych horučkach to bolo tak,že dala som napr.paralen čipky o pol tretej(kym nemala hnačku)a stale to išlo hore,takže trikrat zabaly-nič,tak potom sprcha ,triaslo ju chudatko moje uvrieskane a kleslo to len o dve čiarenky.Prečo ma tvoja tie teploty teraz,kôli tym kašlom?Ale si pri nich užiješ..... ☹ A vracala z teplôt,alebo mate to čo my.

monalisatko
6. feb 2011

@nikuska4 tak to ti verím. Aj ja by som sa zlakla. Je to dosť vysoká horúčka.
Neviem prečo dnes Lara teplotuje, ona je chorá už 3 týždne. Bola som s ňou u dr. že strašne kašle a má nádchu. Zobrala jej výter z hrdla a kázala mi dávať niečo na kašel a nosné kvapky. Za týždeň som mala ísť s ňou na kontrolu. To mal byť pondelok. Lenže do štvrtku sa jej tak pohoršilo, že mala strašne husté zelené sople, ešte viac kašlala a navyše jej to už prešlo aj na oči. Stále sa jej tvoril akoby hnis. Tak som s ňou išla už v piatok s tým, že som jej povedala, že ako sa jej stav zhoršil. Popočúvala ju, skonštatovala že dýchanie má čisté, pozrela do hrdla a kázala obliecť. Potom išla popočúvať Lisu, tiež pozrela hrdlo a kázala obliecť. Sadla za stôl, otvorila Lisinu kartotéku, niečo napísala, kázala zas o týždeň kontrola. Potom otvorila Larinu kartotéku a povedala mi: " No dýchanie má čisté, aj výter je negatívny, tak skúsime v pondelok škôlku?" No ja som myslela že odpadnem. Vyvalila som na ňu oči a hovorím: " To akože Lara má ísť do škôlky??? Veď ledva žije, v noci sa mi dusí, má úplne husté zelené sople a aj oči zapálené!!! A ona na to tak kludne, že Aha, tak potom jej napíšem pamykon do nosa a aj do očí, naďalej dávať niečo na kašel a za týždeň doneste aj ju. Tak ja som zostala úplne v šoku. Ona ma pred tým vôbec nepočúvala!!! Ja som bola na 100% presvedčená, že potrebuje atb., ale som sa s ňou nechcela hádať. Navyše potom v sobotu mala raz teplou 38 a nič. Tak sme išli teraz v piatok na kontrolu s tým, že okrem toho že už oči nemá zapálené, žiadna zmena k lepšiemu u nej nenastala. Keď som jej potom povedala že ja mám zápal plúc, tak povedala, že nech idem s Larou pre istotu na rtg. No a to som už písala, že jej vyšiel zápal priedušiek. Keďže naša dr. tam už nebola, do zajtra sme bez liekov. No asi pre tento jej nezáujem sa má dnes ešte horšie a teplotuje 😠 Keby jej už minulý týždeň dala lieky, tak mohla byť už aj zdravá.

monalisatko
6. feb 2011

@nikuska4 ach jaj, ale som sa rozpísala... nechcela som, len ma to dosť hnevá, že lieči deti už asi 20 rokov a takto lahostajne to celé berie.

danielik79
6. feb 2011

@monalisatko zajtrá pre istotu naklusaj bez papiera ku krčnemu aby nemala za tie zelené sople aj zápal stredného ucha a pre istou si vypítaj aj papiere od dr že si ich chceš prefotiť.

danielik79
6. feb 2011

@monalisatko a ku krčnej chod radšej do NZ pri autobusovéj stanici ku dr Šumskej tá ťa zobere be velkých rečí. Je to fakt super dr.Je to pri atobusovéj stanici kde je aj pekáreň a taxislužba má to velký modrý nápis foniatria a orl.Ked chceš si tam pre istotu zavolaj číslo je 0356420192.

katecameron
7. feb 2011

@danielik79 no deti chodia do skoly pzatial ale starsí syn akoby zacínal mat nadchu tak uvidím co sa z toho vykluje ale rada by som bola keby nic v piatok zacínaju prazdniny a chcela by som vypadnut ku nasim zmenit ovzdusie 150km odtialto

danielik79
7. feb 2011

@katecameron treba zvýšiť príjem vitamínu C a bude to dobré naši sa zatial držia akurát včera som mala návštevu so ZV a aj tí hovorili že tá priehrada im nerobí dobre a ani slatina čo tam máte poblíž.Vyskúšaj sa aspoň na dva týždne presťahovať a uvidíš ale lahko sa to povie ako spravý .

katecameron
7. feb 2011

@danielik79 no natomto pracujeme lebo alergologicka nam napísala do papierov ze nutna zmena prostredia na dobu 3mesiace takze pravdepodobne sa docasne budme stahovat ja mam rodicov daleko a tam niesu ani hmly ani priehrada nic podobne len hory blízko Muranskej planiny je to narodny park najradsej by som ich zobrala na Prednu horu tam je krasa bohom zabudnuty kraj ale nadhera

danielik79
7. feb 2011

@katecameron asi s nimi treba lebo v chorobách sa žiť nedá ale 3 mesiace je dlho aj pre manžela a pre deti zas škola.

katecameron
7. feb 2011

no budeme to musietrozumne vyriesit ved manzel moze za nami príst cez víkend zar sme takto zili pol roka ale to sme mali len dceru on za nami chodil kazdy 2 víkend prezili sme to 😉 a este od apríla manzel nebude doma lebo zacne chodit na tyzdnovky teda resp.dvojtyzdnovky takze ja tu byt sama nemusím tak ci tak alebo nech nas vezme zo sebou na tyzdnovky 😉

mamca2603
7. feb 2011

@nikuska4 ked nechce papat nenut ju, davaj jej pit, tu colu uz nie, ked ju prehana ale cajik, mierne sladky, skus smektu , dostanes v lekarni, zaniesaj do trochy caju a po lyzickach jej daj, daj jej piskotky, bananik, trosku ryze jej uvar, ale nie celkom bez chuti, ked len zopar lyziciek ti zje, aj to je uspech.......

mamca2603
7. feb 2011

@monalisatko boze aky nezaujem, ja na tvojom mieste by som vymenila lekarku.....to kedy jej brala vyter z nosa?...ked uz mala zelene sople, ci pred? zeleny hlien nemoze byt negativny v ziadnom pripade, ak to malej neprejde, ziadaj krcne vysetrenie, tam jej nanovo urobia vytery a poriadne, palicku treba strcit riadne do nosa a vziat zo sekretu, nie posmatrat na okraji nosa, ako vacsinou robia obvodaci...moze mat aj zlateho stafilokoka, ak ho nepodchytite v zarodku, bude ho mat chronickeho, cize pri kazdom nachladnuti sa jej bude vracat

nikuska4
7. feb 2011

@monalisatko ja by som určite na tvojom mieste menila obvodneho,ideš aby ti pomohla a ona nič?načo tam potom sedi.Ja som kedysi pred rokom vyslovne žiadala pre malu atb.,lebo........my sme tam boli tri krat do mesiaca,s tym že mala teploty a neviem,či aj kašlala,on len zakaždym spravil crp.vyšetrenie a že je v poriadku.No ona bola par dni doma,trochu sa to zlepšilo a ked začala chodiť von ,zas to iste odznova,zasa crp,zasa dobre,a ešte mi povedal,že ak sa to do troch dni nezlepši mam hned prisť a da jej lieky.Prišla som a on zasa nič.Po dalšom tyždni nezlepšenia som prišla bez malej pytať atb.,on mi na to ,nie nedam jej a zatvoril mi dvere pred nosom ,potom otvoril a že ja vam ich teda dam,ale, že inteligentne matky ho prosia,aby urobil všetko preto aby nemuseli mať atb.Vieš čo tym chcel povedať?Vravim,ale už to trva strašne dlho,to neni možne,no a po preliečeni bola konečne dlllho v pohode.To strašne crp vyšetrenie akosi neuznavam.Pripomenula si mi to tym,čo teraz zaživaš s deťmi.tiež som sa akosi rozpisala 😕
@mamca2603 nenutim ju jesť stale pije ako pišeš,davam aj smektu,ryžovy aj mrkvovy odvar,ktory totalne neznaša,takže len tak 2-3lyžice,jedinečo ako tak zje je banan s piškotou.ja dobre viem,čo je to,aky veľky uspech,ked konečne spapa aspon jednu piškotu a nevyvracia.To som zažila,ked mal druhy syn 11mesiacov a mal presne toto,čo teraz mala nikola.Po troch dňoch hnačkovania a vracania a horučiek som sa pytala do nemocnice(a on sa ešte tomu čudoval)Tam sa na mňa divali ako na debila,že či som čakala,kedy mi doma zomrie,hovorim,ja som posluchala našho lekara.Tam,v žiline,okamžite infuzie a mali z neho všetci šoky,lebo ako mi povedali,že jeho telo to už vzdalo a nič neprima,aj pečeňove testy mal zle no proste pripravovali ma na najhoršie.a ked zjedol pol piškoty s lyžičkou čaju a nevyvracal to,plakala som od radosti. ☹

dana33
7. feb 2011

@monalisatko aj ja som menila po 15 rokoch detsku lekarku.... 🙂 mame teraz inu,ale mam pocit,klop,klop,že tato ma aspon viac POČUVA,ako ta predtym,takže ak niesi spokojna s dr.treba to zmenit,ide predsa o tvoje deti...všetkym detičkam,veeela zdravia a maminam pevne nervy,tak isto to prajem aj nam nakolko sme na ATB,maly a ja na kvapkach nakašel,držme si palce kočeny... 😎 raz vyjde slniečko...milujem moje deti aj ked su niekedy ako čertici,radšej taky ako ked len ležia v horučkach....radšej nech ma jeduju,to ostatne-zdravičko- je doležitejšie,ako ich posluchanie,no nie ? juj ale som sa rozpisala... 😝

maznacik007
7. feb 2011

@monalisatko tiez sa priklanam k zmene lekarky.... drzte sa...

aj ostatni chorusikovia....

monalisatko
7. feb 2011

ďakujem dievčatá, ste zlaté. Už to určite zrie na tú zmenu. Dnes sme boli na kontrole, hovorím dr. že sa Lare dosť pohoršilo cez víkend. Celý deň aj noc mala teploty a večer keď išla spať vracala a potom aj ráno o štvrtej. Vnoci jej ani nurofen nestiahol teplotu. Pozrela na výsledok rtg., že dá atb, lebo tam je zápal priedušiek. Následne sa ma opýtala, či nemala teploty 😠 Potom jej hovorím, že lisa má divný hlas, akoby mala spuchnuté hrdlo alebo mandle a má na nich biely povlak. Pozrela jej do hrdla a hovorí, že ona tam nevidí žiadny povlak, len má asi málo zvečšené mandle. No ja som trvala na ORL, tak mi dala doporučenie. Tam mi hneď dr. hovorila, že fíha, je to na atb. Takže má angínu. Keď som sa potom vrátila k našej dr. s nálezom, tak mi hovorí. No vidíte, vy ste to videla a ja nie. 😠 No a medzi tým už Lare vyšla zas teplota na skoro 39 a cestou mi 2 x vracala. Čiže vyvracala aj atb., čo som jej dala 10 minút pret tým. Teraz už našťastie niečo aj zjedla, lebo jej od nurofenu klesla teplota a nevracia.

monalisatko
7. feb 2011

@danielik79 ďakujem ti za info, našťastie krčná u ktorej sme boli je strašne milá, má rada detičky, takže s ňou problém nie je.